İkizler Burcu Nisan 2023 – İyileşme & Dönüşüm & Yeniye Geçiş

İkizler Burcu Nisan 2023 – İyileşme & Dönüşüm & Yeniye Geçiş

Merhabalar hepinize sevgili okuyucularım,

Nisan ayı olasılıklarınızı konuşacağız bu kez.

Nisan önemli bir ay. Neden ? Çünkü içinde bir Güneş tutulması var. Yılın ilk Güneş tutulması bu ay, koç burcunda gerçekleşecek.

Bir Merkür retrosu var. Boğa burcunda retrosu olacak Merkür’ün.

Tabii her zamanki gibi transitler var. Bir burçtan diğerine akıyor gezegenler. Her bir transitin farklı olasılıkları var. Hepsine bakacağız.

Öncesinde ayın gündemini bırakayım buraya ↓ Bir takvim olarak her ay hazırlıyorum.

Nisan 2023 Astroloji Gündemi

Şu noktayı teyit edelim işin başında 🙂 Yükseleni ikizler olanlar yararlanabilir bu öngörülerden. Çünkü öngörülerimizi evler üzerinden yapıyoruz ve ev hesabı yükselenden başlıyor.

Yükseleniniz ikizler ise bu ay için şöyle ihtimalleriniz var ↓  ↓  ↓  ↓

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓

Güneş 20 Nisan’a kadar koç burcunda. 11.evinizde.

Sosyal çevre alanı burası. Dost çevrelerimizi, sosyal hayatımızı, iletişimlerimizi simgeliyor.

O yüzden bu Güneş transitinde arkadaşlarınızla daha fazla irtibatta olacağınızı düşünebiliriz. Deprem bölgeleri için yapacağınız şeyler olabilir birlikte. Takım olmak, ekip olmak demektir 11.ev. Grup çalışmalarını simgeler. Arkadaşlarınızla birlikte yardım toplayabilir, güzel fikirler, projeler üretebilir, deremden etkilenen kardeşlerimize destek olabilirsiniz.

Kişisel anlamda da dost çevreleri içinde güzel zamanlar geçirebileceğiniz bir dönem.

Bir eğitime dahil olabilirsiniz ayrıca. Bir sınıf ortamı deneyimleyebilirsiniz. Grup çalışmalarınız olabilir. Spor salonuna kayıt yapmak, bir atölye çalışmasına başlamak, ilgi alanlarınızda bir sosyal ortama girmek gibi olasılıklarınız da var.

20 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Güneş. 12.evinizde bir Güneş transiti başlıyor.

Burada çok güzel bir topraklanma görüyorum. Bir köklenme görüyorum. İyiye gitme, daha iyi hissetme, iç sesin dengeye gelmesi, içinizdeki huzursuzlukların dinginleşmeye başlaması, hafiflik, şükür hali, memnuniyet hali.. Böyle şeyler söylüyor bu Güneş.

12.ev duygusal alandır sevgili okuyucularım. Zayıf noktalarımızı simgeliyor. İrade gösteremediğimiz, ihtiyaç duyduğumuz, bağımlı hissettiğimiz, eksikliğine tahammül edemediğimiz, ihtiyaç ve muhtaçlık halinde olduğumuz için tolere etmememiz gerektiği halde tolere ettiğimiz şeyleri temsil ediyor. Zayıflıkların zararını, bedelini sembolize ediyor esasen.

Bu Güneş transiti ile ihtiyaçlardan özgürleşmeye başlıyorsunuz. ‘Bu bana uymuyor. Kişisel sınırlarımı aşıyor. Bu şey bana iyi gelmiyor. Bunu artık istemiyorum’ diyorsunuz.

Size iyi hissettirmeyen bağlantıları sonlandırabileceğiniz, size iyi gelmeyen kişi ve ortamlardan uzaklaşabileceğiniz, ayrıca sağlığınıza zararlı alışkanlıklarınızı terk edebileceğiniz, kuvvetli bir Güneş dönemi.

Tamamlayacağınız işler de olabilir. Gözünüzde büyüyen, artık bitirmek, tamamlamak istediğiniz çalışmalar varsa, bunları yapabilirsiniz. Örneğin bir rapor hazırlamak, bir tezi ilerletmek/tamamlamak gibi.

Boğa burcu parayı simgeler. 12.ev ise kayıplarla, kaynakların boşa gitmesiyle ilgilidir. Bu dönemde alışverişlerinizi daha fazla düşünerek yapmanızı tavsiye ederim o yüzden. Hızlı karar almayın derim. Satın almak istediğiniz şeyler için araştırmalarınızı yapın mümkün olduğunca. Mülk anlamında alım satım konuları için de bu dönemi önermem. Bir şeyler değerinin altında çıkabilir elinizden. O yüzden bu 1 aylık boğa döneminin bitmesini beklemeniz faydanıza olacaktır.


Merkür 3 Nisan’a kadar koç burcunda. 11.evinizde.

Sosyal, hareketli bir dönem bu sizin için.

Arkadaş çevreniz içinde güzel zamanlarınız olabilir. Programlarınız olabilir birlikte. Arkadaşlarınızla birlikte gideceğiniz, birlikte yapacağınız şeyler olabilir.

Koç burcu başlangıçları sembolize eder. Dostlarınızla birlikte karar verip başlayacağınız şeyler de olabilir o yüzden. Örneğin spor var koç temaları arasında. Birlikte spora başlayabilirsiniz.

3 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Merkür. 12.evinize geliyor.

12.ev duyulmayan, görülmeyen, açıkta olmayan, açık olmayan şeylerle ilgilidir.

Merkür ise düşünceleri, konuşmaları, iletişimleri simgeliyor.

Konulara, olaylara, durumlara daha önce bakmadığınız perspektiflerden bakabilirsiniz. Düşünceleriniz değişebilir.

Yakın çevreniz içinde bazı kişileri daha iyi tanımanıza vesile olacak şeyler önünüze gelebilir.

Merkür 21 Nisan’a kadar boğa burcunda, ileri hareketinde olacak. 21 Nisan’da retrosu başlayacak.

Merkür retrolarında daha önce görmediklerimizi görüyoruz sevgili okuyucularım. Fark etmediklerimizi fark ediyoruz. ‘Bu böyleymiş meğerse’’ diyoruz.

12.ev ise gizli saklı şeylerle ilgili bir ev. Vaktiyle size söylenmemiş bir şeyler önünüze gelebilir. Haberinizin olmadığı bir şeylerden haberdar olabilirsiniz.

Çok üzücü şeyler gibi düşünmeyin bunları. Bazı konularda uyanışlarınız olabilir. Bunun dışında parasal konularda dikkatli olmanızı önereceğim.

12.ev kayıplarla ilgilidir. Boğa burcu ise para demektir. Önemli alışverişleri retro süresince bekletmek iyi olabilir. Alacağınız şeyleri aceleye getirmeden ürün/marka alternatiflerini araştırmak iyi olabilir. Bilmediğiniz yerlerden alışveriş yapmayın derim ayrıca.


Venüs 11 Nisan’a kadar boğa burcunda. 12.evinizde.

Ruhsal alanda. Şifanın evinde.

İç huzurunuzu besleyecek, evrenle, hayatla olan ilişkinizi kuvvetlendirecek şeyler yapmak isteyeceğiniz, kendi içinizde bir şifalanma yaşayabileceğiniz, kabule geçmekte zorlandığınız şeyleri daha kolay serbest bırakabileceğiniz, dingin bir dönem.

Bunun dışında 12.ev başlangıçlara uygun olmadığından, bu süreçte yeni bir ilişkiye başlamamanızı, evlilik yönünde bir adım atmamanızı, söz, nişan, nikah gibi adımlar için sürecin bitmesini beklemenizi öneririm. Bunlar Venüsyen konulardır çünkü.

11 Nisan’da Venüs’ün ikizler transiti başlıyor. 1.evinize geliyor Venüs.

1.ev doğrudan bizimle, kararlarımızla, seçimlerimizle, girişimlerimizle, başlangıçlarımızla ilgili bir alan.

Kendimizle ilişkimiz, kendimize özenimiz bu evle ilgili.

‘Yaşamımı nasıl renklendirebilirim ? Daha iyi, daha keyifli yaşamak, günlerimi daha güzel geçirmek için neler yapabilirim ?’ diyeceğiniz bir dönem. Venüs keyif demektir çünkü. Hayatın güzellikleri demektir.

Bir yandan Merkür retroda olacak Venüs burada iken.

Daha önceden meşgul olduğunuz hobiler, sanatsal çalışmalar varsa onlara dönüş yapabilirsiniz.

Günlük hayatınıza dahil olacak yeni şeyler olabilir. Yeni bir yer keşfedebilirsiniz örneğin. Kendinizle kalacağınız, iyi vakit geçireceğiniz bir yeriniz olabilir.

Kültürel anlamda besleneceğiniz yeni alanlar keşfedebilirsiniz.

Venüs güzellik, şıklık, bakım demektir ayrıca. Kendinize, dış görünüşünüzle daha fazla özeneceğiniz bir zaman. Alışverişleriniz olabilir. Bundan sonra daha iyi giyinmek, saçlarınıza, cildinize daha çok özenmek isteyebilirsiniz. Bakım rutinleri oluşturabilirsiniz kendinize.


Mars ay boyunca yengeç transitinde olacak. 25 Mart’ta geldi buraya. Nisan boyunca yengeçte. 2.evinizde.

Bu ev para evidir. Kişisel kazançlarımızı, gelirimizi, ayrıca harcamalarımızı, masraflarımızı, yatırımlarımızı, paraya dair planlarımızı simgeler.

Mars bu alandan geçerken, sizi daha fazla kazanmak, daha iyi yaşamak, daha yüksek yaşam standartlarına varmak yönünde hırslandırabilir. Böyle bir enerjidir, daha fazlasını ister Mars.

Neler yapabilirsiniz örneğin bu Marsiyen enerjiyle ? Gelirinizi artıracak yeni şeyler başlatabilirsiniz. Bunun için bir süredir planladığınız şeyler varsa ama hazır hissetmediyseniz, şimdi Mars o ihtiyaç duyduğunuz cesareti ve özgüveni getiriyor size.

Harcamalarınız da artabilir. Yengeç burcu evimizi, ailemizi, aile bireylerimizi, hanemizi, yaşam alanımızı simgeler. Eviniz için ya da aileniz için yapacağınız masraflar da olabilir o yüzden.


Nisan 2023 Ay Döngüleri :

6 Nisan : Terazi Burcunda Dolunay  Ay 16° Terazi, Güneş 16° Koç

5.evinizde bir dolunay. Terazi burcunda gerçekleştiği için ikili ilişkilere, özel ilişkilere vurgu yapıyor. 5.evin ise aşk, flört gibi temaları var. Ortak olarak ilişkiler vurgulanıyor burada.

Dolunay  Güneş ve Ay’ın birbirinin karşısında olduğu, karşılıklı bir hizaya geldiği konumdur.

Bu dolunayda Güneş Ay karşıtlığına eşlik eden başka faktörler de var. Güneş’in tarafında Jüpiter ve Kiron var. Ay, Jüpiter ve Kiron’la da karşıt açı yapıyor.

Kiron karşıtlığı incinmelere, dargınlıklara işaret ediyor. Jüpiter karşıtlığı ise erdemsiz davranışları temsil ediyor.

Sizin için özel olan biri varsa, konuştuğunuz, görüştüğünüz, tanımaya çalıştığınız, flört ettiğiniz biri varsa bu kişiyle ilgili gündemleriniz olabilir dolunay yaklaşırken.

Size, layık olduğunuz değeri vermediğini, sizi sizin onu önemsediği kadar önemsemediğini fark edeceğiniz durumlar olabilir.

Gücenebilirsiniz, üzülebilirsiniz bir şeylere.

Ama ömrünüz, yaşamınız, günleriniz içinde değmeyecek hiçbir şeye üzülmeyin. Değerli olan şeyler iyi ve güzel şeylerdir. Gerisinin çok bir anlamı yok aslında. Alacağınız dersi, öğretiyi alıp çıkın konuların içinden.

Bunun dışında sanat demektir, spor demektir 5.ev. Sanat/spor kursları, hobiler, hobi amaçlı yapılan şeyler, etkinlikler bu evin konusudur.

Terazi burcu ise bize eşlik eden, yol gösteren, eğitmenlik yapan kişileri temsil ediyor. Sanat ya da spor eğitimlerinin içinde iseniz, bire bir ders/eğitim/koçluk aldığınız biri varsa bu kişiyle ilgili görüşleriniz de değişebilir. Uzaklaşabilirsiniz. Bağlantınızı sonlandırmasınız bile daha mesafeli olmayı seçebilirsiniz.

İnsan ilişkileriniz üzerinden bir etki alıyorsunuz.

20 Nisan : Koç Burcunda Yeniay + Güneş Tutulması : Ay 29° Koç, Güneş 29° Koç

11.evinizde kuvvetli bir Güneş tutulması meydana geliyor. Pluto’nun tutulmaya kare açısı var. Mevcut düzeni kıracak bir görünüm bu. Düzen değişikliklerini anlatan bir işaret.

Siz bu etkiyi sosyal alandan alıyorsunuz. 11.ev sosyal çevre demektir. Sosyal çevreniz değişiyor muhtemelen. Bazı ortamlardan uzaklaşıyorsunuz, belki bazı iletişimler bitiyor.

Ama yenilenmeyi, yeni şeyleri, yeni sayfaları anlatır Güneş tutulmaları. O yüzden yeni insanlar da geliyor.

11.ev arkadaşlıklarımızı, dostluklarımızı temsil eder. Ayrıca ekip olduğumuz, takım olduğumuz yerleri, bir parçası olduğumuz grupları simgeler.

İş arkadaşlarımız, ekibimiz, sporda takım arkadaşlarımız, eğitim ortamları, sınıflar, kurslar, grup faaliyetleri bu evle ilgilidir.

Bu Güneş tutulması ile kendinizi yeni insanlar arasında, yeni gruplar içinde bulabilirsiniz.

Bir iş fırsatı doğabilir. Bu iş ile yeni insanlar arasına katılabilirsiniz. Mevcut işinizde yeni bir ekibe katılabilirsiniz.

Sosyal anlamda çevrenizi büyütecek bağlantılar doğabilir.

İşinizde daha büyük kalabalıklara hitap edebilirsiniz.

11.ev sosyal medya ile, dijital alanlar ile, sosyal medya üzerinden hitap ettiğimiz kalabalıklar ile ilgili. Bu yönde aktifseniz, bir sayfanız varsa takipçilerinizi büyütecek yeni şeyler yapmaya başlayabilirsiniz. Güzel çalışmalarınız, yeni içerikleriniz, yeni üretimleriniz olabilir. Sayfanız büyüyebilir.

Büyük yapılarla, kamu bağlantılı yapılarla ilgili şeyler olabilir hayatınızda.

Sosyal hizmetler, devletin/belediyelerin halk için sunduğu ücretsiz hizmetler, halkın yararına ücretsiz sunulan şeyler bu evle ilgilidir.

Böyle bir yapı içinde hayatınızı değiştirecek güzel hizmetler almaya başlayabilirsiniz. Kurslara, eğitimlere katılabilirsiniz. Hem sosyalleşeceğiniz, hem yeni şeyler öğrenebileceğiniz, hayatınızı renklendirecek güzel ortamlar, yenilikler eklenebilir yaşamınıza.

Böyle bir kamu biriminde bir iş fırsatı da doğabilir. Tabii herkes hayatı doğrultusunda etki alacaktır. Olabilecek şeyler olacaktır.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Sağlıklı, huzurlu, güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!