24-30 Temmuz 2023 Astroloji Gündemi

24-30 Temmuz 2023 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Bir süredir konuştuğumuz Venüs retrosu 23 Temmuz itibariyle başladı. 4 Eylül’e kadar sürecek, ortalama 40 günlük bir retro süreci var önümüzde.

Venüs Retrosu Aslan Burcunda 23 Temmuz-4 Eylül 2023

Bu hafta Merkür’ün yeni transiti başlayacak. 29 Temmuz Cumartesi günü 00:31’de başak burcuna geçiyor Merkür.

Mars da başak burcunda. Mars’ın yanına geliyor. Başak temaları kuvvet kazanacak bu dönemde. Başak burcu temalarını düzene koymamızı isteyen bir dönem.

İş, hizmet, üretim, verim, emek, hasat, işleyiş, düzen, günlük düzen, yaşam kalitemiz ana temalar.

Mars yazımı ekleyeyim buraya. Detayları ve burçlar üzerinden neler olabileceğini, fırsat alanlarımızı görmek için bu linki tıklayabilirsiniz ↓

Mars Başak Burcunda 10 Temmuz-27 Ağustos 2023

Merkür’ün başak transiti için olasılıklarınızı Temmuz ayı burç yorumlarınızda görebilirsiniz. Ayrı bir yazı ile de konuyu detaylandırırız.

Buradan görebilirsiniz ↓                 

Koç Burcu Temmuz 2023,  Boğa Burcu Temmuz 2023,

İkizler Burcu Temmuz 2023,  Yengeç Burcu Temmuz 2023,

Aslan Burcu Temmuz 2023,  Başak Burcu Temmuz 2023,

Terazi Burcu Temmuz 2023,  Akrep Burcu Temmuz 2023,

Yay Burcu Temmuz 2023,  Oğlak Burcu Temmuz 2023,

Kova Burcu Temmuz 2023,  Balık Burcu Temmuz 2023

Haftanın başında gergin bir görünüm var. Son birkaç gündür etkisindeyiz. Pluto ve kuzey Ay düğümü arasında bir kare açı var. Geçmişin öfkeleri yeniden köpürüyor gibi. Bu halden çıkmamız, bu halin içinde dağılmamamız için olanlar içindeki matematiği görmemiz gerekiyor. Yaşananların öğretisini alıp geri kalan kısmını serbest bırakmamız gerekiyor.

Diğer detaylara da gün gün bakacağız.

Buraya bir not ↓

Yazımın son bölümünde, en aşağı kısımda güncele dair transitlerin linkleri var. Bir elementler yazı dizim var ayrıca. Aşağıdan onlara da bakabilirsiniz.

Instagram içeriklerimi de görmek isterseniz ;

Instagram hesabım ↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


24-30 Temmuz haftasının gezegen açıları :

25 Temmuz : Pluto Kuzey Ay düğümü karesi : Pluto 29° Oğlakta, Kuzey Ay Düğümü 29° Koçta

Yazımın giriş kısmında yer verdim bu açıya.

27 Temmuz : Merkür Venüs kavuşumu : Merkür 28° Aslanda, Venüs 28° Aslanda

Bizi iyi tarafa taşıyacak bir görünüm. Plutonik etkilere karşı bir Venüs desteği var elimizde. Erdemli olmayan, haksızlıklar yapan, hakkaniyetsiz, sevgisi, iyi niyeti eksik kimselerin yaşam enerjimizi eksiltmesine izin vermeyelim.

Biz enerji alanımızı temiz tutalım. Güzel şeylere verelim dikkatimizi. İşimize gücümüze bakalım.

İyiliğimize, sağlığımıza , iyilik halimize katkı olacak güzel, faydalı alışverişlerimiz de olabilir.

28 Temmuz : Merkür Kuzey Ay Düğümü üçgeni : Merkür 29 Aslanda, Kuzey Ay Düğümü 29 Koçta

Bazı yanlışlardan dönmek, enerjimizi boş yere dağıttığımız yerleri fark etmek, fayda getirecek olana odaklanmaya başlamak, mental olarak toparlanmak, vakit kayıplarını sonlandırmak gibi bir değişim var burada.


Her bir günü detaylarıyla inceleyelim şimdi.

24 Temmuz Pazartesi

Ay terazi burcunda. Hocalarla, danışman kişilerle, birlikte ilerlediğimiz kişilerle iletişimlerimiz olabilir bugün.

İşimizde yeni anlaşmalara, karlı iş birliklerine açık bir gündeyiz. Bağlantılar hareketli.

Akşam ve gece saatlerinde Ay Kiron karşıtlığı geliyor. İlişkiler içinde tatsızlıklar olabilir. Kendi içimize dönmek, biraz izole olmak daha iyi belki.


25 Temmuz Salı

Ay 19:55’e kadar terazi burcunda.

Sabah saatlerinde Ay Merkür altmışlığı aktif. İş bağlantıları, ticari anlaşmalar, satışlar, siparişler, iletişimler için güzel bir zaman.

Öğle saatlerinde Ay Venüs altmışlığı geliyor. Parasal anlamda şanslarımız olabilir.

Bu haftanın başında önemli bir görünüm var. Pluto ve kuzey Ay düğümü arasında bir kare açı var.

Ay bu akşam bu kare açıyı tetikliyor. Kuzey Ay düğümü ile karşıtlık, Pluto ile kare açı yapıyor. Bir gerginlik var. Huzursuzluk var. Belki içimizde, belki somutta. Geçmişte öfkelendiğimiz şeyler yeniden köpürüyor gibi. Yaşananların kök nedenlerini görmeye çalışalım. Olayları zihnimizde tekrar etmek yerine bizi bu halden çıkış kapısına götürecek şeyler yapmaya bakalım.

18:05-19:55 arasında Ay boşlukta. 19:55’te akrep burcuna geçiyor. Geçince Güneş ile bir kare açı oluşuyor aralarında. Bizi hedeflerimizden alıkoyan, enerjimizi dağıtan, odağımızı bozan şeyleri fark ettirmek istiyor bize. Enerjimizi o alanlardan almamız gerekiyor.


24-30 Temmuz 2023 Astroloji Gündemi


26 Temmuz Çarşamba

Ay’ın gün boyunca akrepte olacağı bir gün. Parasal konular var. Ödemeler var. Banka işlemlerimiz var. Belki aile içinde, yakın arkadaş çevremiz içinde borç alma verme konuları da olabilir.

Sabah erken saatlerinde bir Ay Satürn üçgeni var. Satürn balıktan yapıyor bu güzel açısını. Balık burcu olumsuz duygularımızdan arınmakla ilgili. İçimizi temizlemek gibi bir hal var burada. Olana, bitene aklın tarafından bakabilmek. Duyguları dengelemek. Ferahlamak. Kendimizi huzurlu ve sakin bir yere taşımak. Bir şeye şekil vermek. Dengesini bulmak. Uygun yöntem bulmak. Sonuç almak. Böyle bir açı bu.

Öğle saatlerinde Ay Mars altmışlığı geliyor. Bekleyen işler için hareketlenebiliriz. Planladıklarımızı yapabiliriz. Motivasyonu yüksek bir hareket enerjisi var.

Akşam saatlerinde bir Ay Jüpiter karşıtlığı geliyor. Bütçemize dikkat edelim. Abartılı, önceliği ve önemi olmayan alışverişler olabiliyor böyle zamanlarda. Paramızı doğru harcamamız gerekiyor. Hele de böyle bir ekonomik ortamda.


27 Temmuz Perşembe

Ay bugün akrep burcunda yine. Akrep transitinin son günündeyiz.

Günün ilk yarısında bir Ay Uranüs karşıtlığı var. Parasal kayıplar olabilir. Boş yere yapılacak bir alışveriş olabilir. Hesapta olmayan bir konu doğabilir, oraya bir masraf olabilir. Uranüs’ün uyumsuz açılarında plansız, beklenmedik şeyler olabiliyor. Yine öyle bir atmosfer var.

Akşam saatlerinde Ay Neptün üçgeni ile çok daha dingin bir taraftayız. Ama enerji aşağıda. Dinlenmeye ihtiyaç duyabiliriz. Kendimizle kalmak isteyebiliriz.

Gece saatlerinde Ay hem Merkür, hem Venüs ile uyumsuz açılarda. Dialoglar istediğimiz gibi akmayabilir. Birbirimizi kırabiliriz. Yanlış anlamalar, yanlış anlaşılmalar olabilir. Bu akşam kendimizle, kendi içimizde kalmak, sessizleşmek daha güzel olabilir.


24-30 Temmuz 2023 Astroloji Gündemi


28 Temmuz Cuma

Ay 03:23’te yay burcuna geçiyor.

Günün ilk yarısında Ay Güneş üçgeni ile şanslar var. Yapmak istediklerimiz için kullanalım.

Günün ikinci yarısında, öğle ve gündüz saatlerinde Ay Satürn karesi geliyor. Belirsizlikler, beklemeyi gerektiren durumlar, ilerlemeyi güçleştiren pürüzler olabilir. Aceleci olmayalım. Durumlar için yeni düzenleme yapalım.

Akşam saatlerinde Ay Mars karesi ile sinirliyiz biraz. Kimseyle münakaşaya girmemek en güzeli. Çünkü patlamaya müsait bir enerji var.


29 Temmuz Cumartesi

Ay yay burcunda ilerliyor.

Günün ilk yarısında Ay Kiron üçgeni ile bir konuyu daha iyi bir hale getirmek mümkün.

Yay burcu geçişi olduğu için yolculuklar, uzaklara gideceklere, uzaklardan gelecekler var.


24-30 Temmuz 2023 Astroloji Gündemi


30 Temmuz Pazar

Ay 06:44’te oğlak burcuna geçiyor.

Sabah saatlerinde bir Ay Merkür üçgeni var. Gün için dışarıya program yapabiliriz. Sosyalleşebiliriz. İletişimlerimiz, haberleşmelerimiz olabilir.

Gündüz saatlerinde yine güzel bir açı geliyor. Bir Ay Satürn üçgeni çalışıyor. Yakınlarımızla bir araya gelmek, kendimizle kalmak, keyif aldığımız şeyleri yapmak isteyebiliriz. Enerjisi güzel bir gün.


İçinde olduğumuz güncel transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var ↓ O da burada ↓

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Güzel bir hafta olsun. Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!