Kova Burcu Kasım 2023

Kova Burcu Kasım 2023

Kova Burcu Kasım 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Kasım ayını anlatmaya geldim. Karşıtlıklar, kareler, uyumsuz açılar var bu ay. Özellikle ayın yeniayı ve dolunayı dikkat çekiyor. Gergin açılar var. Korunaklı, temkinli ilerlememiz gereken bir aya giriyoruz.

Bakacağız detaylara. Etraflıca anlatacağım.

Önce hatırlatmamı yapayım. Bunu hep yapıyorum, biliyorsunuz. Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni kova olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz kova ise bu içeriği okuyunuz.


GÜNEŞ

Güneş 22 Kasım’a kadar akrep burcunda. 10.evinizde.

Akrep burcu sigorta, emeklilik, tazminat gibi yasal boyutu olan paralarla ilgili. 10.ev ise devleti simgeliyor.

Böyle gündemleriniz, konularınız varsa, bu konularda yeni gelişmeler olabilir. Beklediğiniz şeyler gerçekleşebilir.

Maaşınız bağlanabilir.

Bir paranızı, bir alacağınızı tahsil etmek için yapacağınız işlemler olabilir.

Ayrıca miras, nafaka, ortak mülklerin paylaşımı gibi süreçler içinde olanlar netice elde edebilirler. Bunlar da akrep burcu ile ilgili.

Başka ne olabilir ? Yoğun, tempolu oluyor çoğunlukla 10.ev geçişleri. İşinizde yoğun bir dönem olabilir bu. 10.ev zaten çalışma hayatımızı, işlerimizi simgeleyen alan.

Sorumluluklar artıyor. Görevler, yapılacak işler var. Bir de resmi konular göründü gözüme, anlattığım gibi.

22 Kasım’da yay burcuna geçiyor Güneş. 11.evinize geliyor.

Sosyal alandan Güneş geçecek. Arkadaşlarınızla daha çok bir araya gelebilirsiniz. Birbirinize misafir olabilirsiniz. Birlikte katılacağınız aktiviteler, beraber gideceğiniz yerler olabilir.

Yeni tanışmalar, yeni sosyal ortamlar da getirebilir Güneş burada size. Bu bir spor salonu olabilir. İnternet üzerinden bir eğitim, bir sınıf olabilir. Bir atölye çalışması, bir etkinlik olabilir. Gruplar, grup çalışmaları içinde olabileceğiniz bir dönem.

Yay burcu seyahatleri, gezileri simgeliyor. Bir tura katılmanız da mümkün. Bir grupla gezeceğiniz bir yer olabilir.


Kova Burcu Kasım 2023


MERKÜR

Merkür 10 Kasım’a kadar akrepte. 10.evinizde.

Biraz yoğun geçebilir bu dönem çalışanlar için. 10.ev zamanları öyle oluyor. İş hayatınızda aktif, yoğun, bol iletişimli bir zaman.

Bunun dışında resmi evrak işleri, yasal işlemler, başvurular, kayıtlar gündeme gelebilir çeşitli konular üzerinden. Bu bir akrep transiti olduğu için, özellikle parasal konularda evrak işleriniz olabilir. Örneğin emeklilik için, bir maaşın bağlanması için, bir tazminatı almak için, yasal olarak hakkınız olan bir ödemeyi almak için.

Bankacılık işlemleriniz de olabilir. Kredi çekmek isteyenler, başvurularını yapabilirler.

10 Kasım’da yay transiti başlıyor Merkür’ün. 11.evinize yerleşiyor.

Haberleşmek, konuşmak, yazışmak, görüşmek demektir Merkür. İletişim, irtibat demektir.

11.ev ise yukarıda söylediğim gibi, arkadaşlarınızı, dostlarınızı, sosyal hayatınızı simgeliyor. Bu Merkür ile neler olabilir ? Arkadaşlarınızla iletişimleriniz artabilir. Daha çok görüşebilirsiniz.

Haberleşmeleriniz olabilir. Sohbetleriniz olabilir.

Yay burcu uzakları simgeler. Özellikle başka şehirlerde, ülkelerde olan dostlarınızla, ahbaplarınızla irtibatlarınız olabilir. Seyahatler, bir araya gelişler de olasılıklar içinde.


Kova Burcu Kasım 2023


VENÜS

Venüs 8 Kasım’a kadar başak burcunda. 8.evinizde.

Korkular, kendini tekrar eden, ruhunuzu yoran duygular, fazla odaklandığınız konular var bu evde.

Venüs ise iyilik, kolaylık, güzellik, şans, keyif, huzur demektir. 8.evden geçerken ruhsal anlamda kendinizi iyi etmenin, iyi tutmanın yollarını bulabilirsiniz. Daha çok geliştirebilirsiniz bu yönlerinizi. İlmi alanların, spiritüel alanların bilgisinden yararlanabilirsiniz.

Parasal konularda bütçeyi korumak önemli. Büyük alışverişler için biraz beklemek, koşulları oluşturmak, elinizi biraz daha kuvvetlendirmek daha iyi olabilir. Harcamak yerine tutmak, biriktirmek, daha iyi olabilir.

Venüs 8 Kasım’da terazi transitine başlıyor. 9.evinize geliyor.

Bu ay ‘uzaklar’ konunuz gibi. Uzaklar ve uzaklarda olanlar. Seyahatler, yolculuklar. Uzaklarda olanların yanına gitmek. Uzaklardan yanınıza gelecek kişiler. Burada böyle ihtimaller var.

Özlediklerinizle, sevdiklerinizle hasret gidereceğiniz bir zaman olabilir bu.

Gezileriniz, keşifleriniz de olabilir. Bundan sonrasında sıkça gitmek isteyeceğiniz güzel yerler keşfedebilirsiniz. Kütüphaneler, çalışma alanları deneyimleyebilirsiniz. Kendinize şehrin içinde yeni alanlar, yeni güzel mekanlar bulabilirsiniz.


Kova Burcu Kasım 2023


MARS

Mars 24 Kasım’a kadar akrepte. 10.evinizde.

İşinizi büyütmek istiyorsanız ya da iş kurma hazırlığında iseniz buraya odaklanmak isteyebilirsiniz ya da bir şekilde bunu yapmanız gerekebilir. Yaşam düzeniniz, iş ve gelir düzeniniz açısından böyle gerekebilir.

Yeni projeler üretebilirsiniz. Reklam çalışmalarınızı artırabilirsiniz. Duyurular, tanıtımlar yapabilirsiniz.

Akrep burcu resmi paralarla, yasal boyutu olan paralarla ilgili. 10.ev de devleti simgeliyor.

Devlet birimlerine borçlarınız yapılandırılabilir. Yapılandırmalardan yararlanabilirsiniz.

Bir tazminat konusu varsa bu hakkınız geçebilir elinize.

Bir mülk edinmek, iş kurmak gibi bir şeyin resmi masrafları olabilir. Vergi konunuz olabilir. Denetimler olabilir. Muhasebecilik, mali müşavirlik tarafında hatalı raporlamalar olabilir. Bunlarla ilgilenmeniz gerekebilir.

Para. Resmi konular. Kurallar. Yönetmelikler. Prosedürler. Devlet birimlerinde işlemler. Böyle bir resmi var transitin. Herkes kendi yaşam konuları üzerinden etki alır tabii.


Kova Burcu Kasım 2023


24 Kasım’da yay burcuna geçiyor Mars. 11.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Ticari işler içinde, akademik konular içinde başka şehir ve ülkelerle bağlantılar, iş birlikleri, ortaklaşa işler, çalışmalar olabilir.

Davet alacağınız yerler olabilir. Örneğin bir akademik kongreye katılmak gibi. Bir şirket organizasyonuna katılmak gibi.

Mars geldiği yerde bir hareket yaratır. Mars ile hem yeni şeyler başlar, hem de var olan şeyler hızlanır, canlanır, ilerler.

11.ev grup olmak, grubun bir parçası olmakla ilgilidir. Grup çalışmalarınız, başkaları ile birlikte yaptığınız şeyler varsa buralarda güzel bir ilerleme olabilir Mars ile. Eğitim hayatı olanlar için aktif bir dönem.


Kova Burcu Kasım 2023


Kasım 2023 Ay Döngüleri :

13 Kasım : Akrep Burcunda Yeniay : Ay 20° Akrep, Güneş 20° Akrep

Bu yeniay kolay bir yeniaya benzemiyor. Çok sevimli görünmüyor göstergeleri.

Mars ve Uranüs bu akrep yeniayında karşı karşıya geliyor. Üstelik yeniay ile doğrudan bağlantıları var.

Güneş ile Ay bir araya gelince yeniay doğar. Güneş ve Ay bu yeniayda akrep burcundalar.

Yanlarında Mars var. Mars yeniay ile kavuşum halinde.

Bu Güneş Ay Mars kavuşumunun tam karşısında ise Uranüs var.

Mars agresif, gergin, patlamaya hazır bir enerjidir. Kontrolü eksiktir. Uranüs burayı tetikliyor. Küçük bir kıvılcımın kocaman bir ateşe dönebileceği bir zaman.

Hayatımızın her yerinde çok kontrollü ve akılcı davranmamız gerekiyor. Bu bilgilendirme metnini her burç için ekledim yazılarıma. Hepimiz için geçerli etkiler.

Sağduyu, akıl, mantık, strateji ve kontrol gerekiyor.

Sizler bu yeniayı 10.evinizde deneyimleyeceksiniz.

İşinizde yönetim kademesinde değişimler olabilir. Birileri gidebilir ama isteyerek olmayabilir bu gidişler. Anlaşmazlıklar, münakaşalar olabilir. Haksızlıklar, hakkaniyetsiz şeyler olabilir. Birileri de gidebilir bu şeyler üzerine.

Yönetim bazı konular için kendi içinde ortak karar almakta zorlanabilir. Kararsızlıklar, karmaşalar, belirsizlikler olabilir.

Üstlerinizle tartışmalarınız olabilir. Dikkatli olun. Stratejik olun. Duruşunuz olsun. Haklarınızı, sınırlarınızı koruyun. Ama tabii davranışların, sözlerin ölçüsü de önemli.


Kova Burcu Kasım 2023


27 Kasım : İkizler Burcunda Dolunay : Ay 4° İkizler, Güneş 4° Yay

Kasım ayının yeniayı da, dolunayı da uyumsuz açılarla gerçekleşiyor.

Bu dolunayda da sert açılar görüyoruz.

Güneş ve Ay karşı karşıya gelince dolunay olur. Ay ikizlerde, Güneş yayda. Güneş’in yanında Mars var.

Satürn ise ikizler tarafına da, yay tarafına da kare açıda. Bir t-kare oluşuyor. Apekste, sivri uçta Satürn var.

Kasım ayının yeniayı da, dolunayı da Marsiyen. Mars ile gerçekleşiyor. Ek olarak yeniayda Uranüs, dolunayda Satürn faktörü var.

Sistem içinde bizi sadece iyiliklerimiz korur. İyi insanlar olalım. Yaradan’a güvenle, şartlar içinde iyi olmaya, olanları okuyup iyi seçimler yapmaya çalışalım.

5.evinizde bir dolunay.

5.ev hobilerimizle, hobi olarak yaptığımız şeylerle ilgilidir.

Özellikle sportif faaliyetler, sanatsal çalışmalar bu evin konusudur. İkizler burcu ise eğitimleri simgeliyor.

Sporda, sanatta ya da başka türlü bir alanda bir eğitimin içinde iseniz bu şeyi bırakabilirsiniz. Ortamda iyi hissetmiyorsunuz belki. İkizler iletişim demektir, iletişimlerden memnun değilsiniz belki.  Bu şeyi bırakmak, daha iyi bir alternatif araştırmak isteyebilirsiniz.

Hobileri kazanca çevirmek, işe dönüştürmek de bir 5.ev konusu. Böyle bir plan varsa, zemin henüz hazır değil gibi. Daha iyi hazırlanmanızı, detayları daha iyi planlamanızı öneririm.

Bunun fikri doğabilir şu an için, hazırlığı olabilir ama henüz girişim için zamanı değil gibi görünüyor.


Kova Burcu Kasım 2023


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Kova Burcu Kasım 2023


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Kova Burcu Kasım 2023


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sağlıklı, huzurlu, bereketli bir ay diliyorum hepimize.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!