17-23 Temmuz 2023 Haftalık Burçlar

17-23 Temmuz 2023 Haftalık Burçlar

Hepinize merhabalar sevgili okuyucularım,

Yeni haftayı burçlar üzerinden de yorumlayacağım yine.

Öncelikle haftalık gündem burada ↓

17-23 Temmuz 2023 Astroloji Gündemi

Bu hafta kimleri neler bekliyor, her bir burç için ayrı ayrı anlatacağım.

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

Öncesinde iletişim adresim gelsin : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Pazartesi günü Ay yengeç burcunda.

4.evinizde. Evinizde olabilirsiniz. Misafir ağırlayabilirsiniz. Aile ve evle ilgili konular önde.

Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerinde Ay aslan burcunda.

Bu kez 5.evinizde olacak. Gezmek, sosyalleşmek, keyiflere, hobilere vakit ayırmak, eğlenceli şeyler yapmak..Böyle geçiyor çoğunlukla 5.ev transitleri. Hevesli, renkli, eğlenceli, enerjisi yüksek bir aslan geçişi.

Cuma ve Cumartesi günü Ay başak burcunda. 6.evinizde. Yapılacaklar listeniz kalabalık. İşleri toparlayabileceğiniz, bunun dışında bir şeyleri düzenleyebileceğiniz, planlamaların, organizasyon işlerinin olabileceği bir gün.

Pazar günü Ay terazi burcunda olacak. 7.evinizden geçiyor olacak. Hocalarınızla bir araya gelebilirsiniz. Özel ders aldığınız konular varsa bugün ders gününüz olabilir. Dialoglar, bağlantılar hareketli.


Yükselen Boğalar :

Pazartesi günü Ay yengeç burcunda. 3.evinizde.

Kardeşlerinize yardımcı olacağınız konular olabilir. Onlar size yardım edebilirler. Ev içinde düzenlenecek şeyler olabilir. Bunun dışında yakın çevre iletişimleri hareketli.

Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerinde Ay aslan burcunda.

4.evinizde. Eviniz için yapacağınız alışverişler olabilir. İhtiyaçların ötesinde şıklık, güzellik, konfor amaçlı olabilir alacağınız yeni şeyler.

Cuma ve Cumartesi günü Ay başak burcunda.

5.evinizde. Çocuklarla ilgili meşguliyetler artıyor gibi. Bunun dışında kurslarınız, etkinlikleriniz varsa o şeyler için yapmanız gerekenler olabilir.

Pazar günü Ay terazi burcunda, 6.evinizde olacak. Başkalarına yardımcı olacağınız konular olabilir. Yakınlarınıza yapacağı şeylerde eşlik etmeniz gerekebilir. Bir şeyleri tek başına yapamıyor olabilirler. Siz devreye girebilirsiniz.


17-23 Temmuz 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen İkizler :

Pazartesi günü Ay yengeç burcunda. 2.evinizde. Para akışları hareketli. Elinize yeni paralar geçebilir.

Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerinde Ay aslan burcunda. 3.evinizde.

Arkadaşlarınızla güzel zamanlar geçirebilirsiniz. Sosyal günler.

Cuma ve Cumartesi günü Ay başak burcunda. 4.evinizde. 4.ev evimizi, başak burcu temizlik/düzenleme işlerini simgeliyor. Evinizle meşgul olabilirsiniz bugünlerde.

Pazar günü Ay terazi burcunda olacak. Bu kez 5.evinizde. 5.ev günlerinde eğlenmek, enerjimizi yükseltmek, heyecanlanmak, yeni şeyler denemek istiyoruz. Gösteriler, etkinlikler, yaz eğlenceleri..Hepsi 5.evle ilgili. Hareketli bir Pazar olabilir 🙂


Yükselen Yengeçler :

Pazartesi günü Ay yengeç burcunda. 1.evinizde. İletişimler artıyor Ay buradan geçerken. Yapılacak işler, irtibatlar artıyor. Yeni bir başlangıcımız da olabiliyor. Planladıklarınızı yapmak için güzel bir gün.

Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerinde Ay aslan burcunda. 2.evinizde. Maddi şanslar var. Kazançlar artıyor. Hesabınıza para girişleri olabilir.

Cuma ve Cumartesi günü Ay başak burcunda. 3.evinizde. Yakın akrabalarınızla, ailenizle yapacağınız şeyler olabilir. Bir araya gelebilirsiniz. Yapılacak işlerde birbirinize için yardımcı olabilirsiniz.

Pazar günü Ay terazi burcunda olacak. Bu defa 4.evinize yerleşiyor. Kendi evinizin ihtiyaçları ile ilgilenebileceğiniz bir gün.


17-23 Temmuz 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen Aslanlar :

Pazartesi günü Ay yengeç burcunda. 12.evinizde. Kendinizle, evinizle meşgul olabileceğiniz, iletişim kurmak, sosyalleşmek yerine kendinizle kalmak, kişisel ihtiyaçlarınızla ilgilenmek isteyebileceğiniz bir gün.

Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerinde Ay aslan burcunda. 1.evinizde. Güzel bir canlılık var. Planlar hayat geçebilir. Yeni bir başlangıcınız olabilir. Size iyi gelecek bir şeylere adım atıyorsunuz gibi 🙂

Cuma ve Cumartesi günü Ay başak burcunda. 2.evinizde. İş ve kazanç konularında şanslı günler.

Pazar günü Ay terazi burcunda olacak. 3.evinize geliyor. Bir geziniz olabilir. Bir pikniğiniz olabilir. Şehrin içinde güzel bir gün yaşayabilirsiniz sevdiklerinizle. Belki uzaklara gittiniz, tatildesiniz. Aslan burcunun enerjisinde, keyifli bir Pazar.


Yükselen Başaklar :

Pazartesi günü Ay yengeç burcunda. 11.evinizde. Burası sosyal alan. Arkadaşları, dostları simgeleyen alan. Sosyal bir gün geçirebilirsiniz. Özellikle misafir ağırlayacağınız bir gün olabilir. Çünkü yengeç burcu evimiz demek. Evimizde olmak demek. Evimizde misafir ağırlamak demek. Konuklarınız olabilir.

Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerinde Ay aslan burcunda olacak. Burası 12.eviniz.

Modumuz düşebiliyor biraz 12.ev geçişlerinde. Durmak, enerjimizi toplamak, soluklanmak, yaptığımız şeylere ara vermek, mola vermek istiyoruz. Bir istirahat ihtiyacı oluyor. Bu daha görünür oluyor. Mümkün olan noktalarda dinlenmeye çalışın.

Cuma ve Cumartesi günü Ay başak burcunda, 1.evinizde ilerliyor olacak bu kez. Bir hareketlilik başlıyor. 12.ev günlerinin ardından enerjiniz yükseliyor. Planladığınız şeyleri yapabilirsiniz.

Pazar günü Ay terazi burcunda. 2.evinizi hareketlendiriyor. 2.ev günlerinde parasal şanslarımız olur. Bir kazancınız elinize geçebilir. Güzel bir satış yapabilirsiniz. Büyük bir sipariş alabilirsiniz. Maddi konular ön planda.


17-23 Temmuz 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen Teraziler :

Pazartesi günü Ay yengeç burcunda. 10.evinizde. İşinizde sorumluluklar, yapılacak işler ön planda. Özellikle teslim zamanı gelmiş işleri yetiştirmek gibi bir hal var.

Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerinde Ay aslan burcunda. Bu kez 11.evinize geliyor. Sosyalleşebileceğiniz günler. Aslan eğlence demektir. Dostlarınızla güzel şeyler yapabilirsiniz. Bu şeyler çok iyi gelebilir size.

Cuma ve Cumartesi günü Ay başak burcunda. 12.evinizde olacak. Bir konu için beklemeniz gerekebilir. Bir belirsizlik yaşayabilirsiniz. Konuyu mümkünse odağınıza almayın. Akışına bırakın. Ay buradan çıkınca (terazi burcuna geçince) netleşebilir.

Pazar günü Ay terazi burcunda olacak. Burası 1.eviniz. Beklemeler sonlanabilir. Konular ilerleyebilir. Haberleşmeler var. Bir şeyleri organize edebileceğiniz, planladığınız şeyleri yapabileceğiniz bir gün.


Yükselen Akrepler : 

Pazartesi günü Ay yengeç burcunda. 9.evinizde. Uzaklarla haberleşmeleriniz olabilir. İşinizde yurt dışı bağlantılı konular, şehirler arası transfer konuları olabilir. Aile, akrabalar içinde yolculuklar olabilir. Memlekete gidecek olanlar, yurt dışından memleketine gelenler olabilir. Böyle bir hareketlilik var.

Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerinde Ay aslan burcunda. 10.evinizde. İş yoğunluğunuz artıyor. Teslim edeceğiniz, süresi gelmiş çalışmalar olabilir. Onları bitirmeye çalışabilirsiniz.

Cuma ve Cumartesi günü Ay başak burcunda. 11.evinizde. Arkadaşlarınızla bir araya gelebilirsiniz.

Pazar günü Ay terazi burcunda olacak. 12.evinize geliyor. Bu kez iletişimleri azaltıp kendinizle kalmak isteyebilirsiniz.


17-23 Temmuz 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen Yaylar :

Pazartesi günü Ay yengeç burcunda. 8.evinizde. Parasal konular ön planda. Özellikle ödemeler. Krediler. Kredi kartları. Sigorta, prim konuları, vergiler.

Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerinde Ay aslan burcunda. 9.evinizi hareketlendirecek aslanda iken. Bir yolculuk hazırlığı içinde iseniz o yolculuk Ay 9.evinizdeyken gerçekleşebilir.

Uzak şehirlerle, başka ülkelerle iletişimler var.

Cuma ve Cumartesi günü Ay başak burcunda. 10.evinizde. İşinizde tamamlamanız, teslim etmeniz gereken şeyler olabilir. Bunun dışında resmi işlemleriniz olabilir. Kurallar doğrultusunda yapmamız gerekenlerle ilgilidir bu ev.

Pazar günü Ay terazi burcunda olacak. 11.evinize geliyor bu kez. Çok daha akışkan, ferah bir transit. Sorumlulukların ardından keyifler geliyor 🙂


Yükselen Oğlaklar : 

Pazartesi günü Ay yengeç burcunda. 7.evinizde. İşinizde ortaklı konular, ortaklaşa seçmeniz ve karar almanız gereken şeyler olabilir.

Yengeç burcu evi, 7.ev ise kontratları, anlaşmaları, ev sahiplerini simgeliyor. Evinizle ilgili konular da olabilir. Bir şeye ev sahibinizle birlikte karar verebilirsiniz. Ev sahibinizi haberdar edeceğiniz bir şey olabilir. Örneğin ev içinde yapacağınız bir değişiklik.

Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerinde Ay aslan burcunda. 8.evinizde. Para çıkışları olası. Ödemelerinizi yapabilirsiniz. Yakın çevre içinde borç alış verişleri de olabilir.

Cuma ve Cumartesi günü Ay başak burcunda. 9.evinize geliyor. İşinizde uzaklarla irtibat kuracağınız durumlar olabilir. Başka şehir ve ülkelerden müşteri bağlantılarınız olabilir.

Pazar günü Ay terazi burcunda, 10.evinizde olacak. İşinizde başkaları ile birlikte seçim yapacağınız konular ön planda. Birilerinin fikrini de alabilirsiniz. Öneriler, tavsiyeler, yönlendirmeler gelebilir. Tanıdık bağlantıların aracılığı ve referansı ile yapacağınız şeyler olabilir ayrıca.


17-23 Temmuz 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen Kovalar : 

Pazartesi günü Ay yengeç burcunda. 6.evinizde. Günlük işler artıyor. Biraz da detayları olan işler olabilir bunlar. Düzenlemeniz, üzerinden geçmeniz gereken şeyler var.

Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerinde Ay aslan burcunda. 7.evinizden geçiyor olacak aslanda iken. Özel hayatınızda eşle, partnerle ilgili konular, iş hayatınızda ortaklı konular, iş birlikleri ön planda. Birlikte yapılacak şeyler var.

Cuma ve Cumartesi günü Ay başak burcunda. 8.evinizde. Parasal konular, bankacılık işlemleri, ödemeler vardır bu evin konuları arasında. Siz de ödemelerinizi yapabilirsiniz. Vergi, sigorta, prim konuları da olabilir.

Pazar günü Ay terazi burcunda olacak. 9.evinize geliyor. 9.ev eğitimleri, 7.ev ise bilgisiyle, rehberliğiyle ilerlediğimiz kişileri, bize yol gösteren kişileri simgeler. Eğitim almak istediğiniz bir alanda araştırmalarınız varsa iyi bir eğitmenle irtibat kurabilirsiniz. Hem işini iyi bilen, işine hakim, hem de insani açıdan özenli, iyi niyetli, fayda yaratma çabasında olan bir hocayla tanışabilirsiniz.


Yükselen Balıklar :

Pazartesi günü Ay yengeç burcunda. 5.evinizde.

Ev içinde çocuklarınız için düzenleyeceğiniz şeyler olabilir. Onların iyiliği, konforu için yenileyeceğiniz şeyler olabilir.

Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerinde Ay aslan burcunda. 6.evinizde. İşinizde güzel bir canlılık var. Duyurmak, göstermek, reklamını yapmak demektir aslan. İşinizde çalışmalarınızı tanıtacağınız fırsatlarınız olabilir ve bu fırsatları iyi kullanabilirsiniz.

Cuma ve Cumartesi günü Ay başak burcunda. 7.evinizde olacak bu defa. İlişkiler alanı hareketli. Bağlantılarınız aracılığıyla gelecek güzel şeyler olabilir. Birileri bir konunuza yardımcı olabilir. Sizin için aracı olabilirler. Referansınız olabilirler. İletişim ağınız hareketli.

Pazar günü Ay terazi burcunda olacak. 8.evinize yerleşiyor. Parasal konuları öne çıkarıyor. Yapmanız gereken ödemelerle meşgulsünüz. Alınacaklar, alışverişler için, ödemeleriniz için, yapmak istedikleriniz için bütçenizi planlayabilirsiniz. Ne ne zaman olsun, hangi konuda hangi seçenek daha ekonomik olur, daha avantajlı olur, bunların planı var.


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

İyi haftalar herkese !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!