Akrep Burcu Aralık 2023

Akrep Burcu Aralık 2023

Akrep Burcu Aralık 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

2023’ün son ayını anlatmaya geldi sıra. Bir yıl daha bitiyor. Yeni bir yıla adım atıyoruz.

Aralık’ın bir eşik, güzel bir geçiş noktası olmasını diliyorum hepimiz için. Güzel kapatalım yılı.

Bu ay gökyüzünde neler var ? Aralık nasıl bir ay ?

Bir Merkür retrosu başlıyor. Jüpiter retrosu bitiyor. Güzel bir yeniayı,  iyi bir dolunayı var ayın.

Hepsini anlatacağım.

Önce hatırlatmamı yapayım. Sabit bir bilgilendirme, hatırlatmam metnim var. Her burca ekliyorum. Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni akrep olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz akrep ise bu içeriği okuyunuz.


Akrep Burcu Aralık 2023


GÜNEŞ

Güneş 22 Aralık’a kadar yay burcunda. 2.evinizde.

Bu transit yaşamınızda birçok konuya yansıyacak önemli bir değişimi simgeliyor. En temelde bir topraklanma süreci sizin için.

Yay zamanlarında detaylardan sıyrılıp büyük resme bakıyoruz. Hayatımıza daha geniş bir perspektiften bakıyoruz.

Hangi konumuz ne durumda ? Hangi hedefimizde nasıl bir noktadayız ? Yaşamak istediğimiz hayat ile bugünkü resim arasında nerelerde farklar var ? O farklar nasıl kapanır ?

Bu konulara odaklanabileceğiniz bir zaman.

Yaşamınızda hangi noktalarda köklenmiş hissetmiyorsunuz ? İşinizde mi ? İlişkilerinizde mi ?

Neyin nasıl bir şekil alması gerekiyor ? Sizi mutlu edecek bir yaşam nasıl bir yaşamdır ?

Nasıl bir yaşam düzeni istiyorsunuz ? Tam buralarda bir şeyler dönüşmeye başlayabilir bu transitte. Çünkü 2.ev toprağımızı, düzenimizi, yay burcu ise vizyonumuzu simgeliyor.

Bunlar dışında özellikle iş tarafında bir büyüme yaratacak güzel girişimleriniz olabilir. Kazançlarınızın artabileceği, işinizde, iş yapma şeklinizde, üretimlerinizde bir şeylerin şekil alıp düzene girebileceği bir zaman.

22 Aralık günü 06:28’de oğlak burcuna geçiyor Güneş. 3.evinize geliyor.

Oğlak burcu işimizi, üretimlerimizi, iş sorumluluklarımızı, sorumluluk alanlarımızı, işimizde düzenimizi, sistemimizi simgeler.

3.ev ise iletişim evi.

İşinizde bir sistemleşmeye gidiyor olabilirsiniz. Sisteminizi iyileştirecek şeyler yapıyor olabilirsiniz.

Yeni kararlarınız, hedefleriniz olabilir yenilenme yönünde.

Bunun için hizmet alacağınız, birlikte çalışacağınız kişiler olabilir. Bunların iletişimleri, görüşmeleri olabilir.

Araştırıp öğrenip uygulamasını kendiniz yapacağınız şeyler de olabilir. Okumak, araştırmak, öğrenmek demektir 3.ev. İşinizle meşgulsünüz.

Yeni iş kuracak olanlar için de zeminin oluşması anlamında iyi bir dönem. Seçimlerinizi yapabilirsiniz. Birçok noktada netleşebileceğiniz, bir şeylerin adını koyabileceğiniz bir zaman.


Akrep Burcu Aralık 2023


MERKÜR

Merkür hemen ayın başında, 1 Aralık günü oğlak transitine başlıyor. 3.evinize yerleşiyor.

Bu ay retrosu başlayacak Merkür’ün. Bir retronun daha vakti geldi. 13 Aralık itibariyle başlayacak.

Merkür ayın ilk günlerinde ileri seyrinde ama yaklaştıkça retro etkileri yaşanıyor sevgili okuyucularım. Bunu aklımızda tutalım.

3.evinizde bir retro olacak bu.

3.ev iletişimin evi. Bir süredir görüşmediğiniz kişilerle tekrar iletişime geçebilirsiniz bu retro döneminde. Yeniden irtibatlar doğabilir.

Özellikle okul arkadaşlarınızla, eski hocalarınızla diyeceğim. Geçmiş yıllardan komşularınızla da karşılaşabilirsiniz. 3.ev bu kişileri simgeliyor.

Bunlar dışında iletişim problemlerine açık bir zaman dilimi. Kendimizi doğru şekilde ifade etmemiz, söylediklerimizin anlaşılır olması, doğru anlaşılacak şekilde konuşuyor olmamız Merkür retrolarında daha önemli.

Doğru anlaşılmak için kelimelerinizi daha iyi seçmeye çalışın bu dönemde.

Mesajlarda, e-postalarda kime ne yazdığınıza, hangi mesajı kime gönderdiğinize dikkat edin. Hatlar karışmasın 🙂 3.ev retrolarında buralarda hatalar olabiliyor. İletişim konusunda daha dikkatli olun.

Oğlak burcu işimizi simgeler. Hesaplamalara, rakamlara daha çok dikkat edin. İşinizde dialoglarda daha özenli olun.

Temkinli olursak riskli etkilerden korumuş oluruz kendimizi.

23 Aralık sonrasında retronun kalan kısmı yay burcunda, 2.evinizde olacak. Paranın evinde.

Yay burcu ise uzak yerlerin, başka şehirlerin, ülkelerin temsilcisi.

Uzaklardan para transferi konularınız olabilir. Buralarda aksamalara açık bir dönem. Retrolarda rutininde, düzeninde olmayabiliyor bir şeyler. Pürüzlü durumlar olabilir biraz.

Gelecek paralar vaktinde gelmeyebilir. Kesintiler olabilir. Siz kesinti olmaması/az olmaması adına başka bir yöntem düşünmüşken, karşı tarafın/gönderen tarafın seçtiği yöntemle kesinti çok olabilir.

Bir yakınınıza yardımcı olmanız, kendisine para göndermeniz gerekebilir.

İşinizde kazançlarınız düşündüğünüz kadar olmayabilir bu retro sürecinde. Parasal konularda temkinli hareket etmek gerekiyor.

Bunun dışında beklemiş konuların hızlanabileceği bir zaman. Geçmişi olan, bir süredir var olan konular tamamlanabilir. Vaktiyle birine verdiğiniz bir para varsa, geri gelebilir.

Satın almak istediğiniz, almaya hazırlandığınız bir şeyi alabilirsiniz.


Akrep Burcu Aralık 2023


VENÜS

Venüs 4 Aralık’a kadar terazi burcunda. 12.evinizde.

‘’Dinlen, yavaşla, soluklan’’ dedi bu transit size.

‘’Başkaları için çok şey yaptın. Şimdi kendin için yap. Kendi ihtiyaçlarınla ilgilen. Kimsenin kurtarıcısı olma. Herkes kendi hayatının kahramanı. Herkesin kendi hikayesi, kendi yolculuğu. Bu kadar fedakar olma. Kendini hatırla. Kendini seç’’ dedi.

Hedeflerinize odaklanabileceğiniz bir zaman. Hazırlıklarınız, planlamalarınız olabilir.

Bunlar dışında terazi burcu ilişkilerle ilgili. 12.ev ise bitişleri, kapanışları anlatıyor. Sizin için toksik olduğunu düşündüğünüz birilerini çıkarabilirsiniz hayatınızdan bu dönemde. Bu anlamda bir temizlik dönemi.

4 Aralık günü akrep burcuna geçiyor Venüs. 1.evinize geliyor. Bu akrep transiti 29 Aralık’ta tamamlanacak.

Topraklanma diyebileceğim bir değişim var. Topraklanmak, köklenmek gibi bir hal değişikliği var.

Kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Huzurunuzu, moralinizi, yaşam enerjinizi, keyiflerinizi büyütecek, çoğaltacak şeyler yapabilirsiniz.

Yeni şeylere başlayabilirsiniz. Bunlar çok iyi gelebilir size.

Zihinsel enerjinizi, bedensel enerjinizi yükseltecek başlangıçlarınız olabilir. Bu takviye bir vitamin kullanmak, mineral almak olabilir. Spora başlamak olabilir. Yeni bir hobi olabilir. Ev içinde bir düzenleme yapabilirsiniz, enerjiniz değişebilir.

İşinizde yeni alanlarda başlangıçlarınız olabilir. Sosyal ortamlara girebilirsiniz. Arkadaşlarınızla daha çok bir araya gelebilirsiniz.

Bir yenilenme etkisi. Yaşam enerjinizi yükseltecek şeyler var burada. Tabii bunlar herkes için farklıdır. Kişisel, öznel şeyler bunlar. Size neyin iyi geleceğini siz biliyorsunuz. Güzelleştirin günlerinizi.

Venüs ile ne olur ayrıca ? Dış görünüşünüze, cildinize, saçınıza, giyim kuşamınıza daha çok özenirsiniz. Kişisel bakımlarınızı artırırsınız. Bedensel anlamda daha çok meşgul olursunuz kendinizle. Kendinize daha iyi bakarsınız.

Venüs geçişleri güzeldir 🙂 Size para da getirebilir. Daha çok para kazanmanın ya da akrep transiti olduğu için şöyle söyleyeceğim ; parayı çoğaltmanın, paradan para kazanmanın yollarını gösterebilir burada Venüs size.

29 Aralık günü yeni bir transiti başlıyor Venüs’ün. 23:23’te yay burcuna geçiyor. 2.evinize geliyor.

Maddi şanslar anlamına geliyor bu transit sizin için. Yetenek ve yetkinliklerinizi, donanımlarınızı daha iyi kullanabileceğiniz bir döneme girdiğinizi söylüyor.

2.ev sahip olduklarımızdır. Donanımlarımızı da simgeler. Kendinize kattığınız bilgileri, yetkinlik alanlarınızı, becerilerinizi daha iyi, daha doğru kullanabileceğimiz, daha çok kazanç elde edebileceğiniz bir dönem.

Yay burcu eğitimi simgeler. Eğitim harcamalarınız da olabilir. Alışverişlerimizi, satın aldığımız şeyleri de simgeliyor 2.ev.

Ufkumuzu büyüten şeyler, eğitimler, kurslar, entelektüel zevkler, dünya mutfakları, başka kültürler, sinema, dizi film izleyebileceğimiz platformlar yay ile ilgili. Kendinizi geliştirmek istediğiniz alanlarda harcamalarınız olabilir. Bu alanlarda harcamalarınız, satın alacağınız şeyler olabilir.


Akrep Burcu Aralık 2023


MARS

Mars ay boyunca yay burcunda. 2.evinizde.

Hırslandırıyor Mars bizi. Geldiği yere hırsı getiriyor.

2.ev paranın evidir. Maddi konularda hırslanabileceğiniz, ateşin burada yükseleceği bir zaman.

Yükselmek istemek, hedef belirlemek, yetinmemek ve daha iyi bir yaşam için iştah duymak, heveslenmek..Bunlar şahane şeyler.

Ama hırs değil. Hırs güzel bir şey değil. En başta sizi eksiltir. Kendinizi eksiltmeden, kendi üzerinize gitmeden yürüyün yolunuzu. Yapacaklarınızı öyle yapın.

Rekabet anlamına gelir Mars. Kimseyle rekabet etmeyin. En güzel sonuçlar yarışımız kendimizle olunca çıkıyor ortaya.

Ekleyeceğim başka şeyler de var :

Burada Mars çok para harcatabilir size. Para güçlü şekilde gelebilir ama gereğinden fazla alışverişlerle gidebilir. Elde kalmayabilir.

Kasım ayının zemini kaygan. Koşullar değişken. O yüzden bir önlem olarak geleni tutmanızı, kenarda biriktirmenizi öneririm.


Akrep Burcu Aralık 2023


JÜPİTER

Jüpiter’in retrosu bitiyor. Yılın son gününde bitiyor. Boğa burcunda. 4 Eylül’den bu yana retrodaydı.

31 Aralık günü 7.evinizde ileri seyrine başlıyor Jüpiter. Mayıs 2024’e kadar burada, ileri hareketinde olacak. Transitin kalan kısmında retrosu yok.

İlişkilerde bir toparlanma anlamına geliyor bu ileri hareketin başlangıcı sizin için.

Hayatınızda kimler olmalı, kimler olmamalı, belki elemeler yaptınız. Şimdi sınırlarınız çok daha net. Yeni bağlantılarınızı, bağlarınızı bugünün aklıyla kuracaksınız.

İşinizde, kişisel hayatınızda hizmet satın almak istediğiniz, başkaları ile birlikte yapmak, başkalarından katkı almak istediğiniz şeyler varsa buralarda yeni anlaşmalar doğabilir.

Birlikte çalışacağınız kişiler/ firmalar olabilir. İş birlikleri yapabilirsiniz. Anlaşmalı şekilde çalışabilirsiniz. Ortaklı işler doğabilir.

Danışmanlık alabilirsiniz. Bir danışman ile ilerleyeceğiniz konular olabilir. Bir muhasebeci, bir mali müşavir ile anlaşmak istiyorsanız bu da gerçekleşebilir. Böyle olasılıklarınız var 7.evinizde ilerleyecek bir Jüpiter ile.


Akrep Burcu Aralık 2023


Aralık 2023 Ay Döngüleri :

13 Aralık : Yay Burcunda Yeniay : Ay 20° Yay, Güneş 20° Yay

2.evinizde olacak bu yeniay.

Yeniay, kuzey Ay düğümü ile üçgen açıda doğacak. Bu çok güzel bir görünüm. Yeniay sırasında Mars ve Kiron arasında bir üçgen var ayrıca. İyi açılar var.

Parasal konularda yeni olasılıklarınız var. Maddi şanslar var sizin için.

2.ev temelde maddi konularla ilgili. Parayı, para kazanmayı, maddi olanakları sembolize eden bir ev.

Para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bir işiniz, geliriniz varsa kazançlarınızı büyütmek için yeni şeyler yapabilirsiniz.

Satın almak istediğiniz önemli bir şey varsa, yani günlük alışverişlerin ötesinde büyük bir bütçe gerektiren bir alışveriş planınız varsa bunu bu yeniay ile yapabilirsiniz.

Yay burcu yer değişiklikleri ile ilgilidir. Başka bir şehre yerleşmek, başka bir ülkeye yerleşmek. Böyle bir değişim yaşadıysanız yeni yerinizde iş bulabilir, çalışmaya başlayabilirsiniz.

Bir yakınınızın böyle bir konusu olabilir. Yeni yerleştiği yerde iş düzenini oluşturabilir.

Yurt dışı bağlantılı ticari işler yapmak isteyenler için destekleyici bir başlangıç noktası bu yeniay. Hali hazırda bu zaten varsa, bir büyüme fırsatı.

İyi hamlelerle, mantıklı ve strateji girişimlerle bir büyüme yakalayabilirsiniz. Yeni bağlantılar ve anlaşmalar kurulabilir.

Yurt dışı bağlantılı bir kaynak, bir gelir akışı başlayabilir. Var olanlar büyüyebilir.

Tüm bunların ötesinde toprağımızı, değer duygumuzu, öz değerimizi simgeliyor bu ev. Yay burcu ise hayatın idrakı demek. Yaşamın mantığı matematiği demek. Farkındalık demek.

Kendinizi hayatın içinde, işinizde, ilişkilerinizde, kendinizle ilişkinizde nasıl konumlandırıyorsunuz ? Öz değeriniz. Değerinize ne ölçüde sahip çıktığınız. Buralara da bakacağınız bir zaman.

Bir güncelleme var. Güzel farkındalıklar olacaktır. Farkındalık sağlayacak şeyler olacaktır.

Toprağınıza daha çok sahip çıkmanızı, öz değer duygunuzu güçlendirmenizi istiyor bu yeniay sizden.


Akrep Burcu Aralık 2023


27 Aralık : Yengeç Burcunda Dolunay : Ay 4° Yengeç, Güneş 4° Oğlak

Sizin için bir 9.ev dolunayı.

Yengeç dolunayının, Jüpiter ve Satürn’den iyi açıları var.

Jüpiter boğada. Yeniay sırasında 5 derece boğada. Güneş’e (oğlakta) üçgen açı, Ay’a (yengeç) altmışlık açı yapıyor.

Satürn balığın 2 derecesinde. O da Güneş’e ve Ay’a uyumlu açılarda.

9.evinizde meydana geliyor dolunay.

Yengeç burcu evimizi, yaşadığımız yeri, bulunduğumuz konumu, ikamet, yerleşim konularını simgeler.

9.ev ise başka şehirleri, başka ülkeleri, uzakları anlatıyor.

Yer değiştirme, yeni bir yere yerleşme gündeminiz varsa, bu artık gerçekleşebilir.

Ailenizden birinin konusu da olabilir bu. Bir yakınınızın konusu da olabilir.

Biri gidiyor olabilir. Biri uzaklardan dönüyor olabilir.

Yeni bir yerleşim, yeni bir düzen oluşturma konusu var gibi.

Memleketinize seyahatiniz olabilir. Yengeç burcu köklerimizi, memleketimizi de simgeliyor. Memleketten dönecek olabilirsiniz.

Ev, düzen, yolculuk, yer değişikliği. Bu dolunayın ana temaları bunlar sizin için.

Akademik konular, okul, eğitim konularında bir süredir olamamış şeyler olabilir, gerçekleşebilir ayrıca. Bunlar da 9.evin konusu. Akademik çalışmalarınızda yol alabilirsiniz. Tamamlanacak şeyler olabilir.


Akrep Burcu Aralık 2023


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Akrep Burcu Aralık 2023


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcakİçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Yeni yıla güzel değişimlerle girelim. İyi bir ay diliyorum.

Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!