Venüs Yengeç Burcunda 7 Mayıs-5 Haziran 2023

Venüs Yengeç Burcunda 7 Mayıs-5 Haziran 2023

Venüs 7 Mayıs Pazar günü 17:24’te yeni transitine başlıyor sevgili okuyucularım. Yengeç burcuna geçiyor. 5 Haziran gününe kadar yengeçte olacak.

Bu transit iyi bir transit. Toprak elementi konularından yana bereketli bir transit.

Niye böyle söylüyorum, Venüs’ü ve yengeç burcunun tabiatını tanıyarak başlayalım.

Venüs bir toprak elementi gezegenidir dostlarım. Toprak elementi ise dünyevi olanla, somut ve maddesel olanla ilgilidir. Para, kazanç, maddi şanslar, dünyevi nimetler, alım gücü, alışverişler, keyifler, konfor yaratan şeyler Venüs ile ilgilidir.

Venüs iyi yerleşimde olunca, toprak konularından yana şansımız artıyor.

Yengeç, Venüs için iyi bir yerleşim. Bereketlidir yengeç. Çünkü dişildir. Anne enerjisidir. Besler, doyurur, korur, kollar, güvende tutar, iyi tutar. Dişilin gerçek doğasını simgeleyen bir burca geliyor yani Venüs.

Bir bereket enerjisi, bir güven duygusu, güzel bir köklenme, bir huzur var bu transitte.

Ayrıca Venüs burada iken diğer gezegenlerden çok iyi açılar alacak. Uyumlu temaslar olacak.

Transitin ilk haftasında kuzey Ay düğümü ve Satürn’den güzel açılar geliyor. Uranüs ve Neptün ile de uyumlu konumda olacak Venüs yengeçte iken.

Toplumsal ölçekte iyi ihtimaller var. Ülkemizin haritasında yengeç burcu 1.ev. Yükselenimiz yengeç bizim.

1.ev doğrudan bizi, kararlarımızı, adımlarımızı, yolumuzu, yolumuza şekil verecek seçimlerimizi simgeler.

Kuzey Ay düğümü ve Satürn’ün seçim zamanında Venüs’e uyumlu açılarda olması, ülkemiz için iyi ihtimallere işaret ediyor. Bununla birlikte Merkür’ün durağan konumu dikkat çekiyor seçim günü. Veri güvenliği açısından çok dikkatli olunması gerekiyor.

Kuzey Ay düğümünün uyumlu açıları, kaderin, külli iradenin müdahalelerini, kadersel fırsat ve değişim noktalarını temsil eder. Satürn ise akılcılıktır. Gerçekçiliktir. Erdemli olanı, iyi olanı, doğru olanı yüceltmektir. Halk olarak güzel bir karar verelim inşallah ülkemiz için.

Gündemimiz seçim olduğundan konuya burada da yer vermek istedim. Instagram paylaşımlarımda yapıyorum bunu. Daha fazlasını yapıyorum. Burada da değinmiş olayım.

Başka nasıl etkiler alırız bu Venüs geçişinden ?

Aidiyet duygumuz ile ilgilidir yengeç. Aidiyet hissimizi, birlik duygumuzu, milli duygularımızı, toplum olma bilincimizi, toplum içinde köklenme hissimizi, ‘biz’ kavramımızı besleyecek şeyler olabilir Venüs ile. Ama olmasını beklemeyelim. Bunu biz başlatalım.

Aile içinde de birlik duygumuz güçleniyor. Hiçbir aile mükemmel değil. Hiçbirimiz mükemmel değiliz. Anne babamızdan aldığımız tüm iyi şeyleri onurlandıralım. Kıymet bilelim. İyi şeyler yapalım onlar için. Çözmek, konuşmak, iyileştirmek istediğimiz şeyler varsa da bu transit bu anlamda çok destekleyici bir transit.

Evimiz için yapacağımız yeni şeyler olur ayrıca 🙂 Yengeç burcu ev  demektir. Venüs ise güzelliği, şıklığı, konforu simgeler. Yaşam alanlarımızı güzelleştirmek isteriz Venüs yengeçten geçerken.

Huzur var bu transitin en özünde. Dinginleşmek var. Dengeye gelmek var. Hırçınlıkları sonlandıracak, kontrolsüz enerjiyi sakin bir güce dönüştürecek iyi ihtimaller var. Her şey iyi olsun, iyi olabilsin diye biz de üzerimize düşenleri yapalım.

Şimdi burçlar üzerinden konuşacağız Venüs’ün yengeç transitini.

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

Öncesinde iletişim adresim gelsin : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Venüs 4.evinize geliyor. Geçmişi simgeler bu ev.

Aile içinde, yakın çevre içinde vaktiyle yaşanmış, kırmış, gücendirmiş ama konuşulmamış  şeyler konuşulabilir.

Yüzleşmeler olabilir. Eteğinizdeki taşları dökmek, içinizi dökmek, incinip sustuğunuz şeyleri söylemek isteyebilirsiniz.

Bir şeyler bütünüyle eskisi gibi olmayabilir ama karşılıklı olarak kendinizi ifade etmek, durumları onarma çabasına girmek iyi hissettirebilir.

Geçmişi şifalandırmak istiyorsunuz. Böyle bir vakitteyiz.

4.ev aynı zamanda evimizi, yuvamızı, hanemizi anlatan ev.

Venüs’ün bu transitinde evdeki huzurunuzu, keyfinizi, konforunuzu artıracak şeyler yapmak isteyebilirsiniz. Evinizle, evinizin şıklığıyla, dekorasyonunuzla, ev düzeninizle ilgileneceğiniz, değişiklikler yapabileceğiniz, güzel bir dönem.

Aile içi bağlarınız, anne babanızla iletişimleriniz, ailenizle ilişkiniz yine bu evin konusu. Venüs ile güzelleşen şeyler olacaktır.


Yükselen Boğalar :

Venüs 3.evinizde olacak bu kez.

Yakın çevre dialogları içinde bir hareketlilik var. Birlikte kararlaştırılacak güzel şeyler var. Sohbetler, muhabbetler, ev oturmaları, misafirlikler de var 🙂 Ev demektir yengeç. Evinizde dostlarınızı ağırlayabilirsiniz. Siz de güzel davetler alabilirsiniz.

Evinizle, yaşadığınız yerle ilgili yeni şeyler olabilir. Komşularınızla birlik olup yapacağınız, yaptıracağınız şeyler olabilir. Toplu kullanım alanlarınız için güzel şeyler düşünebilirsiniz örneğin. Apartmanınızda yenileyeceğiniz şeyler olabilir.

Yengeç burcu ev, konut konularını, evimizi temsil eder. 3.ev ise komşularımızı. O yüzden böyle bir olasılık ürettim.

Kardeşler ve yakın akrabalar da 3.evin temsil ettiği kişiler arasında.

Memleketinizle, köyünüzle, köyünüzdeki evinizle, aile büyüklerinizle ilgili planlarınız varsa, kardeşlerinizle birlikte onları güzelce yapabilirsiniz. Memleketinize gidebilirsiniz ayrıca.

Aile köklerinize daha yakın hissedeceğiniz, uzun zamandır görmediğiniz akrabalarınızı ve büyüklerinizi görebileceğiniz, güzel bir zaman.


Venüs Yengeç Burcunda 7 Mayıs-5 Haziran 2023


Yükselen İkizler :

Venüs 2.evinize geliyor.

Bu kez para evinize yerleşiyor. Parasal konularda güzel gelişmelere açık bir dönemde olacağınızı söylüyor.

Satın almak istediğiniz şeyler varsa, kendiniz, keyfiniz, konforunuz için, eviniz için, aileniz için güzel şeyler almak istiyorsanız, bu dönemde yapabilirsiniz bunları. Özellikle eviniz ve aileniz dedim. Çünkü ev ve aile, yengeç burcu temasıdır.


Yükselen Yengeçler :

Venüs 1.evinize geliyor.

Kendinizi daha iyi hissedeceğiniz, zihinsel enerjinizi, bedensel enerjinizi, iç dünyanızda huzurunuzu yükseltecek yeni şeyler yapabileceğiniz, güzel şeyler yaşayabileceğiniz bir zaman.

Sosyal yaşamınızda keyifli şeyler olabilir.

Venüs ile ne olur ayrıca ? Dış görünüşünüze, imajınıza, dışarıdan nasıl algılandığınıza, saçınıza, giyim kuşamınıza daha çok özenirsiniz. Kişisel bakımlarınızı artırırsınız. Bedensel anlamda daha çok meşgul olursunuz kendinizle. Kendinize daha iyi bakarsınız.

Yengeç burcu evi simgelediğinden, eviniz için alışverişleriniz olabilir ayrıca.

Keyif, eğlence, güzellik, şıklık, mutluluk demektir Venüs.


Venüs Yengeç Burcunda 7 Mayıs-5 Haziran 2023


Yükselen Aslanlar :

12.evinize geliyor Venüs.

İçinizde, duygu dünyanızda, hayatla olan ilişkinizde bir dönüşüm görüyorum buraya bakınca. Ruhsal anlamda bir şeyleri iyileştirecek, güzel şeyler olacaktır.

Bir dönüşüm ve ferahlama işareti.

Yengeç transiti olduğu için bilhassa ailevi konular üzerinden çalışabilir. Geçmişe, çocukluğunuza dair konularda bir şifalanma hali var. İçeride bir temizlik var. Duygularınızdan arınıyorsunuz. Duygusal ihtiyaçlarınızı ve sebeplerini fark ediyorsunuz. Yaşamınızda kendini tekrar eden döngülerin kök nedenlerini fark ediyorsunuz. Değişim fark etmekle başlar. Şifanın kapısı bu farkındalıkla açılıyor sizin için de.

Ailenizle, aile köklerinizle ilgili kabule geçmekte zorlandığınız noktalarda, geçmişi geçmişte bırakmanızı, alacağınız dersi almış olarak, öğrenmeniz gereken şeyi öğrenmiş olarak önünüze bakmanızı kolaylaştıracak bir şeyler geliyor sanırım. Hayatın matematiğine dair idrakınız büyüyor.


Yükselen Başaklar :

Venüs 11.evinizde olacak yengeç transitinde.

Kalabalıklara karışma zamanı 🙂 İletişimler artıyor.

Özellikle aile kökleriyle, akrabalarla olabilir bu iletişimler. Çünkü bir yengeç transiti. Güzel vesileler ile bir araya gelebilirsiniz. Kutlamalarınız olabilir. Misafirlikleriniz olabilir.

Yeni insanlar, yeni ortamlar da var olasılıklar arasında. 11.eviniz, yani sosyal çevre alanınız hareketleniyor.


Venüs Yengeç Burcunda 7 Mayıs-5 Haziran 2023


Yükselen Teraziler :

Venüs 10.evinize geçiyor.

Bu kez işinizde, işinizle ilgili konularda Venüs desteğiniz var. Yeni yeni fikirler, projeler, sunumlar, yeni müşteri bağlantıları, yeni bir çalışma düzeni..Hepsi olasılıklarınız arasında.

Yöneticilerinizle konuşmak istedikleriniz, talepleriniz, ricalarınız varsa, bunları konuşabilirsiniz.

Yasal boyutu olan işleriniz, devlet dairelerinde işleriniz varsa kolayca, güzelce olabilir bunlar. İşinizi kolaylaştıracak, iyi niyetli, güzel insanlarla karşılaşabilirsiniz.


Yükselen Akrepler : 

Venüs 9.evinize geliyor yengeç transiti ile.

Sizden uzakta olan, başka bir şehirde ya da yurt dışında yaşayan aile bireylerinizle, akrabalarınızla, sevdiklerinizle ilgili güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Yengeç doğduğumuz toprakları, ana vatanımızı, yurdumuzu, memleketimizi anlatır. 9.ev ise seyahatlerle ilgili bir alan. Memleketinize, köyünüze gidebilirsiniz. Hasret giderebilirsiniz aile köklerinizle. Bir yolculuğunuz olabilir.

Eğitim, akademi gibi temaları var 9.evin. Okul hayatınız varsa, arkadaşlarınızla, hocalarınızla güzel paylaşımlarınız olabilir. Sınavlarınız varsa, teslim etmeniz gereken çalışmalar varsa, bunlar açısından da güzel bir Venüs desteği. İyi şeyler çıkabilir ortaya. Güzel şeyler yapabilirsiniz. Güzel başarılarınız olabilir.

Yabancı diller, yabancı kültürler, dünya mutfakları gibi konularda, hayatınızı renklendirecek yeni ilgi alanları doğabilir ayrıca bu süreçte. Bilgi birikiminiz, vizyonunuz açısından sizi güncelleyecek yeni şeylere başlayabilirsiniz. Dünya kültürleri demektir 9.ev. Venüs buralardan yana da keyifler getiriyor size 🙂


Venüs Yengeç Burcunda 7 Mayıs-5 Haziran 2023


Yükselen Yaylar :

Venüs 8.evinize geliyor.

Güncelde sizi yoran, uğraştıran konularda ferahlıklar yaşayabileceğiniz, onları nasıl çözebileceğinizi fark edebileceğiniz, yardımı olacak insanlarla bir araya gelebileceğiniz bir dönem.

Parasal konularda, ödemeleriniz konusunda da şanslı, göreceli olarak daha akışkan bir dönem.

Diğer yandan Venüs keyif için para harcamayı da anlatır. Zaruri olmayan ya da şu an için çok gerekli olmayan alışverişler ile borçlarınızı büyütmemenizi önereceğim.


Yükselen Oğlaklar : 

Venüs 7.evinizde olacak 5 Haziran’a kadar.

Venüs yengeçte iken evinizde güzel değişiklikler yapabilirsiniz. Düzenleyeceğiniz, güzelleştireceğiniz şeyler olabilir 🙂 Yaşam alanınızın içindeki huzurunuzu artıracak şeyler yapabilirsiniz.

Evli iseniz, eşinizle ilgili konular üzerinden de çalışıyor Venüs’ün iyicil etkisi. Kendisinin uğraşmakta olduğu, yoluna koymaya çalıştığı durumlar varsa olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bir rahatlama hali var burada.

Bir ilişkiniz varsa evlilik kararı alabilirsiniz. Ailelerin tanışması gibi adımlar atılabilir.

İş hayatınızda, kişisel yaşamınızda iş birlikleri yapabilirsiniz. Danışmanlıklar alabilirsiniz. Size yol gösterecek insanlar olabilir.


Venüs Yengeç Burcunda 7 Mayıs-5 Haziran 2023


Yükselen Kovalar : 

Venüs 6.evinize geliyor.

Alışkanlıklarınızı, rutinlerinizi gözden geçirebileceğiniz, kendinize daha verimli, daha sağlıklı, yaşam kalitesi daha yüksek bir günlük düzen yaratmak için iyileştirmeler yapabileceğiniz, günlük hayatınızı düzenlemek isteyeceğiniz, evinizde, işinizde, çalışma alanınızda temizlikler, düzenlemeler yapabileceğiniz bir dönem.

İşinizle ilgili bazı şeyleri sistematize etmek isteyebilirsiniz ayrıca. Çalışmalarınızı dosyalamak, arşivinizi düzenlemek isteyebilirsiniz.

Yengeç evi, 6.ev ise düzeni, temizliği temsil eder. Evinizde yapacağınız değişiklikler, düzenlemeler, temizlikler taze, temiz, yeni bir enerjiye taşıyacaktır sizi.

Evimizi temizlemek hayatımızı temizlemek demektir. Çünkü hayatın bir sembol dili var. Her şey bir sembol olarak çalışıyor.


Yükselen Balıklar :

Venüs 5 Haziran’a kadar 5.evinizde olacak.

Bir süredir yaşam enerjinizi aşağıda hissediyorsanız, sanatla, yaratıcı işlerle meşgul olmak istiyorsanız, bu süreçte yeni hobiler edinebilirsiniz. Böyle başlangıçlarınız olabilir. Spora başlayabilirsiniz.

Venüs keyif demektir. Yengeç ise ev. Evinizde daha çok vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Evinizi düzenlemek, güzelleştirmek, daha konforlu hale getirmek isteyebilirsiniz. Misafirler ağırlayabilir, misafirliklere gidebilirsiniz. Güzel bir transit.


Mayıs ayı burç yorumlarınızı da ekliyorum aşağıya ↓ ↓

Mayıs 2023 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Mayıs 2023, Boğa Burcu Mayıs 2023, İkizler Burcu Mayıs 2023,

Yengeç Burcu Mayıs 2023, Aslan Burcu Mayıs 2023, Başak Burcu Mayıs 2023,

Terazi Burcu Mayıs 2023, Akrep Burcu Mayıs 2023, Yay Burcu Mayıs 2023,

Oğlak Burcu Mayıs 2023, Kova Burcu Mayıs 2023, Balık Burcu Mayıs 2023

Bir elementler serim var. ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

İçinde olduğumuz Mars transiti ↓

Mars Yengeç Burcunda 25 Mart-20 Mayıs 2023

Günceli anlatan diğer önemli yazılarımı da ekleyeyim.

Pluto’nun Kova Transiti Başlıyor ! 23 Mart 2023

Satürn Balık Burcuna Geçiyor ! 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak. Jüpiter yazım burada ↓

Jüpiter Koç Burcunda 20 Aralık 2022-16 Mayıs 2023

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!