Kova Burcu Mart 2024

Kova Burcu Mart 2024

Kova Burcu Mart 2024

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Mart ayını anlatacağım bu yazımda sizlere. Yılın çok güzel bir zamanı. İlkbahar geliyor. Bir uyanış ve yeniden doğuş gerçekleşiyor. Doğa yeni döngüsüne başlıyor. Zodyakta balıktan koç transitlerine geçişin vakti bu.

Bakalım Mart nasıl bir ay ? Size neler getirebilir ?

Başlamadan söyleyeyim her zamanki gibi : Bu öngörüler ; yükseleni kova olanlar için tutarlı olur. Çünkü ; Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Her zamanki gibi söylemiş olayım.


GÜNEŞ

Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda. 2.evinizde.

Yani para evinizde. Güneş’in geçtiği yerde güçlenme olur.

Daha iyi kazanmak için yeni adımlarınız olabilir bu süreçte.

Maddi güvence konusunda girişimleriniz olabilir. Bir sigorta, bir emeklilik planı gündeme gelebilir.

Parayla ilişkinizi düzenlemeye ihtiyaç duyuyorsanız, geliriniz ve harcamalarınız arasında bir denge kurmak, harcamalarınızın takibini yapmak istiyorsanız, bu konuda da yeni şeyler yapabilirsiniz. Kaydını tutabilirsiniz bütçenizin. Birikimlerinizi büyütmek için tasarruflara gidebilirsiniz.

Müsriflik olduğunu, gereksiz olduğunu düşündüğünüz alışverişleriniz varsa, buraya bir denge getirebilirsiniz.

Parasal konularda değişimler var.

20 Mart günü 06:07’de koç burcuna geçiyor Güneş. 3.evinize geliyor.

Burası iletişim evidir en temelde. Günceldeki iletişim trafiğimizle ilgilidir. Yaptığımız yazışmalar, konuşmalar, görüşmeler, toplantılar, mailler, mesajlar bu evin konusudur.

Aynı zamanda yakın çevremizi simgeliyor 3.ev.

Güneş 3.evinizden geçerken dialoglarınız, çevrenizle irtibatınız, görüşmeleriniz, konuşmalarınız artabilir.

İşinizde toplantılarınız artabilir. Arkadaşlarınızla buluşmalarınız artabilir.

Ulaşmanız gereken ya da ulaşmak istediğiniz kişiler olabilir. Bu temasları gerçekleştirebilirsiniz.

Bu evin temsil ettiği kişiler var ayrıca. Kimler onlar ? En başta kardeşler. Yakın akrabalar, komşular, okul arkadaşları, günlük hayatta gördüğümüz kişiler.

Bu kişilerle iletişimler de artacaktır. Onlarla ilgili konular daha ön planda olacaktır. Örneğin kardeşlerinizin yeni planları, yeni kararları olabilir hayatları ile ilgili. Başlayacakları şeyler olabilir. İş hayatlarında, kişisel hayatlarında yeni şeylere adım atabilirler.

Yakın çevreniz içinde güzel şeyler yaşayabileceğiniz, hareketli bir zaman.


Kova Burcu Mart 2024


MERKÜR

Merkür 10 Mart’a kadar balık transitinde. 2.evinizde.

Parasal konular, gelirlerimiz, harcamalarımız, birikimlerimiz, yatırım amaçlı yaptığımız şeyler, maddi konforumuz ve yaşam standartlarımız bu evin konusudur.

Merkür ise düşünceleri simgeliyor. Düşünceleri, bakış açılarını, analiz yapmayı, analizleri, fikirleri, kararları sembolize ediyor Merkür. Zihinsel odağı anlatıyor.

Öyleyse bu süreç için ne söyleyebiliriz ? Parasal konulara daha fazla odaklanabileceğinizi, maddi çerçevenizi gözden geçirebileceğinizi, maddi konuların diğer zamanlara kıyasla daha ön planda olabileceğini söyleyebiliriz.

Gelir gider dengenizi, masraflarınızı, harcamalarınızı analiz edebilir, hesaplar yapabilirsiniz. Masraflarınızı küçültmek için yapacağınız şeyler olabilir. Bazı konularda alternatiflere gidebilirsiniz.

Birikim amaçlı yapacağınız şeyler olabilir.

Yaşamınızın konforunu artırmak, daha iyi koşullarda olmak, gelirinizi büyütmek için neler yapabileceğinize odaklanabilirsiniz.

İşinizde yeni fikirleriniz olabilir. Yeteneklerinizi kazanca dönüştürmek adına yapacağınız şeyler olabilir.

Merkür 10 Mart’ta, 07:03’te koç burcuna geçiyor. 3.evinize geliyor.

Yakın çevrenizle iletişimlerin artabileceği bir döngü.

Ayrıca yeni insanlar tanıyabilirsiniz, yeni bağlantılar doğabilir. İş bağlantılarınız artabilir. Sosyal hayatınızda yeni ortamlara girebilirsiniz.

Yakın yerleri anlatır 3.ev. Evinize yakın bir semtte ya da kendi muhitinizde, mahallenizde gitmeye başlayacağınız bir kurs, bir eğitim, bir etkinlik de olabilir. Koç sporun burcudur. Bir spor tesisi/salonu da geliyor aklıma.

Eğitim demektir Merkür. İşinizde eğitim vermeye hazırlanıyorsanız bu başlangıç olabilir. Bu eğitimlerin tanıtımları, duyuruları olabilir. Bunları yapabilirsiniz.

İletişimlerde hareketlenebileceğiniz, daha fazla hayatın içinde olacağınız, yeni şeylere başlayabileceğiniz bir zaman.


Kova Burcu Mart 2024


VENÜS

Venüs 12 Mart’a kadar kova burcundaki transitine devam ediyor. 1.evinizde.

Yılın özel zamanlarıdır Venüs’ün 1.ev dönemleri.

Güzel şeyler yaşadığımız, hayatın hediyelerini aldığımız zamanlardır.

Venüs kovada iken, içinde kendinizi iyi hissedeceğiniz, mutlu olacağınız, size iyi gelecek yeni ortamlara girebilirsiniz. Yeni güzel insanlar tanıyabilirsiniz.

Kendinizi yenilemek, yaşamınızı yenilemek için yapacağınız şeyler olabilir.

Kendinize daha çok, daha layıkınca özenmek isteyebilirsiniz. Alışverişleriniz olabilir.

Hayattan aldığınız keyfi, yaşama duyduğunuz iştahı artıracak güzel bir Venüs dönemi.

Venüs 12 Mart günü 00:51’de balık burcuna geçiyor gün başlarken. 2.evinize geliyor.

Bu ev paramızı, gelirlerimizi, maddi olanaklarımızı anlatır. Venüs ise keyif demektir, konfor demektir. Maddi konular için şanslı, akışkan, bereketli bir dönem.

Ödemelerinizi kolayca yapabilirsiniz. Bir süredir niyetinde olduğunuz şeyleri satın alabilirsiniz.

Balık burcu spiritüel konularla ilgilidir. Bu yönde alışverişleriniz de olabilir. Spiritüel alanlarda kitaplar, melek kartları, yoga ekipmanları, vb örneğin.


Kova Burcu Mart 2024


MARS

Mars 23 Mart’a kadar kova burcunda. 1.evinizde.

Mars neleri simgeler ? Hareketi, bir hareket başlatmayı, girişimde bulunmayı, eyleme geçmeyi, başlangıçları, yenilikleri.

1.ev de aynı şekilde başlangıç anlamına geliyor. O yüzden güçlü bir başlangıç noktası bu sizin için.

Hayatınızın farklı farklı alanlarında, birçok farklı konu için adım atabileceğiniz bir zaman.

Niyetleriniz için, hedefleriniz için eyleme geçebilirsiniz. Yeni şeylere adım atabilirsiniz.

Her konu için değerlendirebileceğiniz bir dönem.

İşinizde hızlanabilirsiniz. Yeni ortamlara dahil olabilirsiniz.

Spora başlayabilirsiniz. Mars sporun gezegenidir 🙂

Daha iyi bir hayat yaşamak için, kendinizi daha iyi bir versiyonunuza dönüştürmek için yapacağınız şeyler olabilir.

Üzerinde düşünüp mantıklı seçimler yaparsak, iyi adımlar atarız Mars’ın 1.ev dönemlerinde. Daha cesur hissederiz. Motivasyonumuz yüksek olur. Daha hevesli oluruz hayata. İşte sizin için böyle bir enerji bu. ‘Hareket vakti’ derim iki kelime ile özetlesem.

Mars 23 Mart günü 01:48’de balık transitine başlıyor. 2.evinize geliyor.

Sizi parasal alanda hareketlendirir. Motivasyonu, arzuları, hevesleri anlatıyor Mars.

Daha konforlu koşullarda olmak için neler yapabilirsiniz ? Neler gerekli ? İşinizi nasıl büyütebilirsiniz ? Buralara odaklanabileceğiniz bir Mars dönemi. Yaşamınızda bu alanı güçlendirmek için daha çok çaba sarf edebilirsiniz.

Mars’ın 2.ev transitlerinde kazançlar da artabiliyor, harcamalar da. Yapacağınız başlangıçlar için almanız gereken şeyler olabilir.

Mars sporu simgeliyor. Bu yönde bir başlangıcınız olabilir örneğin. Bir üyelik ücreti, spor malzemesi, giysisi gibi alışverişleriniz olabilir.

Sağlıkla ilgilidir balık. Sağlığınızı, bağışıklığınızı güçlendirmek için yapacağınız şeyler olabilir. Bu arada Mars zaten bağışıklık ile, bedensel güç ile doğrudan bağlantılı olan gezegen.

Bedeni iyi etmek, bedensel kuvveti artırmak, enerjik uyanmak, daha iyi, daha zinde hissetmek istiyor olabilirsiniz. Odağınız bu konular olur burada bir Mars ile.


Kova Burcu Mart 2024


Mart 2024 Ay Döngüleri :

10 Mart : Balık Burcunda Yeniay : Ay 20° Balık, Güneş 20° Balık

2.evinizde doğacak. Bu yeniayın Uranüs’ten uyumlu açısı var. Çok güzel bir yeniay.

2.ev paranın evi. Ama temelde toprağımızı simgeleyen alan. Bir toprak elementi evi. Hem para, hem toprağın diğer konuları üzerinden olasılıklarınıza bakalım.

Gelirlerimiz, harcamalarımız, paraya dair planlarımız, birikimlerimiz, maddi olanaklarımız var bu evde.

Parasal anlamda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Balık burcu rahatlamakla ilgili. Bir şeyin sonlanması, bitişi ve bu bitişin getirdiği ferahlık gibi anlatabilirim. Bir para konusu tamamlanabilir. Uranüs’ün uyumlu açısı bir halden özgürleşmeyi, rahata varmayı, feraha çıkmayı anlatıyor.

Kendiniz için, huzurunuz için yapacağınız harcamalar da olabilir. Balık burcu ruhsal, spiritüel konuları simgeler. Spiritüel alanlarla ilgili yapmak istediğiniz, sahip olmak istediğiniz şeyler varsa, o yönde alışverişleriniz olabilir. Spiritüel konular için harcamalarınız olabilir.

Fiziksel ve ruhsal konforunuzu artırmak için güzel şeyler satın alabilirsiniz bugünlerde.

Paraya dair konularda daha huzurlu ve güvende hissetmenizi sağlayacak yeni fikirleriniz de olabilir. Yeni bir maddi güvence konusu, bir gelir kapısı, yeni bir iş fikri gündeme gelebilir.

Sağlığımızla ilgilidir 2.ev aynı zamanda. Çünkü sağlık ; toprağın konusudur. Hem bedensel, hem ruhsal anlamda söylüyorum ; sağlığınızı güçlendirmek için bırakacağınız bir şey olabilir. Bir zararlı alışkanlığı bırakmak gibi, iyi gelmeyi bir şeyi yemeyi bırakmak gibi, sağlıklı beslenme düzenine geçmek gibi, (uyku balığın konusudur) uyku saatlerini düzenlemek gibi.

Sağlığınız, iyiliğiniz için, daha iyi olmak için yapacağınız değişimler görüyorum ben burada.


Kova Burcu Mart 2024


25 Mart : Terazi Burcunda Dolunay + Ay Tutulması : Ay 5° Terazi, Güneş 5° Koç

Yılın ilk tutulması. 9.evinizde gerçekleşecek bir Ay tutulması.

Ay tutulması nedir ? Büyük bir dolunay etkisidir. Dolunay vaktinde gerçekleşir ama daha kuvvetli bir etkiyi anlatır Ay tutulmaları.

9.ev konularında değişimler olabilir. Dolunay ; bitiş ve tamamlanma sembolüdür. Bitecek, sonlanacak, neticeye varacak, şeklini alacak, netleşecek şeyler olabilir.

9.ev yer değişiklikleri ile ilgilidir. Yeni bir düzen kurma hazırlığında olanlar için konular hızlanıyor. Artık hareket gerçekleşebilir. Başka bir muhitte/şehirde/ülkede yeni yerinize yerleşebilirsiniz.

Yeni bir düzen kuruluyor.

Yurt dışı bağlantılı konular, yabancı ülkeler vardır 9.evde. Kesin dönüş yapacak yakınlarınız olabilir. Artık yurt dışında olmak istemeyebilirler. Memleketine dönmek isteyebilirler.

Şu da olabilir ; bir eğitim ya da iş sebebiyle yurt dışında iseler, bu konu tamamlanabilir artık. Dönebilirler.

Uzaklara gidecek birileri de olabilir. Konu doğrudan sizin de olabilir. Aile içinde birinin, bir yakın akrabanın, bir arkadaşın da olabilir.

9.ev uzakları, terazi burcu ise iş birliklerini, anlaşmaları simgeler. Uzaklarla iş yapacak olanlar, anlaşmaya varabilirler. Sonlanacak bağlantılar da olabilir.

Bir ticari faaliyetin resmi gereklilikleri konu olabilir.

Terazi burcu hukuku simgeler. Hukuksal konular, dava süreçleri terazinin konusudur. Böyle bir resmi konu sonuçlanacak, tamamlanacak olabilir.

Hak arayışında olduğunuz bir sürecin sonuna geliyor olabilirsiniz.


Kova Burcu Mart 2024


Mart ayı genel olarak böyle görünüyor sizler için.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Kova Burcu Mart 2024


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Kova Burcu Mart 2024


Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Huzurlu, bereketli bir ay diliyorum. Esenlikler.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!