Aslan Burcu Şubat 2023

Aslan Burcu Şubat 2023

Merhabalar sevgili yükselen aslan okuyucularım !

Aylık yorumlarımla geldim.

Eğer yükseleniniz aslan ise yararlanabilirsiniz bu öngörülerden. Çünkü ev hesabı yükselenimizden başlar. Yükselenimiz 1.evimizdir.

Buraya ayın gündemini bırakıyorum öncelikle ↓

Şubat 2023 Astroloji Gündemi


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Güneş 19 Şubat’a kadar kova burcunda, 7.evinizde olacak.

Bu ev transit alınca bireysel durumlardan çoğaldığımız, ‘’biz’’ olduğumuz hallere geçiyoruz. Diğer zamanlarda tek başımıza yaptığımız şeyleri, Güneş 7.evden geçerken başkaları ile birlikte yapıyoruz. İnsan ilişkilerimiz içinde destek bulduğumuz noktalar oluyor.

Bağlantılarımızın bizim için aracı olduğu konular oluyor. Çevremizden birileri bize referans oluyor. Yeni başka bağlantılara vesile oluyor.

İş ortaklıkları, iş birlikleri, el sıkışmalar, ticari anlaşmalar, danışman-danışan bağlantıları, hoca-öğrenci bağlantıları doğabiliyor.

Evli olanların eşiyle ilgili konuları olabiliyor.

Eşlik etme kavramı, eşlik ettiğimiz insanlar, yaptığımız bir şeyde bize eşlik eden insanlar, yolumuza eşlik eden yol arkadaşlarımız bu evle ilgili.

Güneş transiti ile ‘’biz’’ olma haline, ‘’biz’’ formuna taşıyacaktır sizi.

Kontratlar, imzalı işler, sözleşmeler, ev kiralama gibi konular, muhasebe işleri, mali müşavirlik konuları, avukatlar, danışmanlık aldığımız ve işlerimizde birlikte ilerlediğimiz kişiler 7.evle bağlantılı.

Gündeminizde bu yönde şeyler varsa, konu ilerleyebilir. Şekil alabilir. Tamamlanabilir.

Örneğin ev aramakta olan biri anlaşmasını yapabilir. Bir danışman arayışında olan biri istediği gibi bir uzmanla tanışabilir.

19 Şubat’ta balık burcuna geçiyor Güneş. 8.evinize geliyor.

Parasal konular, özellikle borçlarınız, ödemeleriniz öne çıkıyor bu transit ile.

Borçlarınızı artırmamanızı, mümkün olan noktalarda tasarruflu ilerlemeye çalışmanızı öneririm. Kredi kartı harcamalarınızda ölçüye dikkat.

Para kayıplarına da dikkat. Balık burcu kandırılmalarla, dolandırıcılıkla ilgilidir. Yeterince tanımadığınız kimseyle alışveriş yapmamanızı, borç alma verme konularına girmemenizi öneririm.

Miras, mal paylaşımı gibi konularınız varsa, sonuç beklediğiniz yasal paralar varsa (tazminat, vergi, sigorta, vb konular) bu konularda gelişmeler yaşanabilir.

Maddi anlamda yaşamınızı, yaşam standartlarınızı gözden geçirebileceğiniz, harcamalarınızı dengelemek için yeni şeyler yapabileceğiniz, birikim, yatırım konularını araştırabileceğiniz, para odaklı bir dönem.


Merkür 11 Şubat’a kadar oğlak burcunda.

6.evinizde, artık ileri hareketinde bir Merkür.

Ocak ayındaki retrosunun ardından günlük işlerde hareketlendik. Ara verdiğimiz şeylere yeniden başladık. Tempomuz tekrar yükseldi. Siz bu hareketliliği 6.evinizde yaşıyorsunuz.

Gündelik işler, sorumluluklar, rutinlerinizi oluşturan konular, bir gün içinde yapmanız gereken şeyler, düzeniniz, sorumluluklarınız, iş hayatınız, görev tanımınız..6.evde bunlar var.

Günlük yaşam temponuzun artabileceği, günlerinizi daha verimli yaşamak için kendinize yeni rutinlerle düzen yaratabileceğiniz bir zaman.

11 Şubat’ta kova burcuna geçiyor Merkür. 7.evinize geliyor.

Yeni yeni iş birliklerine, yeni müşteri bağlantılarına açık, şanslı bir zaman.

İşinizde iletişimler artabilir.

Evlilik ve ikili ilişkiler de 7.evin konusudur. Bu transit ile partnere dair konular da öne çıkacaktır o yüzden. Eşinizin/partnerinizin yeni başlangıçları olabilir. Özellikle yeni ortamlara katılmak, iş hayatında yeni ekiplere dahil olmak gibi. Çünkü bu bir kova transiti ve kova burcu bunları simgeliyor.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 20 Şubat’a kadar balık burcunda. 8.evinizde.

Parasal konularda bir açılım. Yapılamamış bir ödemenin yapılabilmesi. Alınmış bir borcun, bir paranın geri verilebilmesi. Bir alacağın tahsili. Bir bankacılık işleminin yoluna girmesi, pürüzlü bir durum varsa düzeltilmesi.

Maddi anlamda rahatlama. Mental anlamda rahatlama. Özgürleşme ve ferahlık. Venüs’ün balık transitinde böyle olasılıklar var sizin için.

Venüs 20 Şubat’ta koç burcuna geçiyor. 9.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Yaşamınızda 9.evin temaları üzerinden güzel yeni şeyler başlayabilir. Bu evin temsil ettiği konular hayatınızı renklendirecektir. Keyiflendirecektir sizi bu dönemde.

Yabancı kültürlerle ilgili kendinize yeni şeyler katabilirsiniz.

Yeni bir dil öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Gündeminizde şehirler arası ya da yurt dışı bağlantılı konular varsa, bunlar Venüs ile rahatça, güzelce ilerleyebilir. Güzel seyahatleriniz, gezileriniz, keşifleriniz de olabilir. Şehrin içinde gitmediğiniz, bilmediğiniz yerleri öğrenebilirsiniz.

Akademik çalışmalarınızda, hocalarla ilgili konularda olumlu gelişmeler olabilir. Sizi rahatlatacak güzel destekler gelebilir.

Sinemayla, filmlerle, dizilerle daha çok ilgilenebilirsiniz ayrıca. Çünkü 9.evin temaları arasında bunlar da var 🙂 Entelektüel alt yapınızı güçlendirebileceğiniz bir transit dönemi sizin için.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca ikizler burcunda, 11.evinizde.

11.evde bir Mars. Sosyal yaşamınızda bir eleme yapmış olabilirsiniz yakın zamanda. Mars ikizlerde retrodaydı. Ocak ortasında retro sonlandı.

Bazı arkadaşlıkları bitirmiş, bazı sosyal ortamları hayatınızdan çıkarmış olabilirsiniz. Bir temizlik yapmış olarak, şimdi çok daha doğru seçimlerle kendinizi önceliklendirerek devam ediyorsunuz yolunuza.

Sosyal yaşam dışında, aynı amaç için bir arada bulunan kalabalıkları, sosyal medyayı, dijital alanları da temsil eder 11.ev.

Sosyal medyada işleriniz varsa takipçi kitlenizin büyüyebileceği, yani üretimlerle sayfanızı daha görünür kılabileceğiniz bir Mars dönemi.

İkizler burcu öğretmek, bilgiyi paylaşmak demektir. Mars burada iken ilham olacağınız çok güzel işler yapabilirsiniz.


Şubat 2023 Ay Döngüleri :

5 Şubat : Aslan Burcunda Dolunay  Ay 16° Aslan, Güneş 16° Kova

1.evinizde Uranüsyen bir dolunay. Doğrudan sizinle ilgili bir dolunay.

Bir net karar var sanki burada. Bir şeyi sonlandırma kararı.

Bitmesi gereken, bu zamana kadar bir şekilde devam etmiş ama aslında etmemesi gereken bir şeyi artık bitirip hayatınızdan çıkarıyorsunuz sanırım.

Bu bir kişi olabilir. Bir fikir, bir proje olabilir. Bir sosyal ortam olabilir. Hobileriniz için gittiğiniz bir kurs, bir ortam olabilir.

Bir hedeften/istekten vazgeçmek, yapmak istediğimiz bir şeyin size uymayacağını, sizin için iyi olmayacağını fark etmek gibi ihtimaller var bu dolunayda.

20 Şubat : Balık Burcunda Yeniay : Ay 1° Balık, Güneş 1° Balık

8.evinizde gerçekleşecek bir yeniay.

Bu evin en temel teması maddi konulardır. Özellikle de ödemelerdir. Borçlardır.

Bir borç konusu, birikmiş olan bir kredi kartı borcu varsa, konuyu çözebileceğiniz paralar geçebilir elinize. Beklediğiniz alacaklarınızı alabilirsiniz. Yakın çevreden yardım alabilirsiniz.

8.ev bizi ruhsal olarak yoran şeylerle ilgili bir alan aynı zamanda. Bu yeniay ise bir balık yeniayı. Balık iyileşmektir. Gereksiz olanı, görevi bitmiş olanı bırakmaktır. Feraha çıkmaktır. Hafiflemektir.

Zihninizin içinde dönüp duran takıntılı düşüncelerden özgürleşmek için, karamsarlığı, kasvetli enerjileri, depresif enerjileri terk etmek için, deri değiştirir gibi yenilenmek için her fırsatı değerlendirin. Niyet olunca, lazım gelen şeyler karşımıza çıkıyor.


Güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!