Kova Burcu Mart 2023 – Kazançlar & İletişimler

Kova Burcu Mart 2023 – Kazançlar & İletişimler

Merhabalar hepinize sevgili okuyucularım,

Şubat ayı ne yazık ki tarihte korkunç deneyim ve acılarla yerini alan, unutulmayacak, unutmamamız gereken bir ay oldu. Hiçbirinin yaşanmadığı günlere dönmek, zamanı geri almak istiyoruz hepimiz.

Ama gerçeği, olanı, realiteyi değiştiremiyoruz. Öyleyse bu resmin içinde kalanlar için birlik olalım inşallah. Hayatlara değelim, dokunalım. Bir vatandaş olarak sorumluluk alalım, bildiğimiz yerden katkımızı sunalım. Elimizden gelen noktalarda ihtiyaç sahiplerine yardımcı olalım.

Bir yandan da önlemlerimizi alalım, hazırlıklarımızı yapalım her birimiz kendimiz için.

İstanbul’da iseniz İBB’nin Bina Tespiti hizmeti var. Başvuruyorsunuz ve ekipler gelip inceleme yapıyorlar. Ücretsiz bir uygulama. Bina riskli çıksa dahi yıkım kararı ya da tahliye için değil bu uygulama. Yasal haklar kişinin kendisinde.

Bu incelemeyi yaptırarak binanız hakkında bilgi almış oluyorsunuz. Amaç bu.

İstanbul’da isek bunu yapalım. Başka şehirlerde isek devlet birimlerinin, belediyelerin ilgili hizmetlerini araştırıp oturduğumuz yerin analizi yaptıralım. Özel firmalar da var tabii aynı işlemi yapan.

Yaradan hepimizi korusun diyoruz. Bu elbette böyle. Ama biz de kendimizi korumayı bileceğiz. Tedbir alacağız. Üzerimize düşenleri yaptıktan sonra edeceğiz duamızı. Lütfen hiçbirimiz bu konuyu artık ihmal etmeyelim, ertelemeyelim, kendimiz ve sevdiklerimiz için önlemlerimizi alalım.

Ay için bir gündem yazısı var bu linkte ↓ Tarihler, transitler, yeniay & dolunay döngüleri var.

Mart ayı iki büyük değişimin gerçekleşeceği vakit. Satürn ve Pluto’nun burç değiştireceği ay. Bunlara da yer verdim içerikte. Link burada yer alıyor ↓↓

Mart 2023 Astroloji Gündemi

Eğer yükseleniniz kova ise doğru içeriktesiniz. Yükseleni kova olanlar yararlanabilir bu öngörülerden. Şimdi ayın detaylarına geçiyorum.


Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda, 2.evinizde.

Yani para evinizde.

Daha iyi kazanmak için, ihtiyaçların ötesinde keyiflere de bütçe ayırabilmek için, gelirinizi büyütmek için yeni adımlarınız olabilir bu süreçte.

Maddi güvence konusunda girişimleriniz olabilir ayrıca. Bir sigorta, bir emeklilik planı gündeme gelebilir.

Güneş 20 Mart’ta koç burcuna geçiyor. 3.evinize geliyor.

Burası iletişim evidir en temelde. Günceldeki iletişim trafiğimizle ilgilidir. Yaptığımız yazışmalar, konuşmalar, görüşmeler, toplantılar, mailler, mesajlar bu evin konusudur.

Aynı zamanda yakın çevremizi simgeler 3.ev.

Güneş transitleri bize geldiği evin konularının hareketleneceğini söyler.

Güneş 3.evinizden geçerken dialoglarınız, çevrenizle irtibatınız, görüşmeleriniz, konuşmalarınız artabilir.

İşinizde toplantılarınız artabilir. Arkadaşlarınızla buluşmalarınız artabilir.

Bir mail trafiği doğabilir.

Ulaşmanız gereken ya da ulaşmak istediğiniz kişiler olabilir. Bu temasları gerçekleştirebilirsiniz.

Bu evin temsil ettiği kişiler var ayrıca. Kimler onlar ? En başta kardeşler. Yakın akrabalar, komşular, okul arkadaşları, günlük hayatta gördüğümüz kişiler.

Bu kişilerle iletişimler de artacaktır. Onlarla ilgili konular daha ön planda olacaktır. Örneğin kardeşlerinizin yeni planları, yeni kararları olabilir hayatları ile ilgili. Başlayacakları şeyler olabilir. İş hayatlarında, kişisel hayatlarında yeni şeylere adım atabilirler.

Yakın çevreniz içinde güzel şeyler yaşayabileceğiniz, hareketli bir zaman.


Kova Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


Merkür 3 Mart’a kadar kova burcunda. 1.evinizde.

İşinizde, ilişkilerinizde, kişisel yaşam düzeninizde, düşüncelerinizde, bakış açılarınızda, pek çok anlamda bir yenilenme etkisi alıyorsunuz.

Bir farkındalık zamanı. Yeni şeyler öğrenme zamanı.

Bu transit aynı zamanda sizin için yüksek bir iletişim trafiği anlamına geliyor. Haberleşmeler, konuşmalar, sohbetler, dialoglar artıyor.

Yeni fikirler geliyor aklınıza. Yeni hevesler doğuyor. Yeni kararlarla canlanıyorsunuz.

Merkür 3 Mart’ta balık burcuna geçiyor. 2.evinizde olacak balıkta iken.

2.ev hem Güneş, hem Merkür ile hareketleniyor.

Paraya dair konular, gelirlerimiz, harcamalarımız, birikimlerimiz, yatırım amaçlı yaptığımız şeyler, maddi konforumuz ve yaşam standartlarımız bu evin konusudur.

Merkür ise düşüncelerimiz demektir. Merkür’ün bulunduğu ev konumu ne düşündüğümüzü, zihinsel anlamda nereye odaklandığımızı gösterir.

Öyleyse bu süreç için ne söyleyebiliriz ? Parasal konulara daha fazla odaklanabileceğinizi, maddi çerçevenizi gözden geçirebileceğinizi, maddi konuların diğer zamanlara kıyasla daha ön planda olabileceğini söyleyebiliriz.

Gelir gider dengenizi, masraflarınızı, harcamalarınızı analiz edebilir, hesaplar yapabilirsiniz. Masraflarınızı küçültmek için yapacağınız şeyler olabilir. Bazı konularda alternatiflere gidebilirsiniz.

Birikim amaçlı yapacağınız şeyler olabilir.

Yaşamınızın konforunu artırmak, daha iyi koşullarda olmak, gelirinizi büyütmek için neler yapabileceğinize odaklanabilirsiniz.

İşinizde yeni fikirleriniz olabilir. Yeteneklerinizi kazanca dönüştürmek adına yapacağınız şeyler olabilir.

Merkür 19 Mart’ta koç burcuna geçiyor. Bir yeni transiti daha başlıyor. 3.evinize geliyor.

Yakın çevrenizle iletişimlerinizin artabileceği bir döngü.

Ayrıca yeni insanlar tanıyabilirsiniz, yeni dialoglar doğabilir. Gireceğiniz ortamlarda yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Evinize yakın bir semtte ya da kendi muhitinizde, mahallenizde gitmeye başlayacağınız bir kurs, bir eğitim, bir faaliyet de gündeme gelebilir.

Çünkü Merkür eğitimleri, kurs ortamlarını, sınıf ortamlarını simgeler. 3.ev ise evimize yakın yerleri.

İletişimlerde hareketlenebileceğiniz, daha fazla hayatın içinde, daha fazla kalabalıklar içinde olmak isteyeceğiniz bir zaman.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Kova Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


Venüs 17 Mart’a koç burcunda. 3.evinizde.

Bu ev yakın çevreyi, yakınlarınızı, kardeşlerinizi, akrabalarınızı, komşularınızı temsil ediyor.

Bu kişilerle ilgili konular olumlu etki alacak o yüzden bu transitte. Birbirinize desteğinizi, sevginizi göstereceğiniz şeyler olabilir. Yardımlaşmalar olabilir.

Kardeşlerinizle ilgili sorunlu durumlar varsa iyileşebilir. İletişimlerde sorunlar olduysa karşılıklı güzel adımlar olabilir. Bir barış gelebilir. Onların hayatında da güzel yeni gelişmeler olabilir.

Bu evin başka temaları da var. Mesleki anlamda, iş konusunda da olasılıklarınızı söyleyeyim.

Eğitmenlik ya da danışmanlık yaptığınız bir alanda iseniz, işiniz satış, pazarlama, e-ticaret, sosyal medya alanlarında ise, bilgilerinizi paylaştığınız platformlar varsa, faaliyetleriniz açısından  şanslı, verimli bir süreç. Motivasyonunuzu yükseltecek şeyler olabilir. Yeni bir enerjiyle üretimlerinizi artırabilirsiniz. Güzel bir Venüs zamanı.

17 Mart’ta boğa burcuna geçiyor Venüs. 4.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Bu kez aileniz ve evinizle ilgili konularda güzel bir Venüsyen dönem başlıyor.

Aile içinde gündem konularınız ne ise o konularda güzel şeyler olabilir.

Eviniz için planlarınız varsa, bunları hayata geçirebilirsiniz.

Yeni eşyalar alabilirsiniz. Dekorasyonunuzu yenileyebilirsiniz.

Ev arayışınız varsa, kendinize uygun bir ev bulabilirsiniz. Ev sahibinizle iletişimlerde anlaşmazlıklar yaşandıysa uzlaşmaya varabilirsiniz.

Aile köklerinizden, aile büyüklerinizden gelecek güzellikler olabilir. Boğa burcu, Venüs’ün kendi evidir. Güzel gibi bir Venüs transiti.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Kova Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


Mars 25 Mart’a kadar ikizler burcunda. 5.evinizde. 

Sanatsal konular, sanatsal üretimler, sportif faaliyetler, kurslar, hobiler, hobilerden kazanç elde etmek gibi konular 5.evle ilgilidir. Bu konularda aktif olabileceğiniz bir zamandasınız Mars ile.

Çocuklarla ilgili konular da hareketleniyor. Çocuklarınızın yeni başlangıçları olabilir.

Mars 25 Mart’ta yengeç transitine başlıyor. 6.evinize geliyor.

Temposu yüksek bir zaman başlıyor sizin için. Günleriniz hareketlenecektir, günlük işleriniz artacaktır Mars ile.

Aktif, üretken, verimli, hareketli bir dönem.

6.ev en temelde işi, çalışmayı, hizmet sunmayı sembolize eder. Daha çok çalışabileceğiniz,  hizmet sunduğunuz alanlarda daha fazla şey yapabileceğiniz bir süreç.

İşinizde görev tanımınız büyüyebilir. Günlük sorumluluklarınız artabilir.

İş dışında da kişisel yaşamınızı düzenlemek, evinizde/çalışma alanınızda temizlikler yapmak, gereksiz olan şeylerden sadeleşmek, günlük hayatınızı düzenlemek, hayatınıza sporu katmak, daha iyi beslenmek, bedensel sağlığınızı kuvvetlendirecek şeyler yapmak bu dönemin ana konuları sizin için.


Kova Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


SATÜRN

Satürn 2020’nin Aralık ayından bu yana kova burcundaydı. Satürn transitleri ortalama olarak 2,5 yıl sürer. 2 yıl 4 ay gibi bir süreyle kovada yer almış oldu Satürn.

Şimdi artık 7 Mart itibariyle kova dönemi sonlanıyor. Balık burcuna geçiyor.

Yeni bir 2,5 yıllık dönem başlıyor.

Satürn kovada iken 1.evinizdeydi.

Hayatınızda önemli bir dönemdi bu. Satürn’ü 1.evinizde misafir ettiniz.

Tekamül, ehlileşmek, gelişmek, büyümek, farkındalık, hayatın mantığını, matematiğini idrak etmek, mantıklı analizler yapabilmek, makul olmak, aklıselimle hareket etmek, akıl, mantık, olgunluk demektir Satürn.

Bu transitin öncesindeki haliniz gelip karşınıza otursa ‘Bu kim ?’ dersiniz belki, değil mi 🙂

Muhtemelen çok değiştiniz. Bakış açılarınız değişti. Düşünceleriniz değişince davranışlarınız,

durumlar içinde tepkileriniz değişti.

Duygusal dengenizi buldunuz, kendi merkezinize geldiniz belki.

Belki şimdiye dek ne kadar basit şeyleri kendinize konu ettiğinizi fark ettiniz.

Belki insanlar çıktı hayatınızdan. Bir eleme, bir temizlik yaptınız.

Belki hedeflerinizi güncellediniz, çok daha rasyonel hedefler koydunuz kendinize. Hayatınızın pek çok yerinde bir gelişim dönemi oldu bu.

Çokça sorumluluk üstlenmiş de olabilirsiniz. Yeni atılımlarınız olmuş olabilir. Bazı şeyler planların dışında gerçekleşmiş olabilir ve kendinizi içinde bulmuş olabilirsiniz. Sorumluluklar da yormuş olabilir sizi.

Satürn sizi yeni bir versiyonunuza dönüştürdü.

Şimdi 2.evinize geliyor. 7 Mart’ta yapıyor geçişini. Balık transitine başlıyor.

Parasal alana geliyor.

Bu ev kazançlarımızla, gelirimizle, maddi olanaklarımızla ilgili bir ev.

Maddesel boyutta sahip olduklarımız, mülklerimiz, birikimlerimiz alım gücümüz, gelir akışımız 2.evin konusu.

Satürn bu kez bu konular üzerinden büyütmeye geliyor sizi.

Mevcut düzeniniz değişebilir. Bir süre için (transitin tamamı için düşünmeyin, öyle olmak zorunda değil) para kazanmayabilirsiniz. Kenarda bir birikiminiz varsa eriyebilir. Aileden destek almak gerekebilir.

Para kazanma şekliniz değişebilir. Çalıştığınız yer değişebilir. Çalıştığınız sektör değişebilir. Maddi konularda büyük hareketlerden, yeterince düşünülmemiş yatırım hamlelerinden kaçınmanızı önereceğim.

Biraz sabır gerekecek muhtemelen. Maddi kaynaklarınızı iyi koruyun. Gereksiz harcamaları küçültün. Giderlerinizi karşılayabilmek için elinizdeki kaynakları doğru ve ölçülü, tasarruflu kullanın diyeceğim bu transit için.


PLUTO

2023 yılının en önemli astrolojik gelişmelerinden biri Pluto’nun burç değiştirecek olması.

Pluto en ağır hareket eden, transitleri en uzun süren gezegendir. 2008 yılından bu yana oğlak burcunda.

2023’te bir süre için kova burcunda olacak. 23 Mart-11 Haziran 2023 arasında yaşanacak bu kova süreci.

Kova transitinin asıl başlangıcı 21 Ocak 2024’te. Ama bu yıl Mart-Haziran arasında kova burcuna geçecek Pluto bir süre için. Sonrasında retrosunda oğlağa geri dönecek.

23 Mart itibariyle kova burcuna yerleşiyor Pluto. 1.evinize geliyor.

Bu oldukça önemli bir değişim sizin. En ağır hareket eden, transitleri uzun yıllar süren ve de külli iradenin temsilcilerinden olan Pluto, yaşam yolunuzu simgeleyen 1.evinize geliyor.

Düzenlerinizi değiştirecektir. Değişen düzenleriniz olacaktır.

Bitecek işler, yerine başlayacak yeni işler olacaktır.

Bitecek arkadaşlıklar olacaktır, yerine yeni bağlar kurulacaktır.

Yaşadığınız ev değişebilir. Yaşadığınız semt/şehir/ülke değişebilir. İşiniz değişebilir. Çevreniz değişebilir. Hayatla ilişkiniz, kendinizle ilişkiniz, bakış açılarınız, hayatı yaşama şekliniz değişebilir. Pluto önemli dönüşümlere, kadersel yeni başlangıçlara işaret ediyor.


Mart 2023 Ay Döngüleri :

7 Mart : Başak Burcunda Dolunay : Ay 16° Başak, Güneş 16° Balık

8.evinizde gerçekleşiyor.

Dolunay sırasında Güneş’in ve Ay’ın Mars ile uyumsuz açıları, Uranüs ile uyumlu açıları var.

Bu evin temaları üzerinden sonlanacak şeyler olabilir dolunaya yakın günlerde. Sonuca varacak ve şekil kazanacak konular olabilir.

Parasal konular, yasal boyutu olan paralar, tazminat, vergi gibi konular, krediler, kredi kartları, borçlar gibi temaları var bu evin.

Bu konularda çaba sarf etmeniz gereken bir gündeminiz olabilir. Bir ödemeyi yapmanız gerekebilir. Erteleme şansınız olmayabilir. Bir kaynak bulmanız gerekebilir.

Ama dolunay tamamlanmak, neticelenmek demektir. Bir şekilde yaşanabilir bu tamamlanma.

Bir alacağınızı tahsil edebilirsiniz. Marsiyen bir etki olduğu için tartışmalar, münakaşalar olabilir. Bunu yapmamaya çalışın. Vaktiyle bir arkadaşınıza bir borç verdiyseniz ve geri vermesini, ödemesini istiyorsanız, güzel bir şekilde konuşmak daha iyi olabilir.

Sizi uğraştırmış olan bir parasal konu sonlanabilir bu dolunay ile. Biraz hararetli olsa da sonuca varabilir.

21 Mart : Koç Burcunda Yeniay : Ay 0° Koç, Güneş 0° Koç

3.evinizde bir yeniay doğuyor. Merkür ile kavuşumda, Pluto ile uyumlu açıda gerçekleşecek olan bir yeniay.

Yakın çevreniz içinde bir başlangıç enerjisi var, bir hareketlenme var.

Kardeşlerinizle, akrabalarınızla, arkadaşlarınızla, komşularınızla ilgili konular, hatta sizin de içinde olduğunuz konular varsa yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Birlikte başlatacağınız, birlikte adım atacağınız şeyler olabilir.

3.ev, evimize yakın yerleri, mahallemizi, muhitimizi simgeler. Koç yeniayı ile evinize yakın bir noktada gideceğiniz bir kurs, bir eğitim, bir sosyal ortam, bir etkinlik başlayabilir hayatınızda.

Bir ilk, bir yenilik, bir sıfırdan başlama enerjisi var bu yeniayda.

Koç yeniayı olduğu için spora da başlayabilirsiniz 🙂 Spor, bir koç temasıdır.

İnternet üzerinden yapılan işler, online ticari faaliyetler, sosyal medya yine 3.evin temaları arasında. Bu alanlarda atılımlarınız, girişimleriniz olabilir. Koçun hevesiyle, motivasyonuyla yapacağınız yeni şeyler olabilir. Mevcut işinizi büyütecek adımlarınız olabilir.

Merkür ile yeni niyetler, yeni fikirler var. Pluto ile bir güçlenme ve dönüşüm var. Güzel bir yeniay.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Sağlıklı, huzurlu, güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!