Mars Aslan Burcunda 11 Haziran-29 Temmuz 2021

Mars Aslan Burcunda 11 Haziran-29 Temmuz 2021

Mars 11 Haziran Cuma günü, Türkiye saati ile 16:33’te aslan burcuna geçiyor sevgili okuyucularım. Mars’ın aslan transiti 29 Temmuz’a kadar sürecek.

Mars hareketin gezegenidir. Eylem, aksiyon, cesaret, harekete geçmek, risk almak, başlamak, başlatmak demektir Mars. Aynı zamanda agresyon, öfke, çatışma, rekabet, hakkını aramak, mücadele etmek de yine Mars’ın anlattığı şeyler.

Aslan burcuna, yani ateş elementinden bir burca geliyor bu kez. Koç, aslan ve yay ateş elementinden olan burçlardır.

Mars canlı, dinamik bir doğası var.

Ateş elementi grubu burçların da enerjisi yüksektir. Diğer elementlere kıyasla, yaşam coşkusu, hevesi, yeni şeyler deneme isteği, yeni şeyler başlatma gücü yüksektir ateş elementinin.

Dolayısıyla Mars, bu burçlarda doğasını daha rahat şekilde ortaya koyar. Marsiyen özelliklerin daha güçlü olduğu zamanlar yaşarız Mars bu burçlarda iken.

Bir önceki yengeç transitine kıyasla, daha cesur ve girişken davranacağımız, çok daha hareketli olacağımız, hayatımızı renklendirmek için yeni şeyler başlatacağımız bir dönem olacaktır bu.

Aslan sanatı ve sporu simgeler. Bu temalarda yeni başlangıçlarımız olacaktır.

Eğlence, tatiller, geziler, kutlamalar, keyifler, alışverişler, lüks tüketimler, eğlence ve keyif için para harcama hali, eğlenceli aktiviteler, sanatsal etkinlikler, konserler, ayrıca hobiler aslan burcunun anlattığı şeyler.

Mars’ın buraya yerleşmesi ile yaz hareketliliği iyiden iyiden başlayacaktır. Tatiller, geziler, eğlenceler artacaktır. Eğlenceli aktivitelerin içinde olacağımız bir zaman.

Sanatsal faaliyetlerin, gösterilerin, konserlerin de olabileceği bir zaman.

Keyif almak için yaptığımız şeylere daha fazla vakit ayıracağımızı söylüyor Mars. Yazın tadını çıkarmak için, daha fazla eğlenmek için hareketleniyoruz aslan enerjisiyle.

Mars’ın bulunduğu burç, o süreçteki hareket alanlarımızı gösterir. Enerjimizi akıtacağımız yerdir Mars’ın bulunduğu yer.

Hobilerimizle keyifli zamanlar geçireceğiz Mars aslanda iken. Hobilerimize daha fazla vakit ayırmak isteyeceğiz. Yeni hobiler edineceğiz.

Spora başlayanlarımız olacak. Hayatımızda spor varsa, buraya daha fazla yükleneceğiz. Yeni spor dallarını da deneyebiliriz.

Aslan burcu demek, özgüven demektir. Mars burada iken, yapmak istediklerimiz konusunda kendimize daha çok güveneceğiz.

Ama bu güveni abartıp gereksiz riskler de almayalım tabii ki.

Bebekler, çocuklar, gençler yine aslan burcu sembolizminde olan temalar. Dolayısıyla çocuklarla ilgili konular da ön plana çıkıyor Mars’ın bu transiti ile. Onların yeni başlangıçları olabilir. Mars agresyonu da simgelediğinden, çocuklarınızla anlaşmazlıklar da olası. Özellikle yetişkin yaşta çocuklarınız varsa, tartışmamak, zıtlaşmamak adına açık iletişim ve empati bu dönemde daha önemli olacaktır.

Aslan burcu sahne sanatlarını, sanatçıları da simgeliyor. Pandemi koşullarında kısıtlardan ötürü müzisyenler, tiyatrocular, gösteri sanatlarının ve eğlence hayatının içinde olan sanatçılar çok zorlandılar, ne yazık ki :(( En çok zorlanan sektörler arasındalar. Özellikle sosyal medyada, içinde bulundukları durumu anlatma çabalarını görüyoruz. Şimdi Mars ile seslerini daha güçlü şekilde duyurmak isteyebilirler. İşlerine dönebilmek, çalışabilmek, üretebilmek için kısıtlara karşı daha güçlü bir birleşme ile tepkilerini ortaya koyabilirler.

Hepimiz için, herkes için güzel şeyler olsun.


Şimdi Mars’ın aslan transitinin burçlar üzerindeki etkilerine geçeceğim.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Mars 5.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Aşkta, ikili ilişkilerde zaman zaman anlaşmazlıklar olabilir bu dönemde. Fevri davranışlardan, aceleci kararlardan uzak durmanızı önereceğim. Mars dürtüsel bir enerjiyi anlatıyor. Öfkeyle hareket etmek yerine, sevgi enerjisiyle iletişim kurmak, sorunların çözümüne odaklanmak fayda getirebilir.

Çocukları olanlar, onlarla ilgili konularda biraz daha çaba halinde olabilirler. Onlar için yeni başlangıçlar planlayabilirler. Bu bir aslan transiti olduğu için, özellikle hobiler, sanat ve spor gibi konularda olabilir bunlar.

Sanatla bağlantınız varsa eğer, yeteneklerinizi ve donanımınızı sergilemek için, daha görünür olmak için yeni başlangıçlar yapabilirsiniz Mars ile 🙂


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Mars 4.evinize geliyor.

Eviniz için yapmak istediğiniz şeyler varsa, Mars aslan burcunda iken gerçekleştirebilirsiniz bunları. Bu bir eşya almak olabilir, evinizin düzeni için yeni bir şey yapmak olabilir, bir apartman dairesinde iseniz apartmanla ilgili konular olabilir. Planlanan şeyler için harekete geçme zamanı.

Aile içinde agresyonlu durumlar da olabilir zaman zaman. Birbirinize karşı kırıcı olmamanız, çözümü olan konular için sağlıklı bir iletişim dili seçmeniz, uzlaşamayacağınız noktalarda konuların üzerine gitmemeniz, bazı şeyleri olduğu haliyle kabul etmeniz, daha iyi hissetmenizi sağlayabilir.


İkizler ve Yükselen İkizler : 

Mars 3.evinize geliyor.

İletişimleriniz çoğalıyor, haberleşmeler hızlanıyor Mars ile. Bir süredir irtibatınızın olmadığı kişilerle yeniden bir araya gelebilirsiniz. Merkür de retro pozisyonda olacak çünkü. Yeniden iletişime geçtiğiniz, görüşmeye başladığınız kişiler olabilir.

Kardeşlerle, yakın akrabalarla ilgili konular olabilir. Özellikle çocuklarla, yeğenlerinizle ilgili. Onların hayatında yeni şeyler olabilir. Haberlerini alabilirsiniz.

Yeni hobiler edinebileceğiniz, yaşam enerjinizi yükseltecek yeni keyifli başlangıçlar yapabileceğiniz bir dönem bu. Spora da başlayabilirsiniz. Mars böyle bir enerji ! Sanatla ilgili yeni adımlarınız da olabilir.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Mars 2.evinize geliyor.

Maddi konularda değişimler yaşayabileceğiniz bir dönem. Gelirleriniz ve bununla birlikte harcamalarınız artabilir.

Daha güçlü bir gelir akışı yaratmak için, farklı farklı noktalardan olacak şekilde birden fazla gelir kaynağı yaratmak için yeni girişimleriniz olabilir Mars ile.

Maddi güvenceniz ve geleceğiniz için neler yapabileceğinize bakabilirsiniz ayrıca. İleriye dönük kendinizi daha iyi hissetmek için maddi anlamda, yatırım, sigorta gibi konularda, güvence diyebileceğimiz alternatifler üzerinde düşünebilirsiniz. Başlatacağınız şeyler olabilir.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Mars 1.evinize geliyor.

Mars ile hayatınızda bir canlanma, bir yenilenme, bir hareketlenme hali başlıyor. Geldiği yer, 1.ev çünkü. Yani evlerin ilki. 12 evlik döngünün ardından yeni bir döngü.

Başlamayı, harekete geçmeyi anlatan evdir 1.ev. Zodyakta koç burcunun evidir. Yöneticisi Mars’tır. Yani Mars 1.evin sahibidir zaten. Başlamayı anlatan gezegendir.

Dolayısıyla Mars’ın aslan transiti sizin için yeni başlangıçların zamanı olacaktır. Bu başlangıçlar özellikle şimdiye dek beklemeyi tercih ettiğiniz ya da beklemenizi gerektirmiş olan konularda olacaktır. Şu ana kadar özgüven, motivasyon, cesaret, yetkinlik, koşulların uygunluğu, vb sebeplerle hazır hissetmediğiniz ama aslında yapmak istediğiniz, görünür kılmak, parlatmak istediğiniz şeyler varsa, işte Mars 1.evinizde iken ihtiyaç duyduğunuz iştahı, coşkuyu, girişim cesaretini verecektir size.

Sporla ilgili planlarınız varsa, Mars’ın enerjisini bu anlamda da mutlaka kullanın.


Başak ve Yükselen Başak : 

Mars 12.evinize geliyor.

Spor yapmaya başlayabilirsiniz bu dönemde. Hayatınızda spor varsa, zaman zaman yaptığınız bir şeyse spor, daha fazla zaman ayırmaya başlayabilirsiniz.

Sanatsal işlere adım atabilir, yeni bir hobi edinebilirsiniz. 12.ev ruhsal konularla ilgili. Psikolojik anlamda, ruhsal anlamda sizi yenileyecek, derinlikli, manevi yanı olan, spiritüel bir zemini olan şeylere başlayabilirsiniz.


Terazi ve Yükselen Terazi : 

Mars 11.evinize geliyor.

Sizin için sosyal anlamda hareketli bir dönemi başlatıyor bu değişim. Topluluklar, kalabalıklar içinde yer alacağınız, daha çok iletişim kuracağınız, gruplar içinde olacağınız bir zaman başlıyor.

Mars’ın temalarından biri spordur. Örneğin spor ile gruplar içinde yer alabilirsiniz.

Hatta aslan burcu da sanatı ve sporu temsil eden, bunun dışında hobilerimizi anlatan bir burç. İlgi alanlarınız, hobileriniz vesilesi ile yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Sosyalleşebilirsiniz.

Yaratıcılık, yaratıcı işler, eğlenceler, kutlamalar, tatiller, geziler aslan burcu ile ilgili. Yazın tadını çıkaracağınız güzel gezileriniz de olabilir Mars ile. Tatile çıkabilirsiniz. Katılacağınız yaz etkinlikleri olabilir.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Mars 10.evinize geliyor.

İş hayatınızda hareketli bir dönem olabilir bu. Yeni başlangıçlar yaşayabilirsiniz. Bu bir görevin size verilmesi olabilir. Yönetimin yeni bir bildirimi olabilir. İş ortamında bir süredir planlanmakta olan şeylerin başlaması olabilir. Yeni girişimler geliyor Mars ile.

İş arkadaşlarınızla, özellikle de otorite ile zaman zaman fikir ayrılıkları yaşayabilirsiniz. Bunların bir çatışmaya dönüşmemesi için, iletişimlerde dikkatli olmanız iyi olur.

İşinizde yeni atılımlar yapmak istiyorsanız ama bunun için ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi, motivasyonu ya da belki cesareti bu zamana dek bulamadıysanız kendinizde, işte bu transitte hepsini bulabilirsiniz Mars ile 🙂 Hatta düşündüğünüzden, niyet ettiğinizden daha büyük bir hareketlilik yaşayabilirsiniz. Hırslanmadan, her şeyi olduğu haliyle kabul ederek, kendinizi çok zorlamadan atın adımlarınızı. Mars’ın gölgesinde bunlar var çünkü. O yüzden söylüyorum.


Yay ve Yükselen Yay : 

Mars 9.evinize geliyor.

Güzel bir yere geliyor Mars bu kez 🙂

8.evin konuları biraz zorluydu. Ama 9.ev ışıl ışıl bir ev. Temaları çok daha pozitif olan bir ev.

Hayatınızı renklendirecek, enerjinizi yenileyecek geziler yapabilirsiniz bu dönemde. Seyahatleriniz olabilir, tatilleriniz olabilir.

Spora başlayabilirsiniz. Hayatınızda spor zaten varsa, daha düzenli hale gelebilir. Yeni spor dallarında başlangıçlarınız olabilir ayrıca.

Yetişkin yaşta çocukları olanların eğitim, kurs, sınav, üniversite, akademi konuları hareketlenecektir Mars ile. Hepsi gönlünüze göre olsun 🙂


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Mars 8.evinize geliyor.

8.ev çözülmesi gereken konularla ilgili. Özellikle maddi konular, mülklerle ilgili konular, bankalarla ilgili konular, borçlar ve ayrıca ruhsal sorunlarla ilgili bir ev.

Mars buradan geçerken, hayatınızda bu alanlarda düzeltmeniz, iyileştirmeniz gereken şeyleri, deneyimler yolu ile gösterebilir. Bir şeyleri çözüme kavuşturmanız gerekebilir. Zorlandığımız yerden gelişiyoruz, biliyorsunuz. Mars gücünüzü elinize almanız için harekete geçirecektir sizi.


Kova ve Yükselen Kova :

Mars 7.evinize geliyor.

Hobileriniz, ilgi alanlarınız için, sanatla ilgili niyetleriniz için, sporla ilgili planlarınız için birileri ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Bir hocanız olabilir. Birinin sizi yönlendirmesini isteyebilirsiniz.

Herhangi bir konuda danışmanlığa ihtiyacınız varsa, danışmanlık almak için harekete geçebilirsiniz. 7.ev danışman kişileri, danışmanlıkları da kapsar çünkü. Mars ise girişimdir, harekete geçmektir.

Evlilik, eşe dair konular, ikili ilişkiler, partnerin yaşamı ile ilgili konular bu evle bağlantılı. Mars bu konularda yeni başlangıçlar, değişimler, yeni gündemler getirebilir size.

Bir flört bir ilişkiye dönebilir. İlişkisi olanlar, evlilik yönünde adım atabilir. Eşinizin/sevgilinizin hayatında yeni şeyler olabilir, yeni girişimler yapabilirler.

İlişkiler alanı hareketleniyor Mars ile.


Balık ve Yükselen Balık : 

Mars 6.evinize geliyor.

Tam bir hareketlenme, hızlanma anlamına geliyor bu değişim sizin için. Mars yüksek bir enerjidir. 6.ev ise günlük yaşamımızdır, gündelik hayatımızdır.

İşinizde yeni görevler gündeme gelebilir. Kişisel hayatınızda yapmanız gereken bazı şeyler olabilir. Bir yerlere koşturabilirsiniz 🙂

Aslan sporla ilgili bir burç. Mars da sporu anlatan gezegen. 6.ev ise rutinlerimizi simgeliyor. Öyleyse şöyle bir olasılık da üretebiliriz : Düzenli olarak spor yapmaya başlayabilirsiniz !


Aşağıdaki linklerde günceldeki transitler yer alıyor :

Güneş İkizler Burcunda 20 Mayıs-20 Haziran 2021

Venüs Yengeç Burcunda 2-27 Haziran 2021

Merkür Retrosu İkizler Burcunda 30 Mayıs-22 Haziran 2021

Haziran ayı burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu Haziran 2021, Boğa Burcu Haziran 2021, İkizler Burcu Haziran 2021,

Yengeç Burcu Haziran 2021, Aslan Burcu Haziran 2021, Başak Burcu Haziran 2021,

Terazi Burcu Haziran 2021, Akrep Burcu Haziran 2021, Yay Burcu Haziran 2021,

Oğlak Burcu Haziran 2021, Kova Burcu Haziran 2021, Balık Burcu Haziran 2021


2021 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Bunlar ise günceldeki uzun vadeli transitler :

Jüpiter Balık Burcunda 14 Mayıs-28 Temmuz 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!