Terazi Burcu Haziran 2021

Terazi Burcu Haziran 2021

Merhabalar sevgili terazi ve yükselen terazi okuyucularım !

Haziran nasıl bir ay olabilir sizin için ? Yaz nasıl başlıyor ? Ayın her bir gündemini ele alarak anlatacağım bu yazımda.

2021 yılı içinde önemli bir ay Haziran.

İkizler burcunda gerçekleşecek olan Güneş tutulması

Satürn Uranüs karesi

İkizler burcunda gerçekleşecek olan Merkür retrosu

bu ayı diğerlerinden ayırıyor. Hareketli bir ay. Gündem kalabalık.

Şimdi olasılıklarınızı ayrı ayrı konuşalım tüm görünümler için.


Güneş, 20 Haziran’a kadar ikizler burcunda. 9.evinizde.

Parlak, enerjisi yüksek, temaları pozitif bir ev burası.

Uzağınızda yaşayan aile bireylerinizle, akrabalarınızla, sevdiklerinizle daha çok iletişim kuracağınız, onlarla ilgili konularla meşgul olacağınız bir dönem.

Eğitim hayatınız varsa, okulunuzla ilgili konular ön planda olacaktır.

Şehirler arası taşımacılık konularınız, kargolarınız, gönderileriniz olabilir ayrıca. Size gelen bir şeyler de olabilir.

Güneş 20 Haziran’da ikizler transitini tamamlıyor ve yengeç burcuna geçiyor.

10.evinize geliyor.

Kendinizi güncel çerçeveniz içinde nasıl tanımlıyorsunuz, ne olarak adlandırıyorsunuz, yaptığınız işleri ne ölçüde sahipleniyorsunuz, donanımlarınızı nasıl kullanıyorsunuz, bunlarla ilgili bir alan 10.ev. Bulunduğumuz nokta, sıfatlarımız, işimiz, kariyerimiz bu evle bağlantılı.

İşinizi, donanımlarınızı parlatmaya ihtiyacınız varsa, iş konusunda güçlenmek ve yeni şeyler yapmak istiyorsanız, daha kuvvetli bir konumlandırma yapmak istiyorsanız kendiniz için, Güneş transiti yardımcı olacaktır size.

Herkesin farklı yetenekleri var. Farklı donanımları var. Her şey bir kenara, farklı bir ilahi planı, farklı bir yaşam amacı var her bir bireyin.

Bu dönemin önemli getirileri arasında, yolunuzu seçmek, yapmak istediklerinizi tespit etmek, yaşam yolunuzla ilgili kararlar almak olabilir.


Merkür 30 Mayıs-22 Haziran arasında retroda olacak !

9.evinizde gerçekleşecek olan bir Merkür retrosu.

Yüksek öğrenim hayatınızda iletişimlerde temkinli olmanızı, hocalarla, arkadaşlarınızla dialoglarda kendinizi doğru şekilde ifade etmenizi önereceğim. Tez, makale, proje, vb çalışmalarınızda tamamlanması gereken eksiklikler gündeme gelebilir bu retro sürecinde ayrıca. Sürdürmekte olduğunuz akademik çalışmalarınızı daha iyi hale getireceğiniz, üzerinden geçerek bazı noktaları yeniden ele alacağınız bir dönem.

Seyahat planlarınız varsa, yolculuklarda dikkatli olmanız, valizinize, eşyalarınıza daha fazla dikkat etmeniz de iyi olur.

Başka şehir ve ülkelerle ilgili konularda geçmişten gelen, sürüncemede kalmış konularda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Beklediğiniz haberler, bildirimler gelebilir.

Retro 22 Haziran’da sonlanıyor ama birkaç gün daha gölge etkisi olacak. Onu da belirtmiş olayım.

Önemli bir ekleme yapıyorum buraya :

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 2 Haziran’a kadar ikizler burcunda. 9.evinizde. 9 Mayıs’tan bu yana burada. Bu transit tamamlanıyor artık. Son 2 günü var ay içinde.

Venüs’ün ikizler transitinde, yabancı kültürlerle ilgili vizyonunuzu büyütecek güzel şeyler öğrenmiş olabilirsiniz. Yabancı diller, yabancı diziler, filmler bu evin temaları arasında. Kendinize bu konularda keyif alanları yaratmış olabilirsiniz.

Venüs 2 Haziran günü yengeç burcuna geçiyor. 10.evinize geliyor bu geçiş ile.

Bu kez işiniz konusunda güzel etkiler alıyor olacaksınız. Üstlerle konuşmak istedikleriniz varsa, talepleriniz, ricalarınız varsa, bunları rahatça yapabileceğiniz fırsatlar yakalabilirsiniz.

Yasal boyutu olan işleriniz, devlet dairelerinde işleriniz varsa, kolayca, güzel enerjilerle yapabilirsiniz bunları.

27 Haziran’da Venüs aslan burcuna geçiyor, 11.evinize geliyor ! Sosyal hayatınız renkleniyor. Arkadaşlarınızla birlikte tatil yapabileceğiniz, gezebileceğiniz, eğlenceli programlar yapabileceğiniz, keyifli bir dönem.

İşinizde departmanınız içinde, biriminiz, ekibiniz içinde güzel şeyler yaşayabilirsiniz. Mutlulukları paylaşabilirsiniz. Kutlamalarınız olabilir. 11.ev güzel bir alan. Venüs geçişi de oldukça pozitif bir etki.

Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 11 Haziran’a kadar yengeç burcunda, 10.evinizde. 23 Nisan’dan bu yana yengeçte.

Bu dönemde sorumluluklarınız yorucu bir hal almış olabilir. Bazı görevleri siz üstlenmiş olabilirsiniz. Özellikle otorite figürlerinin talepleri, devlet bağlantılı konular, yönetmeliklere uygun hareket etmeyi gerektiren konular, resmi işlemler olmuş olabilir. Resmi makamlardan kişilerle iletişimler kurmuş olabilirsiniz. Başvurularınız olmuş olabilir.

Bu geçiş de tamamlanmak üzere artık.

Mars’ın yengeç transitinin genel ve burçlar bazında detaylı etkileri için yazımı tıklayabilirsiniz :

Mars Yengeç Burcunda 23 Nisan-11 Haziran 2021

Mars 11 Haziran’da aslan burcuna geçiyor. 11.evinize geliyor.

Sizin için sosyal anlamda hareketli bir dönemi başlatıyor bu değişim. Topluluklar, kalabalıklar içinde yer alacağınız, daha çok iletişim kuracağınız, gruplar içinde olacağınız bir zaman başlıyor.

Mars’ın temalarından biri spordur. Örneğin spor ile gruplar içinde yer alabilirsiniz.

Hatta aslan burcu da sanatı ve sporu temsil eden, bunun dışında hobilerimizi anlatan bir burç. İlgi alanlarınız, hobileriniz vesilesi ile yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Sosyalleşebilirsiniz.

Yaratıcılık, yaratıcı işler, eğlenceler, kutlamalar, tatiller, geziler aslan burcu ile ilgili. Yazın tadını çıkaracağınız güzel gezileriniz de olabilir Mars ile. Tatile çıkabilirsiniz. Katılacağınız yaz etkinlikleri olabilir.


Satürn Uranüs karesi

Bu yıl içinde 3 kez gerçekleşecek olan Satürn Uranüs karesinin ikincisi bu ay, 15 Haziran’da kesinleşiyor. Yılın ana karakterini belirleyen, önemli bir açı bu.

Mecburi değişimleri anlatan görünüm olduğunu da söyleyeyim.

İlkini Şubat ayında yaşamıştık. Üçüncüsü Aralık ayında yaşanacak (24 Aralık’ta).

Satürn kovada, 5.evinizde. Uranüs boğada, 8.evinizde.

Çocukları olanlar onlar için harcamalar yapabilirler. Bir ihtiyaçları, önemli bir bütçe gerektirebilir. Özellikle elektronik aletler satın alabilirsiniz. Satürn kovada olduğu için, kova teknolojiyi simgelediği için söylüyorum bunu. Uranüs zaten kova burcunun yönetici gezegeni. O da teknolojiyi sembolize ediyor. Telefonları bozulabilir örneğin, yenisini almanız gerekebilir. Bu tür hesapta olmayan, ani durumlar olabilir.

Aşk hayatınız içinde de değişimlere açık bir zaman. İyiliğinize, hayrınıza olmayan durumlar varsa, buralarda bir farkındalık zamanı. Bir değişim zamanı.


Haziran 2021 Ay Döngüleri :

10 Haziran : İkizler Burcunda Güneş Tutulması : Ay 19° İkizler, Güneş 19° İkizler

Güneş tutulmaları hayatımızda başlayacak olan yeni şeyleri, önemli başlangıçları, büyük değişimleri sembolize ederler.

9.evinizde gerçekleşiyor tutulma. Bu evin temaları üzerinden yeni başlayan şeyler olacaktır hayatınızda.

Üniversite hazırlığında iseniz, yüksek öğrenim hayatınız başlayabilir. Yüksek lisans yapmak isteyen ya da doktora planı olan okuyucularıma, bu konuların da hareketlenebileceğini söyleyeyim.

Ama sadece üniversite ile sınırlı düşünmeyelim. Kurslar, ilgi alanlarınızda seminerler, eğitimler de gündeme gelebilir. Bu tür başlangıçlarınız olabilir.

Başka bir şehre ya da ülkeye yerleşme planı olanlar, tutulmaya yakın zamanlarda konu için harekete geçebilirler.

Uzağınızda olan sevdiklerinizle ilgili yeni gelişmeler olabilir. Yanınıza gelebilirler. Yer değiştirebilirler.

Yurt dışı bağlantısı olan bir konu başlayabilir hayatınızda.

Bir Güneş tutulmasının etkisi, bir sonraki Güneş tutulmasına kadar, yani ortalama olarak 6 aylık dönemde aktiftir.

Tutulma etkisini sadece 10 Haziran günü için düşünmeyin yani. Onun da altını çizmiş olayım.

24 Haziran : Oğlak Burcunda Dolunay : Ay 3° Oğlak, Güneş 3° Yengeç

4.evinizde gerçekleşecek bir dolunay. Öncesi sonrası birkaç gün, aile içinde tartışmalara açık bir zaman. Özellikle aile büyüklerinizle, anne babanızla münakaşalar olabilir. Ev içindeki huzurunuz için, rahatsız olduğunuz şeyler varsa da, bunları güzel bir dille ifade etmeniz, daha iyi olabilir.


Burç yorumlarında sadece yüzeysel biçimde genel etkileri konuşmak mümkün oluyor sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

Danışmanlık konusunda sadece mail yoluyla ulaşabilirsiniz bana.

……………………………………………………………………………………………………………………………………..

……………………………………………………………………………………………………………………………………..

……………………………………………………………………………………………………………………………………..

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Çok güzel bir ay olsun hepimiz için !

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!