Akrep Burcu Nisan 2023

Akrep Burcu Nisan 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Yeni bir ay daha başlarken birlikte bakalım gökyüzüne. Nisan ayında neler olacak, nasıl gelişmeler var ?

Bir Güneş tutulması gerçekleşecek, sizi nasıl etkileyebilir ?

Bir Merkür retrosu var. Nelere dikkat etmeniz gerekir ? Her bir gelişmeye ayrı ayrı bakalım.

Öncesinde ayın gündemi gelsin ↓ Burada ↓ Bu linki tıklayarak bir takvim halinde ayın özetini görebilirsiniz ↓

Nisan 2023 Astroloji Gündemi

Başlamadan evvel şu kısmı netleştirelim : Yükseleni akrep olanlar yararlanabilir bu öngörülerden. Çünkü öngörülerimizi evler üzerinden yapıyoruz ve ev hesabı yükselenden başlıyor.

Yükseleniniz akrep ise bu ay için şöyle ihtimalleriniz var ↓  ↓  ↓  ↓

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓

Güneş 20 Nisan’a kadar koç burcunda. 6.evinizde.

Çalışma hayatınız, iş arkadaşlarınızla iletişimleriniz, iş ve iş dışındaki sorumluluklarınız, günlük rutinleriniz ön planda.

Biraz yoğun geçebilir sizin için bu döngü. İş ortamınızda yeni uygulamalar olabilir. Yeni görevleriniz olabilir. İşleyişte değişen şeyler olabilir.

İşinizde bazı düzenleme görevleri verilebilir size. Örneğin arşiv kayıtlarının düzenlenmesi, dosyalanması gibi.

Evinizde ya da işinizde çalışanlarınız varsa ya da astlarınız varsa, onlarla ilgili yeni gündemleriniz olabilir. Değişimler olabilir.

6.evin bir teması daha var. Nedir o ? Evcil hayvanlar. Bir evcil hayvanınız varsa, onunla ilgili konular da doğabilir. Örneğin aşısının vakti gelmiştir ya da bir kontrolü olabilir. Bir veteriner konusu olabilir.

20 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Güneş. 7.evinizde bir Güneş transiti başlıyor.

Güneş buradan geçerken bir eğitmen, bir yol gösterici, herhangi bir alanda bir hoca getirebilir hayatınıza.

Şimdiye dek kişisel olarak ilerlemeye çalıştığınız, fakat bir eğitmenin rehberliğine ihtiyaç duyduğunuz, eğitim almak istediğiniz, araştırmasını yaptığınız bir konu varsa, kadersel olarak iyi eğitmenler, birlikte çalışabileceğiniz kişiler çıkabilir karşınıza. Çeşitli vesileler ile güzel irtibatlar doğabilir. Hatta 7.evden etki aldığınız için birileri aracı olabilir konunuza.

Sporda, sanatta, bir ilgi alanınızda, bir hobinizde işinde başarılı, güzel bir eğitmen ile bir araya gelebilirsiniz.

Boğa demek, para demektir. Parasal konuları, kazançları temsil ediyor boğa. 7.evin konuları arasında ise muhasebecilik var, mali müşavirlik var. İşinizde bir muhasebeci ile çalışmanız gerekiyorsa, yeni bir iş birliğine ihtiyacınız varsa, bir bağlantı kurulabilir. Birlikte ilerleyeceğiniz, hesaplarınızı tutacak yeni bir iş arkadaşınız olabilir.

Evlilik, eşinizle/partnerinizle ilgili konular yine 7.evle ilgilidir. Bu bir boğa transiti olduğu için ve boğa burcu maddi konularla ilgili olduğu için, eşinizin/partnerinizin yaşamında iş, para, kariyer, iş düzeni, kazanç konularında bir değişim olabilir. Gelirini artıracak bir değişim yaşayabilir. Maaşı, kazancı büyüyebilir.


Merkür 3 Nisan’a kadar koç burcunda. 6.evinizde.

Sağlık bir 6.ev temasıdır. Merkür koçta iken, sağlığınıza daha çok odaklanmış, daha çok özenmiş olabilirsiniz. Koç burcunun yaşam enerjisi yüksektir. Bedensel sağlığınızı güçlendirecek, bedeninizi arındıracak, sizi yenileyecek güzel şeyler yapmış olabilirsiniz. Örneğin beslenme düzeninizde değişiklikler, daha sağlıklı beslenme kararı, güzel bir detoks, düzenli spor kararı, faydalı rutinler, faydalı alışkanlıklar gibi.

3 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Merkür. 7.evinize geliyor.

Boğa burcu gelirlerimizi temsil ediyor. 7.ev bağlantılarımızı. Merkür ise iletişim gezegeni.

Hepsini birleştirelim. Merkür burada iken neler olabilir ? Yeni bağlantılar kurabilirsiniz. Müşteri bağlantılarınız artabilir.

Yakın çevrenizden birileri yeni bağlantılara vesile olabilirler.

Yol göstericiler, eğitmenler, danışmanlar da 7.evin konusu. Bir eğitim, bir danışmanlık getirebilir size bu transit. Alacağınız bir danışmanlıktan büyük fayda bulabilirsiniz. Eğitmen arayışında olduğunuz konularda, ihtiyaç duyduğunuz özelliklerde, güzel hocalarla tanışabilirsiniz. İletişime geçebilirsiniz. Eğitim sürecinize başlayabilirsiniz.

Merkür 21 Nisan’a kadar boğa burcunda, ileri hareketinde olacak. 21 Nisan’da ise retrosu başlayacak. Burada retro yapacak Merkür.

Parasal konularda, özellikle ortaklı kazançlarda anlaşmazlıklara açık bir dönem. İş birlikleriniz varsa kişiler kazanç paylarına itiraz edebilirler. İş bölümünde üstlendikleri görevlerin daha yüksek bir karşılığının olması gerektiğini düşünebilirler. Bunları ifade edebilirler. Adil ve hakkaniyetli bir paylaşım olması gerekiyor. Buraları gözden geçirme ve düzenleme zamanı olabilir bu retro sizin için.

Geçmişten iş bağlantıları da yeniden hareketlenebilir. Vaktiyle çalıştığınız kişilerle yeniden çalışabilirsiniz.

Evlilik, ilişki içinde parasal konular daha çok gündeminizde olabilir. Harcamaları, hanginizin ne kadar bütçeyi neye ayırdığını, neyin nasıl olursa daha iyi olabileceğini konuşup kararlaştırabilirsiniz aranızda.


Venüs 11 Nisan’a kadar boğa burcunda. 7.evinizde.

İlişkiler evi burası. İkili ilişkiler, evlilik, eş/partner ile ilgili konular, iş ortaklıkları, imzalar, ortaklı işler, sözleşmeler, taahhütler, anlaşmalar, kontratlar, ticari iş birlikleri gibi temaları var bu evin.

Bu konularda şanslı, güzel bir dönem sizin için.

İlişkiniz içinde güzel şeyler olabilir. Eşinizin/partnerinizin yaşamında olumlu gelişmeler olabilir. Özellikle parasal konularda. Çünkü bu bir boğa transiti.

11 Nisan’da Venüs’ün ikizler transiti başlıyor. 8.evinize geliyor Venüs.

Ödemelerinizi kolayca yapmanızı sağlayacak fırsatlar doğabilir.

Kardeşler, akrabalar arasında borç alma verme konuları olduysa, onlar tamamlanabilir. Borç alan borcunu ödeyebilir. 3.ev bu kişileri temsil ediyor. 8.ev para alışverişlerini. Venüs ise iyicil bir gezegen. O yüzden böyle bir olasılık ürettim.

Bir konunuz için gereken bir kaynağı da bulabilirsiniz. Bütçenizi dengeleyecek güzel şeyler olabilir.


Mars ay boyunca yengeç transitinde olacak. 25 Mart’ta başlamıştı bu transite. Nisan boyunca yengeçte. 9.evinizde.

Uzaklar, yolculuklar, başka ülkelerle ilgili başvurular, vize başvuruları, şehirler arası konular bu evle ilgili.

Eğitim, yabancı diller, akademi, sınavlar, yüksek öğrenim, akademik çalışmalar bu evle ilgili.

Uluslararası ticaret, gümrük konuları, ithalat ihracat faaliyetleri bu evle ilgili.

Güncelde gündeminizde böyle konular varsa, bu alanlarda hızlanabileceğiniz bir Mars transiti başlıyor. Beklemeler sonlanabilir. Beklemenizi gerektiren durumlar geride kalabilir.

Kişisel olarak korkularınız, tereddütleriniz engellediyse sizi şimdiye dek, bunları aşabilirsiniz. Netleşebilirsiniz. Adım atmanın vakti gelmiş olabilir. Planlarınızı hayata geçirebileceğiniz ve Marsiyen bir enerjiyle hedefleriniz için efor sarf edeceğiniz, hareketli bir dönem başlıyor.


Nisan 2023 Ay Döngüleri :

6 Nisan : Terazi Burcunda Dolunay  Ay 16° Terazi, Güneş 16° Koç

12.evinizde meydana geliyor bu dolunay.

Dolunay, Güneş ve Ay’ın karşıtlığıdır. Bu kez Güneş tarafında Jüpiter ve Kiron da var. Ay hepsi ile karşıt açı yapıyor.

İnsan ilişkileriniz içinde bir şeyler daha görünür olabilir bugünlerde gözünüze.

Kiron yaralanmakla ilgili.

Terazi burcu adaleti ve hakkaniyeti temsil ediyor. Jüpiter de erdemleri, hakkaniyet kavramını simgeliyor.

Mevcut haliyle sizi üzen, iyi hissettirmeyen, iyi gelmeyen, adil olmayan, ama verme dengesinin olmadığı, hakkaniyetli olmayan ilişkileri bitirmek isteyebilirsiniz.

Bir temizlik yapmak isteyebilirsiniz hayatınızda.

Bilmediğiniz bazı şeyler ortaya çıkabilir ayrıca.  12.ev üstü kapalı olan, görünmeyen şeylerle ilgili bir ev.

Her olan hayrınıza olmaktadır. Gerçekçi olmak, gerçeklerden kaçmamak, olanı olduğu haliyle analiz edebilmek gerekiyor. Kendi hakkımızı yedirmeden, kendimizi eksiltmeden yaşamamız, kendimizi seçmemiz gerekiyor.

Bu zamana kadar bir şekilde ihtiyaç duyduğunuz için bitirmediğiniz iletişimleri, kendinizden ödün vererek sürdürdüğünüz ilişkileri artık sonlandırmak isteyebilirsiniz.

20 Nisan : Koç Burcunda Yeniay + Güneş Tutulması : Ay 29° Koç, Güneş 29° Koç

6.evinizde gerçekleşiyor yılın ilk tutulması.

İş hayatımız, günlük çalışma düzenimiz, iş ve iş dışındaki rutinlerimiz, işimizde ürettiklerimiz, sorumluluklarımız, iş ortamımız, iş arkadaşlarımız, ekip içi iş bölümünde payımıza düşenler bu evin konusudur.

İşinizle ilgili son zamanlarda sorun yaratmış durumlarda düzen değişiklikleri ile durumların değişebileceği bir zamandasınız.

Yeni bir günlük düzen oluşabilir. Görev alanınız düzenlenebilir. İş yapma biçiminiz, saatleriniz, işinizde kullandığınız araçlar, vb çalışma alanınız gibi konularda bir şeyler iyileştirilebilir. Size iyi gelecek değişimler olabilir bu şeyler.

Pluto’nun kare açısı var bu tutulmaya. Eski düzen yıkılıyor, yerine yenisi kuruluyor.

Sağlık teması da 6.evin konusudur. Burada da bir dönüşüm var. Bir güçlenme var.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Sağlıklı, huzurlu, güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!