Akrep Burcu Mayıs 2023

Akrep Burcu Mayıs 2023

Merhabalar hepinize ! Selamlar sevgili okuyucularım, nasılsınız ?

Yılı ortalamak üzereyiz neredeyse. 5.ayı anlatmaya geldim.

Koç burcunda önemli bir Güneş tutulması yaşadık. Önemli değişimlerden geçiyoruz. Bırakışlarımız var. Yeniye yer açıyoruz. Yeni başlangıçlar için yaşamımızdaki rolünü ve hizmetini tamamlamış konular/kişiler/ortamlar/durumlar hayatımızdan çıkıyor. Bir değişim sürecindeyiz.

Ülke gündemi de hareketli. Seçim vaktine vardık. Ülkemizin gidişatını, kaderini belirleyeceğiz sandıkta. Hayırlı neticeler olsun. Hepimiz için iyi olacak olan olsun inşallah.

Önce ayın gündemini bırakayım buraya, sonra detayları konuşmaya başlayalım ↓

Mayıs 2023 Astroloji Gündemi

Yükseleniniz akrep ise isabetli olur bu öngörüler sizin için. Onu da belirteyim. Her yazımda yükselenin önemini vurguluyorum. Çünkü olasılıklar evler üzerinden ortaya çıkıyor. Yükselenimiz 1.ev ve de ev hesabı oradan başlıyor.


GÜNEŞ

Güneş 21 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 7.evinizde.

Güneş buradan geçerken bir eğitmen, bir yol gösterici, herhangi bir alanda bir hoca getirebilir hayatınıza.

Şimdiye dek kişisel olarak ilerlemeye çalıştığınız, fakat bir eğitmenin rehberliğine ihtiyaç duyduğunuz, eğitim almak istediğiniz, araştırmasını yaptığınız bir konu varsa, kadersel olarak iyi eğitmenler, birlikte çalışabileceğiniz kişiler çıkabilir karşınıza. Çeşitli vesileler ile güzel irtibatlar doğabilir. Hatta 7.evden etki aldığınız için birileri aracı olabilir konunuza.

Sporda, sanatta, bir ilgi alanınızda, bir hobinizde işinde başarılı, güzel bir eğitmen ile bir araya gelebilirsiniz.

Boğa demek, para demektir. Parasal konuları, kazançları temsil ediyor boğa. 7.evin konuları arasında ise muhasebecilik var, mali müşavirlik var. İşinizde bir muhasebeci ile çalışmanız gerekiyorsa, yeni bir iş birliğine ihtiyacınız varsa, bir bağlantı kurulabilir. Birlikte ilerleyeceğiniz, hesaplarınızı tutacak yeni bir iş arkadaşınız olabilir.

Evlilik, eşinizle/partnerinizle ilgili konular yine 7.evle ilgilidir. Bu bir boğa transiti olduğu için ve boğa burcu maddi konularla ilgili olduğu için, eşinizin/partnerinizin yaşamında iş, para, kariyer, iş düzeni, kazanç konularında bir değişim olabilir. Gelirini artıracak bir değişim yaşayabilir. Maaşı, kazancı büyüyebilir.

21 Mayıs’ta ikizler transitine başlıyor Güneş. 8.evinizde transit etmeye başlıyor.

Güncelde gündeminizde olan ve sizi uğraştıran, problem yaratan durumlar varsa, o konularda güzel gelişmeleriniz olabilir. Kolaylıklar, çözümler doğabilir. Çünkü 8.ev kaotik konularla ilgili. Güneş transitlerinde ise pozitif değişimler yaşıyoruz. Toparlanmalar oluyor, açılımlar oluyor.

8.ev olduğu için özellikle ödemeler, parasal konular çözüm bulabilir.

İkizler burcu kardeşleri simgeler. 8.ev ise ortaklı mülkleri ve ortaklı kazançları. Kardeşler içinde paylaşılacak ortak aile gelirleri, ortak paralar, hasatlar, memleketten gelecek şeyler de olabilir. Bu paylaşımları yapabilirsiniz.


MERKÜR

Merkür 21 Nisan’da retrosuna başlamıştı. Şu anda bu retronun içindeyiz.

Sizin 7.evinizde gerçekleşen bir retro bu.

Parasal konularda, özellikle ortaklı kazançlarda anlaşmazlıklara açık bir dönem. İş birlikleriniz varsa kişiler kazanç paylarına itiraz edebilirler. İş bölümünde üstlendikleri görevlerin daha yüksek bir karşılığının olması gerektiğini düşünebilirler. Bunları ifade edebilirler. Adil ve hakkaniyetli bir paylaşım olması gerekiyor. Buraları gözden geçirme ve düzenleme zamanı olabilir bu retro sizin için.

Geçmişten iş bağlantıları da yeniden hareketlenebilir. Vaktiyle çalıştığınız kişilerle yeniden çalışabilirsiniz.

Evlilik, ilişki içinde parasal konular daha çok gündeminizde olabilir. Harcamaları, hanginizin ne kadar bütçeyi neye ayırdığını, neyin nasıl olursa daha iyi olabileceğini konuşup kararlaştırabilirsiniz aranızda.

15 Mayıs’ta retrosu bitiyor Merkür’ün. Büyük hamleler, yeni girişimler yerine beklememizi gerektiren bir süreçti bu. Artık bu hal bitiyor. Beklettiğiniz konularda harekete geçebilirsiniz. Pürüzlü durumlar geride kalıyor.


VENÜS

Venüs 7 Mayıs’a kadar ikizler burcunda, 8.evinizde.

Ödemelerinizi kolayca yapmanızı sağlayacak fırsatlar doğabilir. 8.ev borçlarla ilgili. Venüs ise parasal şansları temsil ediyor.

Kardeşler, akrabalar arasında borç alma verme konuları olduysa, onlar tamamlanabilir. Borç alan borcunu ödeyebilir. 3.ev bu kişileri simgeliyor. 8.ev ise para alışverişlerini. Venüs iyicil bir gezegen olduğundan, ürettim bu olasılığı.

Bir konunuz için gereken bir kaynağı da bulabilirsiniz. Bütçenizi dengeleyecek güzel şeyler olabilir.

7 Mayıs’ta yengeç burcuna geçiyor Venüs. 9.evinize geliyor.

Sizden uzakta olan, başka bir şehirde ya da yurt dışında yaşayan aile bireylerinizle, akrabalarınızla, sevdiklerinizle ilgili güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Yengeç doğduğumuz toprakları, ana vatanımızı, yurdumuzu, memleketimizi anlatır. 9.ev ise seyahatlerle ilgili bir alan. Memleketinize, köyünüze gidebilirsiniz. Hasret giderebilirsiniz aile köklerinizle. Bir yolculuğunuz olabilir.

Eğitim, akademi gibi temaları var 9.evin. Okul hayatınız varsa, arkadaşlarınızla, hocalarınızla güzel paylaşımlarınız olabilir. Sınavlarınız varsa, teslim etmeniz gereken çalışmalar varsa, bunlar açısından da güzel bir Venüs desteği. İyi şeyler çıkabilir ortaya. Güzel şeyler yapabilirsiniz. Güzel başarılarınız olabilir.

Yabancı diller, yabancı kültürler, dünya mutfakları gibi konularda, hayatınızı renklendirecek yeni ilgi alanları doğabilir ayrıca bu süreçte. Bilgi birikiminiz, vizyonunuz açısından sizi güncelleyecek yeni şeylere başlayabilirsiniz. Dünya kültürleri demektir 9.ev. Venüs buralardan yana da keyifler getiriyor size 🙂


MARS

Mars bu ay 20 Mayıs’a kadar yengeç transitine devam ediyor. 9.evinizde ilerliyor.

Uzaklar, yolculuklar, başka ülkelerle ilgili başvurular, vize başvuruları, şehirler arası konular bu evle ilgili.

Eğitim, yabancı diller, akademi, sınavlar, yüksek öğrenim, akademik çalışmalar bu evle ilgili.

Uluslararası ticaret, gümrük konuları, ithalat ihracat faaliyetleri bu evle ilgili.

Güncelde gündeminizde böyle konular varsa, bu alanlarda hızlanabileceğiniz bir Mars transiti başlıyor. Beklemeler sonlanabilir. Beklemenizi gerektiren durumlar geride kalabilir.

Kişisel olarak korkularınız, tereddütleriniz engellediyse sizi şimdiye dek, bunları aşabilirsiniz. Netleşebilirsiniz. Adım atmanın vakti gelmiş olabilir. Planlarınızı hayata geçirebileceğiniz ve Marsiyen bir enerjiyle hedefleriniz için efor sarf edeceğiniz, hareketli bir dönem başlıyor.

20 Mayıs’ta aslan burcuna geçiyor Mars. 10.evinize geliyor.

İş hayatınızda hareketli bir dönem olabilir bu Mars transiti. Başlangıçlar var. Yeni projeler, yeni

çalışmalar görünüyor 🙂 Güzel girişimleriniz, başarılı çalışmalarınız olabilir.

İş hayatınızda bir hareket ve yenilik enerjisi var. Bu bir görevin size verilmesi olabilir. Yönetimin yeni bir kararı, bildirimi olabilir. İş ortamında bir süredir planlanmakta olan şeylerin başlaması olabilir. Yeni girişimler geliyor Mars ile.

İş arkadaşlarınızla, özellikle de otorite ile zaman zaman fikir ayrılıkları da yaşayabilirsiniz. Bunların bir çatışmaya dönüşmemesi için, iletişimlerde dikkatli olmanız iyi olur. Mars’ın gölge tarafında var bu agresyon çünkü.

Sadece iş de değil, genel olarak hayatınızda yeni atılımlar yapmak istiyorsanız, bunun için ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi, motivasyonu ya da belki cesareti bu zamana dek bulamadıysanız kendinizde, işte bu transitte hepsini bulabilirsiniz Mars ile 🙂 Hatta düşündüğünüzden, niyet ettiğinizden daha büyük bir hareketlilik yaşayabilirsiniz. Hırslanmadan ve de kendinizi çok zorlamadan atın adımlarınızı.


JÜPİTER

Jüpiter 16 Mayıs’ta boğa transitine başlıyor ! Önemli bir değişim.

Büyük iyicil Jüpiter koç dönemini tamamlıyor ve burç değiştiriyor. Boğa transitinde 7.evinizde olacak !

Yeni yeni çevrelere girebilirsiniz. Hayatınızın herhangi bir alanında size eşlik edecek, güzel bir insan gelebilir yaşamınıza. Bu kişi birlikte iş yapacağınız biri olabilir. Size yol gösterecek bir danışman olabilir. Özel ders/birebir ders alacağınız bu eğitmen olabilir.

Boğa burcu parayı, para kazanmayı temsil eder.

Birlikte para kazanacağınız kişiler de olabilir. Ortaklıklar kurabilir, iş birlikleri yapabilirsiniz.

Evlilik hazırlığı yapanlar Jüpiter’in bu transitinde evlenebilirler. Yalnız olanlar için de yeni bir ilişki olasılıklarınız arasında.


Mayıs 2023 Ay Döngüleri :

5 Mayıs : Akrep Burcunda Dolunay + Ay Tutulması :  Ay 14° Akrep, Güneş 14° Boğa

1.evinizde bir Ay tutulması. Bu tutulmanın başrolü Uranüs.

Tutulmanın ev sahibi sizsiniz. Sizin için önemli bir zaman. 2022’den bu yana tutulmalardan doğrudan etki alıyorsunuz, çünkü boğa akrep aksında yaşanıyor Güneş ve Ay tutulmaları.

Şimdi bu serinin son tutulması 1.evinizde gerçekleşecek.

Burada bir kapanış var. Bir karmanın tamamlanması, kaotik bir dönemin sonu. Belki bir şeyin gereken karşılığının ödemesi ve konunun kapanması.

Bir tünelin içinden ışığa çıkmak. Kertenkelenin kuyruğunu bırakışı gibi bir bırakış. Yılanın deri değiştirmesi gibi bir yenilenme.

Bir karmik durumun öğretisini alma, dersini alma ve yoluna gitme. Bir dönemin sonu. Akrep burcu krizlerle, krizleri yönetmekle ilgili bir burç. Bir krizli, kaotik durumun sonlanması.

Uzun vadeler sürmüş olan ve bir türlü istenilen sonuçları vermemiş olan, hep bir şekilde sorun yaratmış olan, hakkaniyetli olmayan, temiz ve düzgün olmayan, sizi aşağı çeken bir şeyi sonlandırabilirsiniz. Bir şeyi bitirebilirsiniz. Bir şeyi yaşamınızdan çıkarabilirsiniz.

Burada net kararlar var. Uranüs ile net bitişler var. Aydınlanmak, uyanmak ve karanlık olanı bırakmak var. Tutulma şifanız olsun.

19 Mayıs : Boğa Burcunda Yeniay : Ay 28° Boğa, Güneş 28° Boğa

7.evinizde gerçekleşecek. Mars’ın, Neptün’ün ve Pluto’nun uyumlu açıları var yeniaya. Güzel bir yeniay.

7.ev ilişkiler alanıdır. Sizin için bu yeniayın ana teması, ilişkileri dönüştürmek, iyileştirmek.

Eşinizle ya da hayatınızdaki kişiyle bağınız içerisinde bir yeniden yapılandırma etkisi yaratacak şeyler olabilir. Anlaşamadığınız konuları daha derin şekilde ele almak ve uzlaşmak için iyi bir zaman.

Güçlü bağlantılar, iş birlikleri de doğabilir bu yeniay ile. Hayatınıza yeni insanlar dahil olabilir. Yaptığınız şeylerde size eşlik edecek insanlarla bir araya gelebilirsiniz.

Bir konuda bireysel kuvvetinizin, bilginizin, motivasyonunuzun hedeflediğiniz şey için yeterli gelmeyeceğini, en azından şu an için yeterli olmadığını düşünüyorsanız, başkalarıyla iş birliği yapabilirsiniz. İşinizde ya da kişisel hayatınızda birinin sizi yönlendirmesini isteyebilirsiniz. Örneğin spiritüel bir eğitmen, bir terapist, bir diyetisyen, bir danışman, bir hoca, bir eğitmen gibi.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!