Yengeç Burcu 2021

Yengeç Burcu 2021

Merhabalar sevgili yengeçler ve yükseleni yengeç olanlar !

Bir yılı daha tamamlıyoruz. Oldukça farklı bir yıl yaşadık. Pandemi hepimizi şaşırttı, her birimizi zorladı. Çok değişik bir yıl oldu 2020.

O yüzden yeni yıldan beklentilerimiz büyük 🙂 Hepimiz için ferahlıklar, güzel açılımlar diliyorum.

Şimdi bakalım, yeni yıl size neler getirebilir ? 2021’de ana gündemleriniz neler olabilir ? Yaşamınızın hangi alanları aktif hale gelebilir ?

Olasılıkları anlamak için ;

Jüpiter, Satürn ve Uranüs gibi ağır hareket eden gezegenlerin transitlerine,

Kuzey güney Ay düğümlerinin bulunduğu, yani tutulmaların gerçekleşeceği aksa bakacağız temel olarak.

Ayrıca Merkür retrolarını da konuşacağız. Retro zamanlarında durmak, beklemek önemli. Çünkü Merkür retrolarında başlatılan şeyler problem yaratabiliyor.

Tabii burç yorumları çok geneldir. Anlatacağım her şey, genel etkilerdir. Önemli olan ise doğum haritamızdır. Bireysel anlamda yaşayabileceğimiz şeyler, gezegen transitlerinin, tutulmaların, retroların haritamızla teması ile şekillenir.

Kişisel olasılıklardan haberdar olmak, şansları iyi değerlendirmek, zorlu etkilere karşı temkinli olmak adına, astrolojik danışmanlık almak, yani doğum haritası analizi yaptırmak isteyenler için

İletişim adresim : anlatburcak@gmail.com

Beni ‘Instagram’dan da takip edebilirsiniz bu arada. Tıklayınız : @astroloji.anlatburcak

Hadi başlayalım !

JÜPİTER

Jüpiter 19 Aralık 2020’de kova burcuna geçiyor. 29 Aralık 2021’e kadar kova burcunda olacak.

Yaklaşık 1 yıldır oğlak burcunda transit ediyordu.

Oğlak burcunun doğası ile Jüpiter’in doğası oldukça farklı. Uyumsuzlar. Dolayısıyla eğitim, seyahatler, ekonomi gibi Jüpiter temalarında sorun yaşayacağımız belliydi. Üstelik Jüpiter burada Pluto ile 3 kez kavuşum yaptı. Tam bir kaos yılı oldu.

Pluto krizleri, zorlukları, sorunları, kaosu simgeleyen bir gezegen çünkü.

Oğlak sizin 7.eviniz. 2020 yılında evlilik, eş ile ilgili konular, ilişkiler, partnerinize dair konular, iş ortaklığı gibi konularda sıkıntılı durumlar ve dönüşümler yaşamış olabilirsiniz.

Artık Jüpiter’in oğlak transiti bitiyor.

19 Aralık 2020-29 Aralık 2021 arasında kova burcunda olacak Jüpiter. Sizin 8.evinizde olacak.

Mücadele halinde olduğunuz bir miras, bir mal paylaşımı konusu varsa, bir tazminat konusu varsa, bir sigorta, yasal konularla bağlantılı bir para meselesi varsa, bir davanız varsa mesela, bu parayı alabileceğiniz bir yıl geliyor.

Öğrenci iseniz burs alabilirsiniz. Aileden gelen destek artabilir. Evliler, eşin gelirinden yana yeni güzel gelişmelere açık olacaklar.

Kredi çekmek isteyenler, önemli bir yatırım yapacak olanlar, atılacak bir adım için krediye ihtiyaç duyanlar, bunu Jüpiter kovada iken yapabilirler.

8.ev cerrahi müdahalelerle de bağlantılı. Olmak istediğiniz bir ameliyat varsa, operasyon gerektiren bir konu varsa, Jüpiter’in kova döngüsünde konu güzelce, kolayca hallolabilir. İstenen sonucu verebilir.

Jüpiter 2021’de kova transitini hızlıca tamamlayarak bir süre için balık burcuna geçecek.

13 Mayıs-28 Temmuz arasında Jüpiter balık burcunda olacak. Sonra retrosunda kova burcuna geri dönecek. Asıl Jüpiter-balık döngüsünü ise 2022’de yaşayacağız.

2021’deki balık döngüsü, bir fragman bizim için. Bu süreçte Jüpiter’in balıkta iken neler getirebileceğini göreceğiz ve haritamızda balık burcunun olduğu alanda yeni konular bir niyet, bir plan olarak başlayacak. Balık sizin 9.eviniz.

13 Mayıs-28 Temmuz arası bu dönemde 9.evinizde ilerleyecek olan Jüpiter ile seyahatler, geziler konusunda şanslı olacaksınız. Başka bir şehre ya da ülkeye taşınma niyetiniz varsa, ilk adımlar bu evrede atılabilir ya da bu süreç size bu yönde bir niyet getirebilir.

Yüksek öğrenim konusunda yeni kararlarınız, hedefleriniz olabilir ayrıca. Bunların gerçekleşeceği yıl, 2022 olabilir. Bu kuvvetli bir ihtimal. Çünkü 2022’de Jüpiter tam anlamıyla balık burcunda olacak, dediğim gibi.

13 Mayıs-28 Temmuz arası olan bu dönem dışında, 2021 genelinde 8.eviniz üzerinden Jüpiter etkisi alıyorsunuz. Parasal konularda fırsatlar var.


SATÜRN

Satürn son 2,5 yıldır oğlak burcunda, yani 7.evinizdeydi. Evlilik, ilişki, ortaklık, sözleşmeler, imzalı işler, hukuksal konular üzerinden zorlu etkiler almış olabilirsiniz.

Satürn buradan çıkıyor artık. Saymış olduğum bu konulara şekil vermiş, olması gerektiği hale getirmiş olmalı. Oğlak döngüsünü tamamlıyor Satürn.

Satürn 17 Aralık 2020’de kova burcuna geçiyor. 7 Mart 2023’e kadar kovada olacak.

Kova sizin 8.eviniz. Bu evin konularında yeni sorumluluklar, yeni başlangıçlar, temelini inşa edeceğiniz yeni işler getirecek size.

Finansal alanlar, muhasebe, vergi, sigortacılık alanları 8.ev kapsamında. Bu alanlarda bir eğitime ya da eğitiminiz varsa işe başlayabilirsiniz.

Parasal konularda daha fazla sorumluluk alabilirsiniz. Kredi çekebilirsiniz. Yeni ödemeleriniz, sorumluluklarınız olabilir.

Bir sigorta başlangıcı olabilir. Geleceğiniz için bir sigorta ödemeye başlayabilirsiniz.


Satürn Uranüs kareleri 2021

2021’de Satürn ve Uranüs arasında bir kare açı oluşacak. Toplamda 3 kez meydana gelecek bir görünüm.

Bu kare açının etkisi, Şubat, Haziran ve Aralık aylarında oldukça belirgin olacak.

17 Şubat, 14 Haziran ve 24 Aralık, açının kesinleşeceği tarihler.

Ama sadece gün bazında bu tarihlere odaklanmayalım. Çünkü Satürn de, Uranüs de, ağır hareket eden gezegenler. Dolayısıyla yaptıkları bir açı, uzun süre korunuyor, aynı kalıyor.

Bu sebeple ortaya çıkacak olan gündemler, değişimler haftalara, aylara yayılacaktır. Zaten 2021’in ana enerjisini bu kare açı oluşturuyor.

Satürn 8.evinizde, Uranüs ise 11.evinizde.

Bu kare açı size 2021’de :

Mesleki konularda, içinde bulunduğunuz ekipler, yapılar, kurumlarla ilgili konularda değişimler getirebilir. İşiniz ya da çalıştığınız şirket içinde göreviniz değişebilir.

Maddi güç gerektiren konularda planlarınız, hedefleriniz bir süre için değişebilir. Yeni durumlara adapte olmak için erteleyeceğiniz şeyler olabilir.

Büyük borçlara girmemek gerektiğini söyleyen bir kare açı. Ev almak gibi, araba almak gibi büyük yatırımlardan uzak durmak faydanıza olur. Bir kredi çekebilirsiniz örneğin ama rakamların büyük olmaması önemli.

Gönlünüzde olan bir şeyi yapmak, mesela hayalinizdeki arabayı almak, maddi anlamda zora sokabilir sizi. İşinizde değişen şartlar, ödemeleri zorlaştırabilir. O yüzden bu yıl maddi konularda büyük hareketlerden kaçınmalısınız.


2021 Merkür Retroları

30 Ocak-21 Şubat 2021

26 derece kova burcunda başlayacak, kovanın 11 derecesine kadar devam edecek.

8.evinizde gerçekleşecek bir retro. Geçmişten gelen borçlar, mesela öğrenciliğinizde devletten aldığınız bir kredi, karşınıza çıkabilir. Bir dostunuzdan, bir ahbabınızdan bir borç aldıysanız, bu retro sürecinde ödemenizi rica edebilir.

Retrolar bir temizlik süreci aslında. Kredi kartı borcunuzu bitirebilirsiniz. Yüklü ödemeleriniz varsa küçültebilirsiniz. Maddi anlamda bazı şeylerin çözülebileceği bir döngü.

29 Mayıs-22 Haziran 2021

24 derece ikizler burcunda başlayacak ve ikizlerin 16 derecesine kadar geri gelecek Merkür.

12.evinizde yapacak Merkür bu retro hareketi.

12.ev, şöyle etkileri açığa çıkarabiliyor : Kişi, yaptığı işlerde bir isteksizlik yaşayabiliyor. Hevesler azalabiliyor. Bedensel enerji azalabiliyor. Kişi izole olmak, inzivada olmak, bir şeylerden uzak olmak istiyor.

Bu sizin için bir dinlenme döngüsü olabilir. Durmak isteyebilirsiniz. İletişimleri azaltmak isteyebilirsiniz. Ruhsal anlamda kendinize vakit ayırmak, kendinizle olmak isteyebilirsiniz. Sizin için göreceli olarak sessiz geçecek bir mola zamanı bu.

27 Eylül-18 Ekim 2021

25 derece terazi burcunda başlayacak, terazinin 10 derecesinde bitecek.

4.evinizde yaşayacaksınız bu süreci.

Taşınmak gibi bir niyeti olanlar, bu döngüde beklesinler. Harekete geçmek için uygun bir zaman değil. Tuttuğunuz ev, size memnuniyet getirmeyebilir. Ev almak, ev satmak, arsa almak gibi konular için de söylüyorum bunu. Bunları retroda yapmayın.

4.ev yuvamız, yaşam alanımız demek. Ev içinde ilgilenmenizi gerektirecek bazı arızalar, sorunlar da doğabilir. Evinizle ilgili konularla meşgul olacağınız bir retro süreci yaşayabilirsiniz.

Aile bireylerinizin bazı gündemleri olabilir. Yapılması gereken işler çıkabilir.

Geçmişten gelen, bir süredir halledilememiş bir şeylerin çözülme zamanı bu. Çünkü retrolar yarım kalmış, sonuçsuz kalmış konuların çözülme zamanıdır.


Kuzey Güney Ay Düğümleri ve Tutulmalar

Güneş ve Ay tutulmaları, kuzey güney Ay düğümlerinin bulunduğu burçlarda gerçekleşirler.

2021’de kuzey Ay düğümü ikizler burcunda, güney ay düğümü (tam karşısında olur) yay burcunda olmaya devam edecek yine. Mayıs 2020’den beri bu hattalar. 2021 için de durum aynı.

İkizler burcu sizin 12.eviniz. Yay burcu 6.eviniz. 6-12 aksının aktif olduğu bir yıl yaşayacaksınız.

Son derece kaderseldir Ay düğümlerinin getirileri.

Hayat akışı bizi kadersel olarak, güney Ay düğümünün olduğu taraftan, yani o evin temsil ettiği konulardan uzaklaştırır ve kuzey Ay düğümümüze yönlendirir.

Her zaman kuzey Ay düğümümüze doğru gideriz.

Kuzey Ay düğümü hangi evimizden geçiyorsa, o evin konularında yeni başlangıçlar olur. Şanslı gelişmeler yaşarız. Yeni ortamlara dahil oluruz. Yeni sosyal bağlantılarımız oluşur.

12.ev hastanelerle, şifa sunan yerlerle, tedavi-terapi merkezleri ile bağlantılı bir alan. Sağlık alanında eğitim almaya başlayabilirsiniz. Bu yönde bir eğitiminiz varsa, çalışmaya başlayabilirsiniz.

Sağlık dışında hizmet sektörlerinde bir iş başlayabilir.

Fiziksel ya da ruhsal tedavi gerektiren bir durumunuz varsa, tedavi görebilirsiniz. Şifalanabilirsiniz. İyileşebilir, konuyu geride bırakabilirsiniz.

Spiritüel konularda çok geliştirecek bu döngü sizi. 12.ev ruhsal derinlik alanıdır. Pek çok yeni bilgi ile değişeceksiniz, dönüşeceksiniz, yaşamınız değişecek. Sezgiselliğinizi kullanmaya, evrenden gelen işaretleri fark etmeye başlayacağınız bir uyanış döngüsü geliyor.

2021 yılı için Güneş ve Ay tutulmalarının tarihleri şöyle :

2021 Güneş Tutulmaları

10 Haziran 2021 → 19⁰ İkizler Güneş Tutulması

4 Aralık 2021 → 12⁰ Yay Güneş Tutulması

2021 Ay Tutulmaları

26 Mayıs 2021 → 5⁰ Yay Ay Tutulması

19 Kasım 2021 → 27⁰ Boğa Ay Tutulması


2021 yılının her birimize sağlık, şans, mutluluk, bereket ve keyif getirmesini diliyorum !

Ne diliyorsanız, en hayırlı ve en kolay şekilde gerçekleşmesini diliyorum.

2021 yılı şükürler olsun ki, astrolojik olarak 2020 kadar zorlu, problematik göstergelere sahip değil.

Ama bütünüyle şahane de olmayacak elbette. Bu hiçbir yıl için mümkün değil. Hayat öyle değil 🙂

Mümkün olan en iyi olasılıklar gerçek olsun diyelim !

Hepinize iyi seneleerr ! Gönlünüzce bir yıl olsun 🙂

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!