Aslan Burcu Mart 2024

Aslan Burcu Mart 2024

Aslan Burcu Mart 2024

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Baharın ilk ayına bakacağız birlikte. Bu ay bir Ay tutulması var. Yılın ilk tutulması.

İki Güneş tutulması, iki Ay tutulması gerçekleşecek bu yıl.

İlk tutulma bu ayın içinde. Terazi burcunda bir Ay tutulması. Neler getirebilir, anlatacağım.

Yeniaya da bakacağız, ayın transitlerine de bakacağız.

Düzenli okuyucularım biliyor, her zaman altını çizdiğim bir şey var : Bu öngörüler ; yükseleni aslan olanlar için tutarlı olur. Çünkü ; Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Bu önemli bir konu.


GÜNEŞ

Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda. 8.evinizde.

Parasal konular, özellikle borçlar, ödemeler, yapılması gereken harcamalar gündeminizde olabilir.

Mümkün olduğunca borçlarınızı artırmamanızı, ‘Alayım, bir şekilde öderim’ gibi bir tavır yerine karşılığı varsa harcama yapmanızı öneririm. Tasarruflu ilerlemek, temkinli olmak adına iyi olur.

Balık burcu bir şeyin ziyan olmasıyla ilgilidir. Müsriflikler, israflar oluyorsa, kendinize objektif gözle bakabileceğiniz bir zaman. Bunu sağlayacak deneyimler de olabilir. Paramızı doğru kullanmamız gerekiyor.

Bunun dışında ; 8.ev Plutonik bir evdir. Ruhsal anlamda zorlanma, stres, korku yaratan konular da bu evle ilgilidir. Balık ise Neptünyen bir burç. Bu duygu durumlarından arınmayı simgeliyor. Kendinizi ruhsal anlamda, psikolojik anlamda daha iyi bir yere taşımak için yapacağınız şeyler olabilir Güneş ile.

20 Mart günü 06:07’de koç burcuna geçiyor Güneş. 9.evinize geliyor.

Yurt dışı bağlantılı/şehirler arası konular, seyahatler, uzun yolculuklar, uzakta yaşayan akrabalarınız ve dostlarınızla ilgili konular + Yabancı diller, yabancı kültürler, eğitim, öğrenim, akademik çalışmalar var 9.evin temaları arasında. Bu konularda gündemleriniz olabilir. Niyetler, planlar, girişimler, meşguliyetler olabilir.

Koç burcu başlatmak demektir. Güneş’in yüceldiği yer ayrıca koç burcu. Güneş koçta çok güçlü 🙂

Saydığım temalar için şanslı, akışkan, ilerlemenin kolay olabileceği iyi bir zaman bu.

Öğrenci ya da akademisyen iseniz tez, makale, araştırma çalışmalarınız çok güzel ilerleyebilir.

İlgi alanlarınızda kurslara, eğitimlere katılabilirsiniz.

Bir seyahatiniz olabilir ya da aile içinde bir yolculuk gündeme gelebilir. Uzak şehirlerdeki sevdiklerinizle haberleşmeleriniz sıklaşabilir. Gidiş gelişler olabilir. Yer değiştirecek olanlar olabilir.

Yabancı kültürlere ilginiz artabilir. Kendinizi kültürel ve entelektüel anlamda besleyecek yeni alanlar, yeni kaynaklar keşfedebilirsiniz.

Bilincin yükseldiği, hayatla ilgili farkındalığın arttığı zamanlardır Güneş’in 9.evin transitleri. Bu geçiş bakış açılarınızı yenileyecek iyi şeyler getirir size.


Aslan Burcu Mart 2024


MERKÜR

Merkür 10 Mart’a kadar balık transitinde. 8.evinizde.

Parasal alanda konular, yapılacak şeyler var gibi.

Ödemeler. Özellikle banka/kredi/kredi kartı ödemeleri, vergi ödemeleri, sigorta konuları.

Merkür 8.evinizde iken böyle konularınız olur, bu şeylerle meşgul olursunuz.

Resmi ödemelerimiz olabilir.

Kredi kartı başvurularınız, kredi başvurularınız olabilir. Bankacılık işlemleriniz olabilir. Bir birikim başlatabilirsiniz. Bir sigorta başlayabilir.

Maddi konular dışında ; ruhsal tarafta da çalışır bu transit.

Zihninizi meşgul eden, iç huzurunuzu kaçıran şeylerden özgürleşebileceğiniz bir zaman. Arınmak gibi bir sembol var burada. Tabii gereğini yaparsanız, kendi üzerinizde çalışırsanız olur bu değişimler. Psikolojik kaynaklardan, ruhsal, spiritüel alanlardan yararlanmaya çalışın.

Merkür 10 Mart’ta, 07:03’te koç burcuna geçiyor. 9.evinize geliyor.

Önemli bir ev. 9.ev geçişlerinde hayatımızı kolaylaştıracak farkındalıklı bakış açılarına, daha yüksek bir bilince, daha kaliteli seçimlere varıyoruz.

Buralarda değişen şeyler olacaktır.

Eğitimler, eğitmenler, uzman kişiler, kitaplar, kaynaklar, sayfalar, içerikler getirir Merkür burada size bol bol. Merkür bilgiyi simgeliyor. 9.ev de doğasıyla çok uyumlu bir eyr. Bilgiyle yükselmesyi anlayan yerç

Yolculuklar da gündeme gelebilir. Uzağınızda olan aile bireyleriyle, akrabalarla, dostlarla iletişimleriniz artabilir. Transfer, gönderi, kargo konuları da olabilir 9.evde bir Merkür ile.


Aslan Burcu Mart 2024


VENÜS

Venüs 12 Mart’a kadar kova burcundaki transitine devam ediyor. 7.evinizde.

İlişkiler. İkili ilişkiler, evlilik, eş/partner ile ilgili konular, iş ortaklıkları, imzalar, ortaklı işler, sözleşmeler, taahhütler, anlaşmalar, ticari iş birlikleri gibi temaları var bu evin.

Bu temalarda güzel şeyler yaşayabilirsiniz. Venüs iyicil bir gezegen.

Hayatınızda biri varsa, evli iseniz bu süreçte daha çok keyif alabilirsiniz birlikteliğinizden. Sorunlar varsa aşabilirsiniz. Kararsız olduğunuz noktalarda netleşebilirsiniz.

Eşinizin/partnerinizin meşgul olduğu, çabalamakta olduğu durumlar varsa, bu konular güzel bir şekil alabilir. İstenilen yönde ilerleyebilir, sonuçlanabilir.

Genel olarak insan ilişkileriniz üzerinden iyi şeyler getirir Venüs. Desteklenmek, ihtiyaç duyduğunuzda birilerinin devreye girdiğini görmek, işinizi kolaylaştıran dostlarınızın olduğunu görmek, gerektiğinde yardım almak, fikir almak, danışmak.. İlişkilerde bu Venüsyen dönem, bunları getirebilir size.

7.evin temaları arasında eğitimler, eğitmenler, danışmanlar, danışmanlıklar da var. Kova burcu ise astrolojinin burcu. Astrolojik danışmanlık almak için güzel bir zamanda olduğunuzu da söylüyor Venüs.

Kova burcu aynı zamanda dijital alanlarla, teknolojiyle ilgili bir burç. İyiliğiniz, sağlığınız, günlük yaşam düzeniniz, verimliliğiniz, zaman yönetiminiz, vb için satın alacağınız aplikasyonlar, dijital üyelikler olabilir bu süreçte.

Venüs 12 Mart günü 00:51’de balık burcuna geçiyor gün başlarken. 8.evinize geliyor.

8.ev bütçemizi, gelir gider dengemizi, ödemelerimizi, harcamalarımızı simgeleyen bir ev. Parasal konularla ama daha çok para çıkışları ile ilgili bir alan.

Yapmanız gereken, stres yaratan ödemeler varsa, Venüs’ün iyicil etkisini aldığınız bu dönemde güzelce, kolayca yapabilirsiniz bu ödemeleri. Parasal konularda rahatlamanızı sağlayacak iyi şeyler olabilir. Kolaylıklar doğabilir.

Kişisel kazançlar dışında, başkalarından gelecek maddi kaynaklar da olabilir. 8.ev bu paraları da temsil ediyor.


Aslan Burcu Mart 2024


MARS

Mars 23 Mart’a kadar kova burcunda. 7.evinizde.

İlişkiler alanında bir hareketlilik var. Venüs ile keyifler, mutluluklar, Mars ile başlangıçlar var 🙂

Bizi bilgisiyle yönlendiren kişiler, hocalar, eğitmenler, danışmanlar 7.evin konusudur. Kova burcu ise eğitimleri, grup çalışmalarını, sınıfları, öğrenci gruplarını simgeliyor. Bir alanda yeni bir eğitime katılabilirsiniz. Yeni insanlar tanıyabilirsiniz. Yeni yeni eğitmenlerle tanışabilirsiniz.

Evli iseniz, eşinizin yeni atılımları, başlangıçları olabilir bu dönemde. Her konu için düşünebilirsiniz bunu. Yeni girişimleri olabilir ya da fırsatlar doğabilir, kendiliğinden açılacak kapıları olabilir.

İşinizde müşteri bağlantılarınız artabilir. Müşteri ağınızı büyütecek yeni şeyler yapmaya başlayabilirsiniz Mars’ın motivasyonuyla.

Daha çok insan içinde, daha çok iletişimde, kalabalıklar içinde olabileceğiniz bir zaman.

Mars 23 Mart günü 01:48’de balık transitine başlıyor. 8.evinize geliyor.

8.evin konularına bir kez daha bakalım detaylıca.

Paraya dair konular, yasal boyutu olan paralar, devlet birimlerine olan ödemeler, vergi, sigorta, sigorta primi, tazminat, nafaka, mal paylaşımı gibi konular var bu evde.

Bu yönde gündemleri olanlar için, Mars’ın bu geçişinin konuları hareketlendirebilecek bir transit olduğunu söyleyeyim.  Beklemeler yaşandıysa, Mars ile konular hızlanabilir, ilerleyebilir, tamamlanabilir.

Yeni girişimler de olabilir. Bir emeklilik planının, bir sigorta, maddi güvence diyebileceğimiz bir şeyin başlaması gibi örneğin.

Alım satım planları varsa bunları gerçekleşebilir.

Para, mülkler, hak edilmiş yasal paralar, devlet birimlerine ödemeler, resmi işlemler, bunların ödemeleri. Böyle konular getirebilir burada bir Mars.


Aslan Burcu Mart 2024


Mart 2024 Ay Döngüleri :

10 Mart : Balık Burcunda Yeniay : Ay 20° Balık, Güneş 20° Balık

8.evinizde doğacak, güzel bir yeniay. Uranüs’ten uyumlu açısı var. İyi ihtimallere işaret ediyor balık yeniayı.

8.ev konularında bir bitiş ve bu bitişle gelecek bir rahatlama. Bir ‘Ohhh çok şükür’ hali 🙂 Bir ferahlık. Böyle tarif edeyim getirebileceklerini.

Bu evin en temel teması maddi konular. Özellikle de ödemeler. Borçlar.

Bir borcu bitirebilirsiniz. Bir şeyin son taksidini ödeyebilirsiniz. Bir alışveriş konusu tamamlanabilir. Bir kredi, bir kredi kartı konusu tamamlanabilir.

Konuyu tamamlayabileceğiniz paralar geçebilir elinize.

Beklediğiniz alacaklarınızı da alabilirsiniz.

Bunlar işin maddi tarafı. Bu ev bizi ruhsal olarak yoran şeylerle de ilgili bir alan aynı zamanda.

Elimizde ise bir balık yeniayı var. Balık iyileşmek demektir. Bırakış, rahatlama, arınma, temizlenme demektir.

Bizim için gerekli olmayanı, görevi bitmiş olanı hayatımızdan çıkarmaktır. Taşıyıp kendimize yük ettiğimiz duyguları bırakmaktır. Feraha çıkmaktır. Hafiflemektir.

Ruhsal tarafta da bir esenlik, bir değişim, bir ferahlık halini anlatıyor bu yeniay. Değişim için adımlarınız olsun. Gayret olunca her şey güzel oluyor.


Aslan Burcu Mart 2024


25 Mart : Terazi Burcunda Dolunay + Ay Tutulması : Ay 5° Terazi, Güneş 5° Koç

3.evinizde gerçekleşecek yılın ilk Ay tutulması.

Ay tutulmalarını büyük bir dolunay etkisi olarak düşünebiliriz. Dolunay vakitlerinde oluyorlar. Ama sembol olarak, mana olarak dolunaydan daha güçlü bir etkiye sahipler.

3.ev ulaşmakla, iletişim kurmakla, bilgiyi paylaşmakla ilgili. Ayrıca satış, pazarlama, ticari faaliyetler 3.ev temaları arasında. E-ticaret yine bir 3.ev konusu.

İnternet üzerinden, dijital alanlar üzerinden satmak/ticaretini yapmak istediğiniz şeyler varsa, bu alanlarda netleşebilirsiniz. Nerede ne yapacağınız konusunda rotanızı oluşturabilirsiniz net olarak.

Dijital platformlarla, alışveriş siteleri ile anlaşmalarınızı yapabilirsiniz.

Bu alanlarda iseniz ve çıkmak istediğiniz bir platform varsa, bu değişim de gerçekleşebilir.

Eğitim ve danışmanlık 3.evle bağlantılı temalar. Terazi burcu da bize eşlik eden, rehberlik eden eğitmenleri, danışmaları simgeliyor.

Bilgilerinizi paylaştığınız, eğitim verdiğiniz, danışmanlık yaptığınız bir işiniz varsa, işin işleyişinde değiştireceğiniz şeyler olabilir.

‘Bu şeyi öyle yapınca şu şu şu noktada sorun oluyor. O zaman öyle yapmayayım, böyle yapayım’ diyeceğiniz şeyler olabilir. Bu farkındalığı yaratacak deneyimler olabilir.

İşinizde çerçeveyi güncellediğiniz bir zaman olur bu tutulma dönem sizin için.


Aslan Burcu Mart 2024


Mart ayı genel olarak böyle görünüyor sizler için.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Aslan Burcu Mart 2024


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Aslan Burcu Mart 2024


Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Keyifli, huzurlu, şanslı, bereketli bir ay diliyorum. Görüşmek üzere.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!