Balık Burcu Nisan 2024

Balık Burcu Nisan 2024

Balık Burcu Nisan 2024

Merhabalar sevgili okuyucularım !

Nisan önemli bir kırılma noktası yıl içinde. Bir tutulma ayı. Koç burcunda Güneş tutulması var. Aynı yerde, koçta bir Merkür retrosu var. Bunlar çok şey söylüyor. Gökyüzünün mesajlarına birlikte bakacağız.

Ayın bir dolunayı da var tabii. Transitleri de var. Onları da konuşacağız.

Başlamadan hatırlatmamı yapayım. Her zaman söylüyorum : Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Dolayısıyla bu öngörüler yükseleni balık olanlar için tutarlı olacaktır.


GÜNEŞ

Güneş 19 Nisan’a kadar koç burcunda. 2.evinizde.

Burası para alanı. Kazançlarımız, gelir kaynaklarımız, harcamalarımız, maddi olanaklarımız bu evin konusu.

Güneş’in geçtiği ev konularında bir toparlanma yaşarız. Dağıldığını, kontrolden çıktığını düşündüğümüz şeyleri derleriz, toplarız.

Neler yapabileceğimize bakarız. Güzel fırsatlar doğar. Yeni şeyler olur. Bir açılım olur Güneş ile. Pozitif değişimler olur.

Bu transit ; maddi konularda fırsat zamanı sizin için.

19 Nisan günü 17:00’de boğa burcuna geçiyor Güneş. 3.evinize geliyor.

İnternet sitesi, sosyal medya, e-ticaret işleri olanlar, kazancını dijital alanlardan sağlayanlar için iyi bir dönem.

İyi derken mesela nasıl ‘iyi’ ? Ne açıdan iyi ?

Güneş boğada, 3.evde size bu işleriniz içinde ne yapmanız, ne yapmamanız gerektiğini gösterebilir.

İstediğiniz sonuçları getirmeyen, istediğiniz ölçüde fayda getirmeyen üretimleriniz de olabilir. Uygulamayla, deneme yanılmalarla öğreneceğiniz şeyler olabilir. Gitmemeniz gereken yönü de gösterir Güneş.

Enerji nereye akmalı ? Fayda getirecek olan nedir ? Ne yaptığınızda güzel karşılıkları olur/oluyor ? Bunları net şekilde anlar, tespit edersiniz ve de yolunuzu buna göre çizersiniz.


Balık Burcu Nisan 2024


MERKÜR

Merkür Mart ayından bu yana koç burcunda. Bu ay 1-26 Nisan arasında retroda olacak. Ayın tamamında diyebiliriz. Retrodan sonra toparlanma günleri de olacak çünkü.

Güneş’in olduğu yerde, Merkür de olacak. Retro yapacak burada.

Koç burcunda gerçekleşecek bu retro bir 2.ev retrosu sizin için.

Parasal alanda etkileyebilir sizi. 2.ev paramızı, kazançlarımızı, kaynaklarımızı, bütçemizi, maddi anlamda olanaklarımızı simgeliyor.

Bir Güneş desteği var ama eş zamanlı olarak bir retro etkisi de var.

Retroda para akışınız bazı noktalarda sekteye uğrayabilir. Paralarınız elinize vaktinde geçmeyebilir. Böyle bir aksaklık olasılıklar içinde. Ama illa ki bu olacak diye bir şey yok.

Masraflar da olabilir. Tatsız bir durum yaşanabilir. Bir para çıkışı olabilir. Belki satın almanız gereken bir şey olabilir. Belki bir yere bir ödeme yapmanız gerekebilir. Birine bir para verebilirsiniz. Bütçeniz şaşabilir biraz.

Alışverişlerinizi, kenarda bir kısım kaynağı tutarak yapmanızı öneririm, olası aksamalara karşı.

Bunun dışında kendinizle ilgili bir farkındalık dönemi bu retro sizin için. 2.ev emin olduğumuz şeylerle ilgilidir. Koç burcu ise ben demek. Benim düşüncem, benim bakış açım, benim tavrım demek.

Doğru yaptığınızı, doğrusunu bildiğinizi sandığınız bazı şeyleri getirir bu retro önünüze.

‘Onu öyle yapıyorsun. Aslında iyi etmiyorsun. Öyle yapma. Böyle yap. Doğrusu bu’ diyebilir. Özellikle kişisel donanımlarla ilgili konularda. Hakim hissettiğiniz, kendinize güvendiğiniz, ‘Ben bu işi çok iyi yapıyorum’ dediğiniz noktalarda size eksiklerinizi gösterecek deneyimler yaşayabilirsiniz.


Balık Burcu Nisan 2024


VENÜS

Venüs 5 Nisan’a kadar balık burcunda. 1.evinizde.

Daha çok eğlenmek, hayattan daha çok keyif almayı istemek, keyiflere odaklanmak. Kişisel bakıma daha çok özenmek. Derlenip toparlanmak. Böyle bir Venüs transiti diyebilirim.

Sanatı simgeler ayrıca Venüs. Sanatsal konularla meşgul olabilirsiniz. Yeni bir hobi, yeni bir meşguliyet başlayabilir. Kendinize keyif alacağınız yeni bir alan yaratabilirsiniz. Yazmak, çizim yapmak, bir enstrüman öğrenmeye başlamak, her tür şey olabilir bu.

İlişkiler için de güzel bir transit. Sevdiklerinizle çok güzel şeyler yapabilirsiniz. Mutluluklar var. Paylaşılacak güzel anlar var. Bir kutlama da olabilir yakın çevre içinde. Doğrudan sizin de olabilir konu, vereceğiniz bir davet olabilir.

Keyifleri çoğaltmak, dünyevi olanla daha çok ilişki kurmak, topraklanmak, köklenmek, ilişkiler içinde paylaşımları artırmak. Böyle bir dönem.

5 Nisan’da 07:01’de koç burcuna geçiyor. 2.evinizde olacak Venüs.

Maddi şansları, maddi kısmetleri anlatıyor bu yeni transit.

Daha çok kazanabilirsiniz.

Daha çok kazanmanın yollarını keşfedebilirsiniz.

Gelirinizi büyütmek için değerlendirebileceğiniz fırsat noktalarını görebilirsiniz örneğin.

Koçta ilkler vardır. İlk defa yapacağınız, deneyeceğiniz şeyler olabilir.

Bir de öz güven konusu var burada. Venüs sizden kendinize yeterince güvenmediğiniz yerleri güçlendirmenizi istiyor. Bu da altyapıyı, donanımları büyütmekle olur.

29 Nisan günü 14:32’de boğa transiti başlayacak Venüs’ün. 3.evinize yerleşecek.

Öğrenmek, keşfetmek, gelişmek, ufkunu açmak, kendine yeni şeyler katmak demektir 3.ev.

Boğa konularında yeni şeyler öğrenebilirsiniz özellikle. Gastronomi, yeme içme alanları. Restoranlar, mekanlar. Aşçılık. Ayrıca tarım, bahçe işleri boğa burcunun konusu.

Kurslara katılabilirsiniz. Kendiniz okuyup araştırabilirsiniz bir şeyleri keyifle. Yeni şeyler deneyimleyebilirsiniz.

Öğrenirken keyif alacağınız şeyler olur Venüs ile.


Balık Burcu Nisan 2024


MARS

Mars 30 Nisan’a kadar yani ayın tamamında balık transitinde. 1.evinizde.

Bir süredir üzerinde çalıştığınız, hazırlandığınız, beklettiğiniz projeleriniz, planlarınız varsa, onları uygulamak, hayata geçirmek adına güzel bir dönem. Atılımların, başlangıçların zamanı sizin için.

Ancak hırsa kapılmadan ilerlemeniz önemli. Kendinize fazla yüklenmeden ilerlemeniz önemli. Mars böyle bir enerjidir çünkü.

Sakarlıklara, dikkatsizliklere karşı temkinli olun diyeceğim ayrıca. Daha çok açın gözünüzü. Acelecilikten uzak olun. Hızlı hareket etmek, telaş enerjisine girmek işleri daha çok bozuyor aslında, değil mi ?Acelecilikten doğan olumsuz durumlarla daha çok gecikiyoruz. İşler daha çok şaşıyor.

Dingin ve kontrollü olmak, öyle ilerlemek gerekiyor.

Spora başlamak için çok güzel bir zaman olduğunu da söyleyeyim. Bu yönde bir başlangıcınız da olabilir. Kendiniz için atın derim bu adımı. Sağlık durumumuz müsaitse spor mutlaka olmalı hayatımızda, günlerimizin içinde.

30 Nisan günü 18:33’de koç transiti başlıyor Mars’ın.

Mars koç burcuna geçiyor. Burada bir Merkür retrosu tamamlanırken ve çok daha büyük bir etki, bir Güneş tutulması gerçekleşmişken geliyor.

Koç 2.eviniz sizin. Para eviniz.

‘’Toprağınızı’’, dünyevi tarafta sahip olduklarınızı, paranızı, gelirinizi, maddi olanaklarınızı temsil eden ev.

Kendi paranızı kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu zaten böyle ise iş değişikliği yapacak olabilirsiniz. Sektör, alan değiştirecek olabilirsiniz. Var olan gelirinize ek olarak yeni gelir kaynakları yaratabilirsiniz kendinize.

Maddi anlamda daha iyi köklenmek ve de ‘doğru zeminde’ köklenmek’ istiyorsunuz.


Balık Burcu Nisan 2024


Nisan 2024 Ay Döngüleri :

8 Nisan : Koç Burcunda Yeniay + Güneş Tutulması : Ay 19° Koç, Güneş 19° Koç

2.evinizde gerçekleşecek Güneş tutulması. Kiron ile kavuşumda olacak. Kiron iyileşmeyi, iyiye gitmeyi, iyi yönde değişimleri, yenilenmeyi ve şifalanmayı simgeliyor.

İş. Para. Kazanç. Gelir kaynağı. Maddi olanaklar. Kendi paranı kazanmak. Kendine yetebilmek. Maddi anlamda ayaklarının üzerinde durabilmek. Bu tutulmada ana konu bu sizin için.

Koç tek başına olabilmek, bireysel olarak ilerleyebilmek, yapılması gerekenleri tek başına halledebilmek, destek almadan var olabilmek, kendine yetmek demektir. 2.ev ise para kazanmayı simgeleyen ev.

Kendi paranızı kazanmak. Paranızı çoğaltmak. Bu dönem konunuz bu.

Yeni başlangıçlarınız olabilir tutulma ile. Gönlünüze göre olsun.


Balık Burcu Nisan 2024


23 Nisan : Akrep Burcunda Dolunay  : Ay 4° Akrep, Güneş 4° Boğa

9.evinizde olacak. Plutonik bir dolunay. Pluto’nun dolunay sırasında Güneş’e ve Ay’a kare (uyumsuz) açıları var. Problemli durumlar olabilir.

Ay akrepte, Güneş boğada. Dolunay boğa-akrep aksını çalıştırıyor.

3.ev ve 9.evleriniz buralar sizin.

3.evde kardeşler ; akrep burcunda parasal konular, ödemeler, borçlar var. Kardeşlerinizin bir para konusu, bir ödeme konusu stres yaratabilir. Dolunay yaklaşırken böyle bir konunuz, gündeminiz olabilir.

9.ev para transferleriyle ilgilidir. Yurt dışından gelecek bir para konusu olabilir. Sizin uzaklara göndereceğiniz bir para olabilir. Bir kesintisi olabilir bu paranın. Kesintinin miktarını bilmiyor olabilirsiniz, bu şey gerginlik yaratabilir.

Bir bankacılık işlemi stres yaratabilir. Konu normal akışında olacakken bir pürüz çıkabilir. Bir konuyla uğraşabilirsiniz.

Bir para konusu var gibi.


Balık Burcu Nisan 2024


Nisan ayı sizler için böyle görünüyor yükselen balıklar.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Balık Burcu Nisan 2024


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Güzel bir bahar diliyorum. Huzur, neşe, keyif, bereket diliyorum.

Görüşmek üzere.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!