Oğlak Burcu Kasım 2023

Oğlak Burcu Kasım 2023

Oğlak Burcu Kasım 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Kasım ayını yorumlayacağım sizler için.

Kasım önemli bir ay. Kendimizi koruyarak ilerlememiz gerekiyor her anlamda. Özellikle yeniay ve dolunay dikkat çekiyor.

Bakacağız transitlere de, Ay döngülerine de etraflıca.

Önce hatırlatmamı yapayım. Bunu hep yapıyorum, biliyorsunuz. Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni oğlak olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz oğlak ise bu içeriği okuyunuz.


GÜNEŞ

Güneş 22 Kasım’a kadar akrep burcunda. 11.evinizde.

Bu ev dostluklarımızı, arkadaşlarımızı, iletişim ağımızı, sosyal yaşamımızı, insan ilişkilerimizi simgeliyor. Ekip çalışmalarını, grupları, kalabalıkları simgeliyor.

Arkadaşlarınızla daha sık görüşebileceğiniz, birlikte yapmak istediğiniz şeyleri gerçekleştirebileceğiniz bir dönem. Programlar var. Organize edeceğiniz şeyler var.

Akrep burcu parasal konularla, borç/alacak/verecek gibi konularla ilgili. Bir arkadaşınıza borç verebilirsiniz ya da siz borç alabilirsiniz. Yakın çevre içinde para alışverişleri de var gibi.

Bunlar dışında bazı ahbaplıklarda içinize sinmeyen şeyler biriktiyse, artık uzaklaşma vaktinin geldiğini söylüyor Güneş burada. Hakkaniyetli, eşit, adil, samimi, içten, iyi niyetli olmadığını düşündüğünüz davranışlar gözlemlediniz belki çokça. Belki birileri ile paylaşımlar çok oldu ama bağ kurduğunuzu hissedemiyorsunuz. Buralardan gitme vakti.

22 Kasım’da yay burcuna geçiyor Güneş. 12.evinize geliyor.

Hedeflerinizin değişebileceği bir dönem. Yön değişiklikleriniz olabilir. Yapmaktan vazgeçeceğiniz, sizin için iyi olmayacağını, size iyi gelmeyeceğini fark edip bırakacağınız şeyler olabilir.

İşinizle, kariyerinizle ilgili yeni kararlarınız olabilir. İlişkileriniz, bağlantılarınız içinde değişimler olabilir. Bazı bağlantılar kopabilir.

Yurt dışıyla ilgili bir planınız değişebilir. Bir yer değişikliğini, başka bir ülkeye yerleşim konusunu ya da daha küçük çaplı düşünürsek bir seyahat konusunu şimdilik erteleyebilirsiniz. Bir vize konusu istediğiniz gibi sonuçlanmayabilir. İstediğiniz sonucu alsanız bile siz gitmekten vazgeçebilirsiniz.

Uzaklardan dönecek olanlar da olabilir.

Bunlar dışında hayatınızda genel anlamda yeni bir yön çizmek isteyebileceğiniz, yeni bir vizyon/yeni hedefler belirlemek, o hedefler için bir rota oluşturmak, sırayla atmanız gereken adımları belirlemek, planlama yapmak isteyebileceğiniz bir zaman. Yeni girişimler için hazırlık dönemi.


Oğlak Burcu Kasım 2023


MERKÜR

Merkür 10 Kasım’a kadar akrepte. 11.evinizde.

Merkür’ün geldiği yerde dialoglar artar. Toplantılar olur. Görüşülür, konuşulur, plan yapılır, seçim yapılır, karar verilir. Bilgi akışları, bildirimler olur. Haberleşmeler olur.

İşinizde ekip içinde, sosyal hayatınızda arkadaş gruplarınız içinde, takımlar, grup çalışmaları içinde böyle bir hareketlilik var.

Bir eğitim, bir sınıf, bir öğrencilik hali getirebilir ayrıca bu Merkür size.

Yeni bir ortama girebilir, bir çalışmaya, bir etkinliğe katılabilirsiniz.  Yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

10 Kasım’da yay transiti başlıyor Merkür’ün. 12.evinize yerleşiyor.

Bir fark etme dönemi bu Merkür transiti sizin için. Şu ana dek haberdar olmadığınız konuları öğrenmek. Bir şeyleri şimdi görmek. Şimdi anlamak, şimdi anlamlandırabilmek. Zihninizde bir şeylerin yerli yerine oturması. Mantığını anlamak. Neyin neden olduğu anlayıp düzeltmek. Doğrusunu bulmak. Yönsüz hissettiğiniz konularda ne yapacağınızı bulmak. Böyle bir dönem. Böyle anlatabilirim.

Başka neler olabilir ? Merkür günlük işlerimizle ilgilidir. Akışlar içinde dalgınlıklarınız olabilir kimi zaman. Bazı şeyleri yapmayı unutabilirsiniz. Birileri size hatırlayabilir o şeyleri. Arayıp sorabilir. Yazıp sorabilir. Böyle iletişimler de var gibi.


Oğlak Burcu Kasım 2023


VENÜS

Venüs 8 Kasım’a kadar başak burcunda. 9.evinizde.

Bir seyahat planınız varsa, belki başka bir şehre, belki başka bir ülkeye bir yolculuk planınız varsa, bu Venüs döneminde gerçekleşebilir bu seyahat.

Uzaklaşma isteği getirir 9.ev geçişleri. Ama bu uzaklaşma halini, ‘kaleden açılmak’ anlamında söylüyorum 🙂 Biraz uzaklaşmak. Olduğunuz yerin ötesini görmek, keşfetmek, yeni şeyler deneyimlemek..Böyle isteklerimiz olur 9.evden geçen bir Venüs ile.

Bulunduğunuz şehirde gezmek, keşfetmek, tarihi dokusunu yaşamak, kültürel anlamda beslenmek istediğiniz semtler, yapılar, mekanlar varsa kendinize buralardan da güzel bir liste yapabilirsiniz. Bir keşif hevesiniz var.

Ayrıca sanatsal, kültürel anlamda vizyonunuzu besleyecek kaynaklar keşfedebilirsiniz. Ufkunuzu büyütecek yeni bir şeylerin kapısından içeri giriyorsunuz.

Eğitim hayatı olanlar, akademik konuları olanlar, akademisyenler için güzel bir dönem. Şanslarınız var. Çalışmalarınızı tamamlayabilirsiniz. Sunabilirsiniz. Jürilerden güzel kabuller gelebilir. Bir makaleniz yayınlanabilir.

Venüs 8 Kasım’da terazi transitine başlıyor. 10.evinize geliyor.

10.ev işimizi anlatan alan. Terazi burcu ise bağlantı kurmayı, bağ kurmayı, iş birliği yapmayı simgeliyor.

İşinizde, sektörünüzde yeni bağlantılar kurabilirsiniz. Yeni firmalar tanıyabilirsiniz, iş birlikleri yapabilirsiniz. Her iki tarafa kazanç sağlayacak iyi anlaşmalar doğabilir.

Başka neler olabilir ?

Ticari faaliyetlerin resmi/yasal taraflarında yapmanız gerekenleri kolayca, güzelce, usulünce yapabilirsiniz. 10.ev resmi konularla ilgili. Venüs ise bir toprak gezegeni + İyicil bir gezegen.

Kişisel hayatınızda resmi konularınız, başvuru/kayıt/evrak/beyan işlemleriniz olabilir. Bunlar rahatça, güzelce akabilir. İyi bir transit.


Oğlak Burcu Kasım 2023


MARS

Mars 24 Kasım’a kadar akrepte. 11.evinizde.

Bir canlanma etkisi. 10.evin görevlerinin, işlerinin, raporlarının, sunumlarının ardından arkadaş gruplarının içinde, keyifli, eğlenceli ortamlarda bulabilirsiniz kendinizi 🙂

Sosyalleşmek isteyebilirsiniz. Bunu yapacak fırsatlarınız olabilir.

Dostlarınızla birlikte gideceğiniz yerler, birlikte yapacağınız şeyler olabilir.

Kurslara, eğitimlere katılabilirsiniz. Kişisel hedefleriniz doğrultusunda neleri başlatmanız gerektiğine karar verebilirsiniz. Rota belirlemek gibi bir şey var burada. Mars ile enerjiniz var. Motivasyonunuz var. Yapmak istedikleriniz var. Sırayla adımlarınızı atıyorsunuz.


Oğlak Burcu Kasım 2023


24 Kasım’da yay burcuna geçiyor Mars. 12.evinizde ilerlemeye başlıyor.

İçe dönüyorsunuz. Seslerden, kalabalıklardan, dış dünyadan biraz sıyrılıp kendi içinize bakmak istiyorsunuz.

Ne istediğinizi, neyi neden istediğinizi, ne hissettiğinizi, hangi durumda nasıl hissettiğinizi anlamak, çözümlemek istiyorsunuz.

Belki duygusal ihtiyaçlar var. Belki içinizde muhasebesini yapıp kapatmak istediğiniz defterler var.

Su elementi tarafına gitmek istiyorsunuz. Ruhsal tarafa. İlmi/spiritüel alanlarla beslenmeye, içinizde bir temizlik yapaya ihtiyaç duyuyorsunuz. Tam da buralardan fayda bulabileceğiniz bir zaman.

Bunlar dışında önerilerim, uyarılarım da olacak.

12.ev kapanış zamanıdır. Bitirme, kapatma, neticelendirme vaktidir. Büyük hayati adımlar, büyük başlangıçlar, sıfırsan başlayacak şeyler, yenilik ve değişim diyebileceğimiz büyük girişimler için uygun değildir. Şu an için hazırlanmanızı öneririm.

Mars 1.eve geçince girişimler için çok daha uygun bir zamanda olacaksınız. 4 Ocak’ta oğlak burcuna geçecek Mars.

Ayrıca 12.ev sağlık konularıyla ilgilidir. Oraya da bakalım. Mars ise üşütmek demek, ateşlenmek demek. Halsiz hissetmek, yorgun hissetmek, istirahat etmek demek. Böyle durumlar da olabilir. Fırsat buldukça dinlenin. Bedeninize iyi bakın. Bağışıklığınızı iyi tutun bu dönemde.


Oğlak Burcu Kasım 2023


Kasım 2023 Ay Döngüleri :

13 Kasım : Akrep Burcunda Yeniay : Ay 20° Akrep, Güneş 20° Akrep

Bu yeniay kolay bir yeniaya benzemiyor. Çok sevimli görünmüyor göstergeleri.

Mars ve Uranüs bu akrep yeniayında karşı karşıya geliyor. Üstelik yeniay ile doğrudan bağlantıları var.

Güneş ile Ay bir araya gelince yeniay doğar. Güneş ve Ay bu yeniayda akrep burcundalar.

Yanlarında Mars var. Mars yeniay ile kavuşum halinde.

Bu Güneş Ay Mars kavuşumunun tam karşısında ise Uranüs var.

Mars agresif, gergin, patlamaya hazır bir enerjidir. Kontrolü eksiktir. Uranüs burayı tetikliyor. Küçük bir kıvılcımın kocaman bir ateşe dönebileceği bir zaman.

Hayatımızın her yerinde çok kontrollü ve akılcı davranmamız gerekiyor. Bu bilgilendirme metnini her burç için ekledim yazılarıma. Hepimiz için geçerli etkiler.

Sağduyu, akıl, mantık, strateji ve kontrol gerekiyor.

Sizler bu yeniayı 11.evinizde deneyimleyeceksiniz.

Sosyal çevrenizi, arkadaşlarınızı, dostlarınızı anlatan yerde doğacak bir yeniay.

Güzel bir yerde, güzel bir evde gerçekleşiyor ama yukarıda anlattığım gibi çok sevimli bir yeniaya benzemiyor bu yeniay.

Marsiyen&Uranüsyen etkileri sosyal hayatınız içinde alabilirsiniz.

Bir arkadaşlık bitebilir. Bir arkadaş grubundan ayrılabilirsiniz. Günlük hayatınızın bir parçası olan, sosyalleştiğiniz bir ortamdan ayrılabilirsiniz. Bitişler, ayrılmalar olmasa bile münakaşalar, dargınlıklar olabilir. Duygular değişebilir.

Birilerine karşı artık eskisi gibi hissedemeyebilirsiniz. Uzaklaşmalar, soğukluklar olabilir.

Eski yakınlıklar, paylaşımlar olmayabilir.

Tekrar tekrar şans verdiğiniz, tolere ettiğiniz, belki yerine göre uyardığınız, karşı taraftan hatalarını düzeltmesini istediğiniz noktalarda artık bardağı taşıran damlalar gelebilir bu yeniayda.

Ekip/takım/grup demektir ayrıca 11.ev. İşinizde de ekip içinde sorunlar olabilir.  Farklı fikirler karşı karşıya gelebilir. Ayrışmalar olabilir.

İşlerin paylaşımında, görevlerin dağılımlarında anlaşmazlıklar doğabilir. Birinin yaptığı bir hata tüm departmana mal edilebilir. Haklı olarak konunun içinde olmayan kişiler itiraz edebilirler.

Sporda bir takımın içinde iseniz, müzikte bir orkestranın bir parçası iseniz, bir eğitimin, bir grup çalışmasının içinde iseniz bu yeniaya yakın günlerde böyle ihtimaller olduğunu bilerek seçin davranışlarınızı. Bunu bilerek davranın.

Hakkaniyetli, erdemli olmak önemli. Nezaketle, düzgün bir iletişim kurmak önemli. Anlaşma niyetinde olmak, birbirini anlamak, desteklemek ve takım ruhunda olmak önemli. Bu yeniayda daha da çok ihtiyaç var bunlara.


Oğlak Burcu Kasım 2023


27 Kasım : İkizler Burcunda Dolunay : Ay 4° İkizler, Güneş 4° Yay

Kasım ayının yeniayı da, dolunayı da uyumsuz açılarla gerçekleşiyor.

Bu dolunayda da sert açılar görüyoruz.

Güneş ve Ay karşı karşıya gelince dolunay olur. Ay ikizlerde, Güneş yayda. Güneş’in yanında Mars var.

Satürn ise ikizler tarafına da, yay tarafına da kare açıda. Bir t-kare oluşuyor. Apekste, sivri uçta Satürn var.

Kasım ayının yeniayı da, dolunayı da Marsiyen. Mars ile gerçekleşiyor. Ek olarak yeniayda Uranüs, dolunayda Satürn faktörü var.

Sistem içinde bizi sadece iyiliklerimiz korur. İyi insanlar olalım. Yaradan’a güvenle, şartlar içinde iyi olmaya, olanları okuyup iyi seçimler yapmaya çalışalım.

6.evinizde bir dolunay.

İş hayatınızda iletişimlerde sorunlar var gibi. Burada bir kargaşa görüyorum. Bu ay çalışma hayatınıza iletişimlere daha çok özenmenizi önereceğim. Hem haklarınızı koruyarak, gerektiğinde sözünüzü söyleyerek, duruşunuzu ortaya koymanız önemli. Hem de iyi niyeti, sevgi enerjisini, hoşgörüyü, nezaketi diri tutmanız önemli.

İş arkadaşlarınızla, müşterilerinizle, birlikte iş yaptığınız firmalardan, kurumlardan kişilerle anlaşmazlıklar olabilir zaman zaman. Bunları yönetmek gerekiyor. Yönetmeyi öğrenmek gerekiyor. Hayatın içinde önemli bir beceri bu.

Bunlar dışında bir sağlık gündeminiz olabilir. Ertelediğiniz bir konuda artık muayene olmak, tahlil yaptırmak, doktora görünmek isteyebilirsiniz. Bir ağrı, bir rahatsızlık durumu olabilir. Kötü şeyler düşünmenize gerek yok. Vücudunuzun bir yerinde bir şey aksamış olabilir. Bir ilaç kullanımınız olabilir. Bir tedaviyle çözebileceğiniz, küçük bir konu olabilir bu.


Oğlak Burcu Kasım 2023


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Oğlak Burcu Kasım 2023


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Oğlak Burcu Kasım 2023


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sağlıklı, mutlu, bereketli bir ay diliyorum.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!