5 Şubat 2023 Aslan Burcunda Dolunay

5 Şubat 2023 Aslan Burcunda Dolunay

5 Şubat Pazar günü 21:28’de aslan burcunun 16 derecesinde bir dolunay meydana geliyor sevgili okuyucularım.

Dolunay, Ay’ın evreleri arasında Güneş’in ve Ay’ın karşı karşıya geldiği fazdır. Bu kez bu karşıtlık aslan kova aksında oluşuyor. Güneş 16 derece kovada, Ay 16 derece aslanda iken dolunay gerçekleşiyor.

Uranüsyen bir dolunay bu. Başrolde Uranüs var.

Neden böyle söylüyorum ? Neden Uranüsyen ?

Doğrudan Güneş’e ve Ay’a açılarını görüyoruz Uranüs’ün bu dolunayda.

Buraya bir görsel ekleyeyim.

Uranüs’ün temasları ile bir t-kare açı kalıbı oluşuyor. Apeks noktasında (uç kısımda) Uranüs var.

Dolunay bitiş, sonlanma, sonuç demektir. Netlik, karar, netice demektir. Uranüs bu resme sürprizli sonuçlanmalar, ani kopuşlar gibi olasılıklar ekliyor.

Keskin kararlara işaret ediyor Uranüs. Bardağı taşıran son damla gibi bir görüntü var burada. Uyanışlar da var. Ani farkındalıklar, şaşkınlıklar, ‘Dank etti. Ders oldu bana. Gözümü şimdi açtım. Artık anladım’ diyebileceğimiz durumlar var.

Bir bitiş olmasa da sorunlu gündemler doğabilir. Hesapta olmayan bir şeyler uğraştırabilir bizi.

Bir kırılma noktası olarak okuyorum bu dolunayı. Bir durumun, olayın büyük bir farkındalık yaratması, bu farkındalıkla alınacak bir karar. Bir şeyi sonlandırma gibi bir hal var. Kopuşlar olası.

Kopuşlar, bitişler olmasa da sorunlu gündemler olabilir dedim. Oraya bakalım. Neler olabilir ? Aslan temaları üzerinden nasıl çalışabilir dolunay ?

Aslan burcu çocukları temsil eder. Çocuklarınızla ilgili durumlar biraz gerginlik yaratabilir belki. Düzenlerinin bir parçası olan bir şey değişebilir. Değişmesi gerekebilir. Bir düşme, çarpma, bir ev kazası da olabilir. Daha çok dikkat edin fındık kurtlarına 🙂

Lüks tüketimler aslan temasıdır. Lüks sayılabilecek tüketimlerin, ihtiyaç dışı, acelesi/zaruriyeti olmayan alışverişlerin sorun yaratabileceği bir zaman. Ne olabilir örneğin ? Elinizdeki bütçeyi bir lüks marka, bir pahalı ürün, ihtiyaç dışı bir alışveriş için harcarsınız. Sonra beklediğiniz paralar elinize vaktinde geçmeyebilir. Örneğin maaşınız gününde yatmayabilir. ‘Keşke bu alışverişi şimdi yapmasaydım. Paramı oraya bağlamasaydım’ diyebilirsiniz.

Spekülatif yatırımlar, döviz, altın alımlarında da dikkatli olmak gerekiyor. Büyük bir nakit parayı bir yatırım aracına çevirmek istiyorsanız, ne kadarı neye dönüşsün, iyi hesap etmenizi, acele etmemenizi öneririm. Şans oyunları aslan temasıdır. Paranızı şans oyunları ile harcamamanızı öneririm.

Aslan burcunun flörtöz bir tarafı var. Gölgesinde bu var aslanın. Eğer kişi evli/ilişki içinde olduğu halde bir başka kişi ile ilişki/flört halinde ise, gizli, yasaklı durumlar varsa, bu dolunay ile ortaya dökülebilir bu şeyler. Hayatta erdem sahibi olmaktan daha güzel hiçbir şey yok. Karmamızı temiz tutalım. Kendimize saygımızı belirler her seçimimiz. Erdemlerimizi koruyalım. Kendimizi temiz olmayan her şeyden koruyalım.

Bir uyarım daha olacak. Kimler için ? Hamile hanımlar için. Bebekler, hamilelik konuları da aslan temaları arasında.

Uranüs sarsıntı, kopuş, düzenin sonlanması, devam eden/sürmekte olan bir şeyin bitmesi gibi toprak elementi kaybı yönünde anlamlara geliyor. Astroloji korku için değil, tedbir için var. Temkinli olursa kişi, negatif ihtimallerden korunur.

Bugünlerde ağır kaldırmamak, bastığınız yere, merdivenlere dikkat etmek, dikkatli eğilip doğrulmak gibi şeyler, yani bir hamile hanım için söylenebilecek şeyler daha önemli. Her zaman önemli ama tabii ki riskli zamanlarda daha önemli. O yüzden bugünlerde daha çok sakının, koruyun kendinizi.

Şimdi dolunayın burçlar bazında neler getirebileceğini anlatacağım.


Öncesinde Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


↓  ↓ ↓ ↓

Yükselen Koçlar : 

5.evinizde, Uranüsyen bir dolunay. Uranüs’ün dolunaya kare açı konumunda olduğunu görüyoruz.

Uranüs’ün uyumsuz açılarında kopuş yönünde değişimler olabiliyor. İlişkilerimiz içinde elemeler yapabiliyoruz. Güncel hayatımızın bir parçası olan bir hal sonlanabiliyor.

Kendiliğinden bir bitiş olabiliyor, o şeyi bitiren kişi biz olabiliyoruz.

Bu bir 5.ev dolunayı.

Flörtler, henüz bir ilişki diyemeyeceğimiz ikili dialoglar, aşk anlamında heyecanlar bu evle ilgili. Görüştüğünüz, tanımaya çalıştığınız, flört ettiğiniz biri varsa, onunla ilgili önemli bir farkındalık yaşayabilirsiniz dolunay civarı günlerde. Kişiyi daha doğru değerlendirmenize, düşündüğünüzden farklı biri olduğunu anlamanıza vesile olacak şeyler olabilir.

Bunun dışında bir sanat etkinliği, sporda sosyal bir ortam, düzenli gittiğiniz bir etkinlik, bir faaliyet varsa bunu noktalamaya karar verebilirsiniz ya da herhangi bir sebeple kendiliğinden sonlanabilir. Ne oluyorsa olması gerektiği için oluyor. Her şeyin içinde hayırlar var. Bir şey biterse, bitmesi gerektiği için bittiğini kendinize hatırlatın. Üzmeyin kendinizi.


Yükselen Boğalar :

Uranüsyen bir dolunay bu. Uranüs’ün dolunay sırasında Güneş’e ve Ay’a kare (uyumsuz) açı konumda olduğunu görüyoruz. Bir düzen değişikliği, bir bitiş, bir değişim olasılığı var.

4.evinizde gerçekleşecek.

Aile içi iletişimlerde bir uzaklaşma, bir tartışma, bir küslük olabilir. Aslan dolunayı olduğu için özellikle keyfi davranışlar, keyif odaklı davranışlar sebebiyle olabilir bu tartışmalar. Sorumluluklarımızı bilmemiz gerekiyor. Sınırlarımızı bilmemiz gerekiyor.

Çocukları olanlar için düzen değişiklikleri olası. Çocuğunuz ayrı eve çıkabilir. Evden ayrılabilir.

Küçük yaşta iseler, onlar adına siz karar alıyorsanız yaptıkları bir şeyi sonlandırabilirsiniz. Örneğin gittiği bir kurs, bir etkinlik varsa ‘Bu şey ….  açıdan çocuğuma iyi gelmiyor. Daha iyisini bulayım, daha iyisi olsun’ deyip bitireceğiniz bir şey olabilir. Bitirmek olmasa bile bir kursuyla, bir sanat/spor etkinliği ile ilgili bir konunuz, gündeminiz olabilir dolunaya yakın günlerde.


Yükselen İkizler :

3.evinizde Uranüsyen bir dolunay. Uranüsyen diyorum. Çünkü dolunay sırasında Uranüs’ün Güneş’e ve Ay’a açıları var. Bir irtibat var.

Nasıl bir irtibat, nasıl açılar var ? Uyumsuz açılar var. Kareler görüyoruz.

Belki uyumlu-uyumsuz diye bakınca bir şeyler gözümüze iyi görünmüyor. Ama her şerde bir hayır olduğunu aklımızda tutarsak, kötü gibi görünen bir deneyiminin hediyelerinin olabileceğini düşünürsek, her şey yerini buluyor aslında.

Bir kopuş olası. Bir şeyin bitmesi. ‘Bu kadarı artık fazla. Bu artık yeter.’ diyebileceğiniz, bardağı taşırabilecek bir damla. Bir küslük, bir iletişimin bitmesi. Sürprizli bir şekilde bir şeyi öğrenmek. Bir kişinin hayal kırıklığı yaratması.

Belki de bir yer değişikliği, bir düzen değişikliği ile gelecek bir ayrılık. Fiziksel anlamda mesafeler. Bir tamamlanma. Bir sürecin tamamlanması.

Özellikle 3.ev kişileri üzerinden bu olasılıklar var. Kardeşler, kuzenler, yakın akrabalar, komşular, yakın arkadaşlar bu evle ilgili.

Eğitimler, kurslar yine 3.evin konusu. Bir eğitim de tamamlanabilir. Aslan dolunayı olduğu için özellikle bir hobi, bir el sanatı, sporun bir dalı, müzik, resim gibi bir sanat dalında olan bir eğitim süreci bitebilir örneğin. Bitişi şimdi değilse bile yol üstünde bir değişime gitmeniz olası. Belki bir hoca değişikliği. Belki yeni bir eğitim merkezi gibi.


Yükselen Yengeçler :

2.evinizde gerçekleşecek.

Uranüsyen bir dolunay. Uranüs’ün Güneş’e ve Ay’a uyumsuz açıları var bu dolunayda. Bu evin temaları üzerinden beklenmedik durumlar olası.

Dolunay bir bitiş, sonlanma, yol olma, tamamlanma sembolüdür. 2.ev ise parayı, maddesel boyutta sahip olduklarımızı temsil ediyor. Ani para çıkışları, hesapta olmayan masraflar, hesapta olmayan alışverişler, bir şeyin mecburen satın alınması, bir şeyin kırılıp bozulması ve yeniden alınması gerekliliği, bir para kaybı, bir paranın bir yerde unutulması, düşürülmesi, bir kandırılma ihtimali gibi olasılıklar var burada. O yüzden dikkatli olmanızı öneriyorum.

Astroloji tedbir için var. Korkmamız için değil, önlem alabilmemiz için var. Parasal konularda daha bir dikkatli olmanızı öneririm dolunaya yakın günlerde.

Başka bir şey daha söyleyeyim. Aslan burcu lüks tüketimlerle, pahalı markalarla ilgilidir. Biraz gösterişi seven bir burç, biliyorsunuz 🙂

Yapacağınız bir alışveriş, ihtiyaç olmadığı halde keyif ve zevk için alınacak bir ürün sorun yaratabilir bugünlerde. Bir para kaybına neden olabilir. Beklediğiniz paralar gecikebilir. ‘O yüzden keşke paramı bu alışverişe harcamasaydım. Şimdi lazım oldu’ diyebilirsiniz. Harcamalara dikkat.

Aslan burcu flört demektir ayrıca. Ahlaki açıdan doğru olmayan flörtlerden, sizin için doğru olmayacak kişilerden de sakının kendinizi.


Yükselen Aslanlar :

1.evinizde Uranüsyen bir dolunay. Doğrudan sizinle ilgili bir dolunay.

Bir net karar var sanki burada. Bir şeyi sonlandırma kararı.

Bitmesi gereken, bu zamana kadar bir şekilde devam etmiş ama aslında etmemesi gereken bir şeyi artık bitirip hayatınızdan çıkarıyorsunuz sanırım.

Bu bir kişi olabilir. Bir fikir, bir proje olabilir. Bir sosyal ortam olabilir. Hobileriniz için gittiğiniz bir kurs, bir ortam olabilir.

Bir hedeften/istekten vazgeçmek, yapmak istediğimiz bir şeyin size uymayacağını, sizin için iyi olmayacağını fark etmek gibi ihtimaller var bu dolunayda.


Yükselen Başaklar :

12.evinizde bir dolunay.

Bilmediğiniz bir şeyin ortaya çıkması, haberdar olmadığınız bir durumun görünür olması gibi olasılıklar var.

12.ev görünmeyen, bilinmeyen, gizli şeyleri simgeler. Dolunay ise bir ortaya çıkış, görünür olma sembolüdür.

Ek olarak bu dolunayda bir Uranüs etkisi var. Uranüs dolunayda Güneş’e ve Ay’a uyumsuz açılarda.

Sürprizli bir durum oluşabilir. Bir dialogu, bir flörtü bitirebilirsiniz. Bir arkadaşlığı sonlandırmak isteyebilirsiniz. Gittiğiniz bir kurs ortamı, sanat eğitimi, spor etkinliği gibi bir şey varsa, buraya artık gitmeme kararı alabilirsiniz. Olan hayırlıdır. Bu tür şeyler olursa üzülmeyin. Belki gün gelecek, ‘İyi ki öyle olmuş’ diyeceksiniz.


Yükselen Teraziler :

11.evinizde, Uranüs vurgusuyla gerçekleşecek bir dolunay. Olasılıklara Uranüs şekil veriyor bu dolunayda.

Güneş’e ve Ay’a olan uyumsuz açıları, dolunayın bitiş sembolü ile birleşince bir kopuş, bir sonlanma, bir şeyi bırakmak gibi ihtimalleri akla getiriyor.

11.ev arkadaşlarımızı, sosyal ortamlarımızı temsil eder. Bir arkadaşlığı noktalamak, size iyi gelmek bir iletişimi sonlandırmak isteyebilirsiniz. Bir uzaklaşma, bir soğuma gibi bir duygu var burada.

11.ev belediyelerin ücretsiz hizmetlerini simgeler. Toplum yararına olan, halka açık, ücretsiz hizmetler bu evle ilgili. Aslan burcu ise sanat ve spor temalarını temsil ediyor.

Böyle bir kurs ortamı, sanat ya da spor eğitimi aldığınız bir sosyal ortam, bir etkinlik alanı varsa yaşamınızda, buraya gitmeyi bırakabilirsiniz. O ortamdan ve oradaki kişilerden uzaklaşmak, o bağlantıları yaşamınızdan çıkarmak isteyebilirsiniz.

Bir bitiş olmasa bile artık eski bakış açılarınızda olmayabilirsiniz. Oradan tanıdığınız kişilere eski mesafenizde olmayabilirsiniz.


Yükselen Akrepler : 

10.evinizde bir dolunay. Başrolde Uranüs var. Uranüs resmin içinde nasıl bir konumda ? Güneş’e ve Ay’a uyumsuz açılarda.

Bir şeyin sonlanması, bitmesi, kopması, bu kez kesin ve net biçimde kopması gibi ihtimaller geliyor akla.

Dolunay tamamlanmayı, sona varmayı, neticeyi, sonuçları, sonları temsil eder.

Uranüs’ün uyumsuz açılarında ise net bitişler görürüz. Bardağı son bir damla taşırır ve net kararlar çıkar. ‘Bu kadarı yeter’ gibi bir nokta bu dolunay.

İş hayatınız, kariyeriniz, hayatın içinde genel anlamda konumunuz, sahip olduklarınız, varmak istediğiniz yer, olmak istediğiniz kişi, başarmak istedikleriniz, hedefleriniz bu evin konusudur.

İş hayatınızı ilgilendiren, yaşamınızın genel çerçevesini belirleyen bir konumda hesapta olmayan bir şey ile düzen değişikliği olabilir. Yeniden düzenlenecek bir şey olabilir.


Yükselen Yaylar :

9.evinizde bir dolunay. Uranüs bu dolunayın başrolünde. Uyumsuz açıları var. Dolunay sırasında Güneş’e ve Ay’a Uranüs’ten kare açılar geliyor.

Bir kırılma noktası, bir kopuş, bir düzen değişikliği, bir şaşkınlık, hesapta olmayan bir şey, beklenmedik bir pürüz, akla gelmemiş bir şeyin sorun yaratması, biraz sürprizli bir durum, bir sonlanma olabilir. Uranüs’ün konumundan dolayı böyle ihtimaller var. Dolunaylar da zaten tamamlamayı, sonlanmayı, sonuçlanmayı simgeler.

Bu zamana kadar tahammül gösterilmiş bir durum için bardağı taşınan son damlayı da anlatıyor olabilir dolunay.

9.ev temaları üzerinden etki alıyorsunuz. Bir başka şehre ya da ülkeye yerleşme planı olanlar, hazırlık içinde olanlar için gidiş vakti gelmiş olabilir. Bu yer değişikliği gerçekleşebilir.

Vize, pasaport başvuru konularında, konsolosluklardan alınacak evraklarda, mülakatlarda bazı şeyler düşündüğünüzden farklı gelişebilir. O yüzden temkinli olmak, iyi hazırlamak, eksik nokta bırakmamak adına daha dikkatli olun derim.

Akademik konular da 9.evin temaları arasında. Bir çalışmanız, bir projeniz var belki. Belki yayınlanması için bir dergiye, bir kuruma başvurdunuz. Bir sunum, bir ödev, bir grup çalışması da olabilir. Red almaması, olumsuz yorum gelmemesi adına çalışmanın mantığını doğru şekilde oturttuğunuzdan emin olun. Gözden kaçırdığınız, atladığınız bir nokta var mı, tekrar tekrar bakın çalışmalarınıza.


Yükselen Oğlaklar : 

8.evinizde bir dolunay.

Parasal konularda temkinli olmanızı önereceğim. 8.ev para çıkışları ile ilgilidir. Borçlar, yasal borçlar, yasal paralar, maddi anlamda hukuki konular bu evle ilgilidir.

Hesapta olmayan bir gündem doğabilir. Ek süre verileceğini tahmin ettiğiniz bir parasal konuda, süre verilmeyebilir. Bir ödemeyi şimdi yapmanız gerekebilir. O yüzden bütçenizi kendinizi açıkta bırakmayacak şekilde ayarlamaya çalışmanız iyi olur.

Belki yakın çevre içinde aileden, dostlardan yardım olmak da olabilir. Belki siz birine yardımcı olabilirsiniz aciliyeti olan bir parasal konu için.

Lüks tüketim, büyük bir alışveriş bugünlerde önermem. Bunun dışında mal paylaşımları, nafaka, tazminat gibi konuları ve hukuki süreçleri olanlar için bir sonuçlanma vakti olabilir bu dolunay. Bazı şeyler beklediğinizden farklı sonuçlanabilir. Şaşkınlık yaşamamak için her ihtimale eşit pay vererek düşünün derim olasılıkları.


Yükselen Kovalar : 

Bu kez Uranüsyen bir dolunay var elimizde. Dolunayda Uranüs, Güneş’e ve Ay’a uyumsuz konumda.

7.ev temaları üzerinden etki alabilirsiniz. Dolunay 7.evinizde gerçekleşiyor.

İkili ilişkiler içinde bazı vesile durumlar, olaylar ani farkındalıklar getirebilir. Karşınızdaki insanı net biçimde tanımanızı sağlayacak şeyler olabilir bunlar. Belki biraz şaşırtabilir, biraz sürprizli olabilir. Bir şeyler üzerine alacağınız kararlar olabilir. Bitmesi gereken bir ilişki ise bitebilir.

Böyle bir olasılık var. Başka nasıl çalışabilir dolunay ? Partnerinizin/eşinizin sürprizli bir gündem konusu olabilir. Hesapta olmayan bir şey sorun yaratabilir. Onunla ilgilenmesi gerekebilir.

Parasal alanda büyük hareketlerden, yatırımlardan kaçınmak faydanıza olabilir. Büyük alışverişler için de uygun bir vakit değil.

Sanatta ya da sporda birlikte ilerlediğiniz, bir özel ders hocanız, bir eğitmeniniz varsa süreci tamamlamak isteyebilirsiniz ya da kendisinin özel bir durumu, hızlı gelişen sorunlu bir gündemi olabilir. Düzen değiştirmeniz gerekebilir.

Net kararlar, net bitişler olası bu dolunayda. Bitişler olmasa da bazı şeylerin şekil değiştirme ihtimali var.


Yükselen Balıklar :

1.evinizde gerçekleşecek bir dolunay.

Başlangıçlarınız, atılımlarınız olabilir bugünlerde.

Kendiniz için, iyiliğiniz, sağlığınız, keyfiniz, huzurunuz, bereketiniz için güzel adımlar atabilirsiniz ve 1.ev üzerinden etki aldığınız için her konuda olabilir bu başlangıçlar.

Niyetlerinizi hayata geçirin. Planlayın. Adım atın. Hareket edin. Beklemeyin.

Bir başlangıç enerjisi, bir hareket noktası bu yeniay. Değerlendirmenizi öneririm.


Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!