Akrep Burcu Kasım 2023

Akrep Burcu Kasım 2023

Akrep Burcu Kasım 2023

Merhabalar herkese,

Bu kez Kasım ayını yorumlayacağım sizler için.

Kasım dikkat istiyor. Akılcı olmak ve korunmak gerekiyor Kasım’da.

Ayın yeniayı ve dolunayı gergin açılarla gerçekleşecek. 2023’ün önemli zamanlarından birindeyiz. Yılı kapatmak üzereyken bir eşiği atlıyoruz, bir köşeyi dönüyoruz gibi.

Akıllı olan, kontrollü olan, mantıklı seçimler yapan kendini korur, iyi tutar. Böyle söyleyeyim. Kasım bizden bunu istiyor. Bunu gerektiriyor.

Bakacağız aya detaylıca.

Önce hatırlatmamı yapayım. Bunu hep yapıyorum, biliyorsunuz. Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni akrep olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz akrep ise bu içeriği okuyunuz.


GÜNEŞ

Güneş 22 Kasım’a kadar akrep burcunda. 1.evinizde.

Güneş 1.evimize geldiğinde yeni bir döngü başlıyor.  12 evlik bir tur tamamlanmış oluyor ve yeniden 1.eve geliyor Güneş.

Bir dönemi kapatıyoruz. Bir şeyler yaşanmış, geride kalmış oluyor. Yaşananların analizi, muhasebesini yapmış oluyoruz. 1.evden önceki 12.ev dönemi bir muhasebe vakti zaten.

Bu dönemin ardından yeni planlarımız oluyor. Yeni kararlar almış oluyoruz. Başladığımız, başlattığımız şeyler oluyor.

Bir başlangıç ve yenilenme halini simgeliyor bu ev.

Sizin için de her anlamda, her konuda böyle bir dönem. İş, kariyer, ilişkiler, sosyal hayat, hobiler, seyahatler, geziler..Her tür konuda. Bu ev hayatımızla ilgili her şeyi, tüm yaşam bileşenlerimizi kapsıyor. Çünkü bizimle, seçimlerimizle ve adımlarımızla, yaşam yolumuzla ilgili bir ev.

22 Kasım’da yay burcuna geçiyor Güneş. 2.evinize geliyor.

Bu transit yaşamınızda birçok konuya yansıyacak önemli bir değişimi simgeliyor. En temelde bir topraklanma süreci sizin için.

Yay zamanlarında detaylardan sıyrılıp büyük resme bakıyoruz. Hayatımıza daha geniş bir perspektiften bakıyoruz.

Hangi konumuz ne durumda ? Hangi hedefimizde nasıl bir noktadayız ? Yaşamak istediğimiz hayat ile bugünkü resim arasında nerelerde farklar var ? O farklar nasıl kapanır ?

Bu konulara odaklanabileceğiniz bir zaman.

Yaşamınızda hangi noktalarda köklenmiş hissetmiyorsunuz ? İşinizde mi ? İlişkilerinizde mi ?

Neyin nasıl bir şekil alması gerekiyor ? Sizi mutlu edecek bir yaşam nasıl bir yaşamdır ?

Nasıl bir yaşam düzeni istiyorsunuz ? Tam buralarda bir şeyler dönüşmeye başlayabilir bu transitte. Çünkü 2.ev toprağımızı, düzenimizi, yay burcu ise vizyonumuzu simgeliyor.

Bunlar dışında özellikle iş tarafında bir büyüme yaratacak güzel girişimleriniz olabilir. Kazançlarınızın artabileceği, işinizde, iş yapma şeklinizde, üretimlerinizde bir şeylerin şekil alıp düzene girebileceği bir zaman.


Akrep Burcu Kasım 2023


MERKÜR

Merkür 10 Kasım’a kadar akrepte. 1.evinizde.

12.ev döneminde fark ettiğiniz şeyler oldu muhtemelen. Hem kendi içinizde eksiklerinizi gördünüz, hem hedeflerinizde düzeltmelere gittiniz, yolunuza yeniden şekil vermek istediniz, hem ilişkiler içinde karşı tarafta neyin yanlış olduğunu, neyin size uymayacağını, sınırlarınızın dışında olduğunu anladınız. Sınırlarınızı tespit ettiniz.

Şimdi artık bu sınırlarla ilişkileri daha iyi yönetebilirsiniz.

Hedefleriniz için daha doğru adımlar atabilirsiniz. Zaman/enerji/efor/strateji, her anlamda daha mantıklı biçimde ilerleyebilirsiniz.

Yeni bağlantılar, yeni insanlar, tanışmalar, irtibatlar, yazışmalar, görüşmeler de getirebilir burada Merkür size.

İletişimlerde bir kalabalık, bir artış, bir hareketlilik olabilir.

İşinizde duyurmak istediğiniz şeyler için çok uygun bir zaman. Tanıtmak istediğiniz ürünlerinizi, hizmetlerinizi göstermek, özelliklerini anlatmak için çok doğru bir zaman. Kendinizi tanıtmak istediğiniz alanlarda değerlendirebileceğiniz bir dönem.

Bilgi, bildirim, haber, duyuru, tanıtım demektir Merkür. Söylemek, anlatmak demektir. İrtibata geçmek, bilgi vermek, bilgi almak, danışmak, konuşmak, fikrini almak istediğiniz kişiler, konular varsa kullanın bu dönemi.

Merkür ile kayıt işlemleriniz olabilir ayrıca. Bir şeylere kayıt yapabilirsiniz. E-devlet ile yapacağınız işlemler olabilir. Devlet birimlerine evraklar verebilirsiniz. Bir eğitime katılabilirsiniz. Bir aplikasyon, bir dijital platform üyelik alabilirsiniz.

Merkür ile böyle olasılıklarınız var.

10 Kasım’da yay transiti başlıyor Merkür’ün. 2.evinize yerleşiyor.

Uzaklarla iş yapıyorsanız iletişimler, irtibatlar artabilir.

İnternet üzerinden tüm dünyaya sattığınız şeyler varsa ya da başka ülkelere ihracat yapıyorsanız, ithalatlarınız, satım almalarınız varsa, başka şehirlerle ticari işleriniz varsa buralarda daha çok planlama, daha çok organizasyon gerekebilir. Çünkü yeni bağlantılar doğabilir, yeni siparişler olabilir.


Akrep Burcu Kasım 2023


VENÜS

Venüs 8 Kasım’a kadar başak burcunda. 11.evinizde.

11.ev arkadaşları temsil ediyor. Hem sosyal hayatınızı, hem iş arkadaşlarınızı, içinde olduğunuz takım ve ekipleri simgeliyor.

Başak burcunun gölgesinde kurnazlıklar var. Kişisel menfaate fazla odaklanma hali var. Adil olmakta zorlanabiliyor kimi zaman başak.

Venüs özellikle burada iken diğer gezegenlerden uyumsuz açı aldığı zamanlarda gölge yönler ortaya çıkabilir. Arkadaşlıklar içinde birilerini daha iyi tanıyabilirsiniz.

Fark ettiğiniz şeyler de sizi doğru seçimlere, doğru mesafelere, doğru davranışlara taşır tabii.

Bunlar dışında dostlarınızdan güzel destekler de gelebilir. Siz ahbaplarınıza yardımcı olabilirsiniz.

Sofra, birlik, muhabbet, kutlama demektir Venüs. Güzel vesilelerle bir araya gelebilirsiniz.

Venüs 8 Kasım’da terazi transitine başlıyor. 12.evinize geliyor.

‘’Dinlen, yavaşla, soluklan’’ diyor bu transit size.

‘’Başkaları için çok şey yaptın. Şimdi kendin için yap. Kendi ihtiyaçlarınla ilgilen. Kimsenin kurtarıcısı olma. Herkes kendi hayatının kahramanı. Herkesin kendi hikayesi, kendi yolculuğu. Bu kadar fedakar olma. Kendini hatırla. Kendini seç’’ diyor.

Hedeflerinize odaklanabileceğiniz bir zaman. Hazırlıklarınız, planlamalarınız olabilir.

Bunlar dışında terazi burcu ilişkilerle ilgili. 12.ev ise bitişleri, kapanışları anlatıyor. Sizin için toksik olduğunu düşündüğünüz birilerini çıkarabilirsiniz hayatınızdan bu dönemde. Bu anlamda bir temizlik dönemi.


Akrep Burcu Kasım 2023


MARS

Mars 24 Kasım’a kadar akrepte. 1.evinizde.

1.ev transitleri diğer zamanlardan farklıdır. Bu ev başlamayı anlatıyor. 12 evin ardından gelen yeni döngünün başlangıç noktası burası.

Mars da başlangıçların gezegeni. Zodyakta bu evin sahibi zaten.

Yeni hedefleriniz olur, yeni yeni şeylere niyet edersiniz. Bir hareket başlıyor Mars ile yaşamınızda.

Hevesi, enerjisi yüksek bir dönem. Hayatınızın her alanında güzel sayfalar açılabilir. Rutinlerinizin dışına çıkabilirsiniz. Yeni şeyler deneyebilirsiniz. Bekleyen konular hayata geçebilir.

Ama yüksek de bir enerji bu. Kontrol altında olmalı. Hırslı, aceleci ve dürtüsel davranmamanızı, üzerinde iyice düşündüğünüz konularda harekete geçmenizi, sabırsızlık ve telaş enerjisine girmeden stratejik şekilde ilerlemenizi öneririm. Önemli olan nokta bu.

Güç dengede ise güçtür. Kontrollü ise güçtür. Bu Mars’ı doğru kullanırsanız çok güzel şeyler olur. Güzel adımlarınız olsun.


Akrep Burcu Kasım 2023


24 Kasım’da yay burcuna geçiyor Mars. 2.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Hırslandırıyor Mars bizi. Geldiği yere hırsı getiriyor.

2.ev paranın evidir. Maddi konularda hırslanabileceğiniz, ateşin burada yükseleceği bir zaman.

Yükselmek istemek, hedef belirlemek, yetinmemek ve daha iyi bir yaşam için iştah duymak, heveslenmek..Bunlar şahane şeyler.

Ama hırs değil. Hırs güzel bir şey değil. En başta sizi eksiltir. Kendinizi eksiltmeden, kendi üzerinize gitmeden yürüyün yolunuzu. Yapacaklarınızı öyle yapın.

Rekabet anlamına gelir Mars. Kimseyle rekabet etmeyin. En güzel sonuçlar yarışımız kendimizle olunca çıkıyor ortaya.

Ekleyeceğim başka şeyler de var :

Burada Mars çok para harcatabilir size. Para güçlü şekilde gelebilir ama gereğinden fazla alışverişlerle gidebilir. Elde kalmayabilir.

Kasım ayının zemini kaygan. Koşullar değişken. O yüzden bir önlem olarak geleni tutmanızı, kenarda biriktirmenizi öneririm.


Akrep Burcu Kasım 2023


Kasım 2023 Ay Döngüleri :

13 Kasım : Akrep Burcunda Yeniay : Ay 20° Akrep, Güneş 20° Akrep

Bu yeniay kolay bir yeniaya benzemiyor. Çok sevimli görünmüyor göstergeleri.

Mars ve Uranüs bu akrep yeniayında karşı karşıya geliyor. Üstelik yeniay ile doğrudan bağlantıları var.

Güneş ile Ay bir araya gelince yeniay doğar. Güneş ve Ay bu yeniayda akrep burcundalar.

Yanlarında Mars var. Mars yeniay ile kavuşum halinde.

Bu Güneş Ay Mars kavuşumunun tam karşısında ise Uranüs var.

Mars agresif, gergin, patlamaya hazır bir enerjidir. Kontrolü eksiktir. Uranüs burayı tetikliyor. Küçük bir kıvılcımın kocaman bir ateşe dönebileceği bir zaman.

Hayatımızın her yerinde çok kontrollü ve akılcı davranmamız gerekiyor. Bu bilgilendirme metnini her burç için ekledim yazılarıma. Hepimiz için geçerli etkiler.

Sağduyu, akıl, mantık, strateji ve kontrol gerekiyor.

Sizler bu yeniayı 1.evinizde deneyimleyeceksiniz.

Doğrudan bizi, ne yaptığımızı, neyi seçtiğimizi, kararlarımızı, adımlarımızı, girişimlerimizi, başlattıklarımızı, bitirdiklerimizi anlatır bu ev. Burada Marsiyen &Uranüsyen bir yeniay yaşayacaksınız.

Bireysel gücünüzü yaratmanızı, kimseye ihtiyaç duymadan, kimseden bir şey almadan kendi yapabileceklerinizi hatırlamanızı istiyor yeniay.

Sistem bazı şeyleri devreden çıkarabilir. Bağlantılar sonlanabilir. Yaşamınızda size eşlik edenler konular, durumlar içinde kendilerini geri çekebilirler.

Tek başınıza sorumluluk üstlenmenizi gerektirecek durumlar olabilir ama bunları iyiliğiniz için veriyor hayat. Bu yeniay size ‘’Başkalarına ihtiyacın yok. Tamam, hayatında birileri olsun ama hayatı onlara güvenerek yaşama. En başta kendine güven’’ diyebilir.

İş birliklerinin, ortaklıkların bitebileceği bir zaman. Başkaları ile yaptığınız şeyleri tek başınıza yapmaya başlayabileceğiniz bir zaman.

Başkasından gelen bir maddi kaynağın sonlanabileceği bir zaman. Bunlar konular içinde kendiliğinden de olabilir. Akış öyle bir yere taşıyabilir durumları. Bu bitişlerin kararını siz verecek de olabilirsiniz.

Hayatınızın bazı yerlerinde bireysel olarak ilerlemeye başlıyorsunuz. Ayağa kalkma ve sorumluluk alma zamanı.


Akrep Burcu Kasım 2023


27 Kasım : İkizler Burcunda Dolunay : Ay 4° İkizler, Güneş 4° Yay

Kasım ayının yeniayı da, dolunayı da uyumsuz açılarla gerçekleşiyor.

Bu dolunayda da sert açılar görüyoruz.

Güneş ve Ay karşı karşıya gelince dolunay olur. Ay ikizlerde, Güneş yayda. Güneş’in yanında Mars var.

Satürn ise ikizler tarafına da, yay tarafına da kare açıda. Bir t-kare oluşuyor. Apekste, sivri uçta Satürn var.

Kasım ayının yeniayı da, dolunayı da Marsiyen. Mars ile gerçekleşiyor. Ek olarak yeniayda Uranüs, dolunayda Satürn faktörü var.

Sistem içinde bizi sadece iyiliklerimiz korur. İyi insanlar olalım. Yaradan’a güvenle, şartlar içinde iyi olmaya, olanları okuyup iyi seçimler yapmaya çalışalım.

8.evinizde bir dolunay.

Hukuki/yasal bir para, bir mal paylaşım konusu varsa bununla ilgili devlet birimlerine vermeniz gereken evraklar, beyannameler, belgeler olabilir. Bunların iletişimleri olabilir.

Kardeşleri simgeliyor ikizler burcu. Mal paylaşımı konusu olanlar aile içinde gerilebilirler biraz. Paylaşımda haksızlıklar olabilir. Burada bir agresyon ihtimali var.

Kardeşler, akrabalar, arkadaşlar arasında, yakın çevre içinde borç alma verme konuları olduysa buralardan münakaşalar doğabilir. Kişiler parasını geri isteyebilirler.

Siz borç vermiş olabilirsiniz, uzunca bir zaman olduysa siz artık hatırlatmasını yapabilirsiniz.

Yakın çevre ve para konuları var burada. Yaptığınız işlerde gündeminizde vergi, muhasebe, mali müşavirlik işleri, işlemleri, beyannameler, ödemeler olabilir ayrıca.


Akrep Burcu Kasım 2023


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Akrep Burcu Kasım 2023


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Akrep Burcu Kasım 2023


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sağlıklı, huzurlu, bereketli bir ay diliyorum hepimize.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!