Aslan Burcu Nisan 2023 – Parasal Konular & İş Planları

Aslan Burcu Nisan 2023 – Parasal Konular & İş Planları

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Bir tutulma zamanına geldik. Yılın ilk Güneş tutulması gerçekleşecek Nisan ayında. Koç burcunda bir Güneş tutulması var.

Merkür retrosu ayın bir başka önemli gündem başlığı.

Ayın transitleri ağırlıklı olarak koç, boğa ve ikizler ekseninde.

Her biri için bakalım. Neler getirebilirler size, her birini ayrı ayrı ele alalım.

Öncesinde ayın gündemini bırakayım buraya ↓ Bir takvim olarak her ay hazırlıyorum.

Nisan 2023 Astroloji Gündemi

Başlamadan evvel şu kısmı netleştirelim : Yükseleni aslan olanlar yararlanabilir bu öngörülerden. Çünkü öngörülerimizi evler üzerinden yapıyoruz ve ev hesabı yükseleden başlıyor.

Yükseleniniz aslan ise bu ay için şöyle ihtimalleriniz var ↓  ↓  ↓  ↓

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓

Güneş 20 Nisan’a kadar koç burcunda. 9.evinizde.

Yurt dışı bağlantılı/şehirler arası konular, seyahatler, uzun yolculuklar, uzakta yaşayan akrabalarınız ve dostlarınızla ilgili konular, yabancı diller, yabancı kültürler, eğitim, öğrenim, akademik çalışmalar, hukuksal konular var 9.evin temaları arasında. Bu konularda gündemleriniz olabilir Güneş 9.evinizden geçerken.

Koç burcu başlatmak demektir. Güneş’in yüceldiği yerdir ayrıca koç burcu.

Yukarıda saydığım temalarda güçlü bir zamanı, motivasyonla, hevesle ilerlemeyi anlatıyor bize bu Güneş transiti.

Örneğin öğrenci iseniz, akademinin içinde iseniz, tez, makale, araştırma çalışmalarınız çok güzel ilerleyebilir. İlgi alanlarınızda eğitimlere katılabilirsiniz, başarıyla geçebilirsiniz derslerinizi.

Bir seyahatiniz olabilir ya da aile içinde bir yolculuk gündeme gelebilir. Uzak şehirlerdeki sevdiklerinizle haberleşmeleriniz sıklaşabilir. Gidiş gelişler olabilir. Yer değiştirecek olanlar olabilir.

Yabancı kültürlere ilginiz artabilir. Kendinizi kültürel ve entelektüel anlamda besleyecek yeni şeyler yapabilirsiniz.

20 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Güneş. 10.evinizde bir Güneş transiti başlıyor.

Bu süreçte önemli konular, bir görev olarak yapılması gerekenler, işinizde düzenlemeniz/şekil vermeniz gereken meseleler ana gündeminiz olabilir.

Devlet, kurallar, kanunlar, yönetmelikler 10.evin temaları arasındadır. İşinizde ya da hayatınızın başka bir alanında kurallar gereği yapmanız gereken şeyler olabilir.  Örneğin yasal bir ödeme, bir başvuru, bir beyan, bir kayıt, bir evrak teslimi gibi. Devlet dairelerinde işlemler yapabilirsiniz. Bankacılık işlemleriniz de olabilir. 10.ev bankalarla da ilgilidir. Zaten bu bir Güneş transiti. Boğa paranın burcu.

Parasal konular önde olabilir Güneş buradan geçerken.

Çalışma hayatınız varsa, biraz yoğun bir dönem olabilir ayrıca.

İşinizde gelirinizi büyütmek için yeni şeyler deneyebilirsiniz. Sonuç verecek başarılı girişimleriniz olabilir.


Merkür 3 Nisan’a kadar koç burcunda. 9.evinizde.

Yolculuklar gündeme gelebilir. Uzağınızda olan aile bireyleri/akrabalar/dostlar ile iletişimleriniz artabilir.

3 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Merkür. 10.evinize geliyor.

İşiniz ve geliriniz konusunda daha fazla düşünebileceğiniz bir dönem. Çünkü Merkür nerede ise mental enerjimiz oradadır. Mental odağımız o evin ve o burcun konularındadır.

10.ev işi, boğa burcu ise parayı simgeler. Ana maddi kaynağınız neresi ? Mevcut maddi olanaklarınız nasıl bir yaşam sürmenize neden oluyor ? Daha iyi koşullarda olmak için neler yapabilirsiniz ? Ek gelir kaynakları yaratmak için nelere sahipsiniz ? Kazanca dönüşebilecek nasıl donanımlarınız var ? İşte bu konulara odaklanabileceğiniz, yeni iş planlarının doğabileceği bir dönem.

Merkür 21 Nisan’a kadar boğa burcunda, ileri hareketinde olacak. 21 Nisan’da ise retrosu başlayacak. Burada retro yapacak Merkür.

İçinde olduğunuz resmi bir süreç, devlet bağlantılı bir konu varsa yaşamınızda, bu konu içinde ilerleyebilmeniz için tamamlanması gereken noktalar, eksikler, düzeltilmesi gereken şeyler önünüze gelebilir bu dönemde. Merkür retrosunda eksikleri tamamlarız, yanlışları düzeltiriz.

10.ev işimizi, iş hayatımızı, kariyerimizi ilgilendiren şeyleri, otoriteyi, yöneticileri de sembolize ediyor.

Merkür iletişim gezegeni olduğundan, bu retro sürecinde işinizde arkadaşlarınız ve yöneticilerinizle, özellikle otorite figürleri ile, yetki sahibi kişilerle iletişimlerde daha incelikli, daha dikkatli olmanızı önereceğim. Dialoglar içinde doğru anlaşıldığınızdan emin olun.


Venüs 11 Nisan’a kadar boğa burcunda. 10.evinizde.

10.ev işimizi, kariyerimizi simgeler. Boğa burcu ise parayı, kazanmayı, maddi güvencemizi.

İşinizi büyütmek, işinizde yükselmek, kazançlarınızı artırmak, geleceğiniz için bir maddi güvence başlatmak yönünde planlarınız ve hazırlıklarınız varsa, bu dönemde bunları hayata geçirme fırsatı yakalayabilirsiniz. Bazı şeyler düşündüğünüzden daha iyi ilerleyebilir. Daha kolay olabilir. Daha güzel olabilir.

Önemli bir alışverişiniz de olabilir bu dönemde.

11 Nisan’da Venüs’ün ikizler transiti başlıyor. 11.evinize geliyor Venüs.

11.ev sosyal hayatımızı anlatır. Arkadaşlık bağlarımız, yakın çevremiz, ayrıca aynı amaç ile bir arada bulunduğumuz gruplar, ekipler, takım çalışmaları 11.evin konusudur.

İnsan ilişkilerinizden yana fayda bulabileceğiniz, güzel bağlantılar içinde olabileceğiniz, yeni insanlarla tanışabileceğiniz, sosyal bir dönem sizin için.


Mars ay boyunca yengeç transitinde olacak. 25 Mart’ta gelmişti buraya. Nisan boyunca yengeçte. 12.evinizde.

Fiziksel ya da ruhsal sağlık sorunları olanlar, çözümü için yapmaları gerekenleri yapabilirler. Bir terapist arayışında olanlar, işinde başarılı bir terapistle tanışabilirler.

Bedensel sağlık sorunları olanlar, tahlil, muayene, vb süreçlerini yapabilirler.

Bir şifalanma zamanı diyebiliriz bu dönem için.

Spiritüel alanlarda yeni başlangıçlarınız da olabilir. Çünkü 12.ev spiritüel konuları, Mars ise başlangıçları temsil eder. Örneğin yogaya başlamak için güzel bir dönem.


Nisan 2023 Ay Döngüleri :

6 Nisan : Terazi Burcunda Dolunay  Ay 16° Terazi, Güneş 16° Koç

3.evinizde yaşayacağınız bir dolunay.

Dolunay, Güneş ve Ay’ın karşıtlığıdır. Bu kez Güneş tarafında Jüpiter ve Kiron da var. Ay hepsi ile karşıt açı yapıyor.

Bu ev en temelde kardeşlerimizle ilgili. Yakın akrabalar, komşular, sıkça görüştüğümüz kişiler de yine bu evle bağlantılı. Kardeşlerinizle, akrabalarınızla, komşularınızla, arkadaş çevrenizle olan dialoglarda kırgınlıklara açık bir döngü bu. Hakkaniyetsizlik diyebileceğiniz şeyler olabilir. Haksızlığa uğradığınızı düşünebileceğiniz şeyler olabilir. Gücenebilirsiniz bir şeylere. Jüpiter erdemleri ve hakkaniyet kavramını temsil ediyor. Buradaki karşıt açısı işi karıştırıyor biraz.

Vaktiyle yapılmış bir haksızlık karşılık da bulabilir. Karmik olarak bir bedel ödeyebilir yakın çevrenizden bir kişi. Bu dolunay ile ilahi adaletin yerini bulduğunu görebilirsiniz.

Yakınlarınız arasında sağlıkla ilgili gündemi olan biri varsa, çözüm bulabilir, tedavi olabilir, şifalanabilir. Kiron etkisi bu olasılığa işaret ediyor.

3.ev aynı zamanda eğitimle ilgili bir alan. Kurslar, seminer, workshoplar, kitaplar, vb şeyler, yani bilgi kaynakları bu ev kapsamında. Bir eğitim, bir kurs, bir sertifika programı gündeme gelebilir. Bu tür bir şeyin içinde iseniz, sonlanabilir, sonuçlanabilir, tamamlanabilir. Size iyi gelecek, şifa etkisi yaratacak bir bilgi kaynağı elde edebilirsiniz. Bir yol, bir yöntem, bir düşünme şekli, bir uzmanlık alanı, bir uzman kişi güzel değişimlere vesile olabilir.

20 Nisan : Koç Burcunda Yeniay + Güneş Tutulması : Ay 29° Koç, Güneş 29° Koç

9.evinizde gerçekleşiyor yılın ilk tutulması.

Güneş tutulmaları, yeniaylar ile birlikte gerçekleşirler. Bu ayın yeniayında bir Güneş tutulması var.

9.ev eğitimi, seyahatleri, uzakları, başka şehir ve ülkelerle ilgili konuları, ithalat, ihracat gibi ticari faaliyetleri, taşımacılık, gümrük faaliyetleri gibi konuları sembolize eder.

9.ev konularında önemli bir başlangıcınız olabilir.

Hayatınızda sizin için önemli olacak, ufkunuzu büyütecek bir eğitime adım atabilirsiniz. 9.ev ilimlerle de ilgilidir. Bir ilim üzerine de olabilir bu. Hayat görüşünüzü, vizyonunuzu yenileyecek, derinlikli bir alanda olabilir.

Akademik hayatınız varsa, burada yeni gelişmeler olabilir. Başarılı çalışmalarınız olabilir. Yeni bir ünvan getirebilir size bu tutulma.

Yabancı ülkeler ile ilgili planlarınız, hevesleriniz varsa, bunlar gerçekleşebilir. Belirsizlik yaşıyorsanız, netleşebilirsiniz. Başka bir şehre taşınmak gibi bir gündeminiz varsa, bu adımı atabilirsiniz. Çeşitli sebeplerle yer değişikliği yapabilirsiniz. Yakınlarınız yer değiştirebilirler.

Hayatınıza şekil verecek bir şeyler başlıyor gibi. Hayırlısı olsun.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Sağlıklı, huzurlu, güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!