Yay Burcu Kasım 2023

Yay Burcu Kasım 2023

Yay Burcu Kasım 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Kasım ayını yorumlayacağım sizler için.

Kasım önemli bir ay. Kendimizi koruyarak ilerlememiz gerekiyor her anlamda. Özellikle yeniay ve dolunay dikkat çekiyor.

Bakacağız aya etraflıca.

Önce hatırlatmamı yapayım. Bunu hep yapıyorum, biliyorsunuz. Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni yay olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz yay ise bu içeriği okuyunuz.


GÜNEŞ

Güneş 22 Kasım’a kadar akrep burcunda. 12.evinizde.

Akrep burcu parasal konularla, özellikle de sorunlarla, maddi anlamda sorun yaratan şeylerle ilgili.

Borçlarla, ödemelerle, faizlerle ilgili. Kredilerle, kredi kartları ile ilgili. Devlet birimlerine borçlarla ilgili.

12.ev ise zodyakta sonuncu ev. Kapanışları, bir dönemin sonunu temsil ediyor.

Bir para, bir ödeme konusunu tamamlayabilirsiniz Güneş’in bu geçişinde. Konu sizi biraz zorlayabilir, uğraştırabilir, karamsarlaştırabilir.

Elinizden çıkan şeyler sizi maddi anlamda güvensiz ve boşlukta hissettirebilir. Ama sağlık yerinde oldukça, insanın gücü, kuvveti oldukça para yerine yeniden geliyor. İstediği zaman yeniden başlayabiliyor insan.

O yüzden ruhunuzu serin tutun, en iyi biçimde yaşamaya bakın.

Bir de uyarım olsun : Aile içinde mal paylaşımları, ortaklı ticari faaliyetlerde gelirlerin paylaşımı, mülklerin satış/kira gelirlerinin paylaşımları, aile/yakın akrabalar içinde tarım, hasat gelirlerinin paylaşımları da akreple ilgili.

12.ev ise ateşi ve toprağı eksik bir ev. Farkında olmamak, aldanmak, görememek..Böyle anlatayım, böyle eksikleri var. Neptünyen bir ev.

Ortaklı ticari faaliyetler, mal/gelir paylaşımı gibi konularda gözünüzü daha çok açmanızı önereceğim.

Hesapları, raporları kontrol edin, rakamları siz de görün. Her şeyden sizin de haberiniz olsun.

22 Kasım’da yay burcuna geçiyor Güneş. 1.evinize geliyor.

Güneş’in 1.eve geliyor olması güzel.

‘Durdun, erteledin, belki hazır hissetmedin. Belki uygun koşulları bekledin. Vakit bu vakit. Artık adımını at’ diyor bu Güneş size.

Bekleyen planlar hayata geçebilir. Aklınızda olan, hazırlığını yaptığınız şeylerde artık girişimlerinizi yapabilirsiniz.

İşinizde bir yükseliş, bir canlanma. Mental anlamda bir toparlanma. Motivasyon. Enerjinin yükselmesi. Böyle bir ‘ateş elementi’ transiti sizin için.


Yay Burcu Kasım 2023


MERKÜR

Merkür 10 Kasım’a kadar akrepte. 12.evinizde.

Merküryen konularda dikkatli olmanız gereken bir dönem. Konu büyük ise beklemenizi öneririm.

Nedir Merküryen konular ? İmza gerektiren konular, imzalı işler, kontratlar, sözleşmeler. Taahhütler. Üyelikler, kayıt işlemleri. Önemli alışverişler.

Diğer yandan ruhsal anlamda bir şifalanma, bir dinlenme etkisi olacaktır bu süreç sizin için. Spiritüel konular, yaşamınızı iyileştirecek bilgiler çıkacaktır karşınıza. Açık olun. Farkında olun.

Yay burcu ilmi alanlarla çok ilgilidir. İlimler zaten bir yay temasıdır. İlmi bilgilerle farkındalığınızı, ufkunuzu büyütebileceğiniz bir dönem.

10 Kasım’da yay transiti başlıyor Merkür’ün. 1.evinize yerleşiyor.

Merkür’ün 1.ev transitleri hareketli geçiyor. Daha çok iletişim kuruyoruz, daha çok karışıyoruz hayata.

İşimizde görüşmelerimiz, toplantılarımız artıyor. Mailler, haberleşmeler, bildirimler artıyor.

Kişisel hayatınızda daha çok sosyalleşiyoruz. Sohbetlerimiz, muhabbetlerimiz, bir araya gelişlerimiz oluyor. Sizin için de böyle aktif, hareket ve iletişim enerjisi yüksek bir dönem.

İşinizde tanıtmak, duyurmak istediğiniz şeyler varsa reklamlarınızı yapabilirsiniz. Çalışmalarınızı daha görünür kılmak için yapacağınız tanıtımlar olabilir. Daha çok anlatabilir, daha iyi anlatabilirsiniz kendinizi. Merkür’ü bu anlamda da değerlendirin.


Yay Burcu Kasım 2023


VENÜS

Venüs 8 Kasım’a kadar başak burcunda. 10.evinizde.

İşinizle ilgili konularda pozitif bir etki bu. Yeni çalışmalar yapabilirsiniz. Kendi işiniz ise yapmak istediklerinizi yapabilir, aklınızda olanları hayata geçirebilir, yeni üretimlerle, yeni ürün ve hizmetlerle daha güzel bir çerçeve kurabilirsiniz kendinize. Bir yenilenme süreci.

Çalıştığınız yerde severek yapacağınız yeni görevler verilebilir size. Keyifle, hevesle çalışacağınız, bir parçası olmaktan memnuniyet duyacağınız iyi projelerde yer alabilirsiniz.

Yöneticilerinizle ilgili güzel şeyler olabilir. Güzel destekler gelebilir. Daha köklenmiş hissedebilirsiniz işinizde, ilişkiler içinde.

Memnuniyet, keyif, üretim, başarı. Böyle özetleyebilirim bu dönemi sizin için.

Venüs 8 Kasım’da terazi transitine başlıyor. 11.evinize geliyor.

Dostlarınızı, arkadaşlarınızı, sosyal hayatınızı simgeliyor bu ev.

Arkadaş gruplarınız içinde güzel şeyler yaşayabilirsiniz. Birlikte keyifli aktiviteler yapabilir, yeni ortamlara katılabilirsiniz.

Bir kutlama, bir organizasyon olabilir. İşinizde departman/ekip içinde kutlayacağınız bir başarı olabilir. Birlikte güzel şeyler yapabilirsiniz.


Yay Burcu Kasım 2023


MARS

Mars 24 Kasım’a kadar akrepte. 12.evinizde.

Spiritüel alanlarda başlayacağınız yeni şeyler olabilir. Hayatınızı iyileştirmenize katkı olacak, duygu dünyanızda değişim yaratacak, yönünüzü belirlemenize vesile olacak öğretiler, çalışmalar, ilmi alanlar içinde olabilirsiniz. Bu yönde ilgi duyduğunuz konular varsa, onlarla daha derin bir bağ kurmak, bilginizi derinleştirmek, o şeyleri hayatınızın bir parçası haline getirmek isteyebilirsiniz. Örneğin yoga.

Sağlık konusunda fiziksel ya da ruhsal anlamda bir sorun varsa, bunun çözümü için gerekli olan şeyler de başlayabilir Mars ile. 12.ev şifanın evi.


Yay Burcu Kasım 2023


24 Kasım’da yay burcuna geçiyor Mars. 1.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Mars 1.evinizde. Bir ateş enerjisi geliyor, ateş yükseliyor hayatınızda. Ateş demek yenilik demektir. Başlangıç demektir. Değişim demektir.

Ateş ile yeni şeyler olur. Değişimler olur. Rutinlerin dışına çıkarız. Yeni şeyler yaparız. Yeni yerler görürüz. Yeni denemelerimiz olur. Keşiflerimiz olur. Farkındalıklarımız olur.

Beklettiğimiz şeyleri hayata geçiririz. Ertelediğimiz konuları alırız önümüze. Özellikle de bu bir Mars transiti olduğu için ve Mars enerjiyi, motivasyonu simgelediği için üşendiğimiz, bir kenarda beklettiğimiz şeyleri yaparız Mars 1.eve gelince. Şimdiye dek cesaret edemediğimiz şeyleri de yaparız.

İşte böyle bir zaman sizin için. Hareket başlıyor. Girişimleriniz olacak. Hedefleriniz için kullanın bu transiti.

Sadece şu var : Ateş kimi zaman fazla yükselebilir. Özgüven ölçüsünden taşabilir. Cesaret iyidir ama fazla cesur davranabilirsiniz.  Sonrasını düşünmeden büyük hamleler yapabilirsiniz. Fazla iddialı, hırslı, gözü kara bir yanı da var çünkü Mars’ın. Oralara götürmemek gerekiyor işi.

Elinize bir enerji topu veriliyor. Doğru kullanırsanız, bu Mars ile çok güzel şeyler olur. Yaşamınızda canlandırmak, yenilemek istediğiniz konular için hareket halinde olun ve böyle kullanın bu Mars’ı.


Yay Burcu Kasım 2023


Kasım 2023 Ay Döngüleri :

13 Kasım : Akrep Burcunda Yeniay : Ay 20° Akrep, Güneş 20° Akrep

Bu yeniay kolay bir yeniaya benzemiyor. Çok sevimli görünmüyor göstergeleri.

Mars ve Uranüs bu akrep yeniayında karşı karşıya geliyor. Üstelik yeniay ile doğrudan bağlantıları var.

Güneş ile Ay bir araya gelince yeniay doğar. Güneş ve Ay bu yeniayda akrep burcundalar.

Yanlarında Mars var. Mars yeniay ile kavuşum halinde.

Bu Güneş Ay Mars kavuşumunun tam karşısında ise Uranüs var.

Mars agresif, gergin, patlamaya hazır bir enerjidir. Kontrolü eksiktir. Uranüs burayı tetikliyor. Küçük bir kıvılcımın kocaman bir ateşe dönebileceği bir zaman.

Hayatımızın her yerinde çok kontrollü ve akılcı davranmamız gerekiyor. Bu bilgilendirme metnini her burç için ekledim yazılarıma. Hepimiz için geçerli etkiler.

Sağduyu, akıl, mantık, strateji ve kontrol gerekiyor.

Sizler bu yeniayı 12.evinizde deneyimleyeceksiniz.

Bitiş, kapanış, tamamlanma demektir 12.ev. Bir bitiş döngüsündesiniz. Hayatınızda son aylarda, son dönemlerde sizi zorlamış olan, içinde yorulduğunuz ama bir şekilde tahammül gösterdiğiniz bir konuda artık net tavrınızı koyabiliriz, çıkabilirsiniz hikayenin içinden.

‘Bu şey benim için bitti. Ben elimden geleni yaptım. Şans da verdim, zaman da tanıdım. Olmuyorsa olmuyor. Benden bu kadar’ diyebilirsiniz.

İlişkilerde kopuşlar olabilir. Hayatınızdan bir şeyleri çıkarabilirsiniz.

Bir parasal konu, birinin bir para konusu içindeki tavrı netleştirebilir sizi. Net çizginizi çekebilirsiniz.

Bunlar dışında şunu söyleyeceğim : Esasen yeniaylar başlangıç zamanıdır. Girişimler için kullanırız yeniayları. Ama bu yeniay çok destekleyici görünmüyor.

Başlangıçlar yerine daha çok bitmesi gerekenler bitiyor gibi.

Kontrollü olun. Değerlerinizi, haklarınızı, sınırlarınızı koruyun. Ama bunu düzgün davranışlarla yapın. Fevri enerjiler var. Dizginlemek gerekiyor bunları.

Bitecek olan da bitsin. Önünüze bakın.


Yay Burcu Kasım 2023


27 Kasım : İkizler Burcunda Dolunay : Ay 4° İkizler, Güneş 4° Yay

Kasım ayının yeniayı da, dolunayı da uyumsuz açılarla gerçekleşiyor.

Bu dolunayda da sert açılar görüyoruz.

Güneş ve Ay karşı karşıya gelince dolunay olur. Ay ikizlerde, Güneş yayda. Güneş’in yanında Mars var.

Satürn ise ikizler tarafına da, yay tarafına da kare açıda. Bir t-kare oluşuyor. Apekste, sivri uçta Satürn var.

Kasım ayının yeniayı da, dolunayı da Marsiyen. Mars ile gerçekleşiyor. Ek olarak yeniayda Uranüs, dolunayda Satürn faktörü var.

Sistem içinde bizi sadece iyiliklerimiz korur. İyi insanlar olalım. Yaradan’a güvenle, şartlar içinde iyi olmaya, olanları okuyup iyi seçimler yapmaya çalışalım.

7.evinizde bir dolunay.

Burası ilişkiler alanı. Bu ay ilişkilerde dönüşümler var. Kopuşlar olabilir. Yukarıda, yeniayda da yazdım.

Vaktini, vadesini doldurmuş, hayatınızda hizmetini tamamlamış olan ilişkiler artık bitiyor, birileri hayatınızdan çıkıyor olabilir.

Bir son damla bardağı taşırabilir ve siz tahammül ettiğiniz şeylere ‘Niye tahammül ediyorum ki ?‘ diyebilirsiniz. Bu farkındalığa getirebilir Kasım sizi.

‘Ben gerçek bağları, içinde kökleneceğim ilişkileri, bana benzeyen insanları, köklenmeyi hak ediyorum’ noktası bu.

Hem ikili ilişkileri, özel ilişkileri kastediyorum, hem ortaklıklar, hem hayatın herhangi bir yerinde sözüyle, bilgisiyle, yönlendirmesiyle ilerlediğiniz kişiler, onlarla olan ilişkileriniz. Kontratlarınız, iş birlikleriniz, sözleşmeleriniz. Hepsi 7.evin konusu.

Bu ay birileriyle vedalaşıyorsunuz gibi. İlişkilerde bir temizlik var.


Yay Burcu Kasım 2023


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Yay Burcu Kasım 2023


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Yay Burcu Kasım 2023


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sağlıklı, huzurlu, bereketli bir ay diliyorum hepimize.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!