Koç Burcu Nisan 2023 – Yeni Girişimler & Maddi Şanslar

Koç Burcu Nisan 2023 – Yeni Girişimler & Maddi Şanslar

Merhabalar hepinize sevgili okuyucularım,

Nisan ayını anlatmaya geldim bu kez. Yılın ilk Güneş tutulması Nisan ayında gerçekleşecek. Ayrıca Bir Merkür retrosu geliyor.

Güneş’in koç ve boğa transitlerini yaşıyoruz. Ateş ve toprak elementimizi güçlendirebileceğimiz bir aydayız.

Sizin için de yeni girişimler ve maddi konularda değişimler var.

Bakalım ay içindeki her bir transite. Güneş tutulmasına, dolunaya bakalım.

Öncesinde ayın gündemini bırakıyorum buraya ↓ Tıklayabilirsiniz. Bir takvim olarak her ay için hazırlıyorum.

Nisan 2023 Astroloji Gündemi

Şu noktayı teyit edelim ayrıca : Yükselen koçlar bu öngörülerden yararlanabilir sevgili okuyucularım. Çünkü teknik olarak öngörülerimizi evler üzerinden yapıyoruz ve ev hesabı yükselenden başlıyor.

Yükseleniniz koç ise bu ay için şöyle ihtimalleriniz var ↓  ↓  ↓  ↓

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓

Güneş 20 Nisan’a kadar koç burcunda. 1.evinizde.

Yeni başlangıçlara uygun bir transit. Yıl içindeki koç zamanı. Sizin zamanınız.

Yaşamınızda değiştirmek, yenilemek istediğiniz şeyler için sorumluluk alıp harekete geçerseniz güzel şeyler olabilir. Gücü toplama, yükseliş, ilerleme, başarı, kazanım..Böyle bir transit. 1.ev geçişlerinde güzel şeyler olabiliyor.

Sağlık konusunda bir güçlenme, iyileşme yaşayabilirsiniz. Rutinlerinizde birçoğumuzda olduğu gibi bir dağılma olduysa rutinlerinize dönebilirsiniz. Çalışmaksa çalışmak, sporsa spor, hobiyse hobi, bir süredir ara verdiğiniz şeylere dönebilirsiniz yeniden.

Bir şeyleri yoluna koyabilir, bir düzen oluşturabilirsiniz.

Yapacağınız şeylerde destek bulabilirsiniz. Yetkisi olan, konumu ve gücü olan, deneyim, tecrübesi olan kimselerden destek ve yönlendirme alabilirsiniz.

Hedeflerinizde yol almak için yeni şeyler yapabilirsiniz. İyi kullanın bu 1.ev geçişini. Planlamalarınızı yapın. Planlı, rasyonel ve stratejik olun. Aksiyon alın, hareket halinde olun.

20 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Güneş. 2.evinizde bir Güneş transiti başlıyor.

Sizin için maddi açıdan güzel olabilecek bir transit. Parasal anlamda iyi gelebilir size.

Güneş koç burcundayken gelirinizi büyütmek, işinizi geliştirmek, daha çok kazanmak için girişimlerde bulunmuş olabilirsiniz.

Daha çok üretmiş, yeni şeyler üretmiş, yeni çalışmalar yapmış, işinizi geliştirecek yönde adımlar atmış olabilirsiniz. Koç çaba, eylem, girişim demektir. Şimdi o çabaların, karşılığı gelebilir Güneş’in boğa transitinde.

Emeklerinizin maddi karşılığını alabilirsiniz. Çünkü boğa demek, para demektir. İyi kazanmak, iyi yaşamak demektir. Parasal şansları, maddi olanakları, dünyevi nimetleri temsil eder boğa.

Koç vaktindeki girişimlerinizin güzel karşılıkları geliyor olabilir boğa geçişiyle. İnşallah öyle olsun.

Hayatın keyiflerine daha çok odaklanacağınız bir zamandasınız.

Toprak elementinizin güçleneceği bir zaman.

Bir süredir daha çok ruhsal/manevi tarafta (su elementinde) durduysanız, şimdi artık dünyevi (toprak elementi) olanla ilişkinizi güçlendirme vakti.


Merkür 3 Nisan’a kadar koç burcunda. 1.evinizde.

Yeni fikirler, yeni projeler, yeni planlar, yeni atılımlar, iletişimler anlamına geliyor sizin için Merkür’ün koç transiti. Beklettiğiniz anlaşmaları, kontratları da bu dönemde yapabilirsiniz. İmza atacağınız şeyler olabilir.

Mart ayında bu yönde şeyler olmuş olabilir. Bu transitin sonuna geliyoruz artık.

3 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Merkür. 2.evinize geliyor.

21 Nisan’a kadar boğa burcunda, ileri hareketinde olacak. 21 Nisan’da retrosu başlayacak.

21 Nisan’a kadar olan dönem için konuşalım önce :

Merkür bağlantı, iletişim demektir. 2.ev ise kazançlarımızı simgeler. Daha çok müşteri bağlantı kurabilirsiniz. Daha çok kazanabilirsiniz. Parasal konularda güzel fırsatlar doğabilir bu süreçte.

Retro süreci ise parasal konularda duraklamalara işaret ediyor sizin için. Hak ettiğiniz, kazandığınız paralar elinize biraz gecikmeli şekilde geçebilir. Alacaklarınız için bekleyebilirsiniz.

Bu retroya harcamalarınızı dengede tutarak, kenara bir bütçe ayırarak girmenizi önereceğim.

Retro 15 Mayıs’a kadar sürecek.

Bunun dışında bu retro işinizin getirisini, kazançlarınızı gözden geçireceğiniz, daha fazla kazanabileceğinizi, aslında konunun bugünkü hali ile yetinmenize gerek olmadığını, işinizi büyütebileceğinizi daha güçlü şekilde fark edebileceğiniz bir zaman.

Güzel fikirler getirir Merkür, retrolarında. Çünkü farkındalık, uyanış getirir.

Siz de bu retro ile işinizi, kazançlarınızı büyütmenin yollarını keşfedebilirsiniz.

Daha güzel yaşayayım ben. Daha iyi bir yaşamı hak ediyorum. Cüzdanım dolu olsun. Alım gücüm daha çok olsun. İstediğimi alıp giyebileyim. Gezeyim, göreyim, seyahat edeyim. Kültüre, sanata bütçe ayırabileyim. Kitap alışverişlerim olsun. Bir konsere, gösteriye bilet alabileyim. Daha gönlümce yaşayayım hayatı.’ diyeceğiniz, değişim yönünde yeni şeyler yapmaya başlayabileceğiniz bir nokta bu retro sizin için.


Venüs 11 Nisan’a kadar boğa burcunda. 2.evinizde.

Para eviniz burası.

Maddi anlamda şanslı bir Venüs transiti olduğunu söyleyebilirim. Venüs transitlerinde ilgili evin konularında güzellikler, kolaylıklar olur. O yüzden bu dönem sizin için maddi fırsatlara açık bir dönem.

Bu alan harcamalarla da ilgilidir. Keyifler için, lüksler için para harcamak da bu transitin anlattığı şeyler arasında. Hayatı daha güzel, daha konforlu yaşamak için, bir konuda konforunuzu artırmak için yapacağınız alışverişler olabilir.

11 Nisan’da Venüs’ün ikizler transiti başlıyor. 3.evinize geliyor Venüs.

Bu evin konularında iyi şeyler getirir size.

3.ev en temelde iletişim evidir. İletişim derken hem bilgi paylaşımları, haberleşmeler, yazışmalar, görüşmeler anlamında söylüyorum, hem de arkadaşlık, ahbaplık, sosyalleşme anlamında.

Buraları hareketlendiriyor Venüs. Güzel irtibatlarınız olabilir. İletişime geçmek istediğiniz kişilerle yazışmalarınız olabilir. Bir araya gelebilirsiniz.

İstediğiniz, beklediğiniz yerlerden güzel haberler gelebilir.

Arkadaş çevrenizde de bir hareketlilik var. Buluşmalar, geziler, birlikte yapılacak şeyler, misafirlikler olabilir.

Kardeşleri, akrabaları, komşuları, okul arkadaşlarını da simgeliyor bu ev. İletişimler özellikle bu eksende hareketlenecektir.

Bilgi, eğitim, bilgi kaynakları demektir aynı zamanda 3.ev. Çünkü ikizler burcunun evi. Çok güzel kitap alışverişleriniz olabilir Venüs ile. Eğitim harcamalarınız olabilir, güzel bir kursa katılabilirsiniz.

Yeni şeyler öğrenmek ve sosyalleşmek bu evin özeti. İkisinin bir arada olacağı bir döneme benziyor 🙂


Mars ay boyunca yengeç transitinde olacak. 25 Mart’ta gelmişti buraya. Nisan boyunca yengeçte. 4.evinize.

Mars hareketi, eforu, çabayı, girişimleri, yeni şeyler başlatmayı anlatan bir gezegen. Mars’ın geldiği alanda bir hareketlilik olur.

4.ev ise yaşam alanımızı, yuvamızı, evimizi simgeliyor.

Evinizle ilgili konular bu dönemde meşgul edebilir sizi o yüzden. Ev içinde eşya değişiklikleri, düzenlemeler, temizlik işleri, evin tesisatı ile ilgili konular, bir apartmanda yaşıyorsanız, apartmanla ilgili konular gündeme gelebilir.

Ayrıca tapu, arsa, arazi alım satım konuları yine 4.evle bağlantılıdır. Memleketinizde bir ev yaptırma süreci, bir arazi, bir arsa konusu varsa, bunlarla ilgili gelişmeler olabilir. Ev yaptırıyorsanız hızlanabilirsiniz.

Kiracı iseniz ev sahibinizle uyumunuza, iletişiminize dikkat etmenizi önereceğim. Mars agresif bir enerjiyi temsil eder çünkü.

Aile bireyleri de yine bir 4.ev temasıdır. Ailenizle ilgili konular, yaşadığınız yerle ve evinizle ilgili konular hareketleniyor.


Nisan 2023 Ay Döngüleri :

6 Nisan : Terazi Burcunda Dolunay  Ay 16° Terazi, Güneş 16° Koç

7.evinizde gerçekleşiyor bu dolunay. İlişkiler üzerinden etki alıyorsunuz.

Dolunay Güneş ve Ay’ın karşıtlığıdır. Bu kez Güneş’in yanında Jüpiter ve Kiron da var. Ay’ın karşısı kalabalık. Zıt açılar var burada. Karşıtlıklar var.

Bir bağlantıyı  sonlandırma kararı alabilirsiniz dolunaya yakın günlerde.

Bu bir özel ilişki olabilir, bir dostluk olabilir, bir iş ortaklığı olabilir, biriyle olan bağınızı sonlandırmak isteyebilirsiniz. Söz konusu ilişki içinde bu zamana kadar sizi yormuş olan şeyler var belki. Özellikle hakkaniyetsizlik, adil olmayan şeyler, eşit olmayan şeyler, manipülatif davranışlar gibi şeyler kastediyorum, bu dolunay bir bitiş noktası olabilir sizin için. Bu bağlantıyı bitirebilirsiniz.

Çünkü bu bir terazi dolunayı. Terazi, adaleti temsil eden bir burç.

Özellikle adalet, hakkaniyet, eşitlik, alma verme dengesi gibi şeylere işaret eden bir dolunay. Bunlar terazi temasıdır çünkü.

Resmin içinde Jüpiter de var. Jüpiter de hakkaniyet, erdem, adalet demektir.

Kiron uyumsuz açılarında (burada karşıt açısı var, uyumsuz bir açı) incinmeleri anlatır.

İncindiğiniz, duygusal anlamda zedelendiğiniz, size iyi gelmeyen bir ilişkiyi sonlandırabileceğinizi söylüyor bu gösterge de aynı şekilde.

Merkür’ün ve Mars’ın Satürn ile uyumlu açıları var. Satürn bırakmayı ve arınmayı temsil eden balık burcundan yapıyor bu açıları. Satürn ile gerçekçilik, objektiflik var. Kendi toprağını (Satürn toprak elementinin temsilcisidir) korumak, kendi iyiliğini seçmek var. Merkür ile kararlar var. Mars ile kararları uygulayacak cesaret ve adımlar var. Bırakışlar olası. Hayatınızdan bir şeyleri temizliyorsunuz muhtemelen.

İnsan ilişkilerinizi gözden geçiriyorsunuz. Bir şeyler bütünüyle bitmeyecekse bile birilerine karşı mesafe alacağınızı düşünebiliriz.

20 Nisan : Koç Burcunda Yeniay + Güneş Tutulması : Ay 29° Koç, Güneş 29° Koç

1.evinizde gerçekleşiyor yılın ilk tutulması. Kuzey Ay düğümü ile kavuşumu var. Kadersel bir açılım var. Zamanında hak edilmiş şeyler gerçekleşebilir. Vakti gelmiş olabilir bazı nasiplerin.

1.evinizde, çok önemli bir evde bir Güneş tutulması yaşayacaksınız. Yeni, yenilik, yeni dönem, yeni sayfa demektir 1.ev.

Burası aktive olunca hayatımızda yeni şeyler başlar. Bu evden bir gezegen geçtiğinde, transitleri kısa olan bir gezegen bile geçse (örneğin Merkür) yeni şeyler olur hayatımızda. Küçük bir transit bile bu etkiyi yaratır, ki bu bir Güneş tutulması.

Güneş tutulmaları ne anlama gelir ? Hayatımızda başlayacak yeni dönemleri temsil ederler.

Güneş tutulmaları ile bir şeyler geride kalır, yeni şeyler başlar. Hayatımızdan birileri çıkar, yeni insanlar gelir. Bazı ortamların artık bize iyi gelmediğini fark ederiz, bir yerleri terk ederiz ve yeni ortamlara gireriz.

1.evi de detaylandıralım.

Varlığımızı temsil eder 1.ev. Burası ‘Ben’ dediğimiz yerdir. ‘Benim seçimlerim, benim kararlarım, benim adımlarım, hedeflerim, hayatta yapmak istediklerim, yolum, benim yolum’ demektir.

1.evimiz hareketlenince kendimiz hatırlarız, kendimizi fark ederiz.

Bu zamana kadar atıl bıraktığımız potansiyellerimizi kullanmaya başlarız. Geçmişin tozlarını üzerimizden atar, gücümüzü toplar, yeniden yola çıkarız.

İşimizde yeni şeyler yapmak isteriz. Daha fazlasını hedefleriz.

Yaşamımızı iyiye götürecek her tür yeni adımı düşünebilirsiniz 1.evden etki aldığınız için. Her tür konuda yeni başlangıçlarınız olabilir.

Güç, güçlenme, kendini seçme,  iyi gelmeyenden arınma, hedef, başarı, yenilik, değişim..Böyle bir Güneş tutulması sizin için. Yeni bir döneme giriyorsunuz.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Sağlıklı, huzurlu, güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!