Başak Burcu Mart 2024

Başak Burcu Mart 2024

Başak Burcu Mart 2024

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Mart ayını konuşmaya geldi sıra. Bir kez daha bahar geliyor. Bakalım, nasıl karşılıyorsunuz yeni mevsimi ? Mart size neler getirebilir, etraflıca bakalım.

Başlamadan şu önemli noktayı söyleyeyim her zamanki gibi : Bu öngörüler ; yükseleni başak olanlar için tutarlı olur. Çünkü ; Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Her zamanki gibi söylemiş olayım.


GÜNEŞ

Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda. 7.evinizde.

Balık burcu spiritüel konuları simgeler. 7.ev ise danışmanlıkları, danışmanları, rehber kişileri.

Manevi derinliği olan, ruhsal bir alanda, spiritüel konularda danışmanlıklar alabilirsiniz bu dönemde. Eğitimleriniz, seminerleriniz de olabilir. Güzel çalışmalara katılabilirsiniz. Bunlar ruhunuza çok iyi gelebilir.

Günlük yaşamınızda, hayatınızın nerelerinde sadeleşmeye ihtiyacınız var ? Kimler hayatınızda olmazsa daha iyi olur ? Hangi şeyi hayatınızdan çıkarırsanız daha huzurlu olursunuz ? Bunları fark edip gereğini yapabileceğiniz bir dönemdesiniz. Bitmesi gereken ilişkilerin bitebileceği bir zaman.

20 Mart günü 06:07’de koç burcuna geçiyor Güneş. 8.evinize geliyor.

Bu evin ana teması paradır, parasal konulardır. Ama özellikle ödemelerle, borçlarla ilgili bir alandır 8.ev.

Bir yatırım ya da büyük bir alışverişiniz için, ihtiyacınız için kredi çekme planınız varsa, bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bir kredi alabilirsiniz.

Kredi kartı başvurularınız olabilir.

Şu ana dek kullanmadığınız bankacılık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

İhtimalleri yenilik ve başlangıç enerjisi üzerinden yazıyorum. Çünkü bu bir koç transiti. Koç, zodyağın ilk burcudur. Başlamayı, başlatmayı, yenilikleri, yeni olana adım atmayı simgeler.

Maddi varlıklarınızı büyütmek, harcamalarınızın ötesine geçebilmek, biriktirebilmek için yapacağınız yeni şeyler de olabilir. Kazançlarınızı büyütmeye odaklanabilirsiniz.

Bir sigorta başlangıcı olabilir.

Başkalarından gelecek bir maddi kaynak olabilir. Miras, mal paylaşımı, nafaka, tazminat gibi konularda süreçleri olanlar, istediklerini elde edebilirler. Bu kaynaklar elinize geçebilir.


Başak Burcu Mart 2024


MERKÜR

Merkür 10 Mart’a kadar balık transitinde. 7.evinizde.

Bilgisine başvurduğunuz danışmanlar, birlikte ilerlediğiniz rehber kişiler, hocalar 7.evin konusudur.

Bireysel olarak ilerlediğiniz bazı alanlarda artık bir eğitmen ile çalışmak isteyebilirsiniz. Balık burcu spiritüel konuları simgeler. Spiritüel bir konu olabilir bu. Örneğin yogaya başlayabilirsiniz. Yolunuza rehber olacak çok güzel eğitmenler keşfedebilirsiniz.

Yogayı bir örnek olarak verdim. Konu her şey olabilir. Ama özellikle ruhsal konular.

Terapiler, psikologlar, psikiyatristler de balık burcunun konusudur. Bir terapi de başlayabilir hayatınızda. Bu niyette iseniz adımınızı atabilirsiniz. Bir terapist ile çalışmaya başlayabilirsiniz.

7.ev eşi/partneri simgelediği için, konu ona ait de olabilir.

7.ev zamanlarında kalabalıklaşırız. Bize eşlik eden, yol gösteren, tavsiye veren güzel insanlar olur.

İnsan ilişkileriniz aracılığıyla yeni şeyler keşfedebileceğiniz, yeni şeyler öğrenebileceğiniz bir Merkür dönemi.

Merkür 10 Mart’ta, 07:03’te koç burcuna geçiyor. 8.evinize geliyor.

Parasal konular canlanıyor. Alacaklarınızı tahsil edebilirsiniz. Beklemede kalmış ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Bir sigorta, bir emeklilik planı gündeme gelebilir. Bir şeylerin fikrini getirebilir size Merkür. Adım atmanız şart değil. Belki araştırmalarınızı yaparsınız. Belki planlarınız olur, kararlarınız olur.


Başak Burcu Mart 2024


VENÜS

Venüs 12 Mart’a kadar kova burcundaki transitine devam ediyor. 6.evinizde.

Günlük işler, günlük rutinler, çalışma ortamı, iş arkadaşları gibi iş hayatına dair konular bu evin konusudur. Venüs ile güzel şeyler olabilir. Özellikle iş arkadaşlarınızdan yana diyeyim. Kova burcu ekipleri, ekip olmayı, ekibimizdeki kişileri, arkadaşları, grupları, grup çalışmalarını simgeler.

Arkadaşlarınızdan güzel destekler alabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz noktalarda devreye girebilirler sizin için. Yardımcı olabilirler.

Yeni bir işe başlıyorsanız, yeni bir ortama girecekseniz adaptasyon süreciniz çok kolay olabilir. Güzel olabilir. Destekler var. Yardımlaşmalar var.

Venüs 12 Mart günü 00:51’de balık burcuna geçiyor gün başlarken. 7.evinize geliyor.

Bu evin konuları üzerinden alacaksınız Venüs’ün iyicil etkilerini.

İnsan ilişkileriniz, bağlarınız, bağlantılarınız, iş ortaklarınız, hayatın herhangi bir alanında birlikte hareket ettiğiniz kişiler, eğitim aldığınız/öğrencisi olduğunuz  kişiler bu evle ilgilidir.

Yeni bağlantılar doğabilir. Var olan ilişkiler içinde güzel şeyler olabilir.

Bir konuda bir uzman arayışında iseniz güzel bir tavsiye gelebilir yakın çevrenizden.

Hizmet alacağınız bir konuda tanıdık bağlantılarıyla işinizi çözebilirsiniz.

İçinde köklenemediğiniz ilişkiler varsa, onlarla ilgili daha doğru değerlendirmeler yaparsınız ayrıca bu Venüs ile.

İlişki içinde alma verme dengesi var mı, verdiğiniz değer karşılık buluyor mu, sizin onlara özeniniz ile onların size özeni denk mi, buralara daha objektif gözlerle bakacağınız bir zaman.

İçinde iyi olamadığınız, kendiniz olamadığınız, köklemiş hissetmediğiniz yerlerden gidebileceğiniz bir Venüs dönemi. Bitecek ilişkiler, sonlanacak bağlantılar olabilir.


Başak Burcu Mart 2024


MARS

Mars 23 Mart’a kadar kova burcunda. 6.evinizde.

Hareketli bir dönem sizin için.

İşinizde yeni bir düzen başlayabilir. Yeni görevler üstlenebilirsiniz. Günlük sorumluluklarınız artabilir.

6.ev üretmek, çalışmak, hizmet sunmak demektir. Çalışmak istiyorsanız güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bir işe başlayabilirsiniz.

Mevcut işinizde yapacağınız yenilikler olabilir. Hizmet çeşitliliğinizi, ürün çeşitliliğinizi artırabilirsiniz. Sunduğunuz şeyleri daha güzel, daha faydalı hale getirmek için yapacağınız yeni şeyler olabilir.

Kişisel yaşamınızda da bir yenilik enerjisi bu Mars. Yeni rutinler yaratabilirsiniz kendinize.
Mars sporun gezegenidir. 6.ev ise yaşam kalitemizi anlatır. Spora başlamak için çok uygun bir dönem. Kendiniz için iyi şeyler başlatın !

Mars 23 Mart günü 01:48’de balık transitine başlıyor. 7.evinize geliyor.

İşinizde iş birlikleri, anlaşmalar yapabileceğiniz kişiler olabilir. Değerlendirebileceğiniz güzel teklifler gelebilir.

Bir alanda bir eğitime başlayabilirsiniz. Bire bir ders alacağınız, koçluk alacağınız bir konu olabilir.

İş hayatınızda, sosyal hayatınızda, genel olarak ilişkilerin, bağlantıların, iletişimlerin artabileceği bir dönem.

Yakınlarınıza yaptıkları bir şeylerde yardımcı olabilirsiniz. Eşlik edebilirsiniz onlara. Onlardan size destek gelebilir.

Bir şeyi tek başına yapmak yerine başkalarıyla yapmak transitin ana teması.


Başak Burcu Mart 2024


Mart 2024 Ay Döngüleri :

10 Mart : Balık Burcunda Yeniay : Ay 20° Balık, Güneş 20° Balık

7.evinizde doğacak. Güzel bir yeniay. Bu yeniayın Uranüs’ten uyumlu açısı var. Şanslarımız var. İyi ihtimaller var.

Bu evin en temel teması ikili ilişkiler ve ortaklıklardır.

Eşinizin/partnerinizin yaşamında ona iyi gelecek, ruhunu şifalandıracak bir şey başlayabilir. Balık şifayı anlatır çünkü. Bir sağlık gündemi varsa, bu yönde konular için de bir çözüm potansiyeli var.

Kişisel konularınız, deneyimlemeyi istediğiniz şeyler için, ilgi duyduğunuz alanlarda eğitim almaya başlayabilirsiniz.

Bir alanda bir uzman ile bir araya gelebilirsiniz. Danışmanlık alacağınız konular olabilir. Bu bir balık yeniayı olduğu için özellikle spiritüel derinliği olan bir alanda olabilir bu danışmanlık.

Psikolojik alanda da olabilir. Bir terapi başlayabilir örneğin.

Güzel bir yeniay. İçinizi, iç dünyanızı temizleyecek, huzur getirecek bir şeyler geliyor 🙂


Başak Burcu Mart 2024


25 Mart : Terazi Burcunda Dolunay + Ay Tutulması : Ay 5° Terazi, Güneş 5° Koç

2.evinizde gerçekleşecek. Ay tutulmalarını büyük bir dolunay etkisi olarak düşünebiliriz. Dolunay vakitlerinde oluyorlar. Ama sembol olarak, mana olarak dolunaydan daha güçlü bir etkiye sahipler.

2.evinizde, para evinizde bir Ay tutulması olacak bu. Ay tutulmaları dolunay vakitlerinde gerçekleşiyor. Özünde bir dolunay her biri. Ama dolunaylardan daha güçlüler. Kuvvetli bir dolunay etkisi alacak yani 2.ev konularınız.

2.ev parayı, para kazanmayı, maddi konuları simgeliyor ama sadece böyle söyleyemeyiz. Büyük resimde toprağımızı temsil ediyor burası.

Hayata ne ölçüde topraklandığımız, ne kuvvetle köklendiğimiz, yaşamla ilişkimiz, güven duygumuz, bireysel gücümüz, imkanlarımız. Böyle bir ev. Kendi kendine yetebilmekle ilgili. Kendi ayaklarının üzerinde durabilmekle ilgili.

Dolunay ise fark etmek demek. Uyanmak, göremediklerini görmek demek. Belirsizlikleri aşmak, netlik kazanmak, önünü görmek, yolu görmek demek. Tamamlanma, netice, sonuç demek.

İşte bu tutulma böyle çalışacak 2.ev konularınızda.

Yaşamdaki toprağınızın daha güzel, daha güçlü, daha temiz, daha bereketli olması için, daha güçlü bir köklenme için, daha çok kazanmak + daha iyi yaşamak için, huzurlu olmak, güvende hissetmek için, hayat düzeninizi oluşturmak için neler yapmanız gerektiğini gösterebilir size.

Sorun yaratan, toprağınızı zedeleyen, eksilten şeyleri daha net görebilirsiniz. Tespit edebilirsiniz. İşte oraları değiştirmeniz, düzeltmeniz gerekiyor. Toprağınızı oluşturuyorsunuz içinden geçtiğiniz bu tutulma süreçlerinde.


Başak Burcu Mart 2024


Mart ayı genel olarak böyle görünüyor sizler için.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Başak Burcu Mart 2024


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Başak Burcu Mart 2024


Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Keyifli, huzurlu, bereketli bir ay diliyorum. Esenlikler.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!