Akrep Burcu Mart 2023 – İş & Düzen & Sorumluluklar

Akrep Burcu Mart 2023 – İş & Düzen & Sorumluluklar

Merhabalar hepinize sevgili okuyucularım,

Şubat ayı ne yazık ki tarihte korkunç deneyim ve acılarla yerini alan, unutulmayacak, unutmamamız gereken bir ay oldu. Hiçbirinin yaşanmadığı günlere dönmek, zamanı geri almak istiyoruz hepimiz.

Ama gerçeği, olanı, realiteyi değiştiremiyoruz. Öyleyse bu resmin içinde kalanlar için birlik olalım inşallah. Hayatlara değelim, dokunalım. Bir vatandaş olarak sorumluluk alalım, bildiğimiz yerden katkımızı sunalım. Elimizden gelen noktalarda ihtiyaç sahiplerine yardımcı olalım.

Bir yandan da önlemlerimizi alalım, hazırlıklarımızı yapalım her birimiz kendimiz için.

İstanbul’da iseniz İBB’nin Bina Tespiti hizmeti var. Başvuruyorsunuz ve ekipler gelip inceleme yapıyorlar. Ücretsiz bir uygulama. Bina riskli çıksa dahi yıkım kararı ya da tahliye için değil bu uygulama. Yasal haklar kişinin kendisinde.

Bu incelemeyi yaptırarak binanız hakkında bilgi almış oluyorsunuz. Amaç bu.

İstanbul’da isek bunu yapalım. Başka şehirlerde isek devlet birimlerinin, belediyelerin ilgili hizmetlerini araştırıp oturduğumuz yerin analizi yaptıralım. Özel firmalar da var tabii aynı işlemi yapan.

Yaradan hepimizi korusun diyoruz. Bu elbette böyle. Ama biz de kendimizi korumayı bileceğiz. Tedbir alacağız. Üzerimize düşenleri yaptıktan sonra edeceğiz duamızı. Lütfen hiçbirimiz bu konuyu artık ihmal etmeyelim, ertelemeyelim, kendimiz ve sevdiklerimiz için önlemlerimizi alalım.

Ay için bir gündem yazısı var bu linkte ↓ Tarihler, transitler, yeniay & dolunay döngüleri var.

Mart ayı iki büyük değişimin gerçekleşeceği vakit. Satürn ve Pluto’nun burç değiştireceği ay. Bunlara da yer verdim içerikte. Link burada yer alıyor ↓↓

Mart 2023 Astroloji Gündemi

Eğer yükseleniniz akrep ise doğru içeriktesiniz. Yükseleni akrep olanlar yararlanabilir bu öngörülerden. Şimdi ayın detaylarına geçiyorum.


Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda, 5.evinizde.

Hobiler, sanatsal faaliyetler, eğlenceli aktiviteler getirebilir size.

Kutlamalar olabilir. Yakınlarınızla, sevdiklerinizle kutlayacağınız şeyler olabilir.

Bunlar dışında çocuklarınız, yeğenleriniz, yaşamınızdaki çocuklarla ilgili konular öne çıkabilir 5.ev aktive olduğu için.

Güneş 20 Mart’ta koç burcuna geçiyor. 6.evinize geliyor.

Bu değişimle birlikte çalışma hayatınız, iş arkadaşlarınızla iletişimleriniz, iş ve iş dışındaki sorumluluklarınız, günlük rutinleriniz öne çıkmaya başlayacaktır.

Biraz yoğun geçebilir sizin için bu döngü. İş ortamınızda yeni uygulamalar olabilir. Yeni görevleriniz olabilir. İşleyişte değişen şeyler olabilir.

İşinizde bazı düzenleme görevleri verilebilir size. Örneğin arşiv kayıtlarının düzenlenmesi, dosyalanması gibi.

Evinizde ya da işinizde çalışanlarınız varsa ya da astlarınız varsa, onlarla ilgili yeni gündemleriniz olabilir. Değişimler olabilir.

6.evin bir teması daha var. Nedir o ? Evcil hayvanlar. Bir evcil hayvanınız varsa, onunla ilgili konular da doğabilir. Örneğin aşısının vakti gelmiştir ya da bir kontrolü olabilir. Bir veteriner konusu olabilir.


Akrep Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


Merkür 3 Mart’a kadar kova burcunda. 4.evinizde.

Evinizi daha konforlu, daha işlevsel, daha düzenli bir hale getirmek için neler yapabileceğinize odaklanabilirsiniz bu dönemde. Değiştireceğiniz, yenileyeceğiniz eşyalar olabilir.

Kova burcu elektrikli aletleri, elektronikleri sembolize eder. Elektrikli ev aletleri alışverişleriniz  olabilir özellikle.

Merkür 3 Mart’ta balık burcuna geçiyor. 5.evinizde olacak bu kez.

Çocuk sahibi olanlar için hareketli bir dönem. Onlarla ilgili konulara şekil verebilirsiniz bu süreçte. Satın almayı planladığınız şeyleri alabilirsiniz. Onlar için hazırladığınız başlangıçlar olabilir. Kurs kayıtları, eğitimler, etkinlikler gündeme gelebilir.

Sanatın evidir burası. Balık burcu ise ilham demektir. Sanatsal konularda üretimler, yaratıcı fikirler, yaratım gücü yüksek işler, derinliği olan projeler çıkabilir o yüzden bu dönemde.

Kişisel hayatınızda, günlük yaşamınızda zihninizi daha iyi tutmak, huzurunuzu beslemek, yenilenmek, odağınızı yeni şeylere çevirmek isteyebilirsiniz ayrıca. Hobiler edinebilirsiniz. Yeni başlayacağınız bir şeyler olabilir ve bunlar ruhunuza çok iyi gelebilir.

19 Mart’ta bir kez daha burç değiştiriyor Merkür. Koç burcuna geçiyor. 6.evinize geliyor.

İşinizde verimli bir dönem olabilir bu koç transiti sizin için.

6.ev iş hayatımızı simgeler. Koç ise hareketi, yeniliği, başlangıçları, hızlanmayı, girişimleri, güçlü adımları.

İş hayatınızda yeni fikirlere, yeni başlangıçlara çok açık bir dönem. Yeni planlamalar yapabilirsiniz. Hizmet kalitenizi yükseltmek için yeni şeyler ekleyebilirsiniz üretimlerinize.

Hizmet etmek, hizmet almak demektir 6.ev. Ayrıca günlük yaşamımızla, rutinlerimizle ilgilidir.

Dolayısıyla hizmet alacağınız alanlar da olabilir. Koç sporun burcudur. Bir spor salonuna kayıt yapabilirsiniz örneğin.

Düzenli olarak gitmeye başlayacağınız yeni bir ortam eklenebilir günlük yaşamınıza.

Sağlık da bir 6.ev temasıdır. Bedensel sağlığınızı güçlendirecek, bedeninizi arındıracak, sizi yenileyecek güzel şeylere adım atabileceğiniz bir zaman. Örneğin beslenme düzeninizde değişiklikler, daha sağlıklı beslenme kararı, güzel bir detoks, düzenli spor kararı, faydalı rutinler, faydalı alışkanlıklar gibi.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Akrep Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


Venüs 17 Mart’a koç burcunda. 6.evinizde.

Bu evin iş, hizmet, astlar, çalışanlar, sağlık, gündelik yaşam, evcil hayvanlar gibi temaları var.

Venüs iyicil bir gezegen. Şansları, güzellikleri, kolaylıkları anlatıyor.

İş ortamında güzel şeyler yaşayabilirsiniz. Sevineceğiniz yeni şeyler olabilir. Bir görev, görev tanımınızın içinde bir sorumluluk istediğiniz yönde yeniden düzenlenebilir.

Sağlık konusunda aşmaya çalıştığınız bir durum varsa, destek alıyorsunuz Venüs’ten. Güzel gelişmeler olabilir. İyi bir hekimle doğru şekilde ilerleyebilirsiniz. Çözüm gelebilir.

Evcil hayvanlarınız varsa onlar için düzenleyeceğiniz, yenileyeceğiniz şeyler olabilir. Problemli durumlar geride kalabilir.

17 Mart’ta boğa burcuna geçiyor Venüs. 7.evinize geliyor.

İlişkiler evi burası. İkili ilişkiler, evlilik, eş/partner ile ilgili konular, iş ortaklıkları, imzalar, ortaklı işler, sözleşmeler, taahhütler, anlaşmalar, kontratlar, ticari iş birlikleri gibi temaları var bu evin.

Bu konularda şanslı, güzel bir dönem sizin için.

İlişkiniz içinde güzel şeyler olabilir. Eşinizin/partnerinizin yaşamında olumlu gelişmeler olabilir.

İşinizde yeni anlaşmalar doğabilir.

Genel anlamda tüm insan ilişkileriniz içinde keyifli bir dönem. Desteklenmek, yardım almak, biz olmak, birlik olmak, birlikte ilerlemek güzel şeyler. Bu Venüs transiti bunları getirebilir size.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Akrep Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


Mars 25 Mart’a kadar ikizler burcunda. 8.evinizde. 

Ödemeler, alacaklar, verecekler, maddi konular ön planda.

Bir borcu bitirmek, bir ödemeyi yapabilmek için çabalıyor olabilirsiniz.

Hatta hırslanmış olabilirsiniz. Hırs yerine dingin ve kontrollü olmaya çalışın.

Parasal konuları yoluna koymak için fırsat alanlarınızı iyi tespit ederek, belki daha çok üreterek, daha çok çalışarak doğru biçimde kullanın Marsiyen enerjiyi.

İkizler burcu kardeşleri, 8.ev ise borç alma verme konularını temsil eder. Kardeşler arasında para alışverişleri de olabilir bu transitte o yüzden. Birbirinize yardımcı olabilirsiniz.

Mars 25 Mart’ta yengeç transitine başlıyor. 9.evinize geliyor.

Uzaklar, yolculuklar, başka ülkelerle ilgili başvurular, vize başvuruları, şehirler arası konular bu evle ilgili.

Eğitim, yabancı diller, akademi, sınavlar, yüksek öğrenim, akademik çalışmalar bu evle ilgili.

Uluslararası ticaret, gümrük konuları, ithalat ihracat faaliyetleri bu evle ilgili.

Güncelde gündeminizde böyle konular varsa, bu alanlarda hızlanabileceğiniz bir Mars transiti başlıyor. Beklemeler sonlanabilir. Beklemenizi gerektiren durumlar geride kalabilir.

Kişisel olarak korkularınız, tereddütleriniz engellediyse sizi şimdiye dek, bunları aşabilirsiniz. Netleşebilirsiniz. Adım atmanın vakti gelmiş olabilir. Planlarınızı hayata geçirebileceğiniz ve Marsiyen bir enerjiyle hedefleriniz için efor sarf edeceğiniz, hareketli bir dönem başlıyor.


Akrep Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


SATÜRN

Satürn 2020’nin Aralık ayından bu yana kova burcundaydı. Satürn transitleri ortalama olarak 2,5 yıl sürer. 2 yıl 4 ay gibi bir süreyle kovada yer almış oldu Satürn.

Şimdi artık 7 Mart itibariyle kova dönemi sonlanıyor. Balık burcuna geçiyor.

Yeni bir 2,5 yıllık dönem başlıyor.

Satürn kovada iken 4.evinizdeydi.

Aile, aile bağları, ailenizi ilgilendiren konular, ev, yaşam alanı, ev düzeni, konut, emlak konuları bu ev temaları arasında.

Aile içinde sorumluluklarınız artmış olabilir, bazı konuları siz üstlenmiş olabilirsiniz.

Aileniz için çok şey yapmış olabilirsiniz.

Evinizle ilgili sorunlar olmuş olabilir. Kiracı iseniz ev sahibinizle anlaşmazlıklar olmuş olabilir.

Ev aldıysanız borçlarını ödemek yormuş olabilir. Evinizden ayrı kalmış, uzaklara gitmiş olabilirsiniz. 4.ev doğup büyüdüğümüz yerleri, Satürn ise mesafeleri simgeler. Doğduğunuz, büyüdüğünüz, alıştığınız, bildiğiniz yerden başka bir yere taşınmış, yerleşmiş olabilirsiniz. Ev, aile, aile kökleri, yaşam alanı, yaşam düzeni gibi konular üzerinden çalıştı bu transit sizin için.

Satürn 7 Mart’ta yapıyor geçişini. Balık transitine başlıyor. 5.evinize geliyor şimdi artık.

Sanatsal alanlarda bir eğitim alabilirsiniz. Sporun bir salında bir ustalaşma dönemi olabilir bu dönem sizin için. Sanat demektir, spor demektir 5.ev. Satürn ise eğitimdir, gelişimdir, ustalıktır.

Önemli başarılarınız olabilir ama Satürn emeğinizi ve çabanızı görmek istiyor.

Çocuklar da 5.evin konusu. Satürn sorumlulukları temsil eder. Çocuklarınızın önemli başlangıçları olabilir. Eğitim hayatları başlayabilir. Yetişkin iseler mezuniyetten iş hayatına geçişi anlatıyor olabilir bu Satürn transiti. Satürn kariyerimizle de ilgili bir gezegen. Evlatlarınızın kariyer yaşamı başlıyor olabilir.

Satürn ile ne olur ? Yeni düzenler kurulur. Çocuklarınız üzerinden ihtimalleri çoğaltayım. Yaşamlarında önemli kararları olabilir. Bir yer değişikliği yapabilirler. Bir başka şehre/ülkeye yerleşecek olabilirler. Mesafeleri anlatır çünkü Satürn aynı zamanda. Belki yeni bir yerde düzen kurabilirler. İyi olasılıklar gerçek olsun.


PLUTO

2023 yılının en önemli astrolojik gelişmelerinden biri Pluto’nun burç değiştirecek olması.

Pluto en ağır hareket eden, transitleri en uzun süren gezegendir. 2008 yılından bu yana oğlak burcunda.

2023’te bir süre için kova burcunda olacak. 23 Mart-11 Haziran 2023 arasında yaşanacak bu kova süreci.

Kova transitinin asıl başlangıcı 21 Ocak 2024’te. Ama bu yıl Mart-Haziran arasında kova burcuna geçecek Pluto bir süre için. Sonrasında retrosunda oğlağa geri dönecek.

23 Mart itibariyle kova burcuna yerleşiyor Pluto. 4.evinize geliyor.

Aile içinde bir düzen değişikliği olası. Evden ayrılacak biri olabilir. Örneğin çocuğunuz evden ayrılıp yuva kuracak olabilir. Eğitim için bir başka şehre/ülkeye gidecek olabilir. Ayrı eve çıkmak, kendi düzenini oluşturmak isteyebilir çocuğunuz. Hane içinde bir değişim olası.

Bunun dışında hanenin kendisinde de bir değişim olasılığı var 🙂 Eviniz de değişebilir.

Taşınmak yönünde bir niyet, bir gereklilik, bir hazırlık varsa bunu yapabilirsiniz.

Ev almak olabilir, bir ev kiralamak olabilir, memlekete dönmek, memlekete yerleşmek olabilir. Yaşam düzeninizde değişimler olabileceğini söylüyor Pluto.


Mart 2023 Ay Döngüleri :

7 Mart : Başak Burcunda Dolunay : Ay 16° Başak, Güneş 16° Balık

11.evinizde gerçekleşiyor.

Dolunay sırasında Güneş’in ve Ay’ın Mars ile uyumsuz açıları, Uranüs ile uyumlu açıları var.

İşinizde ekip arkadaşlarınız ile ilgili konular, sosyal çevrenizde arkadaşlarınızla ilgili konular gündeminizde olabilir.

Ekip içinde yeniden bir iş bölümü yapılabilir. Yeniden paylaşabilirsiniz görevleri. Bu değişim, bir tatsızlık, bir tartışma üzerine yapılabilir. Görev dağılımlarında haksızlıklar olduysa, itiraz edenler olabilir.

Müşterilerden, sunduğunuz hizmeti alanlardan olumsuz geri bildirimler gelebilir. Bunlar üzerine hizmetlerinizi gözden geçirebilirsiniz.

Sosyal yaşamınızda da iletişimlere dikkat etmenizi önereceğim dolunaya yaklaşan günlerde. Arkadaşlarınızla, dostlarınızla oturup konuşacağınız şeyler olabilir. Şimdiye dek ifade etmediğiniz, vaktiyle sizi incitmiş olan şeyleri konuşabilirsiniz. Ama tabii ki kavga etmeye gerek yok. Kendimizi güzel bir üslupla ifade edebiliriz.

21 Mart : Koç Burcunda Yeniay : Ay 0° Koç, Güneş 0° Koç

Sizin için bir 6.ev dolunayı. Merkür ile kavuşumda, Pluto ile uyumlu açıda gerçekleşiyor.

İş hayatımız, günlük çalışma düzenimiz, iş ve iş dışındaki rutinlerimiz, işimizde ürettiklerimiz, sorumluluklarımız, iş ortamımız, iş arkadaşlarımız, ekip içi iş bölümünde payımıza düşenler bu evin konusudur.

İşinizle ilgili son zamanlarda sorun yaratmış durumların çözüme ulaşabileceği günlerdesiniz. Yeni bir günlük düzen oluşabilir. Görev alanınız düzenlenebilir. İş yapma biçiminiz, saatleriniz, işinizde kullandığınız araçlar, vb çalışma alanınız gibi konularda bir şeyler iyileştirilebilir. Size iyi gelecek değişimler olabilir.

Sağlık teması da 6.evin konusudur. Sağlık konusunda sizi uğraştıran gündemler ne ise bu konular üzerinden de pozitif etki alıyorsunuz.

Bir şeyler iyileşiyor, iyiye gidiyor.

Bir önemli teması daha var bu evin. Nedir o ? Evcil hayvanlar. Onlarla ilgili çözeceğiniz konular da olabilir yeniaya yakın günlerde.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Sağlıklı, huzurlu, güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!