Yay Burcu Mart 2023 – Yaratıcılık & İyi Fikirler

Yay Burcu Mart 2023 – Yaratıcılık & İyi Fikirler

Merhabalar hepinize sevgili okuyucularım,

Şubat ayı ne yazık ki tarihte korkunç deneyim ve acılarla yerini alan, unutulmayacak, unutmamamız gereken bir ay oldu. Hiçbirinin yaşanmadığı günlere dönmek, zamanı geri almak istiyoruz hepimiz.

Ama gerçeği, olanı, realiteyi değiştiremiyoruz. Öyleyse bu resmin içinde kalanlar için birlik olalım inşallah. Hayatlara değelim, dokunalım. Bir vatandaş olarak sorumluluk alalım, bildiğimiz yerden katkımızı sunalım. Elimizden gelen noktalarda ihtiyaç sahiplerine yardımcı olalım.

Bir yandan da önlemlerimizi alalım, hazırlıklarımızı yapalım her birimiz kendimiz için.

İstanbul’da iseniz İBB’nin Bina Tespiti hizmeti var. Başvuruyorsunuz ve ekipler gelip inceleme yapıyorlar. Ücretsiz bir uygulama. Bina riskli çıksa dahi yıkım kararı ya da tahliye için değil bu uygulama. Yasal haklar kişinin kendisinde.

Bu incelemeyi yaptırarak binanız hakkında bilgi almış oluyorsunuz. Amaç bu.

İstanbul’da isek bunu yapalım. Başka şehirlerde isek devlet birimlerinin, belediyelerin ilgili hizmetlerini araştırıp oturduğumuz yerin analizi yaptıralım. Özel firmalar da var tabii aynı işlemi yapan.

Yaradan hepimizi korusun diyoruz. Bu elbette böyle. Ama biz de kendimizi korumayı bileceğiz. Tedbir alacağız. Üzerimize düşenleri yaptıktan sonra edeceğiz duamızı. Lütfen hiçbirimiz bu konuyu artık ihmal etmeyelim, ertelemeyelim, kendimiz ve sevdiklerimiz için önlemlerimizi alalım.

Ay için bir gündem yazısı var bu linkte ↓ Tarihler, transitler, yeniay & dolunay döngüleri var.

Mart ayı iki büyük değişimin gerçekleşeceği vakit. Satürn ve Pluto’nun burç değiştireceği ay. Bunlara da yer verdim içerikte. Link burada yer alıyor ↓↓

Mart 2023 Astroloji Gündemi

Eğer yükseleniniz yay ise doğru içeriktesiniz. Yükseleni yay olanlar yararlanabilir bu öngörülerden. Şimdi ayın detaylarına geçiyorum.


Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda, 4.evinizde.

Evinizde dekorasyon değişiklikleri yapabilirsiniz. Düzene koymanız, temizlemeniz, çöpe atmanız, yenilemeniz gereken şeylerle ilgilenebilirsiniz. Elden geçirebilirsiniz odalarınızı, eşyalarınızı.

Kombi bakımları, tesisat yenileme, tamir, vb konularınız olabilir.

Aileniz için yapmak istediğiniz şeyleri hayata geçirebilirsiniz. Aile içi konular, çözülmesi gereken şeyler olabilir. Siz devreye girebilirsiniz. Gerekeni siz yapabilirsiniz.

Güneş 20 Mart’ta koç burcuna geçiyor. 5.evinize geliyor.

Neleri simgeliyor bu ev ? Nelerle ilgili ?

Hobiler, sanatsal konular, eğlenceler, sportif faaliyetler, keyifli aktiviteler, keyif aldığımız için meşgul olduğumuz şeyler bu evle ilgili.

O yüzden Güneş buradan geçerken, sevdiğiniz şeylerle vakit geçirebilirsiniz. İlgi alanlarınızda güzel şeyler yapabilirsiniz. Adım atacağınız bir şeyler olabilir.

Sporda, sanatsal konularda başlangıçlarınız olabilir.

Bu evin bir diğer önemli teması çocuklar. Bu bir koç transiti. Koç burcu yenilikleri, başlangıçları, bir başlatma enerjisini anlatıyor.

Çocuklarınızın yeni başlangıçları olabilir. Sanatta, sporda ya da başka bir konuda ilk defa deneyimleyecekleri, güzel şeyler olabilir. Yeni adımlar atabilirler hedefleri, hayalleri için.


Yay Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


Merkür 3 Mart’a kadar kova burcunda. 3.evinizde.

3.ev iletişim evidir. Kova burcu ise arkadaşlarımızı sembolize eder. Arkadaş çevreniz içinde planlayacağınız şeyler olabilir, birlikte güzel şeyler yapabilirsiniz.

Merkür 3 Mart’ta balık burcuna geçiyor. 4.evinizde olacak bu kez.

Bu ev ailemizi, evimizi, evimize dair her tür konuyu, yaşadığımız yerle ilgili konuları simgeler.

O yüzden bu Merkür transiti size evinizle, yaşam alanınızla ve aile bireylerinizle ilgili konular getirebilir.

Aile içi iletişimleriniz artacaktır. Birlikte planlayacağınız şeyler de olabilir. Eviniz için birlikte seçeceğiniz, kararlaştıracağınız şeyler olabilir örneğin.

Evinizde enerjinizi yenileyecek değişimler yapmak için güzel bir dönem.

19 Mart’ta bir kez daha burç değiştiriyor Merkür. Koç burcuna geçiyor. 5.evinize geliyor.

Yakın çevreniz içinde çocuklarla ilgili konular ön plana çıkar muhtemelen, 5.ev hareketlendiği için.

Hamilelik haberleri de alabilirsiniz.

Çocuklarınız için yapacağınız şeyler olabilir. Merkür eğitimleri, kursları, etkinlikleri, sosyal faaliyetleri sembolize eder. Onlar için spor, sanat kurslarına kayıtlar yapabilirsiniz. Eğitimlere, etkinliklere katılabilirler.

Yaratıcılık isteyen, yaratıcılığa dayalı olan işler, 5.ev temasıdır. Eğer böyle bir işiniz varsa, çok güzel şeyler üretebilirsiniz.

Ayrıca yaşam enerjinizi yükseltecek yeni bir hobiler edinebilirsiniz.

Sanatsal gösteriler, konserler için bilet alabilirsiniz. Güzel etkinliklere katılabilirsiniz.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Yay Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


Venüs 17 Mart’a koç burcunda. 5.evinizde.

Çocukları olanlar, onlar için yapmak istedikleri şeyleri güzelce yapabilirler. Yoluna girmesini istediğiniz durumlar varsa, istediğiniz yönde çözülebilir. Düzene girebilir.

Eğer hayatınızda sanat varsa ya da belki bir hobiyle, bir meşguliyetle sanatın içindeyseniz güzel işler yapabileceğiniz bir dönem.

17 Mart’ta boğa burcuna geçiyor Venüs. 6.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Çalışma hayatımız, işimizle ilgili tüm konular, ürettiklerimiz, hizmet sunduğumuz alanlar, hizmet aldığımız alanlar, günlük yaşam düzenimiz, rutinlerimiz, görev ve sorumluluklarımız bu evle ilgili. Venüs’ün iyicil etkisini bu kez bu konular üzerinden almaya başlıyorsunuz.

İş ortamınızda güzel şeyler yaşayabilirsiniz. Günlük düzeniniz istediğiniz yönde değişebilir.

Yapmanız gereken şeylerde kolaylıklar doğabilir.

Rutinlerinize keyifli şeyler ekleyebilirsiniz. Yaşamınızı düzenlemek için iyi güzel bir zaman.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Yay Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


Mars 25 Mart’a kadar ikizler burcunda. 7.evinizde. 

İletişimlerde bir hareketlilik var.

İnsan ilişkileriniz, çevreniz, bağlantılarınız başka bağlantılara vesile olabilirler. Bu iş hayatınızda da olabilir, sosyal hayatınızda da, kişisel konularınız içinde de. Birileri bir şeylerinize vesile olabilirler. Sizin için devreye girecek, size aracılık edecek, size referans olacak kişiler olabilir.

Danışmanlık, iş birlikleri, mali müşavirlik, muhasebecilik hizmetleri, asistanlık gibi konularda ihtiyaçlar varsa, birileri ile ilerlemeniz gerekiyorsa, bir danışmanlık hizmeti gerekiyorsa, bir mali müşavir ile çalışmanız gerekiyorsa bu yönde başlangıçların olabileceği bir zaman. Yeni bağlantılar kurulabilir.

Mars 25 Mart’ta yengeç transitine başlıyor. 8.evinize geliyor.

8.ev temalarında konuların ilerleyebileceği, yeni gelişmelere açık bir dönem.

Eğer beklemekte olduğunuz paralar varsa, örneğin borç verdiğiniz paralar gibi, sonuçlanmasını beklediğiniz bir nafaka, miras, mal paylaşımı konusu gibi, ödenmesini beklediğiniz bir tazminat gibi, bu konularda olumlu gelişmeler olabilir.

Bir büyük girişiminiz için kredi çekmeyi planlıyorsanız, kredinizi çekebilirsiniz.

Parasal alanda yeni başlangıçlar var. Sigortanız, maddi güvenceniz, emeklilik planınız gibi konularda yeni kararlarınız olabilir. Başlatacağınız şeyler olabilir.


Yay Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


SATÜRN

Satürn 2020’nin Aralık ayından bu yana kova burcundaydı. Satürn transitleri ortalama olarak 2,5 yıl sürer. 2 yıl 4 ay gibi bir süreyle kovada yer almış oldu Satürn.

Şimdi artık 7 Mart itibariyle kova dönemi sonlanıyor. Balık burcuna geçiyor.

Yeni bir 2,5 yıllık dönem başlıyor.

Satürn kovada iken 3.evinizdeydi.

Kardeşler, akrabalar, komşular, yakın arkadaş çevreleri, günlük hayatımızın bir parçası olan kişiler bu evin konusudur. Yakın çevreniz içinde, kardeşlerinizle, akrabalarınızla iletişimlerde zorlanmış olabilirsiniz. Onlarla ilgili konularınız olmuş olabilir. Yaşamlarında önemli değişimler olmuş olabilir kardeşlerinizin ya da bir yakınınızın.

Sevdiğiniz komşularınızdan taşınanlar olmuş olabilir. Yakın arkadaşlarınızdan uzaklara gidenler olmuş olabilir.

Sosyal medya çalışmalarınız, iletişim temelinde işleriniz olmuş olabilir. Bazı şeylerin zeminini oluşturmakla meşgul olmuş olabilirsiniz.

Kurs ortamlarına, sınıflara, eğitimlere katılmış, yeni insanlar tanımış, yeni arkadaşlar edinmiş olabilirsiniz. Ama o insanlardan yana sınanmış olma ihtimaliniz de var.

Satürn büyüttü sizi. Öğretti. Olgunlaştırdı.

3.ev temaları üzerinden genel olarak böyle bir transitti.

Satürn 7 Mart’ta yapıyor geçişini. Balık transitine başlıyor. 4.evinize geliyor şimdi artık.

4.ev evimizi temsil ediyor. Hanemizi, yuvamızı, ailemizi, yaşam alanımızı simgeliyor.

Ev değişikliği, yer değişikliği olasılıklar arasında. Bir ev kiralamak olabilir, satın almak olabilir. Ev düzeninizi değiştirmek, aile ile yaşıyorsanız ayrı eve çıkmak olabilir. Ayrı yaşıyorsanız ailenizin yanına dönmek olabilir.

Aile içinde bir başka kişi de kendi düzenini kurabilir. Böyle bir değişim de olabilir hane içinde.

Memleketinize yerleşmek için hazırlık yaptıysanız artık gidiş vakti gelmiş olabilir.

Ev düzeninizle, yaşadığınız yerle ilgili değişimler olası. Yeni bir düzen kurma ihtimaliniz var.

Bunun dışında aile içi sorumluluklar artabilir. Anneniz, babanız için yapacağınız şeyler olabilir. Aile içinde maddi konularda sorumluluk üstlenebilirsiniz. Evin gelirini siz sağlayabilirsiniz. Ailenizin borçları varsa yardımcı olabilirsiniz.

Anne babanızın bakımlarını üstlenebilirsiniz. İstirahatleri olabilir, tedavileri olabilir. O süreçlerde siz refakat edebilirsiniz. Sizin vesilenizle, yardımınızla iyi olabilirler. Gereken noktalarda devreye girmenizi, destek ve katkı olmanızı istiyor Satürn.


PLUTO

2023 yılının en önemli astrolojik gelişmelerinden biri Pluto’nun burç değiştirecek olması.

Pluto en ağır hareket eden, transitleri en uzun süren gezegendir. 2008 yılından bu yana oğlak burcunda.

2023’te bir süre için kova burcunda olacak. 23 Mart-11 Haziran 2023 arasında yaşanacak bu kova süreci.

Kova transitinin asıl başlangıcı 21 Ocak 2024’te. Ama bu yıl Mart-Haziran arasında kova burcuna geçecek Pluto bir süre için. Sonrasında retrosunda oğlağa geri dönecek.

23 Mart itibariyle kova burcuna yerleşiyor Pluto. 3.evinize geliyor.

Yakın çevre ve iletişim alanı burası. Çevrenizde bir değişim olabilir. Hayatınızdan çıkacak insanlar olabilir. Yeni çevreler içine girebilir, yeni bağlantılar kurabilirsiniz.

Eğitimci iseniz, danışmanlık yaptığınız bir işiniz varsa büyüme zamanını anlatıyor olabilir Pluto. Öğrenci/danışan ağınızda kalabalıklaşabilirsiniz. Sosyal medyada üretimleriniz varsa sayfanızı büyütebilirsiniz. Böyle bir şey yoksa başlayabilir.

Sosyal medya faaliyetleri, internet üzerinden yapılan işler, blog yazarlığı, bilgi paylaşımları, e-ticaret, satış pazarlama işleri 3.evin konusudur. Kova burcu da zaten dijital platformları simgeliyor. Hayatınızda bu yönde bir hareketlilik olası. Yeni başlangıçlarınız olabilir.


Mart 2023 Ay Döngüleri :

7 Mart : Başak Burcunda Dolunay : Ay 16° Başak, Güneş 16° Balık

Dolunay 10.evinizde gerçekleşiyor.

Dolunay sırasında Güneş’in ve Ay’ın Mars ile uyumsuz açıları, Uranüs ile uyumlu açıları var.

İşiniz, kariyeriniz, üstleriniz, patronlarınız, otorite bağlantılı konularınız bu evle ilgili.

Bu temalarda gündemleriniz olabilir dolunaya yakın günlerde. Bir şeye öfkelenebilirsiniz. Mars buna işaret ediyor. Yönetimin bir bildirimi istediğiniz yönde olmayabilir. Bir fikir, bir proje yönetimin engeline takılabilir. Tepe yönetimden onay gelmeyebilir.

Yöneticilerinizle iletişimlerinize dikkat etmenizi önereceğim.

Uranüs güzel değişimlere işaret ediyor bir yandan. Ama bu güzel değişimler Mars’ın agresif enerjisini kontrol edersek gerçekleşebilir. Aklı-selimle, iyi bir üslupla hangi konuda ne yapılması gerektiği, neden öyle gerektiği, hangi işin nasıl yapılması gerektiği oturulup konuşulursa, toplantılardan mantıklı kararlar çıkabilir.

Kendi işinize sahipseniz bazı pürüzler güzel değişimlere vesile olabilir. Bir şey sorun yaratabilir ve size değiştirmeniz gereken şeyi gösterebilir.

Esasen güzel bir dolunay. Faydamıza olacak şekilde kullanalım.

21 Mart : Koç Burcunda Yeniay : Ay 0° Koç, Güneş 0° Koç

5.evinizde bir yeniay doğuyor. Merkür ile kavuşumda, Pluto ile uyumlu açıda gerçekleşecek olan bir yeniay.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için güzel bir yeniay bu. Konuyla ilgili yapmanız gerekenler varsa, bir tedavi ihtiyacı varsa harekete geçebilirsiniz. Konu içinde çözülmesi gereken bir durum varsa, bunu iyileştirmek için ilk adımınızı atabilirsiniz.

5.evin başka konuları da var. Yaratıcılık gerektiren işler bu evle ilgili. Bu ev zaten en temelde bir yaratım enerjisini anlatıyor.

Duyurmak, göstermek, tanıtmak istediğiniz işleriniz varsa, bu yeniayı en iyi şekilde değerlendirmenizi öneririm.

İşlerinizi, ürettiğiniz projeleri görünür kılmak için güzel bir zaman.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Sağlıklı, huzurlu, güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!