Kova Burcu Şubat 2023

Kova Burcu Şubat 2023

Merhabalar sevgili yükselen kova okuyucularım !

Şubat ayı olasılıklarınızı getirdim.

Eğer yükseleniniz kova ise yararlanabilirsiniz bu içerikten. Çünkü ev hesabı yükselenimizden başlar. Yükselenimiz 1.evimizdir. Öngörüler ancak yükseleninizi okumanız halinde eşleşir. Diğer türlü sizinle örtüşmez.

Buraya ayın gündemini bırakıyorum öncelikle ↓

Şubat 2023 Astroloji Gündemi


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Güneş 19 Şubat’a kadar kova burcunda. 1.evinizde.

Her yıl 1 kez yaşarız bu dönemi. Güneş transitleri 1 ay sürer. 12 ay boyunca, 12 evimizi sırayla dolaşır Güneş. Yıl içinde 1 defa Güneş’i 1.evimizde ağırlarız.

Şanslı, destekleyici, diğer zamanlara göre daha akışkan, fırsatlara açık bir zamandır Güneş’in 1.ev transitleri.

Planladığınız, tasarladığınız şeyleri hayata geçirmek için güzel bir dönem.

Güneş ile enerjiniz, motivasyonunuz, özgüveniniz yükselecektir. Hayatınız için yeni şeyler başlatacağınız bir dönem olacaktır bu.

İş konusunda, ilişkilerde, sosyal hayatınızda, iletişimlerde şanslı bir zaman. Gönlünüzce güzel şeyler olsun. Bunun için de eylem halinde olun. Hayat kendiliğinden güzel olmaz. Hayatımızı biz güzelleştiririz.

Güneş 19 Şubat’ta balık burcuna geçiyor. 2.evinize geliyor.

Yani para evinize 🙂

Bu kez güçlenme parasal konularda sanırım 🙂 Burada bir değişim ve açılım olasılığı var.

Daha iyi kazanmak için, hayatın keyiflerini gönlünüzce yaşayabilmek için, ihtiyaçların ötesinde keyiflere de bütçe ayırabilmek için yeni güzel adımlarınız olabilir bu süreçte.

Maddi güvence konusunda girişimleriniz olabilir ayrıca. Bir sigorta, bir emeklilik planı gündeme gelebilir.

Parayla ilişkinizi düzenlemeye ihtiyaç duyuyorsanız, geliriniz ve harcamalarınız arasında bir denge kurmak, harcamalarınızın takibini yapmak istiyorsanız, bu konuda da yeni şeyler yapabilirsiniz. Kaydını tutabilirsiniz bütçenizin. Birikimlerinizi büyütmek için tasarruflara gidebilirsiniz.


Merkür 11 Şubat’a kadar oğlak burcunda olmaya devam ediyor.

12.evinizde bir Merkür. Burada biraz yoruyor sizi. Özellikle Ocak ayında, retrosunda ruhsal anlamda zorlanmış olabilirsiniz. Geçmişi daha fazla düşünmüş, vaktiyle sizi kızdırmış bir şeylere tekrar tekrar öfkelenmiş olabilirsiniz.

Hakkaniyetli olmayan, kaliteli olmayan, adabı olmayan kişiler, konular, durumlar yormuş olabilir sizi. Merkür burada ne gösteriyor aslında size ? Ruhsal anlamda nelerden özgürleşmeniz gerektiğini. Bir tekamül halinin içindesiniz. Şimdi Merkür ileri hareketinde. İşiniz daha kolay. Bir şeyler geride kalıyor artık. Bazı şeylerin aslında ne kadar anlamsız olduğunu, üzerinde durmaya değmediğini fark ediyorsunuz.

11 Şubat’ta kova burcuna geçiyor Merkür. 1.evinize geliyor.

Hayatınızda bir hareketlenme başlıyor. 1.ev başlangıç ve yenilik sembolizmindedir. Merkür çok güzel bir alanı aktive ediyor kovaya gelişi ile.

İş konusunda, ilişkilerinizde, kişisel yaşam düzeninizde, düşüncelerinizde, bakış açılarınızda, pek çok anlamda bir yenilenme etkisi alıyorsunuz.

Güzel bir döngüdesiniz. Bir farkındalık zamanı. Yeni şeyler öğrenme zamanı.

Bu transit aynı zamanda sizin için yüksek bir iletişim trafiği anlamına geliyor. Haberleşmeler, konuşmalar, sohbetler, muhabbetler artıyor.

Yeni fikirler geliyor aklınıza. Yeni hevesler doğuyor. Yeni kararlarla canlanıyorsunuz.

Yeni eğitimler, kova geçişi olduğu için özellikle online eğitimler de gündeme gelebilir.

Kurslara kayıt yapabilirsiniz. Yeni sosyal ortamlarda, grupların içinde bulabilirsiniz kendinizi. Kitap alışverişleriniz olabilir. Üye olacağınız dijital platformlar olabilir bu transit sürecinde.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 20 Şubat’a kadar balık burcunda. 2.evinizde.

Paramız, gelirlerimiz, maddi olanaklarımız demektir bu ev. Venüs ise keyfi ve konforu simgeler. O yüzden paradan yana göreceli olarak biraz daha rahat, akışkan bir zaman olabilir bu.

Ödemelerinizi kolayca yapabilirsiniz. Bir süredir niyetinde olduğunuz şeyleri satın alabilirsiniz.

Balık burcu spiritüel konularla ilgilidir. Bu yönde alışverişleriniz de olabilir. Spiritüel alanlarda kitaplar, melek kartları, tütsüler gibi örneğin.

Venüs 20 Şubat’ta koç burcuna geçiyor. 3.evinize geliyor.

Bu ev yakın çevreyi, yakınlarınızı, kardeşlerinizi, akrabalarınızı, komşularınızı temsil ediyor.

Bu kişilerle ilgili konular olumlu etki alacak o yüzden bu transitte. Birbirinize desteğinizi, sevginizi göstereceğiniz şeyler olabilir. Yardımlaşmalar olabilir.

Kardeşlerinizle ilgili sorunlu durumlar varsa iyileşebilir. İletişimlerde sorunlar olduysa karşılıklı güzel adımlar olabilir. Bir barış gelebilir. Onların hayatında da güzel yeni gelişmeler olabilir.

Bu evin başka temaları da var. Mesleki anlamda, iş konusunda da olasılıklarınızı söyleyeyim.

Eğitmenlik ya da danışmanlık yaptığınız bir alanda iseniz, işiniz satış, pazarlama, e-ticaret, sosyal medya alanlarında ise, bilgilerinizi paylaştığınız platformlar varsa, faaliyetleriniz açısından  şanslı, verimli bir süreç. Motivasyonunuzu yükseltecek şeyler olabilir. Yeni bir enerjiyle üretimlerinizi artırabilirsiniz. Güzel bir Venüs zamanı.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars bu ay boyunca da ikizler burcunda, 5.evinizde.

5.ev konularında son aylarda zorlanmış olabilirsiniz. Çocuklar bu evin temel temaları arasındadır. Örneğin çocuklarla ilgili konularla meşgul olmuş, uğraşmış olabilirsiniz. Çünkü tam burada bir Mars retrosu gerçekleşti. Ocak ortasında sonlandı bu retro. Artık aynı yerde, ileri hareketinde bir Mars var. Sorunlu durumlar geride kalmaya başlıyor artık.

Sanatsal konular, sanatsal üretimler, sportif faaliyetler, kurslar, hobiler, hobilerden kazanç elde etmek gibi konular da yine 5.evle ilgilidir. Bu konularda da daha aktif olabileceğiniz bir zamandasınız Mars ile.


Şubat 2023 Ay Döngüleri :

5 Şubat : Aslan Burcunda Dolunay  Ay 16° Aslan, Güneş 16° Kova

Bu kez Uranüsyen bir dolunay var elimizde. Dolunayda Uranüs, Güneş’e ve Ay’a uyumsuz konumda.

7.ev temaları üzerinden etki alabilirsiniz. Dolunay 7.evinizde gerçekleşiyor.

İkili ilişkiler içinde bazı vesile durumlar, olaylar ani farkındalıklar getirebilir. Karşınızdaki insanı net biçimde tanımanızı sağlayacak şeyler olabilir bunlar. Belki biraz şaşırtabilir, biraz sürprizli olabilir. Bir şeyler üzerine alacağınız kararlar olabilir. Bitmesi gereken bir ilişki ise bitebilir.

Böyle bir olasılık var. Başka nasıl çalışabilir dolunay ? Partnerinizin/eşinizin sürprizli bir gündem konusu olabilir. Hesapta olmayan bir şey sorun yaratabilir. Onunla ilgilenmesi gerekebilir.

Parasal alanda büyük hareketlerden, yatırımlardan kaçınmak faydanıza olabilir. Büyük alışverişler için de uygun bir vakit değil.

Sanatta ya da sporda birlikte ilerlediğiniz, bir özel ders hocanız, bir eğitmeniniz varsa süreci tamamlamak isteyebilirsiniz ya da kendisinin özel bir durumu, hızlı gelişen sorunlu bir gündemi olabilir. Düzen değiştirmeniz gerekebilir.

Net kararlar, net bitişler olası bu dolunayda. Bitişler olmasa da bazı şeylerin şekil değiştirme ihtimali var.

20 Şubat : Balık Burcunda Yeniay : Ay 1° Balık, Güneş 1° Balık

Balık yeniayı 2.evinizde meydana gelecek.

Bu ev maddi konularla ilgili bir alan. Gelirlerimiz, harcamalarımız, paraya dair planlarımız, birikimlerimiz var bu evde.

Parasal anlamda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

Kendiniz için, huzurunuz için yapacağınız harcamalar da olabilir. Balık burcu ruhsal, spiritüel konuları anlatır. Spiritüel alanlarla ilgili yapmak istediğiniz, sahip olmak istediğiniz şeyler varsa, o yönde alışverişleriniz olabilir. Spiritüel konular için harcamalarınız olabilir.

Fiziksel ve ruhsal konforunuzu artırmak için güzel şeyler satın alabilirsiniz bugünlerde.

Paraya dair konularda daha huzurlu ve güvende hissetmenizi sağlayacak yeni fikirleriniz de olabilir. Yeni bir maddi güvence konusu gündeme gelebilir.


Sağlıklı, huzurlu, bereketli bir ay olsun. Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!