Boğa Burcu Şubat 2024

Boğa Burcu Şubat 2024

Boğa Burcu Şubat 2024

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Şubat ayını anlatacağım sizler için. Nasıl bir ay bekliyor sizi ? Neler olabilir ? Birlikte bakalım.

Şu nokta önemli, en başından söyleyeyim : Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Dolayısıyla bu öngörüler yükseleni boğa olanlar için tutarlı olacaktır.


GÜNEŞ

Güneş 19 Şubat’a kadar kova burcunda olacak. Burası 10.eviniz.

10.ev iş demektir. Kova burcu ise ekip demektir.

İşinizde ekip içi konular önde olabilir bu dönemde. Örneğin ekip içi görev dağılımı, iş bölümünde kimin nasıl bir rol üstleneceği, hangi işi kimin yapacağı gibi konular.

Ekibinizle işlerin paylaşımını yeniden yapabilirsiniz, yeni düzenlemeler olabilir. Yeni projeler doğabilir, bu projeler doğrultusunda görevlendirmeler olabilir.

Bunlar dışında teknik sistemler, elektronik aletler, dijital alanlar, internet üzerinden yapılan şeyler, teknolojik, dijital konular kova burcu ile ilgilidir.

Bu alanlarda aktif iseniz, bu yönde konularınız varsa Güneş burada iken içinde olduğunuz sistemlerin, kullandığınız dijital sistemlerin yeni düzenlemeleri olabilir. Yeni kurallar belirlenebilir. Bu kurallar doğrultusunda güncellemeniz gereken şeyler olabilir. Bu yönde bildirimler alabilirsiniz.

Sistemlerinizi güncelleyebilirsiniz.

İnternet üzerinden işleri olanlar için yoğun bir dönem.

19 Şubat günü 07:14’te balık burcuna geçiyor Güneş. 11.evinize geliyor.

11.ev arkadaşlarımızı simgeliyor. Ahbap çevremiz, işimizde ekip arkadaşlarımız, iş arkadaşlarımız bu evin konusu.

Güneş burada 11.ev kişileri üzerinden, balık temalarını çalıştırabilir.

Balık burcu sağlık konularıyla ilgilidir. Bir ahbabınız rahatsızlanabilir. İstirahat etmesi gerekebilir.

Grup çalışmaları, takım faaliyetleri 11.evle ilgilidir. Böyle çalışmalarınız varsa bir arkadaşınız/bazı arkadaşlarınız grup içinde olmayabilir, çalışmalara katılamayabilirler bir süre.

Yapılacak işleri kalan kişilerle paylaşmanız gerekebilir. Bu da iş yükünüzü artırabilir biraz.

Ekipten ayrılanlar olabilir. İş değiştirenler olabilir. Balık burcu sonlanmalarla ilgilidir. İşi bırakacak olanlar olabilir. Değişimler olabilir.

Bunun dışında balık burcu gizli şeyleri, üstü örtülü şeyleri simgeler. İşinizde ya da sosyal hayatınızda arkadaş gruplarınız içinde bu zamana kadar haberdar olmadığınız bazı durumları öğrenebilirsiniz.

Birileri doğru olmayan, iyi olmayan, etik olmayan şeyler yapmış olabilirler ve bunlar görünür hale gelebilir. Bunların bedelleriyle yüzleşebilirler.

Balık burcu sonlanmaları simgeler. 11.ev ise sosyal hayatımızı. Arkadaş çevrelerinizde elemeler yapabileceğiniz bir ‘sosyal temizlik’ dönemi diyebilirim.


Boğa Burcu Şubat 2024


MERKÜR

Merkür 5 Şubat’a kadar oğlak burcunda. 9.evinizde.

Yeni bir eğitim kararı alabilirsiniz, bu yönde bir niyet doğabilir içinizde. Eğitim programı ve eğitmen araştırması yapabilirsiniz. Uzman kişilerle irtibata geçebilirsiniz.

Sizin ya da ailenizden birinin, bir yakınınızın yolculukları olabilir.

Bir geziniz olabilir. Kendinize güzel bir yer keşfedebilirsiniz.

Yabancı kültürler ile ilgili ufkunuzu genişletecek çokça yeni bilgiler edinebileceğiniz, daha fazla okumak, araştırma yapmak isteyeceğiniz, entelektüelite anlamında derinlikli bir Merkür transiti sizin için. Bunlar 9.ev konusudur.

Akademisyen olanlar, akademik hayatı olanlar için bol iletişimli, haberleşmeli bir dönem. Çalışmalar hızlanır, projeler ilerler.

5 Şubat günü kova burcuna geçiyor Merkür. Bu transit 23 Şubat’ta tamamlanacak. 23 Şubat’a kadar 10.evinizde olacak.

10.evde bir Merkür ile odağınız iş olur. 10.ev iş hayatımızı temsil ediyor.

Kova burcu dijital alanlarla ilgili bir burç. Dijital sistemler, teknolojiler var kovada.

Ne yapabilirsiniz bu Merkür ile ? Neler olabilir ?

İşinizde yeni dijital sistemler kullanmaya başlayabilirsiniz. Var olan sistemleri güncelleyebilirsiniz.

Yeni teknolojiler satın alabilirsiniz.

Dijital platformlarda, sosyal medyada üretimleri olanlar için renkli, verimli, bol iletişimli, hareketli bir dönem. Kalabalığınızı büyütebilirsiniz. Var olan okuyucu/takipçi kitlenizle bağınızı güçlendirecek güzel paylaşımlarınız olabilir.

Merkür 23 Şubat’ta balık burcuna geçiyor. 11.evinize geliyor.

Sosyal çevreniz, arkadaş çevreleriniz içinde bir şeylere takılabilirsiniz, keyfiniz kaçabilir biraz. Erdemli/etik/iyi/doğru olmayan bir şeyler yapılmış olabilir. Birileri hakkında bir şeyler duyabilirsiniz. Bir hayal kırıklığı yaratabilir sizde bu şeyler.

Merkür burada şöyle de çalışabilir :

Balık burcunun alma verme dengesi eksiktir. Verilen şeylerin karşılık bulamamasını, vermeyi ama alamamayı simgeler balık.

Arkadaşlarınızdan yana bir şeylere gücenebilirsiniz. Siz onlara çok güzel şeyler yaptınız belki. Belki bunlar karşılıksız kaldı. Değer görmedi.

Siz onlara ihtiyaç noktalarında destek oldunuz belki. Belki aynı destek siz ihtiyaç duyduğunuzda size gelmedi.

Bunları yaşıyor olmanıza rağmen tolere ettiğiniz kişiler varsa, tam buralardan yeni deneyimler verebilir hayat.

Hayat gereken tavrı koymamız için ; böyle şeylere tolere ettiğimizde artırıyor bunları. Artırıyor ki biz ‘hayır’ diyelim. ‘Hayır’ demeyi öğrenelim. Sınırlarımızı korumayı öğrenelim. Değerimizin eksiltilmesine müsaade etmeyelim. Değer görmediğimiz yerden gidelim.

Arkadaşlarla ilgili konularınız olabilir bu ay. Sosyal yaşamınızda bir temizlik yapabilirsiniz. Bir sadeleşme görüyorum burada.


Boğa Burcu Şubat 2024


VENÜS

16 Şubat’a kadar oğlakta olacak. Yani 9.evinizde.

9.evin ve oğlak burcunun konularını birleştirerek bakalım olasılıklara.

9.ev eğitimi, akademiyi, akademik çalışmaları simgeler.

Oğlak burcu ise yetkiyi, konumu, yetki sahibi kimseleri, hocaları, okul yönetimini, eğitim hayatınızda yapmanız gereken işleri.

Bu konularda bir şeyler güzelce akacaktır. Yoluna girecektir.

Kurullar, jüriler, karar verici konumda olanlar oğlağın konusu. Akademik yaşamınızda bir tez sunumunuz, tez inceleme sunumunuz, raporlamanız olacaksa bunları güzelce yapabilirsiniz.

Belki bir makalenizin yayınlanması için bir dergiye başvurunuz olduysa onay, kabul alabilirsiniz. Çalışmanız yayınlanabilir. Bir projenize kaynak bütçe almak yönünde bir başvurunuz olduysa bu kabul edilebilir. Başka kaynaklar da doğabilir.

Akademik konular için şanslı bir dönem.

Oğlak burcu işimizi simgeliyor aynı zamanda. 9.ev ise uzakları. Yurt dışı bağlantılı yeni anlaşmaların doğabileceği, yeni müşteri bağlantıları kurabileceğiniz, bu açıdan da kolaylıklı, şanslı, bereketli bir zaman.

16 Şubat 19:06 itibariyle yeni transitine başlıyor, kova burcuna geçiyor Venüs. 10.evinize geliyor.

İş başarıları. İş kazançları. İş tatmini. Motivasyon, üretim. Satış, sipariş, para, kazançların artışı. Bu pakette bunlar var 🙂

İşinizde güzel şeyler yaşayabilirsiniz Venüs ile 🙂 Hem maddi anlamda daha çok kazanabilirsiniz, hem de manevi/duygusal anlamda tatmin yaratacak güzel işler yapabilirsiniz.


Boğa Burcu Şubat 2024


MARS

13 Şubat’a kadar oğlak transitinde. 9.evinizde.

Güçlü olduğu bir yerde. Oğlakta güçlü çalışır Mars. Bu dönemde hepimiz, her birimiz hayatlarımızda yeni şeyler başlatacağız. Siz bunları 9.ev konularında yapıyor olacaksınız.

Uzaklarla iş yapmak isteyenler, başka şehirlerle, ülkelerle iş bağlantıları kurmak, bunları artırmak isteyenler Mars’ın oğlak transitinde yeni iş fikirleriyle, başarılı iş planlarıyla yapabilirler bunu.

Yer değişiklikleri olacaksa bunlar gerçekleşebilir. İş seyahatleri artabilir.

İş için başka bir yere yerleşme hazırlığında olanlar varsa bunun olabileceği bir Mars transiti.

Mars 13 Şubat günü 09:05’te kova burcuna geçiyor, 10.evinize geliyor.

İş. İş. İş. Work. Work. Work 🙂

10.evden transitler alıyorsunuz bu ay.  Konunuz iş. İşinizde ürettikleriniz. Sistemleriniz. İş düzeniniz. Kazançlarınız. Kazançları artırmanın yolları. Sistemleri iyileştirmenin yolları. Odağınız buralarda.

Kova burcu teknolojiyi, interneti, dijital alanları, yazılımları, teknik sistemleri simgeler.

Bir şeyler hata verebilir zaman zaman. Arızalar, aksaklıklar olabilir Mars ile.

Sistemler işleyişte sorun yaratabilir. Düzeltmeniz, yenilemeniz, güncellemeniz gereken şeyler olabilir.

Sorunlar, problemler esasen daha iyi bir hale taşıyor bizi. Aracı oluyorlar, vesile oluyorlar. Böyle durumlarda düzenimiz içinde sistem açığı diyebileceğimiz eksik/zayıf noktaları fark ediyoruz. Oraları iyileştirince, her şey daha güzel oluyor.

Sizin için de işinizde böyle bir dönem.

Bunun dışında kova burcu arkadaşları, grupları, ekipleri, takımları sembolize eder. Mars ile neler olabilir ? İşinizde ekip içinde zaman zaman anlaşmazlıklar olabilir. Ortak noktalarda buluşamadığınız, hakların, menfaatlerin karşı karşıya geldiği durumlar olabilir. İş bölümü, görev dağılımı konularında birileri bir şeylere itiraz edebilirler örneğin.

Haklı olana hakkını teslim etmek gerekiyor. Kimin söylediği doğru ve mantıklı ise onu dinlemek, mantıklı olanı yapmak gerekiyor.


Boğa Burcu Şubat 2024


Şubat 2024 Ay Döngüleri :

10 Şubat : Kova Burcunda Yeniay : Ay 20° Kova, Güneş 20° Kova

10.evinizde doğacak yeniay. Uranüs’ün kare açısıyla gerçekleşiyor. Uyumlu bir açı değil bu.

Yukarıda Mars başlığında anlattığım konuları çalıştırabilecek bir yeniay.

O Marsiyen olasılıklar, bu yeniaya yakın günlerde gerçekleşebilir. Çözümlere odaklanın diyeceğim. Uzlaşmak, birbirimizi anlamak, sorun varsa çözmek, yapıcı tavırda olmak gerekiyor.

Yeniaya Kiron’un ve kuzey Ay düğümünün uyumlu açıları var. Yenilemek ve iyileştirmek anlamına geliyor bu pozitif açılar.

Şunu da söyleyeyim :

Kiron’un uyumlu açıları iyileşme sembolüdür. Kova ve 11.ev ise arkadaşlıklarımızla ilgili. Sorun yaşadığınız bir arkadaşınızla aranızı düzeltebileceğiniz bir yeniay.

Küslükler olduysa barış gelebilir.


Boğa Burcu Şubat 2024


24 Şubat : Başak Burcunda Dolunay : Ay 5° Başak, Güneş 5° Balık

5.evinizde bir dolunay.

Merkür ve Satürn ile karşıt (uyumsuz) açıda, Jüpiter ile üçgen (uyumlu) açıda gerçekleşecek bu dolunay.

Şöyle söyleyeyim : Merkür’ün karşıt açısı geri planda biraz. O zayıf bir karşıtlık. Derece olarak geride kalmış Merkür.

Daha çok Jüpiter ve Satürn şekillendirecektir olasılıkları.

Başak burcu iş hayatımızı simgeliyor, 5.ev ise hobilerimizi. Bir hobiniz işe dönüşebilir. Bir hobinizi iş olarak yapmaya başlayabilirsiniz. Profesyonel bir zemine taşıyabilirsiniz.

Bu keyfi bir seçim de olabilir, böyle de gerekebilir. Kendinize gelir akışı yaratmak ya da ikinci/üçüncü bir gelir kapısı açmak için yapabilirsiniz böyle bir şeyi.

Hamilelikler, bebekler, çocuklar 5.evin konusudur.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için konunun gündemde olabileceği bir zaman. Bir sağlık konusu, bir tedavi gerekliliği, bir kontrol, bir inceleme gerekiyorsa muayene olabilirsiniz, kontrollerinizi yaptırabilirsiniz. Tedavi süreçleri planlanabilir. Yapılması gereken işlemler varsa, bunları yaptırabilirsiniz.

Çocuklarınızla ilgili konular da öne çıkabilir bir 5.ev dolunayı ile.

Sağlık bir başak temasıdır. Ufak tefek sağlık sorunları, üşütmeler, ateşlenmeler, vb olabilir dolunaya yakın günlerde.

Yetişkin yaşta çocuklarınızın yaşam düzenleri, işleri, çalışma hayatlarıyla ilgili konuları olabilir. Yeni planları, kararları olabilir çocuklarınızın.


Boğa Burcu Şubat 2024


Şubat ayı genel hatlarıyla böyle görünüyor sizler için. Elbette her zaman için olasılıklarımız kişisel doğum haritamızla şekillenir.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Boğa Burcu Şubat 2024


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Boğa Burcu Şubat 2024


Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Keyifli, huzurlu bir ay diliyorum 🙂 Görüşmek üzere, sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!