Balık Burcu Haziran 2021

Balık Burcu Haziran 2021

Merhabalar sevgili balık ve yükselen balık okuyucularım !

Haziran ayından alabileceğiniz genel etkileri anlatacağım bu yazımda.

Haziran birden fazla önemli astrolojik gündemin bir arada olduğu bir ay.

♣ 10 Haziran’da, ikizler burcunda gerçekleşecek olan bir Güneş tutulması var.

15 Haziran’da kesinleşecek olan Satürn Uranüs karesi var.

Ayın 22’sine dek sürecek olan bir Merkür retrosu var.

Bakalım bu gelişmeler ve ayın diğer bütün görünümleri, nasıl olasılıklara işaret ediyor sizler için.


Güneş, 20 Haziran’a kadar ikizler burcunda. 4.evinizde.

Eviniz için bir yenilenme zamanı 🙂 Yazı karşılarken dip bucak temizlikler yapabilir, size iyi gelmeyen fazlalıklardan arınabilir, eşyalarınızı yenileyebilirsiniz. Yer değişiklikleri yapabilirsiniz ev içinde.

Daha da ötesinde yaşadığınız yeri değiştirmek istiyorsanız, ev arama sürecinde iseniz, taşınma planınız varsa, konu hareketlenebilir. Olumlu yeni gelişmeler olabilir.

Güneş 20 Haziran’da ikizler transitini tamamlıyor ve yengeç burcuna geçiyor.

5.evinize geliyor.

Çok daha eğlenceli, renkli bir ev burası. Tatiller, geziler, alışverişler, keyifler, kutlamalar demek 5.ev. Sanat demek. Hobiler demek. Spor demek. Yaşam enerjinizi yukarı taşıyacak, güzel şeyler yapabilirsiniz Güneş burada iken. Gezileriniz artabilir. Tatile çıkabilirsiniz.

Zihninize, ruhunuza iyi gelecek yeni hobiler edinebilirsiniz.


Merkür 30 Mayıs-22 Haziran arasında retroda olacak !

4.evinizde gerçekleşecek olan bir Merkür retrosu.

Ağırlıklı olarak evinizi, ailenizi, anne babanızı, aile büyüklerinizi ilgilendiren konular üzerinden etki alıyorsunuz.

Ev içinde, aile içinde bazı sorunların, çözülmesi gereken konuların doğabileceği bir dönem. Evinizde tamir, bakım, yenileme gerektiren durumlar olabilir.

Aile içinde anlaşmazlıklar olabilir. Ama oturup konuşmak, bir noktada uzlaşmak, sorunların çözümü için neler yapabileceğinize bakmak isterseniz, bir süredir rahatsız olduğunuz durumları çözebileceğiniz bir dönemde olduğunuzu söyleyeyim.

Bunun dışında aileniz, eviniz, ikamet, emlak konularınız, arsa alım satım konularınız, memleketinizde ev yaptırmak gibi konularınız varsa ve buralarda beklemeler olduysa şimdiye dek, gündem konularınız Merkür retrosunda sonuçlanabilir.

Retro 22 Haziran’da sonlanıyor ama birkaç gün daha gölge etkisi olacak. Onu da belirtmiş olayım.

Önemli bir ekleme yapıyorum buraya :

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 2 Haziran’a kadar ikizler burcunda. 4.evinizde. Bu transitin artık son günlerine gelmiş durumdayız. 9 Mayıs’tan bu yana ikizlerde ilerliyor Venüs.

Evinizin dekorasyonunda, evinizle ilgili konularda güzel değişimler yapmış olabilirsiniz Venüs burada iken.

Venüs burç değiştiriyor şimdi. 2 Haziran günü yengeç burcuna geçiyor.

5.evinize geliyor. Çocuk sahibi olmak isteyenler için güzel bir transit. Yakın çevreniz içinde hamilelikler de olabilir. Güzel müjdeler alabilirsiniz 🙂

Bir süredir bunalmış hissediyorsanız, sanatla, yaratıcı işlerle meşgul olmak istiyorsanız, bu süreçte yeni hobiler eklenebilir yaşam resminize. Spora başlayabilirsiniz.

Aşk hayatınız için de pozitif bir etki. Aşk da bir 5.ev teması.

Venüs’ün geçtiği yerde sevgi vardır. Uyum vardır. Keyif vardır 🙂

27 Haziran’da Venüs aslan burcuna geçiyor, 6.evinize geliyor.

El sanatları, el becerisine dayalı konular, sanatsal konularda yeni başlangıçlarınız olabilir. Hayatınıza yeni hobiler eklenebilir. Ruh haliniz, enerjiniz açısından size iyi gelecek yeni bir alan açabilirsiniz kendinize.

İşiniz, iş arkadaşlarınızla iletişimleriniz, günlük görevleriniz, gündelik olarak yaptıklarınız bu evle ilgili. Venüs’ün aslan geçişi, işiniz konusunda da pozitif bir etki. İş ortamında kutlamalarınız da olabilir. Aslan bebekleri, hamilelikleri simgeler. Ekip içinde böyle bir şey gündeme gelebilir örneğin.

Çocuk sahibi olmak istiyorsanız ve bunun için bir tedavi sürecinde iseniz, bu konuda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 11 Haziran’a kadar yengeç burcunda, 5.evinizde.

Ailenizle birlikte keyifli zamanlar geçirmiş olabilirsiniz bu dönemde. Memleketinize gitmiş, tatil yapmış olabilirsiniz. 23 Nisan’dan bu yana, burada Mars.

Çocuklarınızın yeni güzel başlangıçları olmuş olabilir.

Bu transitin 11 günü kalmış durumda.

Mars’ın yengeç transitinin genel ve burçlar bazında detaylı etkileri için yazımı tıklayabilirsiniz :

Mars Yengeç Burcunda 23 Nisan-11 Haziran 2021

Mars 11 Haziran’da aslan burcuna geçiyor. 6.evinize geliyor. 29 Temmuz’a kadar burada olacak.

Tam bir hareketlenme, hızlanma anlamına geliyor bu değişim sizin için. Mars yüksek bir enerjidir. 6.ev ise günlük yaşamımızdır, gündelik hayatımızdır.

İşinizde yeni görevler gündeme gelebilir. Kişisel hayatınızda yapmanız gereken bazı şeyler olabilir. Bir yerlere koşturabilirsiniz 🙂

Aslan sporla ilgili bir burç. Mars da sporu anlatan gezegen. 6.ev ise rutnilerimizi simgeliyor. Öyleyse şöyle bir olasılık da üretebiliriz : Düzenli olarak spor yapmaya başlayabilirsiniz !


Satürn Uranüs karesi

Bu yıl içinde 3 kez gerçekleşecek olan Satürn Uranüs karesinin ikincisi bu ay, 15 Haziran’da kesinleşiyor. Yılın ana karakterini belirleyen, önemli bir açı bu.

İlkini Şubat ayında yaşamıştık. Üçüncüsü Aralık ayında yaşanacak (24 Aralık’ta).

Satürn kovada, 12.evinizde. Uranüs boğada, 3.evinizde.

Kardeşlerinizle, akrabalarınızla, yakın bağlantılarınızla ilgili konularda bir hareketlilik olabilir. Onların yaşamında değişen bazı şeyler olabilir. Düzen değişiklikleri yapabilirler.

Siz nasıl etki alabilirsiniz ? 12.ev izole olmakla, kendini bir alana hapsetmekle ilgili. Biraz bunalımlı bir enerjisi var. Bu zamana dek kendinize nerelerde haksızlık ettiniz ? Nelerin içinde hapsedip sınırladınız kendinizi ? İşte bunları fark edeceğiniz ve o sınırlı alandan, kabuğunuzdan çıkacağınız bir değişim zamanı sizin için.


Haziran 2021 Ay Döngüleri :

10 Haziran : İkizler Burcunda Güneş Tutulması : Ay 19° İkizler, Güneş 19° İkizler

Yılın geri kalanına şekil verebilecek, büyük bir etki bu. Çünkü Bir Güneş tutulmasının etkisi, bir sonraki Güneş tutulmasına kadar, yani ortalama olarak 6 aylık dönemde aktiftir.

Yani sadece olacağı gün için, 10 Haziran günü için düşünmeyin bu etkiyi.

Güneş tutulmaları çok önemli. Astroloji olarak, yeni bir sayfası simgeliyorlar hayatımızda. Büyük değişimleri, başlangıçları sembolize ediyorlar.

Sizin 4.evinizde gerçekleşiyor.

Ev değişikliği, çevre değişikliği, yeni bir muhite, yeni bir mahalleye taşınma, ev alma, ev satma gibi konular gündeme gelebilir tutulma ile. Halihazırda bu yönde planlarınız, niyetleriniz varsa, konular tutulmaya yakın günlerde hızlanabilir.

Aile içinde yeni başlangıçlar olabilir.

Yuva kurmakla ilgili bir ev burası. Evlilik hazırlığında olanlar, evlenebilir 🙂

Çocuklarınızın eğitim hayatı başlayabilir. Çünkü tutulma ikizlerde gerçekleşiyor ve ikizler burcu eğitim demek. Eğitim hayatlarında yeni bir döneme girebilirler. Örneğin liseye geçmek gibi.

İkizler burcu, internet üzerinden yapılan işleri, e-ticareti, online faaliyetleri simgeliyor ayrıca. 4.ev ise ev demek, yuva demek. Evden çalışacağınız, evinizden yürüteceğiniz bir iş de başlayabilir hayatınızda. Bir ticari faaliyet gündeme gelebilir. Evinizden online eğitimler de alabilirsiniz. Bu da bir olasılık.

Bir Güneş tutulmasının etkisi, bir sonraki Güneş tutulmasına kadar, yani ortalama olarak 6 aylık dönemde aktiftir. Sadece olacağı gün için, 10 Haziran günü için düşünmeyin bu etkiyi.

24 Haziran : Oğlak Burcunda Dolunay : Ay 3° Oğlak, Güneş 3° Yengeç

Dolunay 11.evinizde gerçekleşiyor olacak.

Arkadaş çevreniz için, dostlarınız arasında, içinde olduğunuz gruplarda sesler yükselebilir biraz. İşinizde ekip içinde yönetimle ilgili konular, gündeme gelebilir. Bazı düzenlemeler olabilir, o düzenlemelere itirazlar gelebilir.

Sosyal çevreniz içinde nezaketinizi korumanız, yanlış bir durum varsa da, bunu işe yarayacak bir dille, sakin bir tutumla dile getirmeniz güzel olur. Dolunayın agresif enerjisine kapılmayın.


Burç yorumlarında sadece yüzeysel biçimde genel etkileri konuşmak mümkün oluyor sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

Danışmanlık konusunda sadece mail yoluyla ulaşabilirsiniz bana.

……………………………………………………………………………………………………………………………………..

……………………………………………………………………………………………………………………………………..

……………………………………………………………………………………………………………………………………..

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Sağlıklı, mutlu, eğlenceli, bereketli bir ay olsun hepimiz için ! Neşe, keyif ve huzur diliyorum 🙂

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!