3 Temmuz 2023 Oğlak Burcunda Dolunay

3 Temmuz 2023 Oğlak Burcunda Dolunay

3 Temmuz Pazartesi günü 14:38’de oğlak burcunun 11 derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor sevgili okuyucularım.

Bir oğlak dolunayı deneyimleyeceğiz.

Dolunay, bir Ay döngüsü içinde Güneş ve Ay’ın karşı karşıya geldiği zamandır. Güneş – Ay karşıtlığıdır.

Bu kez Merkür’ü de görüyoruz dolunay aksının içinde. Merkür, Güneş’in tarafında. Ay’a karşıtlık yapıyor. Merküryen etkiler, Merküryen konular var.

Jüpiter ve Satürn’ün, Güneş ve Ay ile uyumlu açılar içinde olduğunu görüyoruz.

Hepsine bakacağız.

Oğlak burcunun temsil ettiği konuları tanıyarak başlayalım işi detaylandırmaya.

Oğlak burcu iş, görev, sorumluluk demektir sevgili okuyucularım. Sistem, düzen, işleyiş  demektir. Çalışmak, işinin başında olmak, düzen içinde olmak demektir. Görev ve sorumluluk alanlarımızla ilgili bir burç oğlak.

Bayram sonrası tatil dönüşünde böyle bir dolunay yaşayacak olmamız da elbette tesadüf değil 🙂

Bize bir alarm, bir zil çaldırır gibi işe dönüş vaktini hatırlatıyor dolunay. ‘Gezdin, eğlendin, dinlendin. Artık sorumluluklarının başına, işine, gücüne dön.’ diyor.

Yeniden bir düzen oluşturmak, günlük rutinlere dönmek, disipline girmek, çalışmak, üretmek, yapılması gerekenleri yerine getirmek, dikkati sorumluluklara vermek..Bu dolunayın enerjisi bu.

Bundan sonrası için de bir şeyler söylüyor. Neler söylüyor bu dolunay ?

‘İşe, güce, rutinlere, eski düzene dönüşün, bütünüyle eskisi gibi olmasın. Eskisinden daha güzel olsun. Daha iyi bir enerjiyle dön. Yeni kararların olsun. Eksiklerini tamamla.’ diyor.

‘Şimdiye kadar yeterince odaklanmadığın konulara bu kez daha iyi fokuslan.

Daha kuvvetli bir odakla yapabileceğin şeyleri biliyorsun. Artık onları yap.’ diyor.

‘Şimdiye kadar layıkıyla özenmediğin konuları daha yüksek bir ciddiyetle ele al. Sistem yarat. Sistemini kur. Bu kez güzel bir düzen kur kendine.’ diyor.

‘Dağılma, savrulma. Düzenini koru. Odağını koru. Bu kez sistemle ilerle.

İşinde, üretimlerinde ihtiyaçlara hitap edecek, hem karşı tarafa, hem sana kazandıracak, nokta atışı olacak şeyler yap.’ diyor.

Dolunay aksı içindeki Merkür ile yeni kararlar, başarı getirecek yeni fikir ve üretimler var.

Jüpiter ve Satürn ile bir sistemleşme var. Sistemleşmenin, yeni ve daha iyi şeyler üretmenin, düzenle üretmenin getireceği hasatlar var. Yükselişler, mesleki başarılar, büyümeler, maddi kazançlar var.

Jüpiter yaşam amaçlarımızı gerçekleştirmekle ilgili. Kendimizi gerçekleştirmekle ilgili. Yeteneklerinin ve donanımlarının hakkını vermek, potansiyelleri kullanmak. Hem başkalarına fayda yaratmak, hem kendin için güzel bir yaşam oluşturmak. İyi işler yapmak, iyi kazanmak. Jüpiteryen şeyler bunlar.

Satürn ise ihtiyacımız olan şeyin irade, istikrar, odaklanma ve devamlılık olduğunu söylüyor.

Oğlak burcu hayatta vardığımız yerdir. Hayat bizi daha iyi bir yere taşımak istiyor sevgili okuyucularım. Bu dolunayın çağrısı bu. Bize de ne düşer ? Bu çağrıya kulak vermek, gereğini yapmak düşer 🙂

Diğer türlüsü öylesine yaşamak olur. Ömrü ziyan etmek olur. İşaretleri, zamanın ruhunu, hayatın bizden istediklerini, uyarılarını dikkate alalım.

                                             

Şimdi dolunayı burçlar üzerinden ele alacağız.

Öncesinde iletişim bilgimi vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram içeriklerimi de görmek isterseniz ;

Instagram hesabım ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

10.evinizde bir dolunay. Merkür ile karşıtlığı var. Yeni fikirler, fikir değişiklikleri, düzenlemeler olası.

Jüpiter ve Satürn’den iyi açıları var dolunayın. Bir sistemleşme çabası var gibi görünüyor. Bir düzen oluşturma konusu var.

İş hayatınız için yeni kararlar alabileceğiniz, yaptığınız işlerde veriminizi, üretimlerinizi artırmak adına kendinize yeni bir düzen kurmak isteyebileceğiniz, bundan sonrası için belli kurallar ile ilerlemeyi seçebileceğiniz bir dolunay etkisi alıyorsunuz.

İşinizde, kişisel yaşamınızda, bulunduğunuz ortamlarda otorite figürü diyebileceğimiz kişilerin yeni uygulamaları, yeni kararları olabilir ayrıca.

Düzen değişiklikleri olabilir. Bir şeylerde yeni kurallar gündeme gelebilir.

Bir şeylerin sınırını, çerçevesini belirlemek, işleyişini düzene koymak gibi konular var.

Kanun, yönetmelik, kural demektir 10.ev. Sorumluluklar ve kurallar doğrultusunda yapılması gerekenler var.

Resmi evrak konularınız, resmi işleriniz, yasal işlemleriniz varsa, bu konularda sonuç alabileceğiniz bir zamandasınız ayrıca. Bir başvuru, bir kayıt konusu olabilir. Yakın zamanda olduysa ve haber beklediğiniz bir konu varsa sonuçlanma olabilir. Bir resmi bildirim alabilirsiniz. Devlet dairelerinde işleriniz olabilir.


Yükselen Boğalar :

9.evinizde bir dolunay. Merkür ile karşıtlığı var bu dolunayın. Dolunay aksının içinde Merkür var. Bir karar, bir fikir, bir proje, bir duyuru olası. Bildirimler, haberler alabileceğiniz bir zaman.

Yüksek öğrenim hayatınızda, akademik çalışmalarınızda bir konunun sonuna geldiğiniz bir zaman olabilir bu. Bir şeyi tamamlayıp bitirebilir, teslim edebilirsiniz.

Bir evrak konusu tamamlanabilir. Bir teslim, bir raporlama yapılabilir. Bir onay alınabilir.

Hocalarınızla ilgili konular gündeme gelebilir. Onlarla olan iletişimler artabilir.

Başka şehirlerle, başka ülkelerle, uzaklarla ilgili konular, seyahatler, yer değişiklikleri de 9.evin konusu. Bu tür bir gündeminiz olabilir. Yakınlarınız yanınıza gelebilirler. Siz bir yer değişikliği yapabilirsiniz.

Siz ya da bir yakınınız, yurt dışına çıkma hazırlığında iseniz, resmi süreçlerinizi gerçekleştiriyorsanız, evrak işleriniz varsa, süreciniz sonlanabilir. Yapmanız gerekenleri tamamlayabilirsiniz. Vize bekliyorsanız, vizenizi alabilirsiniz.

Bir resmi işlem gerçekleşebilir.


3 Temmuz 2023 Oğlak Burcunda Dolunay


Yükselen İkizler :

8.evinizde bir dolunay. Merkür ile karşıtlığı var bu dolunayın. Jüpiter ve Satürn ile uyumlu açıları var. Sistemleşme ve düzen temaları var burada.

Bir bildirim, bir evrak konusu, bir haber, yeni bir yönetmelik, bir alanda yeni bir kural, bir duyuru olası.

8.ev borçlarla ilgili bir ev. Oğlak ise devleti, kuralları, yasaları simgeliyor.

Ödemeleriniz, bankalara/firmalara/kişilere/devlete borçlarınız varsa, iyi fırsatlarla bu borcu bitirebileceğiniz ya da öncelikli bir kısmını ödeyip biraz daha rahatlayabileceğiniz, bir parasal konuyu çözebileceğiniz günlerdesiniz.

Borçlarınızda bir yapılandırma da gerçekleşebilir.

Bir tazminat konunuz, bir vergi borcunuz, bir kredi ödemeniz varsa ve yasal süreçler içinde iseniz, almak için uğraştığınız paralar varsa, bu sürecin sonuna geliyor olabilirsiniz. Konu sonuçlanabilir. Almak istediğiniz şey, elinize geçebilir.

Bir mal, para, hak, miras paylaşımı gerçekleşebilir.


Yükselen Yengeçler :

7.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay. Merküryen bir dolunay. Jüpiter ve Satürn’den iyi açıları var. Farkındalıklarla gelecek yeni kararlar var. Düzenlemeler var. Bir şeyleri artık daha net biçimde ele alıyoruz. Net sınır ve kurallarla şekil vermek istiyoruz konulara.

Evlilik, ilişkiler, ortaklı işler, birlikte yapılan işler, rehberlikler, danışmanlıklar, koçluklar, bize yol gösteren kişiler bu ev ile ilgili. Bu bağlarınızın içinde birlikte yol aldığınız kişilerle ve ilişkilerinizle ilgili kararlar alabileceğiniz bir zamandasınız.

Bir şeyleri yapılandırma ve iyileştirme isteğiniz var belki. Ama durum ancak sonlanması halinde fayda getirecekse bu yönde bir kararınız da olabilir. Bir bağlantıyı sonlandırabilirsiniz. Size iyi gelmeyen bazı hallerin içinden artık çıkmak isteyebilirsiniz.

Birlikte ilerlediğiniz kişiler, bağlantılar içinde elemeleriniz olabilir.

Söylediğim gibi evlilik bir 7.ev teması. Yasal süreçleriniz varsa, boşanma sürecinde iseniz bu sürecin sonuna gelmiş olabilirsiniz. Konu tamamlanıyor olabilir.

7.ev iş anlaşmaları ile, işinizde yaptığınız sözleşmelerle, iş ve iş dışında kontratlarla ilgili bir alan. Bitirmek istediğimiz bir kontrat, fesh etmek istediğiniz bir sözleşme varsa, bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Yakın ilişkiler ve ortaklı işler, iş birlikleri başta olmak üzere, hayatın içinde genel olarak insan ilişkilerinizde önemli kararlar alabileceğiniz, bazı şeylere bir sınır çekmek isteyebileceğiniz, bir yüzleşme ve netleşme etkisi bu dolunay sizin için.


3 Temmuz 2023 Oğlak Burcunda Dolunay


Yükselen Aslanlar :

Dolunay 6.evinizde meydana geliyor. Merkür’ü görüyoruz dolunay aksının içinde. Yeni fikir ve uygulamalar var.

Oğlak sistemleşmek, 6.ev ise düzen kurmak demektir. Bir şeylerin işleyişi değişiyor ve düzenleniyor.

Jüpiter ve Satürn’ün uyumlu açıları, bu düzenlemelerin fayda getireceğini söylüyor.

Çalışma hayatınız, işinizle ilgili konular, iş içinde düzeninizle ilgili konular, günlük sorumluluklar ve rutinler, hizmet sunduğunuz, hizmet aldığınız alanlar ve kişiler, astlarınız, çalışanlarınız bu ev kapsamında.

İşinizde yönetimin yeni bildirimleri olabilir ve günlük düzeniniz değişebilir bu döngüde.

Yöneticilerinizin yeni kararları ile yeni bir işleyiş başlayabilir. Görev alanınız değişebilir. İş yapma şekliniz değişebilir. Çalışma saatleriniz güncellenebilir.

Sağlık da bir 6.ev teması. Bir tedavi sürecinin sonuna gelmiş olabilirsiniz. Bir sorununuz için adım atabilirsiniz. Bir şifa etkisi alıyorsunuz. Bir konunun çözülme zamanı.

Ayrıca evcil hayvanlarınızla ilgili gündemleriniz de olabilir bugünlerde. 6.ev onları da kapsıyor. Onlarla ilgili bir pürüz varsa bunu da aşabileceğiniz, aşmak için yapmanız gerekenleri yapabileceğiniz bir zamandasınız.

Oğlak burcu sorumluluk almak ve gerekeni yapmak demektir. Sorumluluk almanızı gerektirecek gündemleriniz olabilir. Gerekeni yapmanız halinde çözümler, iyileşmeler, Yaradan’ın nasibiyle güzel neticeler olası. Her şeyin hayırlısı, iyisi, güzeli olsun.


Yükselen Başaklar :

5.evinizde meydana gelecek bir dolunay. Dolunay hattının içinde Merkür var. Jüpiter ve Satürn’den iyi açılar geliyor.

Çocuklar 5.evin konusu. Oğlak burcu ise işi, kariyeri ve resmi/yasal konuları, otoriteyi anlatıyor. Çocuklarınızın iş mülakatları varsa, görüşme halinde oldukları ve cevap bekledikleri yerler varsa, buralardan dönüşler gelebilir. Yasal süreçleri varsa sonuç alabilirler. Evrak teslim, başvuru, kayıt konuları gündeme gelebilir.

Oğlak burcu işimizi simgeliyor. 5.evin ise göstermek, tanıtmak, görünür kılmak, reklamını yapmak gibi anlamları var. İşinizde reklam çalışmalarınız olabilir. Reklam verebilirsiniz. Yaptığınız işleri daha iyi anlatmaya, tanıtmaya başlayabilirsiniz. Bu yolla gelecek hasatlar, bereketler var.


3 Temmuz 2023 Oğlak Burcunda Dolunay


Yükselen Teraziler :

4.evinizde meydana gelecek. Merküryen bir dolunay. Jüpiter ve Satürn’ün destekleyici açılarını görüyoruz.  Oğlak düzen demektir. Bir şeyler düzene giriyor, şeklini alıyor bu dolunay ile.

Ev, yuva, aile, ebeveynler, aile içi konular, taşınma, yerleşim, emlak, arsa, arazi, alım, satım, kiralama, kontrat, ev güvenliği, ev dekorasyonu gibi temalar 4.ev kapsamında.

Evinizle ilgili bir gündeminiz varsa, bu taşınmak olabilir, ev içinde bir değişiklik yapmak olabilir, bir tapu konusu olabilir, resmi bir süreç olabilir, aile büyükleri ile ilgili bir konu olabilir, alım satım konuları olabilir, böyle bir gündeminiz varsa sürecin sonlanabileceği, konuyu tamamlayabileceğiniz bir zamandasınız. Kararsızlık yaşıyorsanız netleşebilirsiniz. Beklediğiniz bildirimler, yanıtlar varsa gelebilir.

Eviniz için, yaşam alanınız, yaşam düzeniniz için iyileştireceğiniz, şeklini belirleyeceğiniz, düzenleyeceğiniz şeyler olabilir.

Aile içinde sonuçlanan bir konu olabilir. Bugünlerde ev, aile, yaşam yeri, yaşam düzeni konularında meşguliyetleriniz var gibi görünüyor.

Bir tamamlanma vakti bu. Düzen oluşuyor. Düzenin şekli, çerçevesi belirleniyor.


Yükselen Akrepler : 

3.evinizde deneyimleyeceğiniz bir dolunay. Merküryen etkiler var. Jüpiter ve Satürn destekli bir dolunay ayrıca 🙂 Güzel olasılıklar var.

Bu ev kardeşlerimizi, yakın akrabalarımızı, komşularımızı, arkadaş çevremizi, yakınlarımızı anlatan bir alan.

Oğlak burcu dolunayı olduğu için kardeşlerinizin iş konusunda gündemleri sonuçlanabilir. İş değişikliği yapabilirler. Çalışmaya başlayabilirler. Kendi işini kurma sürecinde olabilirler. Kardeşlerinizin, yakınlarınızın resmi bir konusu tamamlanabilir. Bir yasal süreç sonlanabilir. Bu sonlanma bir ferahlık getirebilir.

3.ev arabaları, araçları da simgeleyen bir alan. Bir alım satım gündeminiz varsa, bu konu tamamlanabilir.

İletişim, iletişime dayalı faaliyetler, danışmanlıklar, internet üzerinden yapılan işler, içerik üretmek, bilgi paylaşımı yapmak gibi konular bu evle ilgili. İşinizde yeni stratejiler geliştirebileceğiniz, paylaşımlarınızı daha sistemli hale getirmek isteyebileceğiniz günlerdesiniz.

Oğlağın çalışkanlığıyla daha çok üretmek :), daha düzenli üretmek ve sistemleşmek. Bu var bu resimde.


3 Temmuz 2023 Oğlak Burcunda Dolunay


Yükselen Yaylar :

2.evinizde meydana gelecek olan bir dolunay. Dolunay aksının içinde Merkür var. Jüpiter ve Satürn’ün uyumlu açılarını görüyoruz. Oğlağın netliği var bu dolunayda.

Merkür ile yeni ve net kararlar var. Jüpiter ve Satürn ile daha iyi bir tarafa geçiyoruz. Faydalı, iyi ve doğru olanı seçiyoruz. Bir şeyler düzene giriyor ve şeklini buluyor.

Parasal konularda ve taşınmaz mallarla, mülklerle ilgili konularda bir resmi işlem, bir yasal süreç içinde iseniz, bu konularınızda bir sonuçlanma yaşayabilirsiniz dolunaya yakın günlerde. Parasal alanda bir gündeminiz olabilir.

Para kazanma şeklinizde, yaptığınız iş konusunda düzen değişikliği yaşayabilirsiniz. Resmi gereklilikler gündeme gelebilir. Yasal olarak yapmanız gereken şeyler olabilir.

Satın almak istediğiniz önemli bir şey, büyük bir bütçe gerektiren bir alışveriş planınız varsa, bu dolunaya yakın günlerde (öncesi-sonrası civarı günlerde) yapabilirsiniz. Uzun zamandır almak istediğiniz bir şeyi alabilirsiniz.

Önemli bir yatırım da bu döngüde gerçekleşebilir.

Maddi güvenceniz için yeni kararlar alabilirsiniz. Bir sigorta başlatabilirsiniz.

Maddi imkanlarınızı büyütmek ve düzenli bir gelir akışına sahip olmak için ne yapmanız gerektiğini görebilirsiniz. Bu netliğe varabilirsiniz oğlak dolunay ile.


Yükselen Oğlaklar : 

Dolunay 1.evinizde meydana geliyor. Önemli bir ev burası. ‘Ben’ demek. ‘Benim fikrim, benim kararım. Seçimlerim. Adımlarım. Yolum. Ne yaptığım, ne ettiğim’. Böyle bir ev.

Önemli bir kararınız olabilir bu döngüde. Bir süredir sizi meşgul etmiş, şimdiye dek istediğiniz şekle varmamış konulara oğlağın netliği ve kararlılığı ile şekil verebilirsiniz. Sonlandırmayı tercih edeceğiniz şeyler olabilir. Düzenlemeler yapabilirsiniz.

Sorumluluk üstlendiğiniz, sizi yoran bir konu tamamlanabilir. Bunun rahatlığını yaşayabilirsiniz. Bu bitiş size çok iyi gelebilir. Bir şeyi layıkıyla bitirip süreçten çıkıyor olabilirsiniz.

Resmi bir süreciniz varsa konu ilerleyebilir, tamamlanabilir.

Hayatınızın herhangi bir alanında yeni bir düzen kurmak isteyebilirsiniz. Yeniden yapılandırmak, canlandırmak, kuvvetlendirmek isteyeceğiniz şeyler olabilir ve bu konuları son derece rasyonel şekilde, çözüm yaratacak fikirlerle ele alabilirsiniz.

Tam da nokta atışı olacak biçimde, stratejik ve akıllıca hamlelerle konuları yoluna koyabilirsiniz. Bir düzen oluşturuyorsunuz kendinize sanırım. Bunun için güncel resme ekleyecekleriniz var. Bu resimden belki çıkaracaklarınız da var. Bir şeylerin şeklini, düzenini belirliyorsunuz.


3 Temmuz 2023 Oğlak Burcunda Dolunay


Yükselen Kovalar : 

Dolunay 12.evinizde gerçekleşiyor. Merküryen bir dolunay. Jüpiter ve Satürn’den iyi açıları var.

Sizin ya da ailenizden birinin, bir yakınınızın bir sağlık gündemi varsa yapmanız gerekenlerin netleşebileceği bir zamandasınız. Bir tedavinin rotası belirleniyor olabilir.

Bir tedavinin sonuna gelmiş de olabilirsiniz.

Ruhsal konular da 12.evin konusu. Tek başınıza aşmakta güçlük çektiğiniz konular varsa, bir terapistten, bir psikologtan yardım alabilirsiniz. Bir terapi başlayabilir. Bir süredir böyle bir sürecin içinde iseniz, terapiniz sonlanabilir.

12.ev kısıtları, kapalı alanları, somut ya da soyut olarak bizi belirli çerçeveler içinde tutan ve sınırlayan mecburiyetleri anlatır aynı zamanda. O yüzden böyle bir durumdan özgürleşmek de olasılıklarınız arasında.

Bu penceresi olmayan bir odada olmak olabilir, geçici olarak çok da istemediğiniz bir yerde bulunmak olabilir. Bir mecburiyet halinin yarattığı başka türlü bir kısıt olabilir. Bu kısıtlı halin sonlanması mümkün. Bir özgürleşme, bir ferahlık geliyor sanırım.


Yükselen Balıklar :

Dolunay 11.evinizde gerçekleşiyor. Merküryen bir dolunay. Jüpiter ve Satürn’ün destekleyici açılarını görüyoruz.  Bir şeylerin düzeninin oturması, sistemleşmesi, şeklini alması gibi olasılıklar var.

Bir parçası olduğunuz gruplar, ekipler, takım çalışmaları, sosyal hayatınız, arkadaşlıklar 11.evin konusudur.

Oğlak burcu ise yönetim demek. Yöneticiler demek. Kurallar demek. İşleyiş demek.

İşinizde tüm ekibi ilgilendiren yeni bildirimler gelebilir yönetimden. Yeni düzenlemeler olabilir.

Yeni görevlendirmeler yapılabilir. Sizin de üstleneceğiniz sorumluluklar olabilir.

Otorite demektir oğlak. Arkadaşlıklarınız içinde size kendisiyle eşit hissettirmeyen, bir otoriteymiş gibi davranan, yakın hissedemediğiniz, yanında rahat hissedemediğiniz kişilerden uzaklaşma kararı da getirebilir size bu dolunay. Oğlak burcu mesafeyi simgeler. Birilerinden yana bir soğuma oldu belki, iyi duygularınız eksildi belki. Şimdi oralardan gitme zamanı.


İçinde olduğumuz güncel transitleri de paylaşayım burada ↓

Mars Aslan Burcunda 20 Mayıs-10 Temmuz 2023

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var ↓ O da burada ↓

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sevgiler, esenlikler

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!