17 Temmuz 2023 Ay Düğümleri Koç-Terazi Aksına Geçiyor

17 Temmuz 2023 Ay Düğümleri Koç-Terazi Aksına Geçiyor

Kuzey güney Ay düğümlerinde boğa ve akrep döneminin sonuna vardık sevgili okuyucularım. Ocak 2022’den bu yana boğa – akrep aksında olan Ay düğümleri yer değiştiriyor artık.

Değişim 17 Temmuz günü gerçekleşecek. Bir aks üzerinde 18 ay süreyle bulunuyorlar. Yeni bir 18 aylık dönem başlıyor.

17 Temmuz itibariyle kuzey Ay düğümü koç burcunda, güney Ay düğümü terazi burcunda olacak artık.

Kuzey güney Ay düğümleri karşılıklı iki nokta. Böyle ifade edeyim. Kuzey Ay düğümü nerede ise güney Ay düğümü tam karşısında oluyor.

Tutulma aksını temsil eden iki nokta bunlar. Ay düğümleri hangi hat üzerinde ise Güneş ve Ay tutulmaları o burçlarda gerçekleşiyor.

ve Ay düğümlerinde şöyle bir durum var : Transitlerini tamamladıklarında bir sonraki burca değil, bir önceki burca geçiyorlar 🙂 Hareket yönü bu şekilde. Tutulma ekseni bir önceki burç yönüne geliyor yani.

Ay düğümleri ile ilgili bu temel bilgileri vermiş olayım. Temel kısımlar böyle.

Kuzey Ay düğümü hangi burçta ise o burcun temaları, konumuz oluyor o dönemde. O konularla meşgul oluyoruz. O konuları yoluna koymaya çalışıyoruz.

O konularda sınavlar, uğraşlar, çabalar oluyor.

Çünkü hayat oraları çözmemizi, iyi etmemizi, düzene koymamızı, kuvvetlendirmemizi istiyor. O konuların iyi olması için ne yapmamamız gerektiğini, neyin olmaması gerektiğini deneyimler ile öğreniyoruz. Yapmamız gerekenleri öğreniyoruz. Ne nasıl bir şekil almalı ? O konuların öğrencisi oluyoruz kuzey Ay düğümü geçişi ile.

Boğa burcu parayı, ekonomiyi temsil eden burç. Kuzey Ay düğümü boğadaydı ve konumuz para oldu bakın, değil mi ? Ülkece ana gündemimiz ekonomi oldu.

Şimdi kuzey Ay düğümünün buradan çıkıyor olması, ekonomi için iyi bir gösterge. Bu alan rahatlamaya başlıyor. 2023’ün başında, yılı anlatırken de söylemiştim bunu. Bu iyi bir gelişme.

Boğa burcu paranın gelişi demek. Peki karşı taraf (akrep) neleri sembolize ediyor ? Para çıkışlarını. Borçlar, ödemeler, vergiler, parasal alanda yasal düzenlemeler akrebin konuları arasında.

Para hattı burası. İşte Ay düğümleri artık buradan çıkıyor.

Ülkemiz için bugünden çok daha iyi, çok daha yüksek bir refah seviyesinde, herkesin iyi şartlarda olduğu, herkesin cüzdanının, sofrasının dolu olduğu zamanlar diliyorum. Ay düğümlerinin gidişi ile değişim başlasın inşallah.

Peki yeni dönem için nasıl olasılıklarımız var ?

Şimdi artık bu eksen koç ve terazi burçlarını gösteriyor olacak. Buraları işaret ediyor olacak. Bu burçların konuları, konumuz olacak.

Kuzey Ay düğümü gitmemiz gereken yön. Güney Ay düğümünden aldığımız destek ile yönelmemiz gereken taraf. Fayda bulacağımız taraf.

Güney Ay düğümünden gelen avantajları, o tarafın konularında bildiklerimizi, tecrübelerimizi, sahip olduklarımızı kullanarak, oradan gelen yardımı, desteği alarak kuzey Ay düğümüne gitmek !

Ay düğümleri için bütün mesele bu.

Doğum haritalarımız içinde de böyle yorumlamamız gerekiyor konuyu.

Öyleyse burada ne var ? Ay düğümleri ile hayat ne söylüyor ? Bu yeni dönemde koç burcuna gitmemizi, koç gibi davranmamızı, koç gibi hareket etmemizi, koç burcunun konularını geliştirmemizi istiyor.

Koç burcunu bir cümle ile ifade etmek istesem ‘Kendini gerçekleştirmek’ derim.

Kendini gerçekleştirmek. Kendini geliştirmek. Potansiyelleri çalıştırmak. Yetenekleri fark etmek. Yetenekleri kullanmak.

İyi bir yaşam hedeflemek. Hedefler için sorumluluk alabilmek.

Cesaret. Cesaretle adım atabilmek. Yaşamının sorumluluğunu alabilmek. Kendi ayaklarının üzerinde durabilmek.

Kendi gücünü oluşturmak. Kendine bir yaşam düzeni oluşturmak.

İşte koç demek, bunlar demek.

Beceri ve donanımlarımızı, yetenek ve yetkinliklerimizi çok daha iyi kullanacağımız bir dönemi anlatıyor bu yeni hareket.

‘Ben daha fazlasıyım. Böylesini değil, çok daha iyi bir yaşamı hak ediyorum. Daha iyi yaşamalıyım. Daha iyi şartlarda olmalıyım. Maddi gücüm olmalı. Ayaklarımın üzerinde durabilmeliyim.

Kendime iyi bir yaşam oluşturmak için kullanabileceğim pek çok şey var elimde. Artık kendimi daha güçlü şekilde ortaya koymalıyım.’ diyeceğiz. Bu hem bireysel anlamda böyle, hem de makro ölçekte bir değişim var. Ülke olarak, toplum olarak daha yukarı taşıyabiliriz kendimizi.

Ekonomik, politik, sosyal, her anlamda söylüyorum.

Sahip olduğumuz donanımları, daha iyi kullanmak ve bu yolla daha iyi bir yaşam düzenine varmak bu dönemin ana konusu.

Güney Ay düğümünden, teraziden desteğimiz olacak ayrıca.

Terazi burcunun temsil ettiği konu ve kişiler, biz kendi yolumuzu çizerken, kendi düzenimizi oluştururken bize katkı olacaklar. Bu dönem şans alanımız, destekleneceğimiz alan burası.

Terazi eşlik demektir. Birbirine eşlik etmek. Birbirini asiste etmek. Birlikte ilerlemek. Ortaklık kurmak. Tarafların karşılıklı olarak kazanacağı iş birlikleri yapmak.

Danışmanlık almak. Danışmanlar, eğitmenler, bilgisi ile yol gösteren kişiler. Bilgisine başvurduğunuz uzmanlar. Rehberler. Hepsi terazi teması.

Yapacağımız işlerde yolumuza eşlik eden, bilgisinden, tecrübesinden fayda bulacağımız kişiler olacaktır. Yolumuzu oluştururken yol arkadaşlarımız olacaktır.

Bununla birlikte bazı şeyler için de zaten başkaları ile çalışmamız gerekebilir. Örneğin işimizi kuracağız belki. O zaman bir mali müşavir ile çalışmamız gerekiyor. Bunun gibi örnekler düşünebilirsiniz.

Yapacağımız şeylerde kurallar gereği hayatımıza eklenecek konu ve kişiler olabilir.

İş birliklerine, yeni bağlantılar kurmaya, güçleri birleştirmeye çok müsait bir dönem başlıyor.

Sadece bireysel anlamda değil, büyük ölçekte ülkeler arasında da herkesin kazanacağı anlaşmalar, ortaklıklar görebileceğimiz bir dönem.

Şimdi bu yeni döneme detaylı şekilde burçlar üzerinden de bakacağız.

Geride bıraktığımız boğa akrep döneminin özetini de yaptım her bir burç için. Önce oranın muhasebesini yapalım, sonra yeni döneme bakalım istedim.

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

Öncesinde iletişim adresim gelsin : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Kuzey Ay düğümünün boğada/2.evinizde, güney Ay düğümünün akrepte/8.evinizde olduğu bir dönemden geçtiniz. Artık sonuna geldik.

Ay düğümleri bu hat üzerinde, maddi imkanlarınızın güçlenmesi için yapmanız gerekenleri göstermiş olabilir size.

Parasal konularda zorlandığınız bir dönem olmuş olabilir. Ama hangi durum nasıl bir şekil almalı noktasında çok şey fark etmiş de olabilirsiniz.

Öğrendiklerinizle yeni bir maddi düzen yaratabilirsiniz kendinize.

Neyi nasıl yapmanız gerektiğini, artık pek çok açıdan biliyorsunuz. Ne işe yarıyor, hangi yöntem fayda getirmiyor, artık bunları gördünüz ve tecrübe kazandınız.

Kuzey Ay düğümü koç burcunda/1.evinizde, güney Ay düğümü terazi burcunda, 7.evinizde olacak artık.

Ay düğümleri dönemleri 18 aylık süreçlerdir. Yeni bir 18 aylık dönem başlamış oluyor bu değişim ile.

Sizin için ne ifade ediyor bu değişim ? Bu yeni dönem sizin için neler söylüyor, bakalım.

Koç ‘ben’, terazi ise ‘sen, ben ve sen, biz’ demektir.

İlişkileri ve biz olabilmeyi anlatır bu aks. Kimlerle ne ölçüde biz olabiliriz ? Hayatımızın nerelerinde, kimlerle ‘biz’ olabiliriz ? Artık yaşamınızda konular bu tarafa dönüyor.

Şimdiye dek bireysel olarak yaptığınız, yapmaya çalıştığınız, tek başınıza sürdürmeye çalıştığınız, kişisel olarak yürüttüğünüz işleri, konuları artık başkaları ile birlikte yapacağınızı düşünebiliriz.

Güncel yaşamınızda desteğe, destek almaya ve çoğalmaya ihtiyaç duyduğunuz noktalarda profesyonel yardımlar alabilirsiniz. Danışmanlıklar alabilirsiniz.

Satın alacağınız hizmetler olabilir.

Bir asistanınız olsun isteyebilirsiniz. Çalışanlarınız olabilir.

Sporda bir koç ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Psikolojik anlamda kendinizi yeterince iyi edemediğinizi görüyorsanız, bir terapist ile çalışmaya başlayabilirsiniz (Bu olasılık Satürn balık geçişinin de işaret ettiği ihtimallerden).

Kendi işinizi kurabilirsiniz. Bir muhasebeci ile, bir mali müşavir ile çalışmanız gerekebilir.

Faaliyetlerinizde başkaları ile iş birliği yapmak isteyebilirsiniz ya da yapmanız gerekebilir.

‘Ben’ halinden ‘biz’ haline geçmek şeklinde özetleyebilirim bu yeni döneminizi.


Yükselen Boğalar :

Kuzey Ay düğümünün boğada/1.evinizde, güney Ay düğümünün akrepte/7.evinizde olduğu bir dönemi tamamlamak üzeresiniz. Artık sonuna geliyoruz sürecin.

Bu süreçte nasıl konularınız olmuş olabilir ? Bu dönem size neler katmış, neler öğretmiş olabilir ?

Hayatınızın hangi alanlarında ‘ben’ halini korumalısınız, kişisel sınırlarınızı korumalısınız ? Hangi alanlarında ‘biz’ olarak ilerlemek daha iyi olabilir ?

‘Biz’ halinin içinde benlik alanınızı nasıl koruyabilirsiniz ? Ne kadar ben, ne kadar biz olursanız, bir denge oluşabilir ? İşte bu konular üzerinden olgunlaştığınız bir dönem olmuş olabilir bu.

Hayatın içinde kimseye tutunmadan, sadece kendi gücümüze güvenerek yapmamız gerekenler var. Bununla birlikte bazen de destek alma, yardım alma, iş birliği yapma, yolumuza eşlik edecek kişilerle bir araya gelme imkanlarımız da var. Her şeyi de tek başımıza yapmak zorunda değiliz.

Gereken noktalarda kişisel sorumluluklarınızı alarak varlığınızı ortaya koymak, benliğinizi ve kişisel gücünüzü oluşturmak, bir yandan ilişkiler içinde olmanın, tek olmamanın güzel taraflarını yaşamak, iş birlikleri ile ilerlemek, eşlik etmek, destek almak, birbirinize yol arkadaşı olmak, ‘yol arkadaşı olmayı öğrenmek’ gibi konuları vardı bu dönemin sizin için.

Artık kuzey Ay düğümü koç burcunda/12.evinizde, güney Ay düğümü terazi burcunda, 6.evinizde olacak.

Ay düğümleri dönemleri 18 aylık süreçlerdir. Yeni bir 18 aylık dönem başlamış oluyor bu değişim ile.

Sizin için ne ifade ediyor bu yeni dönem ? Neler olabilir ?

Bu döngü içinde 12.ev konuları ile daha fazla meşgul olacağınızı, buralarda gündemlerinizin, çabalarınızın olacağını düşünebiliriz.

Şifayı, iyileşmeyi, bedensel bir konuyu iyileştirmeyi, bir tedaviyi, ruhsal bir konuyu çözmeyi, bir terapiyi, şifalanmaya vesile olacak kişi, ortam ve araçları, yolları, yöntemleri anlatır bu ev.

Biraz da içe dönüşü, ruhsal anlamda bir inzivayı, içeriyi güçlendirmeyi, kendinizle kalma isteğini anlatır.

Ama bütünüyle bir inziva süreci olarak düşünmeyin bunu. Hayatınızın bazı alanlarında çalışacaktır.

Jüpiter’in boğa transiti-1.ev geçişi ile önemli başlangıçlar, yenilikler yaşamanız çok olası. Çok aktif bir yıl geçirebilirsiniz.

Ama kendi içinizde, kendi duygu dünyanızda bir inziva, bir geri çekilme ya da belki bazı sosyal ortamlardan geri çekilme, bazı hobilere ara verme, biraz sakinleşme, biraz durulma zamanı olabilir bu.

Enerjinizi bazı noktalardan çekip o noktalarda hareketsizleşip başka yerlere akıtabilirsiniz o enerjiyi.

Spiritüel alanlarda yeni başlangıçlarınız da olabilir. Bir yoga eğitimine katılabilirsiniz. Evde kendiniz yoga yapabilirsiniz. Spiritüel bir altyapınız varsa yeni çok şey öğrenebileceğiniz, o zemin üzerine çok kat çıkabileceğiniz, ruhsal yanı güçlü bir dönem.


17 Temmuz 2023 Ay Düğümleri Koç-Terazi Aksına Geçiyor


Yükselen İkizler :

Kuzey Ay düğümünün boğada/12.evinizde, güney Ay düğümünün akrepte/6.evinizde olduğu bir dönem deneyimlediniz. Artık sonuna geliyoruz bu sürecin.

Ay düğümleri boğa/akrep aksında iken sizi hangi konular üzerinden sınamış, büyütmüş, geliştirmiş olabilir ? Neleri öğrenmiş olarak çıkıyorsunuz bu süreçten ?

Sağlık konularında zorlanmış olabilirsiniz. Hem bedensel, hem ruhsal anlamda, her anlamda söylüyorum sağlık derken.

Sizin ya da ailenizden birinin bir tedavi süreci olmuş olabilir. Bir terapi almış olabilirsiniz. Yaşam düzeninizi ve iyilik halinizi korumak, iyileşmek, iyileştirmek için yaptığınız şeyler olmuş olabilir. Bu yönde çabalar getirmiş olabilir bu döngü size.

Artık kuzey Ay düğümü koç burcunda/11.evinizde, güney Ay düğümü terazi burcunda, 5.evinizde olacak.

Bu yeni dönem için nasıl olasılıklarınız var ?

Sosyal hayatınız, arkadaşlarınız, iş hayatınızda iletişim ağınız, bağlantılarınız, sosyal çevreler var bu evde. 11.evin konusu sosyal yaşam, arkadaşlıklar ve dostluklar.

Kuzey Ay düğümü buradan geçerken yeni ortamlara girebilir, farklı sosyal çevrelerde yer alabilirsiniz. Yeni bağlantılar kurabilir, yeni ortamlar deneyimleyebilirsiniz. Daha sosyal olacağınız bir dönem geliyor.

İşiniz vesilesi ile bağlantı kuracağınız yeni insanlar olabilir. Kalabalıklara hitap ettiğiniz bir işiniz varsa (örneğin sosyal medya) büyüyebileceğiniz bir dönem.

Katılacağınız eğitimler, kurslar olabilir, o ortamlardan yeni bağlantılar doğabilir.

Yeni bir iş alanı, yeni bir meşguliyet, yeni bir hobi farklı çevreler getirebilir size.

Arkadaşlar geliyor. Kimler kalıcı olur, kimler olmaz, kimler tabiatınıza, karakterinize uyar, kimler uymaz, işin o kısmını da zaman gösterir tabii. Ama yeni arkadaşlar geliyor.

İşinizde ekip içinde uyumlanmanız gereken durumlar olabilir ayrıca. İş arkadaşlarınızla uyum sağlamak noktasında belki zorlanabilirsiniz biraz. Takım gibi hissetmekte, birlik olduğunuzu hissetmekte zorlanabilirsiniz. Size benzemeyen, sizin gibi olmayan insanlarla bir arada olmak yorabilir belki. Böyle deneyimleriniz olabilir.

Her deneyim bir şeyler söylüyor, öğretiyor bize. Gelişime ihtiyaç duyduğumuz noktalarda deneyimler geliyor. Ne öğrendiğinize bakın. Takımlar, gruplar, ekipler içinde uyumlu olmak önemli tabii. Sosyal becerilerinizi geliştirme zamanı.


Yükselen Yengeçler :

Kuzey Ay düğümünün boğada/11.evinizde, güney Ay düğümünün akrepte/5.evinizde olduğu bir dönem deneyimlediniz. Artık bu süreç sonlanıyor.

Ay düğümleri boğa/akrep hattında iken nasıl konular deneyimlemiş olabilirsiniz ? Nerelerde gelişmiş, neleri öğrenmiş olarak çıkıyorsunuz bu süreçten ?

İnsan ilişkileriniz, içinde olduğunuz arkadaş grupları, sosyal çevreler değişmiş olabilir bu dönemde. Ahbaplıklar, arkadaşlıklar ile çok şey öğrenmiş olabilirsiniz. Yaşam dersleriniz bu dönemde buralardan gelmiş olabilir.

Artık kuzey Ay düğümü koç burcunda/10.evinizde, güney Ay düğümü ise (tam karşı alanda) terazi burcunda, 4.evinizde olacak. 17 Temmuz itibariyle bu değişim gerçekleşiyor.

10.evinizde olacak kuzey Ay düğümü.

Hayatta durduğumuz yerdir 10.ev. Mesleki konularla, mesleki başarılarla ilgili bir ev. Yaşam koşullarımız ile, kendimize yarattığımız hayat ile, sahip olduklarımız ile ilgili.

Yaşam içinde bir yükseliş, hedefleriniz yönünde olumlu değişimler, bir sıfat, bir görev, bir ünvan, belki bir mezuniyet, belki işe giriş, belki işinizde bir terfi, bir yükseliş, bir görev değişikliği, yeni bir görev yeri, yeni bir görev birimi, yeni bir alan. Bunlar olasılıklarınız arasında.

Kendi işinizi kurmak istiyorsanız bu süreç de başlıyor gibi görünüyor.

Aynı zamanda devleti, kuralları, kanunları, yönetmelikleri, yasal gereklilikleri temsil eder bu ev. İşini kurmak isteyenler yasal boyutta yapılması gereken işlerle ve işlemlerle meşgul olacaktır.

İş dışında da yaşamınızda resmi konular, devlet birimlerine başvurular, beyanlar olabilir. Kurallar gereği yapmanız gereken şeyler olabilir. Hayatınızın herhangi bir alanında resmileşmesi, imzaya dökülmesi, kurallara uygun hale gelmesi gereken şeyler varsa, bu değişimler bu döngüde gerçekleşebilir.

Bir yükseliş var. Yeni bir yaşam resmi oluşacak. Ama Satürn’ün evi burası. Satürn emek ve çaba demektir. İstikrarlı çaba, irade, sabır demektir. Hayat bu dönemde emeğinizi, iradenizi de görmek isteyecektir. Yetkiler geliyor belki. Ama sorumluluklar da geliyor. Ünvanlar, başarılar geliyor. Ama bunlar için çok çalışmanız da gerekecek. Emeksiz hiçbir şey olmuyor, biliyorsunuz. Yaşamın içinde bu böyle. Emeğinizle, iradenizle, çabanızla hayat düzeninizi kurmakla meşgul olacağınız bir dönem.


17 Temmuz 2023 Ay Düğümleri Koç-Terazi Aksına Geçiyor


Yükselen Aslanlar :

Kuzey Ay düğümünün boğada/10.evinizde, güney Ay düğümünün akrepte/4.evinizde olduğu bir dönem deneyimlediniz. Artık sonuna geliyoruz bu sürecin.

Ay düğümleri boğa/akrep aksında iken sizi hangi konular üzerinden sınamış, büyütmüş, geliştirmiş olabilir ? Neleri öğrenmiş olarak çıkıyorsunuz bu süreçten ?

İşiniz, kariyeriniz, çalışma hayatınız, aileniz, ailenizle ilgili sorumluluklarınız, onlar için yapmanız gerekenler..Böyle bir çatısı vardı, böyle konuları vardı bu sürecin.

Özellikle iş hayatınızda sorumluluklar, otorite ile ilişkiler, yönetim konuları, yönetici figürleri tekamül aracınız olmuş olabilir bu dönemde.

Artık kuzey Ay düğümü koç burcunda/9.evinizde, güney Ay düğümü terazi burcunda, 3.evinizde olacak.

Bu yeni dönem için nasıl olasılıklarınız var ?

9.evinize geliyor kuzey Ay düğümü.

Mesafeler, uzaklar, yer değişiklikleri, başka bir şehre taşınma, başka bir ülkeye yerleşme gibi olasılıkları anlatır buradan geçen kuzey Ay düğümü.

Bu yönde planlar, istekler, hazırlıklar varsa böyle değişimler olabilir yaşamınızda. Bunları yapan siz de olabilirsiniz, ailenizden biri, bir yakınınız da olabilir.

Yeni yeni keşifler geliyor ayrıca. Bu keşifler seyahatler, geziler içinde olabilir. Eğitimler içinde olabilir. Bilimlerle, ilimlerle, hayatla ilişkinizi güçlendirecek spiritüel alanlarla meşgul olmaya başlayabilirsiniz.

Çünkü 9.ev anlamak, idrak etmek, hayatın derinliğini kavramak, fark etmek, olgunlaşmak, ehlileşmek demektir. Tam bir dönüşüm dönemi.


Yükselen Başaklar :

Kuzey Ay düğümünün boğada/9.evinizde, güney Ay düğümünün akrepte/3.evinizde olduğu bir dönem deneyimlediniz. Artık sonuna geliyoruz bu sürecin.

Kuzey Ay düğümünün 9.evde olduğu bu süreç sizi, mesafeler üzerinden zorlamış olabilir.

İnsanın sevdiklerinden, doğup büyüdüğü yerlerden uzakta olmasını, başka şehirleri, yabancı ülkeleri simgeler bu ev. Sevdiklerinin uzakta olmasını anlatır.

Bu yeni dönem için nasıl olasılıklarınız var ?

8.evinize geliyor kuzey Ay düğümü.

Bu kez parasal konular gündeminiz, odağınız olmaya başlıyor.

Bu ev yatırımlarla, birikimlerle, mülk edinmekle, sigortalarla, harcamaların ötesinde kenara koyabildiğimiz paralarla ilgilidir.

Hem bugününüz, hem geleceğiniz için maddi açıdan daha huzurlu, daha güvende hissedebilmek için yapacağınız, çabasına gireceğiniz şeyler olabilir.

Bu şeyler çok kolay olmasa da, istikrarlı ve rasyonel bir çaba ile hedefinize ulaşmanız mümkün.

Bu dönemden maddi kuvvetinizi büyütmüş, sahip olduklarınızı artırmış olarak çıkabilirsiniz.

Sadece bir uyarım olsun. Yatırım fikirleriniz olabilir. Çevrenizden öneriler gelebilir. Para kayıpları yaşamamak adına hiçbir şeyi yeterince araştırmadan yapmayın. Okuyun, izleyin, takip edin, detayları öğrenin, kıyaslayın, karşılaştırın. İyi belirleyin alternatiflerinizi. Alım satım konularını da aceleye getirmemek, kimseyle hızlıca el sıkışmamak iyi olur.

Parasal konularda yeni gelişmeler, olanaklar, olasılıklar var ama temkinli olmak, akılcı olmak önemli.

Konu ne olursa olsun, aklın yolunda olmak, aceleci olmamak, konulara zaman tanımak negatif ihtimallerden korur bizi. Siz de böyle yapmaya çalışın.


17 Temmuz 2023 Ay Düğümleri Koç-Terazi Aksına Geçiyor


Yükselen Teraziler :

Kuzey Ay düğümünün boğada/8.evinizde, güney Ay düğümünün akrepte/2.evinizde olduğu bir dönem deneyimlediniz. Artık sonuna geliyoruz bu sürecin.

Parasal alanda bir transitti bu. Özellikle ödemeler, borçlar, krediler, kredi kartları, maddi konular zorlamış olabilir sizi bu dönemde. Bu konular üzerinden hayata dair çok şey öğrendiniz.

Parayla, dünyevi olanla ilişkiniz, bağınız/mesafeniz güncellendi belki.

Harcamayı öğrenmek, biriktirmeyi öğrenmek..Buralarda bir şeylerin mantığını oturttunuz.

Maddi konularda pek çok ders ve öğreti getirmiş olabilir bu süreç size.

Artık kuzey Ay düğümü koç burcunda/7.evinizde, güney Ay düğümü terazi burcunda, 1.evinizde olacak.

İlişkiler, bağlar, bağlantılar, ortaklıklar, iş birlikleri. Evlilik, sevgilik, eş, partner. Kontratlar, imzalar, sözleşmeler. Danışman-danışan bağlantıları. Hoca-öğrenci bağlantıları.

Böyle temaları var bu evin.

Bu konular üzerinden yeni başlayacak şeyler olabilir.

Yeni yeni sayfalar açılıyor belki. Bir ilişki başlayabilir, evlilik gerçekleşebilir.

Bir kontrata imza atabilirsiniz. Bir ev tutulabilir.

İşinizde ortaklıklar kurabilirsiniz. İş ortaklarınız olabilir.

Bilgisi ile ilerleyebileceğiniz, danışmanlık alacağınız ya da öğrencisi olacağınız kişiler geliyor olabilir hayatınıza.

İnsan ilişkileri anlamında kalabalıklaşacağınız bir zaman. Ama elemeniz gereken kişiler de olacaktır. Kimseyi yeterince iyi tanımadan herhangi bir şeye adım atmamanızı önereceğim.

İlişki, ortaklık, iş birliği, imza, danışmanlık, eğitmenlik..Hayatınıza ekleyeceğiniz kişiler olacaksa, onları tanımak için konulara zaman vermek, kendinize zaman tanımak faydanıza olur.

Hiçbir şey aceleye gelmesin. Hiçbir şeyi oldurmaya çalışmayın. Olacak olan hayırlısıyla kendi vaktinde olsun.


Yükselen Akrepler : 

Kuzey Ay düğümünün boğada/7.evinizde, güney Ay düğümünün akrepte/1.evinizde olduğu bir dönem deneyimlediniz. Artık sonuna geliyoruz bu sürecin.

Güney Ay düğümü akrepte, 1.evinizde bırakmanız gerekenleri göstermiş olabilir size. İnsan ilişkileriniz, birlikte yol aldığınız kişiler, bir parçası olduğunuz gruplar, sahip olduklarınız. Buralarda temizlenmesi gereken şeyler sonlanmış, bitmiş olabilir. Özellikle insan ilişkileri üzerinden  farkındalıklara vardınız belki.

Artık kuzey Ay düğümü koç burcunda/6.evinizde, güney Ay düğümü terazi burcunda, 12.evinizde olacak.

6.evinize geliyor kuzey Ay düğümü.

İş, çalışma hayatı, hizmet, günlük düzen, yaşam düzeni, bedensel sağlık gibi temaları var bu evin.

Hayatınızda bu konuların daha iyi hale gelmesi için nelerin değişmesi gerektiğini görebileceğiniz bir zaman başlıyor.

İş hayatınızı yoluna koymak istiyorsunuz belki. Belki iş değişikliği yapmak. Yeni fırsat alanları ve gelir kapıları oluşmadan mevcutta sahip olduklarınızı bırakmamanızı, terk etmemenizi öneririm.

İlk defa çalışmaya başlayacak olanlarınız var. Uzun yılların ardından iş hayatına dönecek olanlarınız var. Bu kuzey Ay düğümü transiti bunların işaretçisi.

Yaşam düzeninizi oluşturacağınız bir zaman. Elbette zorlanmalar da olacaktır. Hiçbir şey bir günde inşa olmuyor.

Hizmet sunduğunuz alanlar içinde gelişebileceğiniz bir dönem. Hep teknik bilgi, mesleki tecrübe anlamında söylüyorum, hem de hayatın bilgisi anlamında.


17 Temmuz 2023 Ay Düğümleri Koç-Terazi Aksına Geçiyor


Yükselen Yaylar :

Kuzey Ay düğümünün boğada/6.evinizde, güney Ay düğümünün akrepte/12.evinizde olduğu bir dönem deneyimlediniz. Artık bitiyor bu dönem.

İş hayatınız, hizmet aldığınız/sunduğunuz ortam ve konular, astlar, çalışanlar, çalışma düzeniniz, iş ortamınızla ilgili konular, ‘’Yaşam düzenim’’ diyebileceğiniz şeyler 6.evin konusudur.

Sağlık temasını kapsıyor 6.ev ayrıca.

Geride kalmak üzere olan bu boğa-akrep döneminde dersler, öğretiler buralardan gelmiş olabilir. Bu konular zorlamış olabilir sizi.

Süreç biterken pek çok şey şekil aldı belki de. Belki eskisinden çok daha iyi oldu. Ay düğümleri transitleri böyle çalışıyor. Kolay olmuyor ama ihtiyaç duyduğumuz alanlarda gelişiyoruz ve hayatımızı düzenliyoruz.

Artık kuzey Ay düğümü koç burcunda/5.evinizde, güney Ay düğümü terazi burcunda, 11.evinizde olacak.

Bu yeni dönem için nasıl olasılıklarınız var ? 5.evinize geliyor kuzey Ay düğümü.

5.ev temalarında değişimler, yeni başlangıçlar, düzeni değiştirecek konular, belki ilkler, belki ilk defa atılacak adımlar, ilk defa deneyimlenecek şeyler geliyor.

Çocuk sahibi olabilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili konular öne çıkabilir. Onlar için daha fazla sorumluluk almanız gerekebilir. Yetişkin yaşta iseler yaşamlarında önemli başlangıçlar yaşayabilirler. Yön çizmek diyebileceğimiz kırılma noktaları, değişim noktaları, önemli kararları olabilir.

Sanat demektir ayrıca 5.ev. Spor demektir. Yetenekler, hobiler demektir.

Bir hobiniz güzel başka şeylere vesile olabilir. Sadece hobi olarak ilgilendiğiniz bir şey, bir işe dönüşebilir. Hobinizden artık para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Yeni meşguliyetleriniz de olacaktır. Sanatın, sporun içinde güzel zamanlar yaşayabilir, yeni yeni şeylere adım atabilirsiniz.


Yükselen Oğlaklar : 

Kuzey Ay düğümünün boğada/5.evinizde, güney Ay düğümünün akrepte/11.evinizde olduğu bir dönem deneyimlediniz.

İlgi alanları, sanat, spor, hobiler, hobileri işe çevirmek gibi konular, ilgi alanlarımızda ustalaşmak yönünde yaptığımız şeyler bu evle ilgili. Belki bu kuzey Ay düğümü geçişi, yaşamınızda bu konuları çalıştırmış olabilir.

Çocuklarla, evin küçükleriyle, gençleriyle ilgili konular da yine 5.ev temasıdır.

Oralarda sorumluluklar artmış olabilir bitmek üzere olan bu dönemde.

Artık kuzey Ay düğümü koç burcunda/4.evinizde, güney Ay düğümü terazi burcunda, 10.evinizde olacak.

4.evinize geliyor kuzey Ay düğümü.

Yaşam alanımızla, yaşadığımız yerle, evimizle ilgili bu ev.

Eğer bu yönde istekler, planlar ya da gereklilikler varsa eviniz değişecek olabilir yeni başlayan bu dönemde. Bir başka muhitte yeni bir düzen kurma, bir başka şehre yerleşme, ev alma, ev satma, ev tutma gibi yerleşim konularınız olabilir.

Ev düzeniniz, ev içindeki huzurunuz, evinizde nasıl hissettiğiniz, köklenme hissi, toprak elementi konuları ile ilgilidir bu ev.

Her an kendi içinde mükemmel. Hiç fazlası yok. Hiç eksiği yok. Her an tam ve bütünüz.

O an nerede isek orada olmamız gerektiği için oradayız. İşte bu bakış açılarının oluşmasına, gelişmesine vesile olacak şeyler olabilir bu dönemde yaşamınızda. Bulunduğunuz yerde iyi hissetmeyi, orada iseniz onun bir anlamı ve sebebi olduğunu, ilahi planda her şeyin kusursuz biçimde işlediğini fark etmenizi/hatırlamanızı istiyor belki hayat.

Toprak elementi konusuna bakın. Bu elementinizi geliştirmek faydanıza olacaktır.

Buraya toprak elementi yazımı bırakıyorum sizin için ↓

Bu linki tıklayabilirsiniz ↓

Astrolojide Toprak Elementi

Aile bireyleri ile uyum, anlaşma, geçmişten gelen konular, çocukluk anılarınız, anne babanıza olan duygularınız..Sanırım buralarda değişmesi ve temizlenmesi gereken şeyler var. İşte oraları temizleme dönemi. Süreç bittiğinde belki çok daha özgür, hafif, aileniz ile uyumlu ve hayata köklenmiş hissediyor olacaksınız.


17 Temmuz 2023 Ay Düğümleri Koç-Terazi Aksına Geçiyor


Yükselen Kovalar : 

Kuzey Ay düğümünün boğada/4.evinizde, güney Ay düğümünün akrepte/10.evinizde olduğu bir dönem deneyimlediniz. Artık sonuna geliyoruz bu sürecin.

Ev, yerleşim, konut, apartman, komşuluklar, ev içindeki konforunuz, huzurunuz, düzeniniz gibi konularda deneyimler getirmiş olabilir size bu süreç.

Bu dönemde aile içi bağlar, ailenizle ilgili sorumluluklar, ev ve aile yaşamı konusunda dengeye gelmesi gereken noktalar üzerinden biraz uğraşmış, yorulmuş olabilirsiniz.

Birçok şey düzeliyor ve yeni bir şekil alıyor esasen. Olması gereken hale geliyor. Alması gereken şekli alıyor.

Artık kuzey Ay düğümü koç burcunda/3.evinizde, güney Ay düğümü terazi burcunda, 9.evinizde olacak.

3.evinize geliyor kuzey Ay düğümü.

Bu ev en temelde iletişim demek.

İletişim diliniz, kelimeleriniz, haliniz, tavrınız, kiminle nasıl konuştuğunuz, neyi nasıl ifade ettiğiniz, neleri yeterince iyi ifade edemediğiniz, yazlı-sözlü iletişimlerinizde dengeye gelmesi, düzelmesi gereken şeyler. İşte bu dönem buraları elden geçirme dönemi.

Pürüzlerle, sorunlarla dersler verebilir size süreç. Her bir deneyimin öğretileri var. İletişimde gelişme zamanı.

Kardeşler, yakın akrabalar, komşular, komşuluklar, muhitinizde gidip geldiğiniz yerler, yakın çevre konuları yine 3.evle ilgili.

Akrabalarınızla, kardeşlerinizle birlikte yapacağınız şeyler olabilir. Onların önemli kararları, başlangıçları olabilir. Belki bazı dialoglar sonlanacaktır, bitişler olabilir. Belki küslükler bitecektir, barışmalar olabilir.

İletişimlerde ve ilişkilerde dengeye gelmenizi istiyor hayat.

Eğitim, bilgi, kitap, kurs, hoca, uzman, danışman, website, sosyal medya demektir ayrıca bu ev.

Bu temalar da hareketlenecektir. Eğitimlere katılabilirsiniz. Eğitmen konumunda olabilirsiniz.

Kurslarınız olabilir. Hem öğrenme, hem sosyalleşme diyebileceğimiz yeni ortamlara girebilirsiniz.

Yeni gelişim fırsatları, yeni bilgi kaynakları eklenecektir hayatınıza.

İçerik üretenler için önemli bir zaman. Tecrübelerle gelen farkındalıklar olacaktır. Neyi nasıl yaparsanız sayfanız büyür ? Nasıl içerikler sizi daha çok, daha doğru temsil eder ? Siz gerçekte kimsiniz ve bunun ne kadarını yansıtıyorsunuz, ne kadarını yansıtmalısınız ? Nasıl bir duruşunuz olmalı ? Nasıl üretimleriniz olmalı ? Buralarda gelişme ve cevaplarda netleşme zamanı.


Yükselen Balıklar :

Kuzey Ay düğümünün boğada/3.evinizde, güney Ay düğümünün akrepte/9.evinizde olduğu bir süreç deneyimlediniz. Bitmek üzere.

Kardeşler, akrabalar, komşular, yakın çevremizi oluşturan kişiler, sokağımızla/muhitimizle ilgili konular bu evin temaları arasında.

Bu konularda değişmesi gereken şeyler değişmiş, yeni bir form kazanmış olabilir. Bu dönemde bu konular, tekamül aracınız olmuş olabilir. Kardeşlerinizle ilgili konularınız olmuş olabilir.

Artık kuzey Ay düğümü koç burcunda/2.evinizde, güney Ay düğümü terazi burcunda, 8.evinizde olacak. 17 Temmuz itibariyle bu değişim gerçekleşiyor.

2.evinize geliyor kuzey Ay düğümü.

Para evinize gelen bir kuzey Ay düğümü, paranızı doğru kullanmanız konusunda uyarıyor sizi. Gereksiz harcamaları kısmak, israf olan noktaları dengeye getirmek, tasarruf yapmak, borçlanmamak, bu dönemde önemli.

Kişisel kazancınızı oluşturmakta zorlanabilirsiniz.  O yüzden yeni bir gelir kapısı açılmadan, elinizdeki gelir kaynağını bırakmamanızı öneririm.

Bunun dışında bu transit size toprak elementinizi güçlendirmeyi öğretecektir. Maddi imkanlarınızı oluşturmak, büyütmek, hayatta kimseye ihtiyaç duymayacak hale gelmek, muhtaç hissetmeden bağlar kurmak, ilişkilere sahip olmak, iyi hissetmek, mutlu olmak, hayata köklenmiş hissetmek..Hepsi toprak elementinin konusudur.

Bu temalarda iyileştirilmesi gereken neler var hayatınızda, işte buraları yapılandırma dönemi başlıyor.

Sizin için buraya toprak elementi yazımı da ekleyeceğim ↓ Bu linki tıklayabilirsiniz ↓

Astrolojide Toprak Elementi


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!