Koç Burcu 2021

Koç Burcu 2021

Merhabalar sevgili koçlar ve yükseleni koç olanlar !

Benzersiz bir yılı tamamlayarak yeni bir yıla giriyoruz. Değişim istiyoruz, pandemiyi geride bırakalım istiyoruz.

Bireysel olarak da hepimizin gönlünde bir şeyler var tabii:)

Hazır mısınız bakalım 2021 olasılıklarınızı duymaya 🙂

Tabii ki anlatacaklarım genel etkilerdir. Önemli olan ise doğum haritamızın alacağı spesifik etkilerdir. Gezegen transitlerinin, tutulmaların, retroların haritamız ile olan temasıdır.

Kişisel olasılıklardan haberdar olmak, şansları iyi değerlendirmek, zorlu etkilere karşı temkinli olmak adına, astrolojik danışmanlık almak, yani doğum haritası analizi yaptırmak isteyenler için

İletişim adresim : anlatburcak@gmail.com

Instagram hesabımdan da haberdar edeyim sizi. Burada, tıklayınız : @astroloji.anlatburcak


Bir yılın genel etkilerine baktığımız zaman, öncelikle ağır hareket eden gezegenlerin transitlerine bakarız.

Özellikle Jüpiter’in, Satürn’ün ve Uranüs’ün nerede olacağı, nasıl etkileşimler içinde olacağı önemli.

Bunun dışında kuzey güney Ay düğümlerinin bulunduğu, yani tutulmaların gerçekleşeceği hat da çok önemlidir.

Retrolar önemlidir. Yılın getirileri, genel olarak bunlardan alacağımız etkiler ile şekillenir.

Hadi Jüpiter ile başlayalım.

Jüpiter şans gezegenidir, büyük iyicildir. Bolluğu, bereketi, fırsatları, büyümeyi, açılımları, hayatın güzelliklerini, şanslı gelişmeleri sembolize eder. O yüzden en sevdiğimiz gezegendir 🙂 Onu ilk sıraya alıyorum 🙂

JÜPİTER

Jüpiter 19 Aralık 2020’de kova burcuna geçiyor.

Yaklaşık 1 yıldır oğlak burcundaydı. Pluto ile 3 kez kavuşum yaptı. Pluto krizleri, krizlerle dönüşmeyi, zorlukları simgeleyen bir gezegen.

Jüpiter Pluto kavuşumlarının meydana geldiği bir yıl da, haliyle böyle bir yıl oldu işte.

Ayrıca Jüpiter iyimserliği, neşeyi, umudu anlatan bir gezegen. Diğer yandan oğlak, oldukça karamsar bir burç. Dolayısıyla Jüpiter’in oğlak transiti, neredeyse herkesin hayata dair umudunun, yaşam sevincinin, neşesinin eksildiği bir yıl oldu. Ama artık bu döngü sonlanıyor !

19 Aralık 2020’den başlayarak 29 Aralık 2021’e kadar kova burcunda olacak Jüpiter.

Sizin 11.evinizde olacak. 11.ev çok parlak bir ev !

Şanslı olacağınız bir yıl geliyor sevgili koçlar ve yükseleni koç olanlar, emin olun 🙂 Çünkü 11.evin temaları çok güzel 🙂

Mesleki kazanımlar, büyük başarılar, büyük paralar, projeler, hedefler, ekipler, takım çalışmaları 11.ev ile ilgili. Ayrıca bu ev, sosyal çevremizi, arkadaşları, dostları sembolize eder.

Yeni insanlar tanıyacağınız, yeni ortamlara gireceğiniz, yeni gruplara dahil olacağınız, son derece sosyal olacağınız bir yıl geliyor !

Mesleki anlamda parlak bir döngüye giriyorsunuz. Kazançlarınız artabilir, şu ana kadar kazandığınızdan çok daha fazlasını kazanabilirsiniz. Mesleki çevreler içerisinde tanınırlığınız artabilir. Parlak işler yapabilirsiniz. Oldukça güzel bir yerden alıyorsunuz Jüpiter desteğini.

2021’de sadece kovada değil, balıkta da göreceğiz Jüpiter’i bir süre için !

Jüpiter 13 Mayıs-28 Temmuz arasında balık burcunda olacak. Bu süreçte 12.evinizde yer alıyor olacak. Bu kez 12.ev konularında şanslı gelişmeler olacaktır bu etkiyle.

12.ev ruhsal ve psikolojik konularla, spiritüel alanlarla bağlantılı. Ruhsal derinlik kazanmak, sessizleşmek, dinginleşmek, huzur bulmak, ruhu zenginleştirmek, meditasyon yapmak, kişisel alan yaratmak, izole olmak şeklinde anlatayım bu evi.

Kişinin kendisiyle, hayatla, ilahi olanla, akışla olan ilişkisini sembolize eden bir ev. Maneviyat bu evin konularından biri. Kabule geçmek, akışta olmak, manevi enerjinizin yükselmesi, spiritüel derinlik kazanmak, spiritüel alanlarda eğitimler almak, kişisel bir alan elde etmek, kendinizle kalmak gibi güzel getirileri olabilir bu sürecin size.

Şunu da söyleyeyim. Jüpiter’in asıl balık transiti 2022’de. Bu önden gelen bir fragman. Bazı konular niyet olarak, plan olarak, ufak ufak başlayabilir şimdilik. Saymış olduğum 12.ev temalarında yeni hevesler doğabilir içinizde. Bunların gerçekleştiği yıl ise 2022 olabilir.


SATÜRN

Satürn son 2,5 yıldır 10.evinizdeydi. İşiniz, kariyeriniz, sıfatlarınız, konumunuz, sorumluluklarınız konusunda yordu sizi. Zorladı. Çok çalıştırdı. Gelişmenizi istedi. İşinizde sağlam bir temel oluşturmanızı istedi.

17 Aralık 2020’de kova burcuna geçiyor. Jüpiter ve Satürn’ün kova burcunda olacağı bir döneme giriyoruz.

Önümüzdeki yıl boyunca Satürn kovada ve 11.evinizde. Hatta bu transit Mart 2023’e kadar sürecek.

11.evinizde yaşayacaksınız Satürn’ün kova transitini. Nasıl ihtimalleri anlatıyor bu süreç ?

Kolektife, bütüne hizmet edeceğiniz, kalabalıklara hitap eden işlerin içinde olabileceğiniz, yeni sorumluluklar üstlenebileceğiniz bir döngü. Toplumsal anlamda fayda yaratacak işler üretebilir, özellikle sosyal medya ve internet aracılığıyla bunları sunabilirsiniz. Sosyal medyada aktif olduğunuz bir alan, bir faaliyet varsa, sayfanız büyüyebilir, daha fazla sorumluluk üstlenebilirsiniz.

Vakıfların, derneklerin, sosyal sorumluluk projelerinin içinde yer alabilirsiniz.

Arkadaş çevreniz değişebilir. Elenenler de olacaktır, yeni gelenler de olacaktır. Hatta kalıcı, temeli sağlam dostluklar başlayabilir. Yeni ortamlara girebilirsiniz.

Ekip çalışmalarının, yeni grupların, takımların içinde yer alabilirsiniz.

Mesleki sorumluluklarınız artabilir.


Satürn Uranüs kareleri 2021

2021’de Satürn ve Uranüs arasında bir kare açı oluşacak. Toplamda 3 kez deneyimleyeceğimiz bir görünüm.

Her birimiz etki alacağız tabii. Gökyüzünde olan her şey, hepimizi ilgilendiriyor. Ama hepimiz farklı evler, farklı konular üzerinden etki alacağız.

Bu kare açı, Şubat, Haziran ve Aralık aylarında kesinleşecek.

17 Şubat, 14 Haziran ve 24 Aralık, açının kesinleşeceği tarihler. Fakat Satürn de, Uranüs de, ağır hareket eden gezegenler olduğundan, aralarındaki açı hızlıca değişmiyor. Dolayısıyla açının etkisi, haftalara yayılacak. Yıl genelinde bu kare açının yansımalarını, getirilerini yaşıyor olacağız.

Ama tabii gezegenler, hiçbir şeyi getirmiyor. Olacak olana müthiş bir eş zamanlılıkla eşlik ediyorlar. Yer ve gök arasında bir eş zamanlılık söz konusu. Yaradan öyle muazzam bir sistem tasarlamış ki, gökyüzüne bakıp yeryüzünde neler olabileceğini anlamaya çalışıyoruz astroloji ilmi ile. Yoksa hiçbir şeyin nedeni, gezegenler değil. Yaptıkları açılar değil. İlahi planda yaşanacak olanlar yaşanıyor.

Satürn 11.evinizde, Uranüs ise 2.evinizde.

Bu kare açı ;

11.ev temalarında doğabilecek yeni sorumluluklar nedeniyle parasal konularda, para kazanmakla ilgili konularda, iş yapma şeklinizde, işinizi yönetme şeklinizde bazı değişimler yaşayabileceğinizi söylüyor.

11.ev projeler, takım çalışmaları, gruplar, kalabalıklar, toplumsal konular, internet, teknoloji, sosyal medya, dijital işler demek. Bu alanlarda yeni sorumluluklar üstlenebilirsiniz ve bu sorumluluklar nedeniyle mevcut düzeninizde süregelen iş yapma şekliniz değişebilir. Yeni durumlara uyumlanmak için değişimlere gidebilirsiniz.

Mesleki konularda yeni sorumluluklar, yeni görevler ve değişimler geliyor size.


2021 Merkür Retroları

Merkür retrolarında önemli başlangıçlar yapmamak, beklemek, özellikle imzalı, sözleşmeli konulardan uzak durmak, büyük kararlar almamak gerekiyor.

Kelimeleri daha güzel seçmek, iletişimlere daha fazla özenmek gerekiyor. Hangi evimizde gerçekleşiyorsa, hayatımızda o ev ile bağlantılı kişilerle dialoglara dikkat etmek gerekiyor.

Aşağıda sayacağım hangi evlerinizden etki alacağınızı ve o evin konularını. Bu alanlarda büyük girişimlerden uzak durun. Yanlış anlaşılmalara karşı temkinli olun. Dialoglarda daha özenli ve daha kontrollü olun derim.

30 Ocak-21 Şubat 2021

26 derece kova burcunda başlayacak, kovanın 11 derecesine kadar devam edecek.

11.evinizde gerçekleşecek bir retro. Sosyal çevreniz, arkadaş gruplarınız üzerinden etki alıyorsunuz.

İş ortamınızda içinde bulunduğunuz ekipler, grup çalışmaları yine bu ev kapsamında. O yüzden arkadaşlarla iletişimlere dikkat diyorum.

Bazı projelerin, yapmış olduğunuz çalışmaların üzerinden geçme zamanı bu ayrıca. Eksikler tamamlanacaktır. Düzeltmeler, iyileştirmeler olacaktır.

29 Mayıs-22 Haziran 2021

24 derece ikizler burcunda başlayacak ve ikizlerin 16 derecesine kadar geri gelecek Merkür.

3.evinizde retro yapacak. Kardeşler, yakın akrabalar, komşular ve gün içinde sık görüştüğünüz kişiler bu ev kapsamında. Bu kişilerle dialoglarınızda sözlerinizi iyi seçmeniz, kalp kırmamak adına söyleyeceğiniz bir şeyin karşı tarafta nasıl bir etki yaratacağını düşünmeniz önemli. Yanlış anlaşılmamaya çalışın.

Sosyal medyada bir faaliyetiniz varsa, içerikleriniz üzerinde düşünebileceğiniz, bir şeyleri yenileyebileceğiniz, daha faydalı hale getirebileceğiniz bir dönem.

27 Eylül-18 Ekim 2021

25 derece terazi burcunda başlayacak, terazinin 10 derecesinde bitecek.

7.evinizde yaşanacak olan bir Merkür retrosu.

Evliliğiniz, ilişkiniz, eşiniz/sevgiliniz, iş ortağınız, işinizde birlikte yol aldığınız kişiler, herhangi bir alanda bilgisine başvurduğunuz, size danışmanlık veren, rehberlik eden kişiler bu ev kapsamında.

Buralarda iletişimlere dikkat. Geçmişten gelen konular tekrar konuşulabilir ayrıca. Yeniden gündeminiz olabilir.

Uzlaşamadığınız noktalarda oturup konuşmak için iyi bir döngü.


Kuzey Güney Ay Düğümleri ve Tutulmalar

Yıl içerisinde Güneş ve Ay tutulmaları, kuzey güney Ay düğümlerinin bulunduğu aks üzerinde gerçekleşirler.

2021’de kuzey Ay düğümü ikizler burcunda, güney ay düğümü (tam karşısında olur) yay burcunda olmaya devam edecek.

İkizler burcu sizin 3.eviniz. Yay burcu 9.eviniz. 3-9 aksının hareketli olduğu bir yıl yaşayacaksınız.

Ay düğümleri, kadersel temaları, kadersel gelişmeleri sembolize ederler. Bu anlamda oldukça önemliler. İyicil ve daha şanslı kabul edilen taraf ise kuzey Ay düğümüdür.

Güney Ay düğümünün olduğu tarafın konularından kadersel olarak uzaklaşırız, kuzey Ay düğümümüze doğru gideriz.

Kuzey Ay düğümünün olduğu yerde, yeni başlangıçlar olur. Yeni sayfalar açılır.

Kuzey Ay düğümünün ikizler burcunda, 3.evinizde olduğu bir yıl size neler getirir ? 3.ev konularında şanslı gelişmeler getirir.

Pazarlama, satış, halkla ilişkiler, e-ticaret, online işler, internet üzerinden yapılan işler ve sosyal medya konularında kadersel yeni başlangıçlar yaşayabilirsiniz. Bir website açabilirsiniz. Bir online iş girişiminiz olabilir. İşinizi online sistemlerle entegre edebilirsiniz.

Kardeşlerinizin yaşamında yeni büyük başlangıçlar olabilir. Mezun olabilirler, işe girebilirler, evlenebilirler, yurt dışına gidebilirler. Her tür konu olabilir bu.

Kardeşler, kuzenler, yakın akrabalar ve komşular 3.evin konusu.

Çok seveceğiniz, samimi bir iletişim içinde olacağınız yeni komşularınız olabilir. Yeni insanlar girebilir hayatınıza 🙂

Yakın çevrenizde, evinizin yakınında, mahallenizde yeni ortamlarınız, yeni başlangıçlarınız olabilir.

Yılın Güneş ve Ay tutulmaları aşağıdaki tarihlerde gerçekleşecek. Bu burç yerleşimi ve derecelerde gezegenleri olanlar, maksimum düzeyde etki alıyor olacaklar tutulmalardan. Ama tabii ki bu etkilerin ne yönde olacağı, spesifik olarak kişinin doğum haritasına bağlıdır.

2021 Güneş Tutulmaları

10 Haziran 2021 → 19⁰ İkizler Güneş Tutulması

4 Aralık 2021 → 12⁰ Yay Güneş Tutulması

2021 Ay Tutulmaları

26 Mayıs 2021 → 5⁰ Yay Ay Tutulması

19 Kasım 2021 → 27⁰ Boğa Ay Tutulması


Bu zorlu yılın ardından 2021’in hepimize şans, mutluluk ve keyif getirmesini diliyorum 🙂

2021 bütünüyle şahane bir yıl olmayacak elbette. Hiçbir yıl öyle değil.

Gökyüzünde mükemmel olan bir vakit yok. Bütün gezegenlerin doğasıyla uyumlu yerleşimde olduğu, hepsinin birbirine uyumlu açılar yaptığı tek bir an bile yok. Böyle bir şey mümkün değil.

Ama şunu da rahatlıkla söyleyebilirim ki, 2021 yılı 2020 gibi zor bir yıl değil !

Vakti geldikçe her detayı konuşalım inşallah !

Sevgiler, görüşmek üzere 🙂 İyi seneler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!