Kova Burcu Ekim 2023

Kova Burcu Ekim 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım, nasılsınız ?

Ekim bir tutulma ayı. Yılın ikinci tutulmaları bu ay gerçekleşecek. İki Güneş tutulması, iki Ay tutulması var 2023 içinde. İlk tur Nisan Mayıs dönemiydi. Şimdi ikinci seri geliyor.

Tutulmaları da anlatacağım, ayın transitlerine de bakacağız.

Önce hatırlatmam geliyor : Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni kova olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz kova ise bu içeriği okuyunuz.


GÜNEŞ

Güneş 23 Ekim gününe kadar terazi burcunda. 9.evinizde.

Terazi burcu eşi, evliliği, partneri simgeliyor. 9.ev ise seyahatleri. Eşinizin bir seyahati olabilir bu dönemde. İş amaçlı olabilir. Aile içinde bir konu ile ilgilenmek için memleketine gidebilir. Bir yolculuk var gibi.

Başka nasıl anlamlara geliyor bu transit ? Bir seyahat planınız varsa tek başınıza yapmak yerine bir tur gezisine katılabilirsiniz. İş birliği yapmak, birbirimize eşlik etmek demektir terazi. Bir rehber ile, bir grup ile birlikte gezmek isteyebilirsiniz.

9.ev eğitimleri, kursları, öğrencisi olduğumuz alanları simgeliyor ayrıca. Terazi burcu ise yolu birlikte yürüdüğümüz kişileri. Bize yol gösterenleri, eğitmenleri. Bir alanda eğitim almak niyetinde iseniz iyi bir hoca tanıyabilir, irtibata geçebilirsiniz. Bir danışmanlık da alabilirsiniz. Biri size bilgisiyle yol gösterebilir. Böyle bir tema, böyle bir konu var.

23 Ekim’de akrep burcuna geçiyor Güneş. 10.evinize geliyor.

Akrep burcu sigorta, emeklilik, tazminat gibi yasal boyutu olan paralarla ilgili. 10.ev ise devleti simgeliyor.

Böyle gündemleriniz, konularınız varsa, bu konularda yeni gelişmeler olabilir. Beklediğiniz şeyler gerçekleşebilir.

Maaşınız bağlanabilir.

Bir paranızı, bir alacağınızı tahsil etmek için yapacağınız işlemler olabilir.

Ayrıca miras, nafaka, ortak mülklerin paylaşımı gibi süreçler içinde olanlar netice elde edebilirler. Bunlar da akrep burcu ile ilgili.

Başka ne olabilir ? Yoğun, tempolu oluyor çoğunlukla 10.ev geçişleri. İşinizde yoğun bir dönem olabilir bu. 10.ev zaten çalışma hayatımızı, işlerimizi simgeleyen alan.

Sorumluluklar artıyor. Görevler, yapılacak işler var. Bir de resmi konular göründü gözüme, anlattığım gibi.


Kova Burcu Ekim 2023


MERKÜR

Merkür 5 Ekim tarihine kadar başak burcunda. 8.evinizde.

Uzun zamandır bu evin konularında çalıştırıyor Merkür sizi.

Parasal alanda kayıplar olmuş olabilir. Kayıplar olmasa da hakkınızı korumak zorunda kalmış olabilirsiniz. Mal paylaşımları, ortak gelirlerin paylaşımları gibi konularda eşit ve adil davranılmamış olabilir.

Maaşlarınız, kazançlarınız, alacaklarınız elinize vaktinde geçmemiş olabilir, ödemeler üst üste binmiş olabilir.

Sorun yaratan noktaları görün. Ne nasıl olsaydı, o sorunlar yaşanmazdı ? Konu bu. Konu buraya bakmak. O noktaları tespit etmek. Hiçbir şey öylesine yaşanmıyor çünkü. Hayat bizi geliştirmek istiyor.

İşte parayla ilişkinizde ve bütçenizde, gelir gider konularında bundan sonra ne nasıl olmalı ? Buralarda netleşin.

Güvenilir olmayan, yeterince emin olamadığınız kişilere borç vermemek bir örnek. Kenarda bir miktar parayı her zaman bulundurmak bir örnek. Alacakların tahsiline her durumda çok güvenmemek. Birikim sahibi olmak. Bir güvence oluşturmak. Hepsi bir örnek. Parayı kullanma şeklinizi ve para ile ilişkinizi güncellemeniz içindi bu transit.

5 Ekim günü 03:09’da terazi burcuna geçiyor Merkür. 9.evinize geliyor.

Uzaklar, başka şehirlerdeki/ülkelerdeki sevdiklerinizle ilgili konular, belki bir seyahat/gezi planı, belki bir vize/pasaport konusu.

Eğitim, okul, hocalar, hocalarla iletişimler.

Yabancı ülkeler, yabancı diller, dünya kültürleri, dünya mutfakları, toplumların yaşam biçimleri, gelenekler.

Hepsi 9.evin konusu.

Buralarda iletişimler, irtibatlar var. Başvurular, kayıtlar var. İşler, işlemler var. Bilgiler, bilgi kaynakları, hocalar, eğitmenler var.

Bu transit dolu dolu geçebilir sizin için. Bilincinizi, farkındalığınızı, ufkunuzu büyütecek güzel keşifleriniz olabilir. Kitap alışverişleriniz olabilir. Seyahatleriniz, gezileriniz olabilir. Başlayacak eğitimler olabilir.

Terazi burcu bize yaptığımız şeylerde yol göstererek eşlik eden kimseleri simgeler. Böyle biri, bir rehber kişi, size çok şey katacak bir eğitmen ile bir araya gelebilirsiniz.

22 Ekim’de bu transit de sonlanıyor, 09:48’de akrep burcuna yerleşiyor Merkür. Akrepte iken 10.evinizde olacak.

Biraz yoğun geçebilir bu dönem çalışanlar için. 10.ev zamanları öyle oluyor. İş hayatınızda aktif, yoğun, bol iletişimli bir zaman.

Bunun dışında resmi evrak işleri, yasal işlemler, başvurular, kayıtlar gündeme gelebilir çeşitli konular üzerinden. Bu bir akrep transiti olduğu için, özellikle parasal konularda evrak işleriniz olabilir. Örneğin emeklilik için, bir maaşın bağlanması için, bir tazminatı almak için, yasal olarak hakkınız olan bir ödemeyi almak için.

Bankacılık işlemleriniz de olabilir. Kredi çekmek isteyenler, başvurularını yapabilirler.


Kova Burcu Ekim 2023


VENÜS

Venüs 9 Ekim gününe kadar aslan burcunda. 7.evinizde.

Birkaç günü kaldı. 7.ev konuları üzerinden neler olabilir ?

Bir danışmanlık alabilirsiniz. Bir eğitim programına kayıt yapabilirsiniz. Bir hizmet, bir üyelik satın alabilirsiniz. İş birlikleriniz, başkaları ile birlikte yapacağınız şeyler olabilir.

9 Ekim 04:10 itibariyle başak burcuna geçiyor Venüs. 8.evinizde olacak.

Korkular, kendini tekrar eden, ruhunuzu yoran duygular, fazla odaklandığınız konular var bu evde.

Venüs ise iyilik, kolaylık, güzellik, şans, keyif, huzur demektir. 8.evden geçerken ruhsal anlamda kendinizi iyi etmenin, iyi tutmanın yollarını bulabilirsiniz. Daha çok geliştirebilirsiniz bu yönlerinizi. İlmi alanların, spiritüel alanların bilgisinden yararlanabilirsiniz.

Parasal konularda bütçeyi korumak önemli. Büyük alışverişler için biraz beklemek, koşulları oluşturmak, elinizi biraz daha kuvvetlendirmek daha iyi olabilir. Harcamak yerine tutmak, biriktirmek, daha iyi olabilir.


Kova Burcu Ekim 2023


MARS

Mars 12 Ekim gününe kadar terazi burcunda. 9.evinizde.

Uzaklar, yolculuklar, başka ülkelerle ilgili başvurular, vize başvuruları, şehirler arası konular bu evle ilgili.

Eğitim, akademi, sınavlar, yüksek öğrenim, akademik çalışmalar bu evle ilgili.

Uluslararası ticaret, gümrük konuları, ithalat ihracat faaliyetleri bu evle ilgili.

Güncelde gündeminizde böyle konular varsa, bu alanlarda hızlanabileceğiniz bir Mars transiti başlıyor. Beklemeler sonlanabilir. Beklemenizi gerektiren durumlar geride kalabilir.

Kişisel olarak korkularınız, tereddütleriniz engellediyse sizi şimdiye dek, bunları aşabilirsiniz. Adım atmanın vakti gelmiş olabilir. Planlarınızı hayata geçirebileceğiniz ve Marsiyen bir enerjiyle hedefleriniz için efor sarf edeceğiniz, hareketli bir dönem.

12 Ekim’de akrep transitine başlıyor Mars. 10.evinize geliyor.

İşinizi büyütmek istiyorsanız ya da iş kurma hazırlığında iseniz buraya odaklanmak isteyebilirsiniz ya da bir şekilde bunu yapmanız gerekebilir. Yaşam düzeniniz, iş ve gelir düzeniniz açısından böyle gerekebilir.

Yeni projeler üretebilirsiniz. Reklam çalışmalarınızı artırabilirsiniz. Duyurular, tanıtımlar yapabilirsiniz.

Akrep burcu resmi paralarla, yasal boyutu olan paralarla ilgili. 10.ev de devleti simgeliyor.

Devlet birimlerine borçlarınız yapılandırılabilir. Yapılandırmalardan yararlanabilirsiniz.

Bir tazminat konusu varsa bu hakkınız geçebilir elinize.

Bir mülk edinmek, iş kurmak gibi bir şeyin resmi masrafları olabilir. Vergi konunuz olabilir. Denetimler olabilir. Muhasebecilik, mali müşavirlik tarafında hatalı raporlamalar olabilir. Bunlarla ilgilenmeniz gerekebilir.

Para. Resmi konular. Kurallar. Yönetmelikler. Prosedürler. Devlet birimlerinde işlemler. Böyle bir resmi var transitin. Herkes kendi yaşam konuları üzerinden etki alır tabii.


Kova Burcu Ekim 2023


Ekim 2023 Ay Döngüleri :

14 Ekim : Terazi Burcunda Güneş Tutulması : Ay 21° Terazi, Güneş 21° Terazi

Yılın iki Güneş tutulmasından ikincisi. 9.evinizde gerçekleşecek.

Yeni dönemlerin habercisidir Güneş tutulmaları. Başlayacak yeni şeyleri haber verirler.

9.ev güzel bir ev. Değişmek, yükselmek, hataları fark etmek, idrak edip düzeltmek, dönüşmek, ehlileşmek, doğru kararlar vermek..Böyle bir ev. Ayrıca hayatımıza yön verecek, büyük resmi oluşturacak şeyleri, büyük nasiplerimizi simgeliyor.

Yüksek öğrenim, eğitim, akademi, akademik çalışmalar.

İlmi alanlar. Felsefeler. Öğretiler.

Yerleşim konuları, yer değişiklikleri, uzun yolculuklar, önemli seyahatler.

Uluslararası ticari faaliyetler, ithalat, ihracat, gümrük, transfer konuları.

Hepsi 9.evle ilgili.

Bu konularda yeni bir döneme giriyorsunuz.

Bir eğitime başlayabilirsiniz.

Bir yurt dışı niyeti gerçekleşebilir. İş vesilesi ile, bir dil kursu ile ya da yüksek öğrenim için, lisans, yüksek lisans, doktora için yurt dışına gidebilirsiniz.

Yabancı bir ülke ya da başka bir şehirle ilgili planlarınız varsa hareketi başlatabilirsiniz. Taşınma, yerleşim, oturum, oturum hakkı konularınız olabilir. Yapılması gerekenleri yapabilirsiniz.

Yurt dışı bağlantılı bir ticari faaliyet başlayabilir. Yabancı ülkelerle bağlantısı olan işler içinde yer alabilirsiniz.

Yeni bir dil öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Hayatınız boyunca yeri çok ayrı olacak önemli bir seyahatiniz olabilir. Hayal ettiğiniz bir yolculuğu gerçekleştirebilirsiniz.

İlmi alanlarda başlangıçlarınız olabilir.

28 Ekim : Boğa Burcunda Ay Tutulması : Ay 5° Boğa, Güneş 5° Akrep

4.evinizde bir Ay tutulması meydana geliyor.

Güçlü bir dolunay etkisi bu. Ay tutulmalarını böyle düşünebilirsiniz. Bir dolunay olarak gerçekleşirler ama daha kuvvetlidirler dolunaylardan.

4.ev temaları üzerinden olasılıklara bakalım.

Ev, yuva, aile, ebeveynler, aile içi konular, ev düzeni, ikamet, taşınma, yerleşim, emlak, konut, arsa, arazi, alım, satım, kiralama, kontrat, ev güvenliği, ev dekorasyonu, evin bakımı gibi temalar var bu evde.

Bu konularda bir düzen oluşturmaya,  yoluna koymaya çalıştığınız durumlar varsa, konuyu tamamlayabileceğiniz bir zamandasınız.

Boğa toprağın temsilcisidir. Sabitliği simgeler. Sabitleneceğiniz bir yerleşim düzeni kurabilirsiniz kendinize. Ailenizin ikamet konuları varsa, onlara yardımcı olabilirsiniz. Evinizin düzeni, konforu, güvenliği için yapacağınız şeyler olabilir.

Bir mülkü satmak istiyorsanız bu gerçekleşebilir. Biriyle anlaşabilirsiniz. Bir mülk edinme konusu varsa bunu yapabilirsiniz.

Elinizden çıkarmak, nakde çevirmek istediğiniz bir şey varsa bu satışı yapabilirsiniz.

Parasal konular ve ev, yerleşim, düzen konuları var burada.


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), çocuk haritası analizi, rektifikasyon (doğum saatini bilmeyenler için haritanın oluşturulması) gibi seçenekler var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Güncel transitleri de ekleyeceğim buraya ↓

Güneş Terazi Burcunda 23 Eylül-23 Ekim 2023

Mars Terazi Burcunda 27 Ağustos-12 Ekim 2023

Keyifli, huzurlu, bereketli bir ay diliyorum hepimize. Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!