Yay Burcu Mart 2024

Yay Burcu Mart 2024

Yay Burcu Mart 2024

Merhabalar herkese !

Bahar nasıl başlıyor, yeni mevsimin ilk ayını anlatmaya geldim 🙂

Düzenli okuyucularım başlamadan ne yapacağımı, ilk iş neyi hatırlatacağımı bence biliyorlar 🙂

Hadi bir kez daha gelsin : Bu öngörüler ; yükseleni yay olanlar için tutarlı olur. Çünkü ; Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Her zamanki gibi söylemiş olayım.


GÜNEŞ

Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda. 4.evinizde.

Sizin için ev ve aile odaklı 1 aylık yeni bir döngü.

Evinizde dekorasyon değişiklikleri yapabilirsiniz. Düzene koymanız, temizlemeniz gereken alanlarla, yenilemeniz gereken şeylerle ilgilenebilirsiniz. Elden geçirebilirsiniz odalarınızı, eşyalarınızı.

Kombi bakımları, tesisat yenileme, tamir, vb konularınız olabilir.

Aileniz için yapmak istediğiniz şeyleri hayata geçirebilirsiniz. Aile içi konular, çözülmesi gereken şeyler olabilir. Siz devreye girebilirsiniz. Gerekeni siz yapabilirsiniz.

Geçmişi, çocukluğunuzu, aile köklerinizi, eskileri daha çok anacağınız bir zaman bu sizin için. 4.ev biraz nostaljik bir ev 🙂 Aile köklerinizi daha yakından tanıyacağınız hikayeler de dinleyebilirsiniz anne babanızdan. Bilmediğiniz şeyleri öğrenebilirsiniz.

20 Mart günü 06:07’de koç burcuna geçiyor Güneş. 5.evinize geliyor.

Hobiler, sanatsal konular, eğlenceler, sportif faaliyetler, keyifli aktiviteler, keyif aldığımız için meşgul olduğumuz şeyler var 5.evde.

Güneş buradan geçerken, sevdiğiniz şeylerle daha çok vakit geçirebilirsiniz. İlgi alanlarınızda güzel şeyler yapabilirsiniz. Bunlar enerjinizi yenileyecektir, iyi gelecektir size.

İlk defa deneyimleyeceğiniz şeyler de olabilir. Bir heyecan, bir macera isteği var 🙂

Sporda, sanatsal konularda başlangıçlarınız olabilir.

Bu evin bir diğer önemli teması da çocuklar. Bu bir koç transiti. Koç burcu yenilikleri, başlangıçları anlatıyor.

Çocuklarınızın yeni başlangıçları olabilir. Yeni adımlar atabilirler hedefleri, hayalleri için.


Yay Burcu Mart 2024


MERKÜR

Merkür 10 Mart’a kadar balık transitinde. 4.evinizde.

Bu ev ailemizi, evimizi, evimizle ilgili konuları, yaşadığımız yeri anlatır.

O yüzden bu Merkür transiti size evinizle, yaşam alanınızla ve aile bireylerinizle ilgili konular getirebilir, getiriyor olabilir. Bir süredir burada Merkür.

Aile içi iletişimleriniz artabilir. Birlikte planlayacağınız şeyler olabilir. Eviniz için birlikte seçeceğiniz, kararlaştıracağınız şeyler olabilir örneğin.

Evinizde enerjinizi yenileyecek değişimler yapmak için güzel bir dönem.

Fazlalıkları yaşam alanınızdan çıkarın diyeceğim. Bozuk, kırık, görevini tamamlamış şeyleri tutmayın alanınızda. Hayatın içinde her şey bir sembol. Yaşamın bir sembol mekanizması var. Evinizden gereksiz olan şeyleri çıkarırsanız, yaşamınızın başka alanlarından da size hizmet etmeyen şeyler çıkar ve bir arınma yaşarsınız.

Evimizin düzeni, yaşamımızın düzenidir. Evimiz dağınıksa, kirliyse, olmaması gereken şeyler evin içinde ise, yaşamımız da benzer şekilde karışık ve karmaşık olur.

Temizlikler yapın. Düzenleyin yaşam alanınızı bu süreçte.

Zaten balık burcu sonlanmalarla, tamamlanmalarla, bitişlerle ilgilidir. Eskiyi ve görevini/hizmetini tamamlamış olandan arınıp yeniye geçişi anlatır. Yeni bir hale geçişin hazırlığıdır balık.

Bu Merkür transitinde yapın bunları. Evinizi arındırın. Bunu yapınca yaşamınızda yeni ve çok daha iyi olasılıklara alan açmış olacaksınız.

Merkür 10 Mart’ta, 07:03’te koç burcuna geçiyor. 5.evinize geliyor.

Çocuklarınız güzel şeylere başlayabilirler. Merkür eğitim demektir. Yeni eğitimler, etkinlikler, kurslar kastediyorum.

Yakın çevreniz içinde de çocuklarla ilgili konular olur muhtemelen. Çocuklarınız dışında yeğenleriniz, komşularınızın çocukları, arkadaşlarınızın çocukları. Onların bir kutlamasına, doğum günlerine gidebilirsiniz.

Hamilelik haberleri de alabilirsiniz.

Yaratıcılık isteyen, yaratıcılığa dayalı işler, 5.ev temasıdır. Eğer böyle bir işiniz varsa, çok güzel şeyler üretebilirsiniz.

Yaşam enerjinizi yükseltecek yeni hobiler edinebilirsiniz.

Sanatsal gösteriler, konserler için bilet alabilirsiniz. Güzel etkinliklere katılabilirsiniz.

Hayatı dolu dolu yaşamak, hayattan keyif almak, keyif aldığınız şeyler, yaşam enerjinizi yükselten şeyler..Odağınızı buralara çeker Merkür. Bundan sonrası için güzel şeyler planlayabilirsiniz kendinize. Yeni şeyler yapmaya başlayabilirsiniz.


Yay Burcu Mart 2024


VENÜS

Venüs 12 Mart’a kadar kova burcundaki transitine devam ediyor. 3.evinizde.

Sosyalleşmek. Daha çok iletişim kurmak. Yeni insanlarla tanışmak. Kalabalıklar içinde olmak. Gruplar içinde olmak. Etkinliklere katılmak. Eğitimlere katılmak. Böyle güzel ihtimalleriniz var 🙂

Kardeşler, akrabalar da bu evin konusu. Venüs ile onlardan yana sevineceğiniz şeyler de olabilir. Yakın akrabalarınızla bir araya geleceğiniz vesileler olabilir. Kutlamalar olabilir.

3.ev sosyal medya ile, kova burcu ise internetle, dijital platformlarla ilgili. İnternet üzerinden yaptığınız işler varsa, işinizde de güzel şeyler yaşayabilirsiniz.

Transiti değerlendirin.

Venüs 12 Mart günü 00:51’de balık burcuna geçiyor gün başlarken. 4.evinize geliyor.

4.ev yaşam alanımızı, evimizi, yuvamızı, aile içi konuları, aile bireylerimizi, anne babamızı, özellikle ailenin kadın figürlerini simgeliyor.

Venüs’ün geçtiği yerde güzel şeyler olur.

Sevgi, uyum, anlaşma, keyif, konfor, şıklık, estetik, güzellik demektir Venüs.

Neler getirebilir size ?

Aile içinde bir şeyleri çözebilirsiniz. Bir anlaşma haline varabilirsiniz. Küslükleri aşabilirsiniz.

Eviniz için yeni eşyalar alabilirsiniz. Odalarınızı düzenleyebilir, dekorasyonunuzu yenileyebilirsiniz. Evinizin şıklığını ve konforunu artıracak güzel ürünler bulabilirsiniz.

Böyle bir Venüs geçişi.

Yeni bir yerde düzen kuracak olanlar, düzen kurmaya hazırlananlar için de destekleyici bir transit.


Yay Burcu Mart 2024


MARS

Mars 23 Mart’a kadar kova burcunda. 3.evinizde.

Mars ile iletişimler hareketli. Yakın çevrenizden kişilerle daha çok, daha sık irtibat kurabilirsiniz bu Mars ile.

Kardeşlerinize, akrabalarınıza, komşularınıza, arkadaşlarınıza yardımcı olacağınız konular olabilir. 3.ev özellikle bu kişilerle ilgili çünkü.

Yakın yerler, şehir içinde gidiş gelişler de 3.evle ilgilidir. Bu yönde bir hareketlilik de olabilir. Gezeceğiniz yerler olabilir ya da gitmeniz gereken, bulunmanız gereken yerler olabilir.

Günlerinizin bir parçası olan yerler, semtler de değişebilir. Yeni yerlere gitmeye başlayabilirsiniz. Belki işiniz sebebiyle, belki başka vesilelerle bu da olabilir.

3.ev bilgiyi yaydığımız platformları, websiteleri, sosyal medya platformlarını temsil eder. Kova ise zaten teknoloji demektir. Dijital platformlar demektir.

Bu Mars transiti ile sosyal medyada, dijital alanlarda içerikler üretmeye başlayabilirsiniz. Bilgilerinizi paylaşmak için ya da belki de hayatınızı paylaşmak için açacağınız bir sayfa, kanal, website, blog olabilir. Bunu zaten yapıyorsanız, dijital faaliyetleriniz varsa, hızlanma/ilerleme zamanı.

Mars 23 Mart günü 01:48’de balık transitine başlıyor. 4.evinize geliyor.

4.ev evi, evle ilgili konuları ve aileyi simgeleyen bir alan zodyakta.

Mars buradan geçerken evinizle daha çok ilgilenmeniz gerekebilir. Eviniz için yapmanız gerekenler artabilir.

Evinizde pürüzlü durumlar olabilir. Bozulan eşyalar olabilir. Yeni eşyalar, aletler almanız gerekebilir. Tamir, bakım, kontrol, onarım gerektiren şeyler olabilir.

Bu bir balık transiti olduğu için sularla ilgili konular olabilir özellikle. Örneğin evinizin tesisatı ve su sistemi ile ilgili konular doğabilir.

Soyut tarafa da bakalım.

4.ev geçmişi simgeliyor aynı zamanda. Balık burcu ise bilinçaltımızla ilgili.

Mars neleri sembolize ediyor ? Öfkeyi, agresyonu, kızgınlıkları.

Şimdi bu bilgileri birleştireceğiz.

Geçmişte yaşadığınız, etkilerini henüz aşamadığınız, unutamadığınız şeyleri daha çok hatırlayabilirsiniz bu dönem.

Zihinsel odağınız daha çok geçmişte olabilir. Aile köklerinize, aile büyüklerinize olan kızgınlıklarınız, çocukluğunuzda yaşadığınız zorlanmalar, anne ve babanızın eksik/yanlış yaptığını düşündüğünüz şeyler daha çok yüzeye çıkabilir. Daha çok aklınıza gelebilir. Bu da ruhsal anlamda bir zorlanma yaratabilir.

Geçmişi değiştiremeyiz ama dönüştürebiliriz. Bunu da bugünün aklı, bilinci ve vizyonuyla geçmişi yeniden okuyarak yapabiliriz. Hangi şey ne için yaşandı, neye hizmet etti, bugünkü halinizin hangi kısmını oluşturdu, işte bunu okuyun !!

Yaşananlardaki dersi alın ve yolunuza devam edin. Geçmişe değil, önünüze bakın. Hayatın içinde hiçbir şey geriye doğru değil. Her şey ileri yönlü akıyor. Siz de önünüze bakın.


Yay Burcu Mart 2024


Mart 2024 Ay Döngüleri :

10 Mart : Balık Burcunda Yeniay : Ay 20° Balık, Güneş 20° Balık

4.evinizde bir yeniay. Uranüs ile uyumlu açıda doğacak. Güzel ihtimallere, özgürlük getirecek, rahatlama yaratacak değişimlere işaret ediyor Uranüs.

Evi, yaşam alanı konusunda sorunlu bir gündemi olanlar, evleriyle ilgili güzel gelişmeler yaşayabilirler. Bir rahatlama yaşayabilirler.

Taşınma hazırlığında  olanlar, bu değişimi gerçekleştirebilirler.

Evinizde yapacağınız bazı değişimler size iyi gelebilir. Huzurunuzu, keyfinizi artıracak yeni şeyler yapabilirsiniz yaşam alanınızda.

Aile içi konular da yine 4.ev temasıdır. Ailenizle, anne babanızla ilgili konularınız olabilir. Onların iyiliği, sağlığı, huzuru, keyfi için yapmak istediğiniz şeyler olabilir.

Sağlıkla ilgilidir balık. Aile içinde bir sağlık konusu aşılabilir. Bir kontrol, muayene, ilaç kullanımı, vb bir şey olabilir. Bir durum çözüm bulabilir. İyi bir yeniay.


Yay Burcu Mart 2024


25 Mart : Terazi Burcunda Dolunay + Ay Tutulması : Ay 5° Terazi, Güneş 5° Koç

11.evinizde, sosyal alanda bir Ay tutulması bu sizin için. Ay tutulmaları, dolunay vakitlerinde gerçekleşirler. Güneş Ay karşıtlığıdır, temelinde bir dolunaydır Ay tutulması. O yüzden de tamamlanmayı, kapanışı, sonlanmayı, sonuçlanmaları simgeliyor.

11.ev arkadaşlıklarımızı anlatır. Sosyal çevre alanı burası. Terazi burcu ise ilişkileri temsil eden bir burç.

Ne olabilir tutulma zamanında ?

Bir arkadaşlık bitebilir. Bitmese bile ilişkinizde yeni bir mesafe belirleyebilirsiniz kişisel sınırlarınız doğrultusunda. Kendinizi biraz geri çekmek isteyebilirsiniz.

Bir sosyal ortamdan ayrılabilirsiniz. Bir yere gitmeyi bırakabilirsiniz. Küslük olmak zorunda değil. Tartışmalar olmak zorunda değil. Ama uzaklaşmalar olabilir.

İşinizde ekip içinde konular olabilir. Eşitlik, denklik, adalet, adil olmak konularını getirir önünüze bu tutulma, terazi burcunda gerçekleşeceği için.

İş bölümünde, sorumlulukların paylaşılması konusunda anlaşmazlıklar olabilir. Denkliği, dengeyi kurmak için, haklarınızı korumak için ifade edeceğiniz, değişmesini isteyeceğiniz şeyler olabilir.


Yay Burcu Mart 2024


Mart ayı genel resimde böyle görünüyor sizler için.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Yay Burcu Mart 2024


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Yay Burcu Mart 2024


Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Keyifli, şanslı, bereketli bir ay diliyorum. Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!