17-23 Temmuz 2023 Astroloji Gündemi

17-23 Temmuz 2023 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Pek çok değişimi bir arada göreceğimiz bir hafta başlıyor.

Bir yeniay doğuyor + Kuzey güney Ay düğümlerinin aksı değişiyor + Venüs retrosu başlıyor + Güneş aslan burcuna geçiyor. Hepsi bu hafta olacak 🙂

Yeni haftaya yengeç burcunda gerçekleşecek olan yeniay ile başlıyoruz. 17 Temmuz Pazartesi günü yengeç burcunun 24 derecesinde bir yeniay doğuyor. Uranüs ve Neptün’den uyumlu açıları  var. Pluto’dan bir karşıtlık geliyor.

Uranüs değişimleri, Neptün iyileşmeleri, iyiye gidecek şeyleri temsil ediyor. Pluto karşıtlığı ise bir dönüşüm sembolü. Mecburiyetlerle gelecek değişimler olası. Bir şeyler değişime zorluyor bizi.

‘Bu böyle devam edemez. Burayı değiştir. Bunu yenile.’ diyor.

Bazı değişimler zorunluluklarla olabilir. Ama yeni hal çok daha iyi olabilir bizim için. Zaten şu bir gerçek ki her şey hizmetimize ve her şey hayrımıza oluyor.

Özellikle yengeç temalarında bir hareketlilik var. Ev, konut, yerleşim konuları, aile içi konular, ailemiz için yapacağımız şeyler, ev düzenimiz, yaşam düzenimiz yengeç burcunun konusu.

Mikro ölçekte aileyi, hane halkını, büyük ölçekte ise halkı, toplumu temsil ediyor yengeç. Daha iyi koşullar oluşturulması için bazı şeylerin iyileştirilmesi mümkün. Uranüs ile güzel bir yenilik enerjisi var.

Çok kapsamlı anlattım yeniayı. Her zamanki gibi hem genel resmi, hem burçlar için ihtimalleri anlattım.

Yeniay yazım burada ↓

17 Temmuz 2023 Yengeç Burcunda Yeniay

♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠

Önemli bir hafta. Önemli değişimler var.

Kuzey güney Ay düğümlerinin 18 aylık yeni dönemi başlıyor artık. Ocak 2022’den bu yana boğa akrep hattını çalıştıran Ay düğümleri, 17 Temmuz günü koç terazi aksına yerleşiyor.

Ay düğümleri için de çok kapsamlı bir içerik hazırladım sizin için. Hem geride bıraktığımız boğa akrep döneminin bir özetini yaptım, hem yeni dönemin olasılıklarını paylaştım. Nasıl bir dönemden çıktık, hangi yöne gidiyoruz, akışı görelim diye yaptım bunu.

Ay düğümleri yazım burada ↓

17 Temmuz 2023 Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksına Geçiyor

♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠

ve bir başka önemli başlığımız :

23 Temmuz Pazar günü Venüs retrosu başlıyor ! 4 Eylül’e kadar sürecek bir retro bu. Aslanın 28 derecesinde başlayacak, 12 derecesinde sonlanacak.

Temmuz ayı yorumlarınızda Venüs retrosunu anlattım. Aşağıda tüm burçların linkleri yer alıyor. Ayrı bir Venüs yazısı da yolda.

                          

Koç Burcu Temmuz 2023,  Boğa Burcu Temmuz 2023,

İkizler Burcu Temmuz 2023,  Yengeç Burcu Temmuz 2023,

Aslan Burcu Temmuz 2023,  Başak Burcu Temmuz 2023,

Terazi Burcu Temmuz 2023,  Akrep Burcu Temmuz 2023,

Yay Burcu Temmuz 2023,  Oğlak Burcu Temmuz 2023,

Kova Burcu Temmuz 2023,  Balık Burcu Temmuz 2023

♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠   ♠

Bir başka değişim :

23 Temmuz 04:50’de Güneş aslan burcuna geçiyor. 1 ay süreyle aslanda olacak. Aslan temalarını katacak günlük hayatımıza. Temmuz ayı burçlarınızda bu transitten alabileceğiniz etkileri de görebilirsiniz.

Güncelde Mars’ın başak transiti devam ediyor ↓  ↓

Mars Başak Burcunda 10 Temmuz-27 Ağustos 2023

♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣  ♣  ♣   ♣  ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣  ♣  ♣   ♣

Ayrıca ↓

Yazımın son bölümünde, en aşağı kısımda güncele dair transitlerin linkleri var. Bir elementler yazı dizim var ayrıca. Aşağıdan onlara da bakabilirsiniz.

Instagram içeriklerimi de görmek isterseniz ;

Instagram hesabım ↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


17-23 Temmuz haftasının gezegen açıları :

17 Temmuz : Merkür Jüpiter karesi : Merkür 11° Aslanda, Jüpiter 11° Boğada

Abartılı, kibirli diyebileceğimiz sözleri, davranışları anlatıyor bu kare. Hem aslanda bu vardır, Merkür aslanda, hem de Jüpiter’in kare açıları böbürlenmek diyebileceğimiz üstten, yukarıdan davranışlara işaret ediyor. Kendimizi, haddimizi, sınırlarımızı bilelim.

Ayrıca fikir çatışmaları, fanatik düşünceler, inançlarda ısrarcılık, farklı görüşlere kapalı olma hali gibi durumları da simgeleyen bir kare.

Görüşlere saygılı olalım. Hepimizin aynı şeyi düşünmesi, aynı şeye inanması mümkün değil. Zaten böyle olmasın. İnsanı geliştirecek olan çeşitliliktir. Farklı perspektiflerdir. Çeşitlilik bir zenginliktir.

20 Temmuz : Güneş Neptün üçgeni : Güneş 27° Yengeçte, Neptün 27° Balıkta

Misafirlikler için çok güzel bir zaman. Aile köklerimizle bir araya gelebiliriz. Birbirimizi ağırlayabiliriz.

Akrabalarla birlikte yapacağımız şeyler olabilir.

Evimizle meşgulüz ayrıca. Ev içinde güzel değişimler var. Belki bir tadilat. Belki boya. Belki büyük bir temizlik. Belki de hepsi 🙂

20 Temmuz : Mars Satürn karşıtlığı : Mars 6° Başakta, Satürn 6° Balıkta

Aceleciliklerin, kontrolsüz öfkelerin, fevri ve nezaketsiz tavırların, ani ve dürtüsel davranışların net biçimde karşılık görebileceği, yaratılan karmanın cevabının hızlı gelebileceği bir hafta.

Mars dürtüsel bir gezegendir. Öfkeyi, agresyonu, gereğinden büyük riskleri, ölçüsünden taşan kontrolsüz tepkileri simgeler.

Satürn ise karmanın gezegenidir. Bizi olgunlaştıran hayat deneyimlerini sembolize ediyor. Evrenden sert yanıtlar almamak için yaptıklarımıza, seçimlerimize her zaman dikkat edelim. Özellikle de böyle görünümler altında, bu dikkatin ehemmiyeti büyüyor tabii.

22 Temmuz : Merkür Kiron üçgeni : Merkür 19° Aslanda, Kiron 19° Koçta

Bize iyi gelecek websiteler, youtube kanalları, sosyal medya sayfaları keşfedebiliriz. Bizim için önemli olacak kitap alışverişlerimiz olabilir.

Hocalarla iletişimlerimiz içinde güzel şeyler olabilir.

Sağlık gündemi olanlar için de şanslı, pozitif bir görünüm.

22 Temmuz : Güneş Pluto karşıtlığı : Güneş 29° Yengeçte, Pluto 29° Oğlakta

Yeniay olasılıklarına şekil veren bir açı. Bizi muhtemelen bazı mecburi değişimlere götürecek. Ama bir şeyleri öyle gerektiği için, öyle olursa daha iyi olacağı için yapıyoruz. Değişmesi gerekenler değişiyor. Özellikle ilişkiler içinde bir mesafelenme olası.

22 Temmuz : Güneş Kuzey Ay Düğümü karesi : Güneş 29° Yengeçte, Kuzey Ay Düğümü 29° Koçta

Girişimler için aceleci olmayalım diyeceğim sadece. İstenen sonuçlar gelmeyebilir. Vakti şimdi olmayabilir. Eksikleri tamamlayalım, planların üzerinden geçelim şimdilik. Mars Satürn karşıtlığı da var. Büyük başlangıçlar için bugünleri, bu haftayı öneremiyorum pek.

23 Temmuz : Merkür Uranüs karesi : Merkür 22° Aslanda, Uranüs 22° Boğada

Fikir ve plan değişiklikleri olabilir. Yeniden karar almak gereken durumlar olabilir. Planlanan şeylerin değiştirilmesi gerekebilir.

Hızlıca yeni durumlara adapte olmak ve çözüm üretmek gerekebilir.

İlginç, şaşırtıcı haberler görebiliriz ayrıca medyada. Aslan burcu ünlüleri simgeliyor. Özellikle ünlülerle ilgili haberler olabilir bunlar.


Her bir günü detaylarıyla inceleyelim şimdi.

17 Temmuz Pazartesi

Ay gün boyunca yengeç burcunda ilerliyor. Yeniay günündeyiz.

Günün ilk yarısında Ay Kiron karesi var. Yengeç burcu evi ve aileyi, Kiron incinmeleri anlatır. Ev içinde sakarlıklar olmaması adına kendimize dikkat edelim. Aile içi iletişimlerde gerginlik olasılığı da var. İyi dinleyelim, iyi anlayalım birbirimizi.

Gündüz saatlerinde Ay Uranüs altmışlığı ile keyifli bir hava var. Misafir ağırlamak, bir yerlere misafir olmak için güzel bir vakit.

21:31’de yeniay gerçekleşiyor.

Yeniay yazımı buraya da ekleyeyim ↓

17 Temmuz 2023 Yengeç Burcunda Yeniay

22:59’da kuzey güney Ay düğümleri yeni aksına yerleşmiş olacak ayrıca. Önümüzdeki 18 aylık süreçte koç terazi hattında olacak. Bu burçların konularını çalıştıracak.

Ay düğümleri yazım da burada ↓

17 Temmuz 2023 Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksına Geçiyor


18 Temmuz Salı

Ay 06:05-07:39 arasında boşlukta. 07:39’da aslan burcuna geçiyor.

Aslan temalarında konularımız olur bugün. Çocuklarla, bebeklerle ilgili konular olabilir. Çocuklarımız, yeğenlerimiz için yapacağımız şeyler olabilir.

Hobilerimizde, ilgi duyduğumuz alanlarda güzel şeyler yapabiliriz. Keyifli bir gün olabilir.

Eğlence odaklı şeyler öne çıkıyor. Enerjisi yüksek bir gün.


17-23 Temmuz 2023 Astroloji Gündemi


19 Temmuz Çarşamba

Ay günün tamamında aslan burcunda. Merkür Jüpiter karesini çalıştıracak bugün. Merkür ve Jüpiter ile irtibatları olacak.

Sabah saatlerinde Ay Jüpiter karesi aktif. Jüpiter parayı simgeleyen boğadan yapıyor açısını. Aslan burcu ise alışverişlerle ilgili. Hatta biraz da ihtiyaç dışı, keyfi tüketimlerle ilgili. Bütçemize uygun şekilde yapalım alışverişlerimizi.

Öğle saatlerinde Ay, Merkür ile kavuşuyor. İletişim trafiği hareketli. Bilgi paylaşımları var. Gösterilecek, tanıtılacak şeyler var ama buralarda kibre düşmek mümkün. Abartılı sözler, davranışlar olası. Bunlara dikkat edelim. Yaptığımız, iyi yapabildiğimiz şeylere elbette sahip çıkacağız. Göstermek istiyorsak bu da tamam ama iş gösterişe dönerse o şey bir karma yaratır. Aslan enerjisiyle yükselmeler fazla olabilir. Kendimizde olalım.

Akşam saatlerinde Ay Kiron üçgeni geliyor. Bir şeyi olduğundan daha iyi hale getirmek için yapacağımız şeyler var. Güzel bir hareketlilik içindeyiz.


20 Temmuz Perşembe

Ay bugün 20:12’ye kadar aslan burcunda. Sanat gösterilerine, etkinliklere, sportif faaliyetlere katılabiliriz. Eğlenceler, kutlamalar olabilir. Müzikli ortamlara gidebiliriz. Bunların hepsi aslan temasıdır.

Mars Satürn karşıtlığının kesinleştiği gündeyiz. Yeni, büyük girişimler varsa planlarımız arasında bugünü, hatta bu birkaç günü pas geçelim derim. Çünkü konu yavaş ilerleyebilir, pürüzlere takılabilir.

Gündüz saatlerinde Ay ve Venüs kavuşuyor. Güzel alışverişlerimiz olabilir. İstediğimiz gibi ürünler bulabiliriz.

Ay 17:08-20:12 arasında boşlukta. 20:12’de başak burcuna geçiyor. Burada çalıştıracak bizi.


17-23 Temmuz 2023 Astroloji Gündemi


21 Temmuz Cuma

Ay başak burcunda ilerliyor.

Planlamalar, düzenlemeler var. Bazı şeylerin verimini, işlevselliğini, faydasını büyütmek için yapacağımız şeyler var. Günlük akışlarımızı düzenliyoruz.

Ay sabah saatlerinde Mars Satürn karşıtlığını çalıştırıyor. Mars ile kavuşuyor + Satürn ile karşıtlık yapıyor. Rutin olarak yaptığımız şeylerde pürüzler, aksaklıklar olabilir. Örneğin işimizde sistemsel sorunlar olabilir. Günlük akışta pürüz yaratan şeyler olabilir. Bunlar bir bekleme yaratabilir. Planlar şaşabilir. Böyle durumlar üzerine elden geçirebiliriz bir şeyleri.

Sistemleri iyileştirmek, günlük akışı düzenlemek, daha iyi bir düzen için sorunları gidermek bugünün konuları arasında.

Akşam saatlerinde Ay ve Jüpiter arasında çok güzel bir üçgen açı var. İş ve para konularından yana şanslı bir akşam.


22 Temmuz Cumartesi

Ay’ın başak transiti devam ediyor bugün.

Gündüz ve akşam üstü saatlerinde Ay Uranüs üçgeni aktif. Yapmak istediğimiz her şey için kullanabiliriz. Özellikle yeni deneyimler, rutin dışı şeyler destekleniyor. Güzel bir program yapabiliriz kendimize.


17-23 Temmuz 2023 Astroloji Gündemi


23 Temmuz Pazar

Ay 08:54’e kadar başak burcunda.

Sabahın ilk saatlerinde Ay Neptün karşıtlığı + Ay Pluto üçgeni var. Neptün ile bir yorgunluk, bir istirahat ihtiyacı var gibi ama Pluto ile toparlıyoruz.

08:54’de terazi burcuna geçiyor Ay. Bir sosyalleşme var. Bunun dışında başkaları ile birlikte yapacağımız şeyler var. Birbirimize yardımcı oluyoruz. Eşlik ediyoruz birbirimize.

Eğitimler, kurslar, koçluk almak istediğimiz konular, danışmanlıklar için güzel bir gün. Bu yönde araştırmalarımız olabilir. Güncelde böyle şeylerimiz varsa onun günü olabilir bugün. Örneğin özel bir ders aldığımız bir alan vardır, ders bugünümüzdür bugün.

Bugün Güneş’in aslan transiti başlıyor ayrıca.


İçinde olduğumuz güncel transitler ↓

Güneş Yengeç Burcunda 21 Haziran-23 Temmuz 2023

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var ↓ O da burada ↓

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Güzel bir hafta diliyorum. Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!