7-13 Ağustos 2023 Astroloji Gündemi

7-13 Ağustos 2023 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Nasılsınız diyeceğim ama bu sıcaklarda halimiz malum. Hava 30 dereceleri aşınca tatlar kaçıyor, değil mi 🙂

Gökyüzü nasıl peki ? Gezegenler ne durumda ? Bu hafta yukarıda neler var ?

Venüs retrosu devam ediyor. Merkür retrosu yaklaşıyor (23’ünde başlayacak). Bu hafta burç değiştirecek bir gezegen, yani başlayacak olan yeni bir transit yok.

Kova dolunayının etkilerinin sürdüğünü görüyoruz. Dijital platformlar kova temasıdır. Bir dijital platform ve Atatürk dizisinin akıbetinin ne olacağı konusu gündemimizde.

Bunlar dışında bu hafta Güneş’in, Venüs ve Merkür’ün açıları var. Çok sayıda gezegen açısı yok.

Her detaya bakalım. Gün gün inceleyelim gezegenleri, açıları.

Öncesinde yapacaklarım var, biliyorsunuz 🙂

Ağustos ayı yorumlarım burada ↓

Koç Burcu Ağustos 2023,  Boğa Burcu Ağustos 2023,

İkizler Burcu Ağustos 2023,  Yengeç Burcu Ağustos 2023,

Aslan Burcu Ağustos 2023,  Başak Burcu Ağustos 2023,

Terazi Burcu Ağustos 2023,  Akrep Burcu Ağustos 2023,

Yay Burcu Ağustos 2023,  Oğlak Burcu Ağustos 2023,

Kova Burcu Ağustos 2023,  Balık Burcu Ağustos 2023

♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠

Buraya güncel transitleri de ekleyeyim ↓

Venüs Retrosu Aslan Burcunda 23 Temmuz-4 Eylül 2023

Mars Başak Burcunda 10 Temmuz-27 Ağustos 2023

Bir not daha ↓

Yazımın son bölümünde, en son bölümde güncele dair büyük transitlerin  (Jüpiter, Satürn) linkleri var. Bir elementler yazı dizim var ayrıca. Aşağıdan onlara da bakabilirsiniz.

Instagram içeriklerimi de görmek isterseniz ;

Instagram hesabım ↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


7-13 Ağustos haftasının gezegen açıları :

9 Ağustos : Venüs Uranüs karesi : Venüs 22° Aslanda, Uranüs 22° Boğada

Alışverişlerde sonrayı düşünmeden fazla açılmayalım diyeceğim 🙂

Bunun dışında insan ilişkilerimizde beklenmedik egosantrik, kibirli tavırlar görebiliriz. Bunlara müsaade etmemek, rahatsız olduğumuzu söylemek gerekiyor. İletişime devam etmek istemiyorsak, bu da tamam. Bu zaten tamam. Ama aynı hal ile hiçbir şey olmamış gibi devam etmek olmaz. Sonra daha büyük büyük gelir o istemediğimiz şeyler. Benlik alanımızı koruyalım.

10 Ağustos : Merkür Jüpiter üçgeni : Merkür 14° Başakta, Jüpiter 14° Boğada

Boğa başak ekseninde güçlü bir toprak üçgeni. Başak işimizi, boğa kazançlarımızı simgeliyor. Parasal anlamda şanslı bir zaman. Ama üretmektir başak. Ekmektir. Ekmeden biçmek olmuyor. Üretimlerimizi artırırsak ya da düzenlersek ya da belki hizmetlerimizi/ürünlerimizi daha çok duyurursak yeni müşteri bağlantılarının doğabileceği bir zamandayız.

12 Ağustos : Güneş Kiron üçgeni : Güneş 19 Aslanda, Kiron 19 Koçta

Son günlerde, özellikle son iki haftadır uyumsuz gezegen açıları ağırlıktaydı. Mental olarak, psikolojik yorulmuş, zorlanmış olabiliriz. İşler istediğimiz gibi gitmemiş olabilir. Şimdi artık bir iyileşmenin başlangıç noktasındayız.

Kiron şifadır. Sorunlara değil, çözümlere odaklanmayı başarabileceğimizi, istediğimiz sonuçları almak için iyi şeyler yapabileceğimizi ve de güzel karşılıklar alabileceğimizi söylüyor Kiron.

13 Ağustos : Güneş Venüs kavuşumu : Güneş 20° Aslanda, Venüs 20° Aslanda

Toprak elementi enerjisi büyüyor bu kavuşum ile. Aslan burcu keyif almak, keyifleri büyütmek, keyiflere odaklanmakla ilgili bir burç.

Çocuk tabiatındadır aslan ve dolayısıyla eğleniyor olmak onun için önemlidir 🙂 Kendimize güzel bir deneyim yaşatmak, bir yeri gezmek, istediğimiz bir şeyi satın almak, bir etkinliğe katılmak, bir gösteriye bilet almak..Hepsi mümkün. Keyif almak, haz almak, yaşam enerjimizi yükseltmek istiyoruz.


Her bir günü detaylarıyla inceleyelim şimdi.

7 Ağustos Pazartesi

Ay bugün 09:24’e kadar koç burcunda sevgili okuyucularım.

Sabah erken saatlerde bir Ay Pluto karesi var. Belki biraz huysuz uyanmak mümkün 🙂 Ama güzel enerjilere taşıyalım kendimizi. Bence bunun da en güzel ve en kısa yolu : Şükür duygusu.

07:12-09:24 arasında Ay boşlukta. Yine koç burcunda olmaya devam ediyor ama önündeki açıları bitmiş durumda. 09:24’te boğa burcuna geçiyor.

İşte şimdi çok daha dengede, keyifli, huzurlu bir enerjiye giriyoruz boğa transiti ile.

Huzur, konfor, keyif demektir boğa. Özellikle de dünyevi nasiplerle, maddi nimetlerle ilgili 🙂 Parasal anlamda şanslı bir gün. Para gelişleri olabilir.

Gündüz ve akşam üstü saatlerinde Ay ve Satürn birbirine uyumlu bir konumdalar. Güzel bir şey olabilir. Bir konuda rahatlığa varabiliriz, bir şey istediğimiz gibi gelişebilir. Bir topraklanma hissi, desteklenme duygusu, köklenme duygusu var burada.


8 Ağustos Salı

Ay’ın boğa transiti devam ediyor.

Sabah erken saatlerde bir Ay Merkür uyumu var. Uyandığımızda güzel bildirimler, mailler, mesajlar bulabiliriz telefonumuzda 🙂

Sabahın biraz daha ilerleyen vaktinde bir Ay Jüpiter kavuşumu parlıyor. Tam bir şans işareti. Finansal fırsatlar, kazançlar, bir para gelişi, güzel bir satış, yüklü bir sipariş mümkün. Parasal konularda dışında da iyi hissedeceğimiz, güzel şeylerin olabileceği bir vakit.

Öğle saatlerinde Ay ve Güneş kare açıda. Güneş aslandan yapıyor açısını ve aslanın gölgesinde kibir vardır. Güneş Ay uyumsuzluklarında ise yanılgılar olabiliyor. Bu kare bize ‘Karşındaki kişiyi iyi dinle. Yanlış anlıyor olabilirsin. Hemen sinirlenme. Sinirlenip kibirli bir şey yapma. Sonra pişman olursun. Konuyu doğru anla’ diyor.

Günün ikinci yarısında Ay Mars üçgeni ile enerjimiz yerinde. Bir hevesler, bir başlangıçlar, yeni bir şeyler var 🙂


7-13 Ağustos 2023 Astroloji Gündemi


9 Ağustos Çarşamba

Ay bugün 16:05’e kadar boğa burcunda.

Sabah saatlerinde Ay Neptün altmışlığı ile işler, iletişimler rahat akıyor. Dingin, temposu yüksek olmayan, güzel bir ritimde çalışabileceğimiz, sakin bir vakit.

Öğle ve gündüz saatlerinde bir başka uyumlu açısı var Ay’ın. Bir Ay Pluto üçgeni oluşuyor. Parasal şanslar, alışverişler, iş başarıları, başarılı sunumlar..Hepsi mümkün. Fayda bulacağımız bir irtibat doğabilir ayrıca. Bizim için çok iyi olacak, ‘iyi ki yaptım’ diyebileceğimiz bir adımımız da olabilir.

13:38-16:05 arasında Ay boşlukta. Boğadaki tüm açılarını tamamlamış durumda. 16:05’te ikizler burcuna geçiyor.

Akşam ve gece saatlerinde Ay Satürn karesi ile yapılacak bir şeyleri planlamak mümkün. Yapılması gerekenler biraz gözümüzde büyüyebilir ama bir yerinden başlayalım. İşleri küçük adımlara bölmek de ilerlemeyi kolaylaştıran bir şey, biliyorsunuz.


10 Ağustos Perşembe

Ay ikizler transitinde ilerliyor.

İkizler günlerinde daha çok dialogumuz olur, daha çok iletişim içinde oluruz. Hem iş hayatımızda, hem yakın çevremizde haberleşmeler artar. Birlikte planlayacağımız şeyler olur. Yine öyle bir gün.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay Merkür karesi aktif. Fikirlerimizi değiştirecek şeyler olabilir. Bir de uyarım olsun. Tartışmalar, küslükler olmaması adına kelimelerimizi güzel seçelim. Agresif bir zemin var. Kendimizi adap ile, nezaket ile ifade edelim.

Gece saatlerinde Ay Güneş altmışlığı geliyor. Her anlamda iyi bir vakit. Yeni bir plan, bir fikir, bizi heveslendirecek yeni bir şey var gibi sanki burada. Güneş aslanda. Bir konser bileti alabiliriz. Bir organizasyon görebiliriz. Bir gezi planlayabiliriz. Yeni bir hobiye başlamak olabilir. Sanatsal çalışmalar olabilir. Bir spor faaliyeti olabilir bu şey.


7-13 Ağustos 2023 Astroloji Gündemi


11 Ağustos Cuma

Ay bugünün tamamında da ikizler burcunda.

Sabah saatlerinde Ay ve Venüs arasında uyumlu bir açı (altmışlık) görüyoruz. İnsan ilişkilerimiz, bağlantılarımız, iletişimlerimiz açısından güzel bir zaman. Haberleşmeler var. İyi haberler alabiliriz.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde bir Ay Neptün karesi var. Önemli bir işaret. Bizi uyarıyor. ‘Kimseden bir şey isteme. Beklentilerini de küçült. Beklediğin şeyler gelmeyebilir’ diyor. Bu kez böyle bir vakit.

20:27 sonrasında Ay boşlukta.


12 Ağustos Cumartesi

Ay 01:52’de yengeç burcuna geçiyor hemen günün en başında.

Sabah saatlerinde Ay Satürn üçgeni var. Bu çok iyi bir açı. Satürn’ün uyumlu açıları çok destekleyicidir. Mantıklı olanı düşünebilmek, iyi seçimler yapmak, farkında olmak, iyi irtibatlar, destekleyici kişiler, ektiğimiz tohumun köklenmesi, doğru adımlar, iyi zamanlamalar..Böyle anlatayım. Güzel şeyler oluyor Satürn’ün iyi açılarında.

Duygusal anlamda da dinginleşmek gibi bir değişim var. Sevildiğini, desteklendiğini hissetmek, bunu daha kolay görmek, daha kolay gözlemlemek, yalnızlık hissinden arınmak, bağlarını, bağ kurduğunu görmek..Böyle bir vakit 🙂

Güneş Kiron üçgeninin de kesinleştiği gündeyiz. Kiron’un uyumlu açılarında bir şeyler olduğundan daha iyi hale gelir. Güzel bir şifalanma ve yenilenme halindeyiz. Yaşamın hediyelerini görelim.


7-13 Ağustos 2023 Astroloji Gündemi


13 Ağustos Pazar

Ay yengeç transitinde.

Sabah saatlerinde Ay Jüpiter altmışlığı güzel fırsatlara işaret ediyor. Yapacağımız şeyler olabilir, satın alacağımız şeyler olabilir. İrtibata geçeceğimiz kişiler olabilir. Şanslı bir sabah. Planladığımız şeyleri gerçekleştirmek için güzel bir vakit.

Öğle saatlerinde Ay Merkür altmışlığı geliyor bu kez. Bu da uyumlu bir açı. Dostlarla bir araya gelmek, misafir ağırlamak için iyi bir gündeyiz sevgili okuyucularım. Misafirlik diyorum, çünkü Ay yengeçte 🙂 Dışarıya program yapmak yerine ev ortamının rahatlığında olmak isteyebiliriz.

Gündüz saatlerinde bir Ay Kiron karesi var. Evde sakarlıklara dikkat diyeceğim.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay Mars altmışlığı aktif. Ertelediğimiz bir şeyi yapabiliriz. Beklettiğimiz bir konuyu ele almak, ilerlemek için güzel bir zaman. Spor yapmak, bir spor ürünü satın almak, spor salonu/hocası araştırmak-irtibata geçmek için de destekleyici.

Akşamın ilerleyen saatlerinde Ay Uranüs altmışlığı geliyor. Yine iyi bir açı. Güzel sürprizler olur böyle Uranüsyen vakitlerde 🙂 Beklediğimizden daha iyi sonuçlanan şeyler olur. Tatlı sürprizler var 🙂


İçinde olduğumuz güncel transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var ↓ O da burada ↓

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

İyi haftalar !

Dr. Burçak Kayış

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!