Koç Burcu Temmuz 2021

Koç Burcu Temmuz 2021

Merhabalar sevgili koç ve yükselen koç okuyucularım !

Temmuz ayından alabileceğiniz olası etkileri anlatacağım bu yazımda sizlere.

Bu ayın gezegen transitleri ve yeniay/dolunay döngüleri, sizin için nasıl anlamlara geliyor, nasıl olasılıklar var, bakalım birlikte.

Güzel şeyler söyleyeceğim 🙂 Zaten niyetim hep güzeli söylemektir.

Tedbirin gerektiği yerde de uyarılarımı yapıyorum tabii.


Güneş, 22 Temmuz’a kadar yengeç burcunda, 4.evinizde.

Bu süreç ailenizle ve yaşam alanınızla, evinizle daha fazla meşgul olabileceğiniz bir Güneş transiti. Evde daha çok vakit geçirmenizi gerektirecek durumlar doğabilir. Eviniz için yapmak istediğiniz şeyler olabilir, onları hayata geçirebilirsiniz.

Transitin detaylı etkileri için yazım burada ↓ Tıklayınız :

Güneş Yengeç Burcunda 20 Haziran-22 Temmuz 2021

22 Temmuz’da aslan burcuna, 5.evinize geçiyor Güneş.

Tatilleriniz, seyahatleriniz, gezileriniz, eğlenceli aktiviteleriniz olabilir Güneş burada iken.

Sporla, sanatla bağınızı kuvvetlendirecek yeni başlangıçlarınız olabilir.

Kendinize yaşamınızı renklendirecek, ruhunuza iyi gelecek, yeni keyif alanları yaratabilirsiniz. Yeni ilgi alanları doğabilir hayatınızda. Yeni hobiler edinebilirsiniz.

Hobilerinizde ilerleyebilir, yeni şeyler öğrenebilirsiniz.

Yakın çevreniz içinde hamilelik haberleri alabilirsiniz. Çocuklarınızla, yeğenlerinizle ilgili konular öne çıkabilir. Onların güzel başlangıçları olabilir.

5.ev temaları üzerinden ürettim olasılıklarınızı. Bu ev, çok güzel bir ev. O yüzden tadını çıkarın diyorum bu transitin !


Merkür’e bakalım şimdi. Onda nasıl durumlar var ?

Mayıs sonunda başlamış olan retro süreci 22 Haziran’a kadar sürüyor. Ancak 22 Haziran günü geldiğinde, retro etkisi birden sonlanmıyor. Birkaç gün daha gölge etkisi yaşıyoruz.

Merkür’ü Dünya’dan baktığımızda bütünüyle eski hızında, normal seyrinde görmemiz için birkaç gün daha gerekiyor. Dolayısıyla bu retroyu tam anlamıyla geride bırakmamız, Temmuz ayını bulacaktır.

Temmuz itibariyle Merkür’den yana elimiz güçleniyor ! İkizler burcunda, kendi evinde, yönettiği burçta, güçlü bir Merkür görmeye başlıyoruz.

İkizler burcu, sizin 3.eviniz. İletişim ve yakın çevre alanınız.

Merkür buradan geçerken, dış dünyayla bağınız, bağlantınız artacaktır. İletişimleriniz çoğalacaktır. Yakın çevre içinde daha fazla haberleşeceğiniz, yazışacağınız, görüşeceğiniz, şehrin içinde daha çok gezeceğiniz, sosyalleşeceğiniz bir zaman.

11 Temmuz’da Merkür yengeç burcuna, 4.evinize geçiyor bu kez. Odağınızı, zihinsel enerjinizi evinize, ailenize, yuvanıza taşıyor. Ev, yuva, aile kökleri, aile içi konular, yaşadığınız yer, memleketiniz, emlak, konut, arazi, arsa, tarla, tapu, vb konular bu evle ilgili.

Merkür aile içi iletişimleri artıracaktır. Onlarla ilgili konuları öne çıkaracaktır. Memleketinizle, köklerinizle, köyünüzle ilgili güzel şeyler olabilir ayrıca. Güzel haberleşmeleriniz olabilir. Seyahatleriniz olabilir. Doğup büyüdüğünüz yerlere gidebilirsiniz. Köyünüzde tatil yapabilirsiniz.

28 Temmuz’da yeni bir Merkür transiti başlıyor. Aslan burcuna, 5.evinize geliyor Merkür.

Daha fazla keyif, daha fazla eğlence için neler mümkün, bu kez zihniniz bunlara odaklanıyor 🙂

Size keyif veren şeyleri daha çok yapacağınız, kendinize, sevdiklerinize vakit ayıracağınız, sanatsal konularla, sporla daha fazla meşgul olacağınız bir zaman.

Yaratıcılığınızın çok daha kuvvetleneceği bir zaman. Müthiş bir yaratım enerjisi anlamına geliyor bu transit sizler için.

Bebek haberleri de gelebilir yakın çevreden 🙂

Bir notum var, her ay ekliyorum bu bölüme 🙂 Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 22 Temmuz’a kadar aslan burcunda, 5.evinizde.

5.ev eğlencenin, maceranın, keyfin, tatillerin, gezilerin, hobilerin, sanatın, sporun evi. Venüs’ün bu güzel evden geçiyor olması harika !

Mevsimin güzelliklerini, yazın keyfini çıkarmak için harika bir zaman. Tatil planları gündeme gelebilir. Yeni gezileriniz olabilir. Sanatsal etkinliklerin içinde olabilirsiniz.

Ayrıca keyif için yapılan harcamalar, Venüs buradan geçerken artar.

Transitin detaylı etkileri bu yazımda, tıklayabilirsiniz :

Venüs Aslan Burcunda 27 Haziran-22 Temmuz 2021

22 Temmuz’da başak burcuna, 6.evinize geliyor Venüs.

Bu süreç sizin için yaşamınız içinde bir hafifleme, bir şeyleri rutine oturtma, bir düzene koyma, temizleme, ayırma, dosyalama, gündelik yaşamınızı düzenleme zamanı.

Şu ana kadar istikrar sağlamakta güçlük çektiğiniz konulara şekil vermek, planlı, programlı hale getirmek, üretimlerinizi artırmak isteyeceğiniz ve tüm bunlardan keyif alacağınız bir dönem.

Çalışanlar için iş ortamında güzel bir zaman. Özellikle insan ilişkilerinden yana.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 29 Temmuz’a kadar aslan burcunda. Yani neredeyse ay boyunca burada.

5.evinizde bir Mars. Güzel bir alandan geçiyor. Tam bir yaz enerjisi bu sizin için !

Tatile çıkabilir, daha çok gezmek, daha çok eğlenmek isteyebilirsiniz. Keyifli şeyler yapmaya, heyecanlı, yeni şeyler denemeye, hobileriniz ve ilgi alanlarınızla güzel zamanlar geçirmeye odaklanabilirsiniz Mars’ın enerjisi ile.

Sanatla bağınız varsa, yaratıcılığınızın kuvvetleneceği, ortaya güzel şeyler çıkarabileceğiniz, yeteneklerinizi daha görünür kılabileceğiniz, renkli bir dönem.

Spora başlayabilirsiniz. Hem 5.ev, hem Mars etkisi alıyorsunuz. Mars sporun gezegeni. 5.ev de sporla bağlantılı. İçinde olduğunuz spor faaliyetleri varsa, bunlar Mars ile artabilir, çeşitlenebilir. Biraz macera diyebileceğimiz yeni şeyler de deneyebilirsiniz 🙂

Aşk yine bir 5.ev teması. Mars ile aşkta da yeni başlangıçlar olası. Duygularınızı ifade etmeye çalışıyorsanız, Mars ihtiyaç duyduğunuz cesareti getirecektir 🙂

29 Temmuz’da Mars başak burcuna, 6.evinize geliyor. Bu kez iş zamanı, çalışma zamanı. Mars günlük hayatınızı hızlandırıyor. Ürettiklerinizi, sunduklarınızı artırıyor.

Yaptığınız işte yeni başlangıçlar yaşayabileceğiniz, hizmet alanlarınızı çeşitlendirebileceğiniz bir dönem. İş aramakta olanlar için hareketli bir zaman. Fırsatlar doğabilir, başlangıçlar olabilir. Doğru zamanda, doğru iş olsun.


Temmuz 2021 Ay Döngüleri :

10 Temmuz : Yengeç Burcunda Yeniay : Ay 18° Yengeç, Güneş 18° Yengeç

4.evinizde gerçekleşiyor. Neptün’den uyumlu açı alan bir yeniay bu.

Aile içi iletişimlerde üzüldüğünüz, üzdüğünüz, kızdığınız, kızdırdığınız durumlar yaşandıysa, özellikle anne baba ile küslükler varsa, bu sorunlu durumları iyileştirecek şeyler yaşayabilirsiniz yeniay ve sonrasında. Neptün’ün uyumlu açısı bir yumuşama, bir affetme hali ve tolerans anlamına geliyor. Sevginin, bağın, birliğin üstün gelmesi anlamına geliyor. Ailenizle ilgili konular üzerinden güzel bir yeniay etkisi alıyorsunuz.

Bunun dışında evinizi, yeniden düzenlemek isteyebilirsiniz bu etkiyle. Ama nasıl bir düzenleme kastediyorum, biliyor musunuz ? 🙂

Neptün spiritüel konularla ilgili bir gezegen. Evinizin nasıl bir enerjisi var, hangi eşya nerede duruyor, bunlar neleri sembolize ediyor, yaşamınıza nasıl yansımaları oluyor, nelerin evinizden çıkması iyi olur, nelerin eklenmesi iyi olur, bu konularla ilgili yeni şeyler öğrenebilir ve evinizde bu doğrultuda değişimler yapmak isteyebilirsiniz.

Yani yaşam alanınızın enerjisini yenilemek isteyebilirsiniz yeniay ve sonrasında.

24 Temmuz : Kova Burcunda Dolunay : Ay 1° Kova, Güneş 1° Aslan

11.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Yakın arkadaş grubunuz içinde, iş arkadaşlarınızla, dostlarınızla iletişimlerinizde ufak tefek tansiyonlu durumlar, agresyonlar olabilir dolunayın yüksek enerjisi ile. Onlara dikkat etmenizi önereceğim.

Grup çalışmalarınız, projeleriniz, takım faaliyetleriniz varsa, üzerinde çalıştığınız, hazırlığını yaptığınız konuların sonuna geldiğiniz, yapılacakları tamamladığınız bir zamanı da anlatıyor olabilir bu dolunay sizin için.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Şahane bir ay diliyorum ! Keyifle geçsin, kahkahası bol olsun.

Sağlık, huzur, bereket olsun.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!