Mars Akrep Burcunda 12 Ekim-24 Kasım 2023

Mars Akrep Burcunda 12 Ekim-24 Kasım 2023

Mars 12 Ekim Perşembe günü 13:15’te yeni transitine başlıyor sevgili okuyucularım.  Akrep burcuna yerleşiyor. 24 Kasım’a kadar akrepte olacak.

Nasıl bir dönem olabilir bu ? Mars akrepte neler getirir ? Hangi konuları çalıştırır ?

En temelde şunu bilelim : Mars ateşin temsilcilerinden. Ateş elementimizle, ateşimizin gücüyle ilgili bir gösterge.

Ateş nedir ? Harekettir. Güçtür, kuvvettir. Enerjidir. Girişimdir, girişkenliktir. Özgüvendir, cesarettir. Marsiyen enerjimizle ilgili şeyler bunlar.

Mars güçlü konumda olunca ateşimiz de güçlü çalışıyor.

‘Güçlü konum’dan kastım şu : Gezegenin tabiatına uygun, doğasıyla uyumlu bir yerleşimde olması. Konularının benzer olması. İlgili burcun söz konusu gezegenin konularını destekleyici yönde olması.

Mars zaten akrep burcunun yöneticisi sevgili okuyucularım. Akrep de Marsiyen enerjiye sahip. Hatta önden giden enerjisi bu. Su elementi eksik bir burç. Su elementini geliştirmesi gereken bir burç. Ateşi, dengenin ötesinde çalışıyor.

O yüzden bu transitte Mars harıl harıl bir yerde diyebiliriz 🙂

Bu yüksek ateş enerjisini iyi kullanırsak, hayatımızın sönük kalmış, zayıf kalmış her yerini kuvvetlendirebiliriz.

Geri planda kaldığımız, görünmediğimiz her yerde görünür hale gelebiliriz.

Sustuğumuz yerlerde konuşabiliriz.

Haklarımızı koruyamadığımız yerlerden hakkımızı alabiliriz. Haklarımızı kimsenin zedelemeyeceği şekilde koruyabiliriz.

Haksızlığa uğradığımız konulara gereken tavrı koyabilir, bizde olması gereken her şeyi geri alabiliriz.

Sönük, ürkek, pasif ve edilgen kaldığımız alanlarda gücümüzle var olabilir, kendimizi hatırlatabiliriz.

Ateş kuvvet kazanıyor Mars’ın akrep transiti ile.

Bundan bir önceki transitte, terazi döneminde ilişkiler içinde başkalarına uyumlanmaya çalıştık.

Artık akrep döneminde uyumlanma çabamız yok. Haklıysak haklıyız.

Toleransımız yok. Doğruysak doğruyuz.

Daha görünür, daha cesur, daha önde, daha aktif olmak. Sözünü söylemek, ses çıkarmak.

Çekingen kalmamak, tavrını ortaya koymak.

Beklememek, korkmamak, adım atmak. Böyle bir Mars dönemi.

Suyun ürkekliğinden ateşin cesaretine doğru gidiyoruz bu Mars ile.

Ama dengeyi de korumalıyız tabii.

Güçlü olmak başkalarına zarar vermek demek değil. Güçlü olmak aklına geleni yapmak demek değil.

Güçlü olmak başkalarını düşünmemek, korunması gereken şeyleri riske atmak demek değil.

Dengede ve doğru ölçüde olmalı her element gibi ateş elementi de. O dengeye dikkat edelim.

Akrep temaları üzerinden neler olabilir, ona bakalım şimdi.

Akrep parasal konularla ilgili bir burç. Özellikle devletin parayla ilgili düzenlemelerini temsil ediyor. Vergi çok temel bir akrep teması örneğin. Sigorta, sigorta primi konuları akrebin konusu. Ticari faaliyetlerde yönetmelikler, kurallar akrebin konusu.

Ülke gündeminde vergi konuları öne çıkabilir bu dönemde. Büyük ölçekli ticari faaliyetlerin içinde olan, ama vergisini doğru ölçüyle ödemeyen birileri hakkında haberler, soruşturmalar, yaptırımlar görebiliriz. Cezai uygulamalar olabilir.

Bunlar dışında suç teşkil etmeyen borç konularında, devlet birimlerine olan borçlarda yapılandırmalar yapılabilir. Devlet vatandaşlara ödeme kolaylığı sağlayabilir bazı alanlarda.

Vergiler güncellenebilir, oranlar yenilenebilir. Yeni vergiler doğabilir. Vergilerin yüzdelikleri değişebilir.

Başka neler olabilir ?

Borçları temsil eder akrep. Bireysel hayatlarımızda borçlarımızı küçültmeye, bitirmeye odaklanabiliriz.

Efor demektir, çaba demektir Mars. Hangi burçta ise enerjimiz oraya akar. Maddi anlamda düze çıkmak için borçları bitirmeye odaklanabiliriz.

Devlet birimlerinde işlemlerimiz, başvurularımız olabilir. Bunlar için harç ödemelerimiz olabilir.

Banka işlemlerimiz olabilir. Yeni bankacılık hizmetlerinden yararlanmaya başlayabiliriz.

Para transferleri konumuz olabilir. Yurt dışından gelecek paralar olabilir. Kesintiler konumuz olabilir. Kesinti olmaması, az olması için transferde kullanabileceğimiz seçenekleri kıyaslayabiliriz.

Döviz ya da altın gibi varlıkları nakde çevirebiliriz. Nakit paraları dövize, altına, yatırım araçlarına çevirebiliriz.

Bir birikim hesabı açabiliriz.

Para, parayı korumak, parayı çoğaltmak. Yasal parasal konular. Devlet bağlantılı işlemler. Temel olarak konularımız bunlar.

Akrebin bir ruhsal tarafı da var. Tek teması para değil. Ruhsal konular, psikolojik konular, krizler, ruhumuza yük olan duygular, zihnimizde kalabalık yaratan düşünceler, yaşam enerjimizi aşan çeken meseleler, kendi içinde bir labirent olmuş, kendini tekrar eden konular..Bunlar da akrep burcu ile ilgili.

Mars ile ne yapıyoruz ? Bunlara artık bir ‘Yeter !’ diyoruz. ‘Bu duyguyu istemiyorum. Bu düşünceyi istemiyorum. Bu mesele beni çok uğraştırdı, artık hayatımda böyle bir konu istemiyorum’ diyoruz.

Bazı şeyler ‘pik’ yapabilir, bardağı taşıracak noktaya gelebilir. İşte değişim de o noktada başlıyor, biliyorsunuz. ‘Bu artık böyle gitmez, böyle devam edemez’ diyoruz ve bir şey yapıyoruz çözüm için.

Mars’ın akrep transiti de sorunlu durumları çözmek için iyi bir dönem.

Burçlar üzerinden de bakalım transite.

Öncesinde ;

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

İletişim adresimi vereyim : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Mars 8.evinize geliyor.

Bu ay gezegenler 8.evinize gelmeye başlıyor. Mars da burayı hareketlendirecek.

Yukarıda söylediğim gibi önemli bir dönüşüm, bir sıfırlanma, bir deri değiştirme, yeniye geçiş sürecindesiniz. Bırakışlar var.

Muhasebeler, hesaplar son kez yapılıyor ve bazı defterler artık kapanıyor. Siz kapatıyorsunuz. Kendinize olan sevginizle, kendinize verdiğiniz değerle, öz saygınızla yapıyorsunuz bunu.

‘Geçmişi zihnimde taşımaya, yüklerini ruhumda taşımaya devam etmeyeceğim. Yaşananlar yaşanması gerektiği için yaşandı. Neyin neden olduğunu artık anlıyorum. Hangi şeyin bana ne kattığını görüyorum. Geçmişin sayfaları eski defterlerde kaldı. Artık kendime yeni sayfalar açıyorum’ diyorsunuz. Böyle bir değişim hali geliyor gözümün önüne.

Bir şeylerin içinden geçtiniz, artık böyle bir noktadasınız. Maddi manevi, fiziksel, mental, ruhsal..Her anlamda bir değişim var. Bir şifa niyeti var. Enerji buraya akıyor.

Maddi anlamda ne olabilir ? Kazançlarınızı doğru hamlelerle artırabilirsiniz. Borç demektir 8.ev. Özellikle borçları ödemeye odaklanabilirsiniz. Onları en kısa zamanda temizlemek olabilir hedefiniz. Odak noktalarından biri burası.


Mars Akrep Burcunda 12 Ekim-24 Kasım 2023


Yükselen Boğalar :

Akrep transitine başlıyor Mars. 7.evinize geliyor.

Yakın ilişkiler, ortaklıklar, iş birlikleri, eş, partner, yaptığınız şeylerde ‘yol arkadaşım’ dediğiniz kişiler, öğrencisi olduğunuz kişiler, danışmanlıklar, danışman kişiler bu evin konusu.

Mars’ın geldiği alanda yeni girişimlerimiz oluyor.

Siz de bu transitte Mars ile bir danışmanlık alabilirsiniz. Bir eğitime başlayabilirsiniz.

İşinizde karşılıklı olarak kazanacağınız iş birlikleri kurabilirsiniz. Başkaları ile olanaklarınızı birleştirip kazançlarınızı büyütmek isteyebilirsiniz.

Eşinizle ilgili konularınız olabilir. Bazı çabaları olabilir kendisinin. Belki yeni bir girişim, belki var olan bir şeyi düzene koyma çabası. Ona yardımcı olabilir, ona destek verebilirsiniz. O şeyler sizi de yorabilir biraz. Bir efor hali görüyorum burada.

7.ev ve akrep temaları, başka haller için başka olasılıklara da işaret ediyor.

Boşanma aşamasında olanlar için biraz mücadeleli bir dönem olabilir bu. Anlaşma sağlanamayabilir, uzlaşmakta sorun yaşayabilirsiniz.

Bir akrep transiti olduğu için mal paylaşımı, nafaka gibi konular geliyor akla. Özellikle bu konularda anlaşmak zor olabilir. Nafaka, tazminat gibi paralar konunuz ise, yasal/hukuki süreçler içinde iseniz bu Mars transitinde biraz sabır gerekiyor. Kontrolünüzü korumanız önemli. Sadece bu konularda değil, genel olarak tüm hukuki süreçlerde kendinizi haklıyken haksız konumuna düşürmemeniz önemli. Biraz böyle bir transit.

Ama uzun zamandır bekleme halinde olduğunuz ya da çabasında olduğunuz durumlar varsa Mars ile yeni gelişmeler olabilir. Bir hareketlilik, bir devinim anlamına geliyor Mars transitleri.


Mars Akrep Burcunda 12 Ekim-24 Kasım 2023


Yükselen İkizler :

Mars 6.evinize geliyor yeni transiti ile.

Bu transit iş hayatınız üzerinden çalışabilir. 6.ev çalışma hayatımızı, iş ortamımızı, işinizde görev ve sorumluluk alanlarımızı simgeliyor.

Bazı şeyler biraz kızdırabilir sizi. Akrep Plutonik bir burç. Gölge yanları olan, erdemlerini geliştirmesi gereken bir burç. Birilerinin hakkaniyetsiz, erdemsiz davranışları kızdırabilir sizi. Huzurunuzu eksiltebilir.

Ama eksiltmemeli. Buna gücü yetmemeli. Duygularımızın, iyilik halimizin, huzurumuzun dış koşullara bağlı olmaması gerekiyor. Bu stabil hali ne kadar sağlayabilirsek o kadar iyi. Siz işinize odaklanın. Haklarınızı korumanız, savunmanız gerektiği yerde de ifade edin kendinizi. Hayatın içinde bu da gerekiyor.


Mars Akrep Burcunda 12 Ekim-24 Kasım 2023


Yükselen Yengeçler :

Mars 5.evinize geliyor.

5.evinize gelen bir Mars yeni yeni aktiviteler getirebilir size. Bir yeniliğe, günlük hayatınızı renklendirecek yeni bir şeylere ihtiyaç duyuyorsanız artık ‘Niye ihtiyaç duyayım ki ? Yapayım, olsun’ diyorsunuz 🙂

Bir spor merkezi, bir sanat kursu, bir etkinlik, hobi amaçlı bir aktivite mümkün. Güzel şeyler bulabilirsiniz kendiniz için.

Parasal alanda aceleci olmayın, alışverişlerde belli bir bütçeyi koruyarak ilerleyin diyeceğim. Plansız, hazırlıksız alışverişler sonrasında sorun yaratabilir. Borç oluşturmadan ilerlemeye çalışın.


Mars Akrep Burcunda 12 Ekim-24 Kasım 2023


Yükselen Aslanlar :

Mars 4.evinize geliyor.

Bu ay burada toplanıyor gezegenler ağırlıklı olarak. 3.ev ve 4.evlerinizden geçiyor. Güneş ve Merkür gibi Mars da 4.evinize gelecek.

Eviniz, evinizle ilişkiniz, yaşadığınız yer, ev içindeki alanlarınız, evdeki huzurunuz, konforunuz, evde nasıl hissettiğiniz konunuz olabilir bu transitte.

Ev içinde daha mutlu, daha iyi hissetmenizi sağlayacak değişiklikler yapabilirsiniz.

Evinizin güvenliği için yapacağınız şeyler de olabilir.

Muhitiniz, mahalleniz içinde münakaşalar olabilir zaman zaman. Aile, ev içinde de tartışmaların olabileceği bir Mars dönemi. O durumları sönümleyecek yönde davranmanızı önereceğim tabii.

Bunlar dışında arıza, tamirat, onarım, bakım konularınız olabilir evinizde.

Mars transitleri uğraştırabiliyor bizi. Sizin için bu dönem ana konunuz eviniz.


Mars Akrep Burcunda 12 Ekim-24 Kasım 2023


Yükselen Başaklar :

Mars 24 Kasım’a kadar 3.evinizde olacak. Akrep transiti ile 3.evinizi çalıştıracak.

Yakın çevre içinde borç aldığınız kişiler olduysa, paralarını geri vermek, borçlarınızı ödemek için işinizde daha çok üretim yapmaya çalışabilirsiniz. Bütçeniz içinde tasarruflar yapabilirsiniz. Borçları kısa sürede kapatmak, hedeflerinize rahatça odaklanabilmek için önce buraları temizlemek isteyebilirsiniz.

Yakın akrabalar bu evle ilgili. Akrebin gölgesinde ise hakkaniyeti eksik şeyler var. Mars transitlerinde gölge yönler daha kolay ortaya çıkıyor.

Bazı akrabalara, yakın çevreden birilerine sinirlenebilirsiniz. Haksızlık, hakkaniyetsizlik, erdemsizlik diyeceğiniz şeyler olabilir. Parasal konularda, ailenin hasat, kira, vb gelirlerinin paylaşımında, aile içinde bir şey yapılacaksa katkı olmak konusunda, adil olmadıklarını düşünebilirsiniz. Bunu düşündürecek şeyler yapabilirler.

Kavgalara, yüksek seslere, kötü sözlere gerek yok ama haklarınızı koruyun. Gereken şeyi gereken yerde ifade edin. Sessiz kalmak çok doğru olmayabiliyor. Haklarınızın kullanılmasına müsaade etmeyin diyeceğim.


Mars Akrep Burcunda 12 Ekim-24 Kasım 2023


Yükselen Teraziler :

Mars 12 Ekim-24 Kasım arasında 2.evinizde olacak.

Aile içinde tarım/hasat gelirleri, kira gelirleri, aile büyüklerinin paylaşımları varsa bunlar elinize geçebilir.

Daha çok kazanmaya odaklanabilirsiniz. Bir şekilde daha çok kazanmanız gerekebilir. Unutulmuş yıllık ödemelerin vakti gelmiş olabilir örneğin. Hesapta olmayan bir masraf çıkabilir. Bütçenizi denkleştirmek için daha çok kazanmanız ya da daha az harcamanız gerekebilir.

Bunu bilerek girin transite. Borçları artırmadan, kenarda belli bir miktar para tutarak, temkinli olarak girin.

Bunu yaparsanız daha rahat geçirebilirsiniz bu Mars dönemini.


Mars Akrep Burcunda 12 Ekim-24 Kasım 2023


Yükselen Akrepler : 

Mars 1.evinize geliyor.

1.ev transitleri diğer zamanlardan farklıdır. Bu ev başlamayı anlatıyor. 12 evin ardından gelen yeni döngünün başlangıç noktası burası.

Mars da başlangıçların gezegeni. Zodyakta bu evin sahibi zaten.

Yeni hedefleriniz olur, yeni yeni şeylere niyet edersiniz. Bir hareket başlıyor Mars ile yaşamınızda.

Hevesi, enerjisi yüksek bir dönem. Hayatınızın her alanında güzel sayfalar açılabilir. Rutinlerinizin dışına çıkabilirsiniz. Yeni şeyler deneyebilirsiniz. Bekleyen konular hayata geçebilir.

Ama yüksek de bir enerji bu. Kontrol altında olmalı. Hırslı, aceleci ve dürtüsel davranmamanızı, üzerinde iyice düşündüğünüz konularda harekete geçmenizi, sabırsızlık ve telaş enerjisine girmeden stratejik şekilde ilerlemenizi öneririm. Önemli olan nokta bu.

Güç dengede ise güçtür. Kontrollü ise güçtür. Bu Mars’ı doğru kullanırsanız çok güzel şeyler olur. Güzel adımlarınız olsun.


Mars Akrep Burcunda 12 Ekim-24 Kasım 2023


Yükselen Yaylar :

Mars 12.evinize geliyor.

Spiritüel alanlarda başlayacağınız yeni şeyler olabilir. Hayatınızı iyileştirmenize katkı olacak, duygu dünyanızda değişim yaratacak, yönünüzü belirlemenize vesile olacak öğretiler, çalışmalar, ilmi alanlar içinde olabilirsiniz. Bu yönde ilgi duyduğunuz konular varsa, onlarla daha derin bir bağ kurmak, bilginizi derinleştirmek, o şeyleri hayatınızın bir parçası haline getirmek isteyebilirsiniz. Örneğin yoga.

Sağlık konusunda fiziksel ya da ruhsal anlamda bir sorun varsa, bunun çözümü için gerekli olan şeyler de başlayabilir Mars ile. 12.ev şifanın evi.


Mars Akrep Burcunda 12 Ekim-24 Kasım 2023


Yükselen Oğlaklar : 

Mars bu kez 11.evinize geliyor.

Yeni bir enerji. Bir canlanma etkisi bu. Özellikle 10.evin görevlerinin, işlerinin, raporlarının, sunumlarının ardından arkadaş gruplarının içinde, keyifli, eğlenceli ortamlarda bulabilirsiniz kendinizi 🙂

Sosyalleşmek isteyebilirsiniz. Bunu yapacak fırsatlarınız olabilir.

Dostlarınızla birlikte gideceğiniz yerler, birlikte yapacağınız şeyler olabilir.

Kurslara, eğitimlere katılabilirsiniz. Kişisel hedefleriniz doğrultusunda neleri başlatmanız gerektiğine karar verebilirsiniz. Rota belirlemek gibi bir şey var burada. Mars ile enerjiniz var. Motivasyonunuz var. Yapmak istedikleriniz var. Sırayla adımlarınızı atıyorsunuz.


Mars Akrep Burcunda 12 Ekim-24 Kasım 2023


Yükselen Kovalar : 

Mars 10.evinizde ilerleyecek 24 Kasım’a kadar.

İşinizi büyütmek istiyorsanız ya da iş kurma hazırlığında iseniz buraya odaklanmak isteyebilirsiniz ya da bir şekilde bunu yapmanız gerekebilir. Yaşam düzeniniz, iş ve gelir düzeniniz açısından böyle gerekebilir.

Yeni projeler üretebilirsiniz. Reklam çalışmalarınızı artırabilirsiniz. Duyurular, tanıtımlar yapabilirsiniz.

Akrep burcu resmi paralarla, yasal boyutu olan paralarla ilgili. 10.ev de devleti simgeliyor.

Devlet birimlerine borçlarınız yapılandırılabilir. Yapılandırmalardan yararlanabilirsiniz.

Bir tazminat konusu varsa bu hakkınız geçebilir elinize.

Bir mülk edinmek, iş kurmak gibi bir şeyin resmi masrafları olabilir. Vergi konunuz olabilir. Denetimler olabilir. Muhasebecilik, mali müşavirlik tarafında hatalı raporlamalar olabilir. Bunlarla ilgilenmeniz gerekebilir.

Para. Resmi konular. Kurallar. Yönetmelikler. Prosedürler. Devlet birimlerinde işlemler. Böyle bir resmi var transitin. Herkes kendi yaşam konuları üzerinden etki alır tabii.


Mars Akrep Burcunda 12 Ekim-24 Kasım 2023


Yükselen Balıklar :

Mars 9.evinize geliyor.

Uzaklarla ilgili konular. Bir yer değişikliği. Bir yerleşim konusu. Yeni bir yere alışma konusu. Bir seyahat. Bir taşıma, lojistik, transfer konusu.

Bir vize/pasaport konusu. Ticari işler, ithalat, ihracat konusu.

Uzaklarda olan akrabalarınızla, sevdiklerinizle ilgili konular.

Hepsi 9.ev olasılıkları içinde. Güncelde böyle konularınız varsa, çabalarınız olabilir Mars burada iken.

Bu şeyleri yoluna koymak için. Neticelendirmek için. Gerçekleştirmek için. Katkı olmak için. Yardımcı olmak için. Beklememek için. Konuları ilerletmek için.

Öğrenci olanlar için yoğun bir dönem. Ders yükünüz yorabilir sizi biraz. Sınavlarınız olabilir. Akademik çalışmalarınız olabilir. Tez, makale konuları, ödevler, grup çalışmaları, projeler olabilir. Hocalarla iletişimler artabilir. Arkadaşlarınızla birlikte yapacağınız şeyler olabilir. Zaman zaman anlaşmazlıklar da olabilir.

Mars’ın olduğu yerde bir efor oluyor. Bir şey çok kolay akmayabiliyor, bir yerine iki kerede, üç kerede olabiliyor. İletişimlerde sorunlar doğabiliyor.

Bir şeyleri yönetmek gerekiyor. Sabırla beklemek gerekiyor. Acele etmemek, doğru adım için uygun zamanı kollamak gerekiyor.

Enerjiyi kontrollü kullanmak, aceleci ve hırslı olmamak, ayarı tutturmak, ilişkileri, iletişimleri yönetmek gereken bir dönem.


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!