10-16 Nisan 2023 Astroloji Gündemi

10-16 Nisan 2023 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Önemli bir dolunay yaşadık geçtiğimiz hafta. Hak ve hakkaniyet temalarını çalıştıran, ilişkiler, ortaklıklar, bağlar, bağlantılar üzerinden çalışan, keskin bir dolunaydı. Günler geçtikçe olasılıkları görünür oluyor.

Okumamış olanlar için buraya dolunay yazımı bırakıyorum

6 Nisan 2023 Terazi Burcunda Dolunay

Aylık burç yorumlarınız da burada. Ekliyorum. İstediğiniz burcun linkini bırakabilirsiniz

Nisan 2023 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Nisan 2023, Boğa Burcu Nisan 2023, İkizler Burcu Nisan 2023,

Yengeç Burcu Nisan 2023, Aslan Burcu Nisan 2023, Başak Burcu Nisan 2023,

Terazi Burcu Nisan 2023, Akrep Burcu Nisan 2023, Yay Burcu Nisan 2023,

Oğlak Burcu Nisan 2023, Kova Burcu Nisan 2023, Balık Burcu Nisan 2023


Bu hafta gökyüzünde neler oluyor ? Venüs burç değiştiriyor. 11 Nisan Salı günü 07:47’de yeni transiti başlıyor Venüs’ün. İkizler burcuna geçiyor.

20 Nisan’da koç burcunda gerçekleşecek olan bir Güneş tutulması var. Tutulmanın arifesindeyiz.

21 Nisan’da boğa burcunda Merkür retrosu başlayacak. Bunun öncesindeki günleri yaşıyoruz bir yandan. Retro etkileri görünür olmaya başlıyor.

Geçmişten bir şeyler önümüze gelecek, düzenlemeler yapmamız gerekecek retroda. Fikir değişiklikleri, plan değişiklikleri olacak. Bunun dışında büyük girişimler, imzalı işler için acele etmememiz gereken bir zamandayız. Retro sonrasına bırakmanızı öneririm, acelesi olmayan büyük/önemli konuları.

Haftanın detaylarına geçeceğim. Geçmeden evvel hatırlatmalarım var sevgili okuyucularım.

Yeni başlamış olan büyük transitler var. Pluto artık kova burcunda. Satürn artık balık burcunda. Bu transitleri anlattığım yazılarımı, Jüpiter’in Mayıs ortasına kadar sürecek olan koç dönemini, 2023 olasılıklarınızı görebileceğiniz yıllık yorumlarımı, güncele dair tüm yazılarımı bu yazının sonuna ekliyorum. En aşağı bölüme inerek hepsini görebilirsiniz.

Şimdi buraya da önemli bir yazı dizimi ekleyeceğim.

Bir elementler serim var. ‘Elementler’ yazı dizim var. 5 yazıdan oluşan seriyi de aşağıya bırakıyorum 

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


10-16 Nisan haftasının gezegen açıları :

11 Nisan : Güneş Jüpiter kavuşumu : Güneş 21° Koçta, Jüpiter 21° Koçta

Güneş aklımızı, bilincimizi, bilinçli seçimlerimizi temsil ediyor sevgili okuyucularım. Aklı selim olmak, makul olmak, mantıklı olanı seçmek demektir Güneş.

Jüpiter ise iyi, doğru, güzel olandır. Erdemli olandır.

Bir değişim var bu hafta içimizde. İçeride başlayan bir değişim de yaşam realitelerimize şekil vermeye başlar. Artık bir şeyler daha iyi olsun, daha düzgün olsun istiyoruz. Doğru olanı, iyi olanı seçiyoruz. Arınıyoruz. Düzeltiyoruz, iyi ediyoruz bir şeyleri. Parlak bir değişim noktası bu. Yaşamımıza sahip çıkıyoruz.

11 Nisan : Venüs Pluto üçgeni : Venüs 0° İkizlerde, Pluto 0° Kovada

İletişime dayalı faaliyetler, sosyal medya, içerik üreticiliği gibi alanlarda aktif olanlar için yeni başlangıçlara çok müsait bir zaman. Büyüme sağlayacak yeni üretimler olabilir, yeni projeler doğabilir.

İnsan ilişkilerimiz içinde dönüşümler var ayrıca. Kişisel sınırlarımızı daha net biçimde görünür kılmak için mesafeleri güncellemeyi seçiyoruz.

14 Nisan : Venüs Satürn karesi : Venüs 4° İkizlerde, Satürn 4° Balıkta

Büyük alışverişlerden, büyük borçlanmalardan uzak duralım. Keyfi tüketimler ile, acelesi ve zaruriyeti olmayan alışverişler ile kendimizi zor duruma düşürebiliriz. Üstelik aldığımız şeyler memnuniyet de getirmeyebilir. Ürünleri, hizmetleri beğenmeyebiliriz. Düşündüğümüz gibi çıkmayabilir bir şeyler. Parasal konularda, alışverişlerimizde makul olalım.

14 Nisan : Satürn Kuzey Ay Düğümü altmışlığı : Satürn 4° Balıkta, Kuzey Ay Düğümü 4° Boğada

Kendi yolumuzu çizmek, kendimizi seçmek, yaşamımızı gereksiz ve faydasız şeylerden arındırmak, daha verimli olmak, daha sağlıklı olmak, daha huzurlu olmak, daha güzel yaşamak için neleri bırakmalıyız ? Neler çıkmalı hayatımızdan ? Neler şu anda fazla ve azalmalı ? Neler daha çok olmalı ? Neler hiç olmamalı ? Bize buraları gösterebilecek bir açı.


Her bir günün detaylarına bakalım şimdi.

10 Nisan Pazartesi

Ay yay burcunda ilerliyor.

Uzaklarla haberleşmelerimiz olabilir. Başka şehir ve ülkelerde yaşayan aile bireylerimizden, dostlarımızdan haberler alabiliriz. Gündem konularında yeni gelişmeler olabilir.

Gece saatlerinde Ay, Güneş Jüpiter kavuşumuyla çok güzel açılar içinde (üçgen açılar) olacak. Şanslı, ferah, güzel bir gece.


11 Nisan Salı

Ay bugün 20:33’e kadar yay burcunda olacak.

Eğitimler, hocalarla iletişimler, yayıncılık, içerik üreticiliği, bilgiyi paylaştığımız platformlar, bu platformlarda üretimlerimiz, çalışmalarımız ön planda bugün. Düzenlemeler yapıyoruz, yeni planlarımız var.

Öğle vaktinde Ay Neptün karesi etkin. İletişimler için çok destekleyici olmayabilir bu vakit. Önemli görüşmeler için önermem.

Ay 13:47-20:33 arasında boşlukta. 20:33’te oğlak burcuna geçiyor.


10-16 Nisan 2023 Astroloji Gündemi


12 Nisan Çarşamba

Ay oğlak transitinde.

Görevler, sorumluluklar, yapılacak işler ön planda bugün. Çalışıyoruz. Bir şeyleri düzenliyoruz. Sistemli hale getirmek istediğimiz alanlar, konular için bugünün verimini kullanalım.

Öğle saatlerinde Ay ve Mars karşı karşıya. İletişimlerde agresyona dikkat. Hakkaniyetli olmayan şeyler keyif kaçırabilir. Kendi hakkımızı koruyalım, kendimizi ifade edelim. Sessiz kalmak doğru değil. Ama kavga etmeye de gerek yok.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay ve Merkür üçgen açıda olacak birbirine. Şanslı, destekleyici, güzel bir vakit. Özellikle parasal konularda. Ticari anlaşmalar, el sıkışmalar, alışverişler, alım satım konuları için iyi bir vakit.

Akşam ve gece saatlerinde Ay Uranüs üçgeni, pozitif değişimlere işaret ediyor. Parasal konulara çözüm bulabiliriz. Güzel şeyler olabilir. İnsan ilişkilerimiz içinde bir durum pozitif yönlü değişebilir.


13 Nisan Perşembe

Ay bugün oğlak burcunda ilerliyor yine. Neredeyse günün tamamında, 23:42’ye kadar oğlakta olacak.

Günün ilk yarısında Ay, Güneş Jüpiter kavuşumuyla kare (uyumsuz) açılarda. Erdemli ve adaletli olmayan davranışlarla karşılaşabiliriz. Herkes erdemli, hakkaniyet sahibi, düzgün insan değil. Keşke öyle olsa. Manipülatif davranışlara, oyuna gelmeyelim. Farkında olalım.

Günün ikinci yarısında Ay Neptün altmışlığı ile dengeyi bulmak daha kolay. Daha huzurluyuz. Yumuşak bir akış var. Yardımlaşmalar var.

17:14 sonrasında Ay boşlukta. 23:42’ye kadar boşlukta olacak. Oğlak burcundaki açılarını tamamlamış durumda. 23:42’de kova burcuna geçiyor.

Gece saatlerinde Ay ve Pluto kavuşumda. Yeni niyetlerimiz var. Dönüşüm istiyoruz.


10-16 Nisan 2023 Astroloji Gündemi


14 Nisan Cuma

Ay kova burcundan geçiyor bugün.

Sosyal bir gün olabilir. Kova demek kalabalıklar, gruplar, arkadaş çevreleri demektir. Arkadaşlarımızla, dostlarımızla bir araya gelebiliriz.

Eğitim grupları, sınıflar yine kovanın konuları arasında. Derslerimiz, eğitimlerimiz de olabilir. Bir kursumuz varsa, ders gününde olabiliriz. İletişimler artıyor bugün.


15 Nisan Cumartesi

Ay günün tamamında kova burcunda.

Öğle saatlerinde Ay ve Jüpiter uyumlu açıda. Güzel bir altmışlık çalışıyor. İyi olsun, güzel olsun, kolay olsun dediğimiz her işimiz için kullanabiliriz. Şanslı bir zaman.

Günün ikinci yarısında da uyumlu bir açısı var Ay’ın. Bugün güzel görünümler var. Gündüz ve akşam üstü saatlerinde Ay Güneş altmışlığı ile işlerimiz kolay akıyor. İletişimler, görüşmeler için iyi bir zaman. Maddi konularda şanslı bir zaman. Kendi içimizde iyiyiz. İnsan ilişkilerimiz içinde keyifliyiz.

18:15 sonrasında Ay boşlukta olacak. Kovada iken alacağı başka bir açı bulunmuyor önünde.


16 Nisan Pazar

01:56’da Ay’ın balık transiti başlıyor, hemen günün başında.

Sabah saatlerinde Ay ve Satürn kavuşumda. Bizzat bizim ilgilenmemiz gereken, bizim sorumluluğumuzda olan bir konu doğabilir. Bir şey biraz uğraştırabilir bizi. Yapılması gerekenleri yapıyoruz bu sabah.

Günün ilk yarısında eş zamanlı olarak bir Ay Venüs karesi de var. Paramızı, bütçemizi doğru kullanmak adına alışverişlerde aceleci olmayalım. Bir ihtiyaç için ilk gördüğümüz ürünü almayalım. Alternatiflerimize, seçeneklerimize iyi bakalım.

Gündüz ve akşam üstü saatlerinde Ay Mars üçgeni aktif. Biz de aktif moddayız Mars ile 🙂 Enerjimiz yüksek. Hareket, efor gerektiren konularla ilgileniyoruz. Mars evimizi temsil eden yengeç burcundan yapıyor bu açıyı. Evimizi düzenlemek, temizlemek, yaşam alanımızı düzene koymak için çok güzel bir zaman. Oturduğumuz yerden kalkalım, temizleyelim evimizi.

Sportif faaliyetler için de keyifli bir zaman. Spor salonunda hem sosyalleşip hem güzel bir antrenman yapabiliriz. Açık havada bir antrenmanımız olabilir. Marsiyen, enerjisi yukarıda bir vakit.


Günceli anlatan önemli yazılarımı da ekliyorum aşağıya.

23 Mart günü Pluto’nun kova transiti başladı.

2008’den bu yana oğlak burcunda ilerleyen Pluto kovaya geçti artık. Bu yıl Mart- Haziran arasında, şimdilik bir süre için kovada olacak (sonra retrosunda oğlağa dönecek).

Bu yeni kova döneminin detaylarını, genel olasılıklarını ve burçlar üzerinden getirebileceklerini aşağıdaki linki tıklayarak görebilirsiniz ↓ Pluto yazım burada ↓

Pluto’nun Kova Transiti Başlıyor ! 23 Mart 2023

Satürn ise artık balık burcunda. Bu transit de Mart ayında başladı. 14 Şubat 2026’ya kadar Satürn balık burcunda olacak.

Kimler için nasıl olasılıklar var ? Bu linki tıklayarak transiti detaylıca görebilirsiniz

Satürn Balık Burcuna Geçiyor ! 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak. Jüpiter yazım burada ↓

Jüpiter Koç Burcunda 20 Aralık 2022-16 Mayıs 2023

2023 yazılarımı da ekliyorum ↓ Yeni yılda sizleri neler bekliyor, aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz.

Koç Burcu 2023,  Boğa Burcu 2023,  İkizler Burcu 2023, 

Yengeç Burcu 2023Aslan Burcu 2023,  Başak Burcu 2023, 

Terazi Burcu 2023,  Akrep Burcu 2023,  Yay Burcu 2023,

Oğlak Burcu 2023,  Kova Burcu 2023,  Balık Burcu 2023

Sevgiler, iyi haftalar !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!