Yay Burcu Haziran 2021

Yay Burcu Haziran 2021

Merhabalar sevgili yay ve yükselen yay okuyucularım !

Haziran ayından alabileceğiniz genel etkileri, olasılıklarınızı anlatacağım bu yazımda.

Yılın ilk Güneş tutulması, bu ay 10 Haziran’da, ikizler burcunda gerçekleşecek.

Bu yıl içinde 3 kez kesinleşecek olan Satürn Uranüs karelerinin ikincisi bu ay içinde, 15 Haziran’da.

Bir diğer öne çıkan gündem ise, ayın 22’sine dek sürecek olan Merkür retrosu.

Bakalım tüm bunlar ve ayın diğer görünümleri, nasıl olasılıklar anlamına geliyor sizler için.


Güneş, 20 Haziran’a kadar ikizler burcunda. 7.evinizde.

Online platformlar üzerinden eğitimler, seminerler, kurslar gündeme gelebilir. Yeni hocalar eklenebilir hayatınıza.

Bir ilişkiniz varsa ya da evli iseniz, partnerinizle ilgili, ilişkinizle ilgili konularınız olabilir ayrıca.

Başkaları ile birlikte yapacağınız aktivitelere adım atabilirsiniz. Birisi ise koçluk edebilir. Bir hoca ile yol alabilirsiniz.

İşinizde ortaklı projeler gündeme gelebilir.

Güneş 20 Haziran’da ikizler transitini tamamlıyor ve yengeç burcuna geçiyor.

8.evinize geliyor. Bu süreçte bankacılık işlemleriniz, alacak verecek konularınız, ödemeleriniz olabilir. Kredi çekmek istiyorsanız, Güneş yengeçte iken yapabilirsiniz bunu. Bir alım satım konusu, bir mal paylaşımı konusu varsa, bu gerçekleşebilir.

Ev alma hazırlığında olanlar, özellikle bu konu için kredi çekebilirler. Çünkü yengeç burcu, ev demektir. Yaşam alanımız demektir.

Aile içinde de parasal konular öne çıkabilir bu transit sürecinde.

Aile içi ortak gelirler, ortak mülkler, memleketinizde arsa, arazi, tarla, vb gibi konular ele alınabilir.


Merkür 30 Mayıs-22 Haziran arasında retroda olacak !

7.evinizde gerçekleşecek olan bir Merkür retrosu.

İlişkiniz içinde partnerinizle ya da evli iseniz eşinizle, iş ortaklarınızla, size rehberlik eden, danışman/hoca konumunda olan kişilerle iletişimlerde ufak tefek yanlış anlaşılmalar, ara ara zorlanmalar olabilir bu süreçte.

Diğer yandan konuşulmamış olan, henüz konuşmadığınız için rahat hissetmediğiniz, bir şeylerin temelinin daha sağlam olması için konuşmak, kendinizi ifade etmek istediğiniz konular için çok güzel bir dönem. O anlamda değerlendirebilirsiniz retroyu.

Merkür retroları, geçmişten gelen konular için bir iyileşme, dönüşme, kuvvetlenme zamanıdır.

Bununla birlikte yeni başlayacak şeyler için destekleyici bir süreç olmadığından, önemli sayılabilecek girişimlerden, sözleşmelerden, imza atmanızı gerektiren konulardan uzak durmanız faydanıza olur.

Retro 22 Haziran’da sonlanıyor ama birkaç gün daha gölge etkisi olacak. Onu da belirtmiş olayım.

Tam bu noktada önemli bir ekleme yapıyorum buraya :

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 2 Haziran’a kadar ikizler burcunda. 7.evinizde. Bu transitin artık son 2 günü kalmış durumda. Venüs 9 Mayıs’tan bu yana ikizlerde ilerliyor. İlişkiler üzerinden güzel şeyler getirmiş olabilir size.

Şimdi burç değiştiriyor. 2 Haziran günü yengeç burcuna geçiyor.

8.evinize geliyor. Güncelde sizi yoran, uğraştıran konularda ferahlıklar yaşayabileceğiniz, onları nasıl çözebileceğinizi fark edebileceğiniz, yardımı olacak insanlarla bir araya gelebileceğiniz bir dönem.

Parasal konularda, kredi kartı, vb ödemeleriniz konusunda poziti bir etki.

Diğer yandan Venüs keyif için para harcamayı da anlatır. Keyfi alışverişler ile borçlarınızı, sonrasını düşünmeden büyütmemenizi önereceğim.

27 Haziran’da Venüs aslan burcuna geçiyor, 9.evinize geliyor.

Güzel seyahatler getirebilir size. Venüs burada iken, keyif alacağınız yolculuklarınız, gezileriniz olabilir.

Eğitim hayatı olanlar, sınav, proje teslim, vb konuları olanlar için de şanslı bir Venüs geçişi. İstediğiniz yönde, güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Sinema, yabancı diziler, yabancı filmler, yabancı kültürler 9.ev konuları arasında. Bu temalarda yeni şeyler olabilir hayatınızda. Örneğin film izleyebileceğiniz bir platforma üye olmak gibi. Dünya kültürleri ile ilgili kendinizi geliştirebileceğiniz güzel kaynaklar bulmak gibi.

Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir,detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 11 Haziran’a kadar yengeç burcunda, 8.evinizde.

Psikolojik sorunlar, zihnimizi, ruhumuzu yoran kendi içimizde tekrar eden durumlar, takıntı haline getirdiğimiz düşünceler ve korkular bu evle ilgili. Yengeç burcu ise geçmişi, çocukluğumuzu, ailemizi simgeliyor.

23 Nisan’dan bu yana aile içi konularda, geçmişi daha fazla anmış, bir şeylere tekrar tekrar üzülmüş, öfkelenmiş olabilirsiniz.

Aile bireylerinizle ilgili parasal konular, ödemeler sorun yaratmış olabilir.

Eviniz için harcamalar yapmış olabilirsiniz. Bu transitin sonuna geliyoruz yavaş yavaş.

Mars’ın yengeç transitinin genel ve burçlar bazında detaylı etkileri için yazımı tıklayabilirsiniz :

Mars Yengeç Burcunda 23 Nisan-11 Haziran 2021

Mars 11 Haziran’da aslan burcuna geçiyor. 9.evinize geliyor. 29 Temmuz’a kadar burada olacak.

Güzel bir yere geliyor Mars bu kez 🙂

8.evin konuları biraz zorluydu. Ama 9.ev ışıl ışıl bir ev. Temaları çok daha pozitif olan bir ev.

Hayatınızı renklendirecek, enerjinizi yenileyecek geziler yapabilirsiniz bu dönemde. Seyahatleriniz olabilir, tatilleriniz olabilir.

Spora başlayabilirsiniz. Hayatınızda spor zaten varsa, daha düzenli hale gelebilir. Yeni spor dallarında başlangıçlarınız olabilir ayrıca.

Yetişkin yaşta çocukları olanların eğitim, kurs, sınav, üniversite, akademi konuları hareketlenecektir Mars ile. Hepsi gönlünüze göre olsun 🙂


Satürn Uranüs karesi

Bu yıl içinde 3 kez gerçekleşecek olan Satürn Uranüs karesinin ikincisi bu ay, 15 Haziran’da kesinleşiyor. Yılın ana karakterini belirleyen, önemli bir açı bu.

İlkini Şubat ayında yaşamıştık. Üçüncüsü Aralık ayında yaşanacak (24 Aralık’ta).

Satürn kovada, 3.evinizde. Uranüs boğada, 6.evinizde.

Eğitim, yayıncılık, danışmanlık, e-ticaret gibi faaliyetleriniz varsa, işiniz bunları kapsayan bir işse, dijital alanda aktif iseniz, bu kare açı ile bir şeyler dönüşebilir. Konular olması gereken hale evrilebilir. Bir süredir aynı gitmiş olan, yenilik yapmaya cesaret edemediğiniz noktalarda harekete geçirebilir hayat sizi. Bazı şeyler mecburen değişebilir. Daha güzel bir çerçeveye açılabilmek için, mevcut durum içinde değişimler yaşanabilir.


Haziran 2021 Ay Döngüleri :

10 Haziran : İkizler Burcunda Güneş Tutulması : Ay 19° İkizler, Güneş 19° İkizler

Güneş tutulmaları hayatımızda başlayacak olan yeni şeyleri, büyük değişimleri, başlangıçları sembolize ederler. Oldukça önemliler bizim için.

7.evinizde gerçekleşiyor bu tutulma.

İlişki halinde olmak, ortaklık kurmak, iş birliği yapmak, ‘biz’ olmak demektir bu ev.

Evliliğiniz, ilişkiniz, iş hayatınızda önde gelen bağlantılarınız, size yol gösteren ve birlikte hareket ettiğiniz hocalarınız/danışmanlarınız bu ev ile bağlantılı.

Bir ilişkiniz varsa, evlilik kararı alabileceğiniz bir döngüdesiniz. Bu kararı almış iseniz, şimdi bir adım daha öteye gidebilirsiniz. Söz, nişan, ailelerin tanışması gibi gelişmeler olabilir.

Hayatınıza biri dahil olabilir. Özellikle flört halinde olduğunuz biri varsa, tanımaya çalıştığınız, sizin için özel olan biri varsa, bu ihtimal daha kuvvetli şekilde çalışabilir.

Yaşamınızda nerelerde başkaları ile birlikte hareket etmeye ihtiyaç duyuyorsunuz, buraları gözden geçireceğiniz, bu doğrultuda yeni adımlar atacağınız bir zamandasınız. Örneğin müzikte bir hocaya mı ihtiyacınız var ? Sporda bir eğitmenle birlikte mi çalışmak istiyorsunuz ? Almak istediğiniz bir eğitim, katılmak istediğiniz bir kurs mu var ? Bir yol göstericiye mi ihtiyaç duyuyorsunuz ?

Bu tutulmayla hayatınızda böyle gelişmeler olabilir. Sizin için önemli olacak yeni insanlar dahil olabilir hayatınıza.

Bir Güneş tutulmasının etkisi, bir sonraki Güneş tutulmasına kadar, yani ortalama olarak 6 aylık dönemde aktiftir. Sadece olacağı gün için, 10 Haziran günü için düşünmeyin bu etkiyi.

24 Haziran : Oğlak Burcunda Dolunay : Ay 3° Oğlak, Güneş 3° Yengeç

Dolunay 2.evinizde gerçekleşiyor olacak.

Para evinde bir dolunay deneyimliyor olacaksınız. Hesapta olmayan bir masraf gündeme gelebilir ya da bir kredi kartı ödemeniz vardır örneğin. Siz daha küçük düşünüyorsunuzdur. Tahmin ettiğinizden daha farklı bir rakam görebilirsiniz ödeme yaptığınızda. Parasal konularda hesap şaşabilir biraz.

Gelirlerinizi güçlendirmek istiyorsanız, işinizde, kariyer yolunuzda yapmanız gerekenleri gösterecek, bu anlamda uyanışlara vesile olacak bir dolunay bu sizin için. Çünkü oğlak işimizi simgeler.

Ne yaparsanız, daha iyi kazanmaya başlayabilirsiniz ? Dolunay ile bu konular aydunlanıyor zihninizin içinde 🙂 Aradığınız cevaplar geliyor.


Burç yorumlarında sadece yüzeysel biçimde genel etkileri konuşmak mümkün oluyor sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

Danışmanlık konusunda sadece mail yoluyla ulaşabilirsiniz bana.

……………………………………………………………………………………………………………………………………..

……………………………………………………………………………………………………………………………………..

……………………………………………………………………………………………………………………………………..

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Güzel bir ay olsun hepimiz için ! Neşe, huzur, eğlence, ferahlık ve bereket diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!