Mars Yengeç Burcuna Geçiyor 25 Mart-20 Mayıs 2023

Mars Yengeç Burcuna Geçiyor 25 Mart-20 Mayıs 2023

Mars 25 Mart Cumartesi günü 14:45’te yeni transitine başlıyor sevgili okuyucularım. 20 Ağustos’tan bu yana ikizler burcundaydı. Normal şartlarda transitleri böyle uzun sürmüyor ama burada bir retro yaptığı için aylarca ikizlerde kalmış oldu.

Şimdi artık yengeç burcuna geçiyor.

Mars’ın temsil ettiği konularda yeni şeyler geliyor bu değişim ile. Marsiyen enerjimizi kullanma şeklimiz değişiyor.  Enerjimizin akacağı, fokuslanacağımız, odaklanacağımız konular değişiyor.

Mars efor, çaba, eylem, hareket, enerji, girişim demektir. Hareket alanımız değişiyor Mars’ın bu yeni transiti ile.

Yengeç burcunun nasıl bir doğası var ? Nasıl konuları var ? Mars burada nasıl çalışabilir ? Neleri aktive edebilir ? Bakalım.

Yengeç burcu en temelde güven duygumuzla ilişkilidir sevgili okuyucularım. Hayatın içinde ne ölçüde güvende hissettiğimiz, duygusal anlamda konforumuz, duygusal dengemiz yengeç burcu ile ilgili.

Mars’ın buraya gelişi ile belli ki güven duygumuzu sorgulayacağız. Yaşamımızın neresinde ne ölçüde güvende hissediyoruz ? Güven duygumuzu zedeleyen şeyler var mı ? Neler var ? Onları bertaraf etmek için neler yapabiliriz ? Ne neye dönüşürse daha ‘güvende’ hissederiz ? İşte buralara odaklanacağız Mars ile.

Konu maddesel, maddi konular olabilir. Yaşam alanımızla, evimizle, ailemizle, yaşadığımız muhit ile ilgili konular olabilir. Daha huzurlu, daha konforlu, daha emin bir ruh hali için, huzurumuzu eksilten şeyleri değiştirmek için hareket ediyor olacağız Mars burada iken. Nasıl hissettiğimiz, huzurumuz, iç dünyamız, duygu durumumuz bizim için önemli olacak.

Ev, yuva, yaşam alanı, hane demektir yengeç burcu. Ayrıca aile çok önemli bir yengeç temasıdır.

O yüzden Mars buradan geçerken neler olur ? Evimizle ilgili konularımız olur. Evimiz için yapmamız gerekenler olur.

Ev içinde bir şey uğraştırabilir bizi, bir şey sorun çıkarabilir. O şeyle meşgul olup çözmemiz, düzeltmemiz gerekebilir.

Mars mücadeleyi ve efor sarf etmeyi temsil eden bir gezegen. Ev içinde arızalar, tesisat sorunları, vb şeyler olabilir. Aletler bozulabilir, eşyalar kırılabilir. Tamir edilmesi ya da yeniden satın alınması gereken şeyler olabilir. Biraz böyle şeylere açık bir dönem.

Aile içi sorunlar doğabilir. Mevcut sorunlar daha görünür olabilir. Münakaşalar, tartışmalar olabilir. Oturup konuşmamız, şekil vermemiz, sınırlarını ve kurallarını belirlememiz gereken şeyler olabilir.

Mars hırslı, gözü kara bir enerji. Hedefleri için emek vermenin ötesinde savaşan bir enerji. Böyle bir sembolizmi var. Yengeç ise hırstan, hırslanmaktan en uzak burçlardan biri. Rekabet sevmeyen, yarışı kendisiyle olan, kendisiyle meşgul bir burç. Dünyevi anlamda büyük arzuları, istekleri yok. Kendini ispatlamak gibi bir çabası yok. Başkalarının onayına ihtiyacı yok.

Bunlar çok güzel. Zaten olması gereken de bu. Bütün mesele kendi yolculuğumuz. Kimi geçtiğimiz, kimin gerisinde kaldığımız değil, kendi gelişimimiz. Kendi yolculuğumuzda nereye vardığımız.

O yüzden yengecin doğasıyla bu Mars transitinde hırslar sönümlenecek diyebiliriz. Yapacağımız şeyleri rekabet duygusuyla değil, kendimizi geliştirmek için yapıyor olacağız.

İşin diğer tarafında ise yengecin çekingenlikleri var. Naifliği var. Korkuları var. O korkular harekete geçmekten alıkoyabilir bizi. Bu da madalyonun öteki yüzü ve meselenin gölgesi.

Mars oğlakta yücelen bir gezegen. Yengeçte düşüşte. Bu sebeple düşüşte.

Mars cesaret demek, hırs demek, atılım demek. Yengecin ise korkuları var, ürkek bir doğası var. Hırs sevmiyor, olanla yetiniyor. Atılım, girişim yerine kabuğunda kalmayı seçebiliyor.

İşte bunu da yapmayalım kendimize. Adım atmaktan geri durursak, hayat durduğumuz yerde bir şey vermiyor. Konfor alanımızdan çıkmamız gerekiyor.

Dengeyi kuralım. Ne fazla hırslı, ne fazla gözü kara olalım. Ne de korkularla bağlayıp tutalım kendimizi.

Neler için güzel bu dönem ?

Ev içinde temizlikler yapmak için, atılacak olan şeylerden arınmak, hafiflemek, sadeleşmek için,

Evimizde dekoratif değişiklikler yapmak için, badana boya işleri, tadilatlar, güzel değişimler yapmak için,

Ailemizle ilgili konularda beklemiş planları hayata geçirmek, onların ihtiyaçları ile ilgilenmek için.

Bunlar için destekleyici bir hareket dönemi.

Türkiye haritasının 1.evine geliyor Mars. Bunu da konuşalım 🙂

Yükselenimiz, yani 1.evimiz yengeç bizim. Ülkemizin haritasında Mars 1.eve yerleşmiş oluyor.

1.ev yaşam yolumuzu, adımlarımızı, girişimlerimizi, daha iyi bir versiyonumuza dönüşmek için ve daha iyi bir yaşam için yaptığımız şeyleri temsil eder. Mars ile toplumsal tarafta da bir hareketlilik başlıyor o yüzden.

Daha güzel bir memleket istiyoruz. Daha güzel yaşamak istiyoruz.

Bu arada ülke haritasında yengeç burcu zaten halkı temsil eder. Toplumsal boyutta bir bilinç değişimi var. Güzel günlerin umudu var. Güzel günler için yapacağımız şeyler var. Hareketleniyoruz.

Şimdi burçlar üzerinden bakacağız Mars’ın yengeçte nasıl çalışabileceğine ve neler getirebileceğine.

Öncesinde danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Mars 4.evinize geliyor.

Mars hareketi, eforu, çabayı, girişimleri, yeni şeyler başlatmayı anlatan bir gezegen. Mars’ın geldiği alanda bir hareketlilik olur.

4.ev ise yaşam alanımızı, yuvamızı, evimizi simgeliyor.

Evinizle ilgili konular bu dönemde meşgul edebilir sizi o yüzden. Ev içinde eşya değişiklikleri, düzenlemeler, temizlik işleri, evin tesisatı ile ilgili konular, bir apartmanda yaşıyorsanız, apartmanla ilgili konular gündeme gelebilir.

Ayrıca tapu, arsa, arazi alım satım konuları yine 4.evle bağlantılıdır. Memleketinizde bir ev yaptırma süreci, bir arazi, bir arsa konusu varsa, bunlarla ilgili gelişmeler olabilir. Ev yaptırıyorsanız hızlanabilirsiniz.

Kiracı iseniz ev sahibinizle uyumunuza, iletişiminize dikkat etmenizi önereceğim. Mars agresif bir enerjiyi temsil eder çünkü.

Aile bireyleri de yine bir 4.ev temasıdır. Ailenizle ilgili konular, yaşadığınız yerle ve evinizle ilgili konular hareketleniyor.


Yükselen Boğalar :

Mars 3.evinizde olacak artık.

Bu ev iletişimi simgeler. İnsan ilişkileriniz içinde haberleşmeler, dialoglarınız artacaktır. Yazışmalarınız, görüşmeleriniz, yakın çevre bağlantılarınız hareketlenecektir Mars ile.

Aynı zamanda kardeşleri, akrabaları ve komşuları anlatır 3.ev. Buralarda da yeni gündemler olası. Kardeşleriniz, yakın çevrenizden birileri önemli başlangıçlar yapabilirler.

İletişime geçmek istediğiniz kişiler varsa ulaşabilirsiniz. İşle ilgili bir konu olabilir, ilgi alanlarınızla ilgili bir konu olabilir, almak istediğiniz bir eğitim olabilir, bu süreçte adım atabilir, kendiniz için yeni şeyler yapabilirsiniz.

Satış, pazarlama, sosyal medya, e-ticaret vb bir alanda işiniz varsa, bunlara yoğunlaşacağınız, yeni iş fikirleri ve yeni uygulamalar ile işinizi büyütmeye çalışacağınız bir süreç olması mümkün.


 Mars Yengeç Burcuna Geçiyor 25 Mart-20 Mayıs 2023


Yükselen İkizler :

Mars 2.evinize yerleşiyor.

Bu ev para evidir. Kişisel kazançlarımızı, gelirimizi, ayrıca harcamalarımızı, masraflarımızı, yatırımlarımızı, paraya dair planlarımızı simgeler.

Mars bu alandan geçerken, sizi daha fazla kazanmak, daha iyi yaşamak, daha yüksek yaşam standartlarına varmak yönünde hırslandırabilir. Böyle bir enerjidir, daha fazlasını ister Mars.

Neler yapabilirsiniz örneğin bu Marsiyen enerjiyle ? Gelirinizi artıracak yeni şeyler başlatabilirsiniz. Bunun için bir süredir planladığınız şeyler varsa ama hazır hissetmediyseniz, şimdi Mars o ihtiyaç duyduğunuz cesareti ve özgüveni getiriyor size.

Harcamalarınız da artabilir. Yengeç burcu evimizi, ailemizi, aile bireylerimizi, hanemizi, yaşam alanımızı simgeler. Eviniz için ya da aileniz için yapacağınız masraflar da olabilir o yüzden.


Yükselen Yengeçler :

Mars 1.evinize geliyor. Önemli bir ev burası !

Bir süredir üzerinde çalıştığınız, hazırlandığınız, beklettiğiniz projeleriniz, planlarınız varsa, onları uygulamak, hayata geçirmek adına güzel bir dönem. Atılımların, başlangıçların zamanı sizin için.

Ancak hırsa ve agresyona kapılmadan ilerlemeniz önemli. Mars böyle bir enerjidir çünkü.

Sakarlıklara, dikkatsizliklere karşı temkinli olun ayrıca. Hızlı hareket etmek, telaş enerjisine girmek işleri daha çok bozuyor aslında, değil mi ?Acelecilikten doğan olumsuz durumlarla daha çok gecikiyoruz.

Spora başlamak için şahane bir zaman olduğunu da belirteyim. Bu yönde bir başlangıcınız da olabilir. Kendiniz için atın bu adımı. Hayatımıza sporu katmak, o kadar çok şeyi değiştiriyor ki..


Mars Yengeç Burcuna Geçiyor 25 Mart-20 Mayıs 2023


Yükselen Aslanlar :

Mars 12.evinizde artık 20 Mayıs’a kadar.

Fiziksel ya da ruhsal sağlık sorunları olanlar, çözümü için yapmaları gerekenleri yapabilirler. Bir terapist arayışında olanlar, işinde başarılı bir terapistle tanışabilirler.

Bedensel sağlık sorunları olanlar, tahlil, muayene, vb süreçlerini yapabilirler.

Bir şifalanma zamanı diyebiliriz bu dönem için.

Spiritüel alanlarda yeni başlangıçlarınız da olabilir. Çünkü 12.ev spiritüel konuları, Mars ise başlangıçları temsil eder. Örneğin yogaya başlamak için güzel bir dönem.


Yükselen Başaklar :

Mars 11.evinize geliyor.

Bu ev, arkadaşlarınızı ve dostlarınızı simgeliyor. Sosyal çevrenizi temsil ediyor.

Mars ile sosyal anlamda hareketli bir dönem yaşayabilirsiniz. Yeni ortamlarda sosyalleşebilirsiniz.

İşinizde bağlantılarınız büyüyebilir. Sosyal medya ve internet üzerinden yaptığınız şeyler varsa, daha büyük kalabalıklara hitap edebilirsiniz. Dijital platformları da simgeler 11.ev.

Takım faaliyetleri, ekip olarak yapılacak şeyler gündeme gelebilir.

Bununla birlikte arkadaşlarınızla olan iletişimlerinizde bir agresyon olasılığıdır buradan geçen bir Mars. Bu anlamda dikkat diyeyim.

İşin agresyon kısmını iyi yönetirseniz, işiniz, mesleki hedefleriniz, idealleriniz, yapmak istedikleriniz için iyi bir dönem.


Mars Yengeç Burcuna Geçiyor 25 Mart-20 Mayıs 2023


Yükselen Teraziler :

Mars 10.evinize geliyor.

İşinizde, çalışma hayatınızda, iş düzeninizde, görevlerinizde, yöneticilerle ilgili konularda yeni başlangıçlar, değişimler olabilir. 10.ev temalarıdır bunlar. Mars ise başlangıçları simgeliyor. Mars’ın geldiği yerde bir hareketlenme olur. Yeni şeyler olur.

Yeni bir yönetici ekibi oluşturulabilir. Yeni yöneticileriniz olabilir.

Mevcut yönetimin yeni kararları olabilir.

İşinizde yeni yeni projeler, çalışmalar gündeme gelebilir.

İş kurma niyetinde ve hazırlığında olanlar için hareketli ve hızlı bir zaman.

Resmi konularınız varsa, yasal süreçler içerisinde daha hızlı ilerleyebilirsiniz. Konular, süreçler hızlanabilir. Bekleme yaratan durumlar geride kalabilir.


Yükselen Akrepler : 

Mars 9.evinize geliyor.

Uzaklar, yolculuklar, başka ülkelerle ilgili başvurular, vize başvuruları, şehirler arası konular bu evle ilgili.

Eğitim, yabancı diller, akademi, sınavlar, yüksek öğrenim, akademik çalışmalar bu evle ilgili.

Uluslararası ticaret, gümrük konuları, ithalat ihracat faaliyetleri bu evle ilgili.

Güncelde gündeminizde böyle konular varsa, bu alanlarda hızlanabileceğiniz bir Mars transiti başlıyor. Beklemeler sonlanabilir. Beklemenizi gerektiren durumlar geride kalabilir.

Kişisel olarak korkularınız, tereddütleriniz engellediyse sizi şimdiye dek, bunları aşabilirsiniz. Netleşebilirsiniz. Adım atmanın vakti gelmiş olabilir. Planlarınızı hayata geçirebileceğiniz ve Marsiyen bir enerjiyle hedefleriniz için efor sarf edeceğiniz, hareketli bir dönem başlıyor.


 Mars Yengeç Burcuna Geçiyor 25 Mart-20 Mayıs 2023


Yükselen Yaylar :

Mars 8.evinize geliyor.

8.ev temalarında konuların ilerleyebileceği, yeni gelişmelere açık bir dönem.

Eğer beklemekte olduğunuz paralar varsa, örneğin borç verdiğiniz paralar gibi, sonuçlanmasını beklediğiniz bir nafaka, miras, mal paylaşımı konusu gibi, ödenmesini beklediğiniz bir tazminat gibi, bu konularda olumlu gelişmeler olabilir.

Bir büyük girişiminiz için kredi çekmeyi planlıyorsanız, kredinizi çekebilirsiniz.

Parasal alanda yeni başlangıçlar var. Sigortanız, maddi güvenceniz, emeklilik planınız gibi konularda yeni kararlarınız olabilir. Başlatacağınız şeyler olabilir.


Yükselen Oğlaklar : 

Mars 7.evinizde olacak yengeçte iken.

Burası ilişkiler alanı. Mars ile burada bir hareketlilik olacaktır.

Yakın bağlantılarınızla, sizin için kıymetli olan kişilerle ilgili konular ön plana çıkacaktır.

Bu ev kimleri ve hangi konuları temsil ediyor, tanıyalım. Evliliği, eşi, sevgiliyi, ikili ilişkileri, ayrıca iş ortaklıklarını, iş birliklerini.

Hocalar, eğitmenler, danışmanlar, danışmanlıklar yine bu evin temsil ettiği kişiler/temalar arasında.

Mars ise başlangıçları simgeliyor. Dolayısıyla yaşamınızda 7.ev  konularında yeni şeylerin başlayabileceği bir zamana giriyorsunuz.

Bir ilişki başlayabilir. Sizin için özel olan biri varsa, bir ilişkiye adım atabilirsiniz. Mutlulukla ilerleyen bir ilişkiniz varsa, evlilik kararı alabilirsiniz.

Evli iseniz, eşinizin yeni başlangıçları olabilir yaşamında herhangi bir konuda.

İşinizde müşteri bağlantılarınız artabilir. Daha fazla insanla çalışmaya başlayabilirsiniz.

Özellikle danışmanlık verdiğiniz ya da eğitmenlik yaptığınız bir işiniz varsa daha fazla çalışacağınız, hareketli, bereketli bir dönem yaşayabilirsiniz.

Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Herhangi bir konuda bir eğitime başlayabilirsiniz.

İnsan ilişkileriniz aracılığıyla başlayacak güzel şeyler olabilir. Tavsiyeler, yönlendirmeler gelebilir. Yakınlarınız başlangıçlara vesile olabilirler sizin için.


Mars Yengeç Burcuna Geçiyor 25 Mart-20 Mayıs 2023


Yükselen Kovalar : 

Mars 6.evinize geliyor.

Temposu yüksek bir zaman başlıyor sizin için. Günleriniz hareketlenecektir, günlük işleriniz artacaktır Mars ile.

Aktif, üretken, verimli, hareketli bir dönem.

6.ev en temelde işi, çalışmayı, hizmet sunmayı sembolize eder. Daha çok çalışabileceğiniz,  hizmet sunduğunuz alanlarda daha fazla şey yapabileceğiniz bir süreç.

İşinizde görev tanımınız büyüyebilir. Günlük sorumluluklarınız artabilir.

İş dışında da kişisel yaşamınızı düzenlemek, evinizde/çalışma alanınızda temizlikler yapmak, gereksiz olan şeylerden sadeleşmek, günlük hayatınızı düzenlemek, hayatınıza sporu katmak, daha iyi beslenmek, bedensel sağlığınızı kuvvetlendirecek şeyler yapmak bu dönemin ana konuları sizin için.


Yükselen Balıklar :

Mars 5.evinize geliyor.

Sanat, spor, yeteneklerimiz, ilgi alanlarımız, yaratıcı işler, hobiler var bu evin konuları arasında.

Mars’ın başlangıç enerjisi ile neler olabilir ?

Sanatın bir dalı eklenebilir yaşamınıza. Sanatla bağınız varsa alanınızda ilerlemenizi sağlayacak yeni şeyler yapmaya başlayabilirsiniz.

Spora başlayabilirsiniz. Etkinlikler, aktiviteler içinde bulabilirsiniz kendinizi.

Çocuklar da 5.evin temaları arasında. Onlar için eğitimler, kurslar, etkinlikler planlayabilirsiniz. Hem eğitim alacakları, hem sosyalleşecekleri ortamlara dahil olabilirler.

Çocuklarınızla ilgili sorumluluklar artabilir. Yeni başlangıçlar yapabilirler.

Ev içinde çocuklarla ilgili konularda huzursuzluklar da olabilir zaman zaman. Mars güçlü bir başlangıç enerjisi. Bununla birlikte gölgesinde agresyon var. Çocuklar için ortaklaşa alınacak kararlarda anlaşamamak olabilir. Çocuklar için yapılması gereken, hesapta olmayan masraflar doğabilir. Çocukların riskli hareketleri olabilir, bir korku, bir huzursuzluk yaratabilir aile içinde. Yapmak istedikleri şeylere doğru sınırları koymak, faydanıza olur.


Güncele dair önemli yazılarımı da ekliyorum aşağıya.

23 Mart günü Pluto’nun kova transiti başlıyor ! Uzun yıllardır oğlak burcunda olan Pluto burç değiştiriyor artık. Bu yeni dönem nasıl olasılıklara işaret ediyor ?

Yazım burada, linki tıklayabilirsiniz ↓

Pluto’nun Kova Transiti Başlıyor 23 Mart 2023

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak. Jüpiter yazım burada ↓

Jüpiter Koç Burcunda 20 Aralık 2022-16 Mayıs 2023

Satürn’ün yeni transiti başlıyor ! Balık burcuna geçiyor Satürn. 7 Mart günü başlayacak olan transit, 14 Şubat 2026’ya kadar sürecek. Bu yeni dönemin genel ve burçlar üzerinden detaylı olasılıklarını anlattığım yazım burada ↓ Linki tıklayabilirsiniz ↓

Satürn Balık Burcuna Geçiyor ! 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

2023 yazılarımı da ekliyorum ↓ Yeni yılda sizleri neler bekliyor, aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz.

Koç Burcu 2023,  Boğa Burcu 2023,  İkizler Burcu 2023, 

Yengeç Burcu 2023Aslan Burcu 2023,  Başak Burcu 2023, 

Terazi Burcu 2023,  Akrep Burcu 2023,  Yay Burcu 2023,

Oğlak Burcu 2023,  Kova Burcu 2023,  Balık Burcu 2023

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!