İkizler Burcu Ağustos 2023

İkizler Burcu Ağustos 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım, nasılsınız ?

Ağustos ayına bakacağız bu kez birlikte. Yazın son ayı.

İçinde bir Venüs retrosu var, bir Merkür retrosu var. İki dolunayı var ayrıca bu ayın. Normal akışta her ay bir dolunay, bir yeniay yaşıyoruz. Bu ayın içine iki dolunay sığıyor. Biri ayın ilk gününde, diğeri son gününde.

Güncellenmek. Hataları düzeltmek. Eksikleri gidermek. Kendine objektif gözle bakmak. Bu ayın böyle bir teması var.

Her bir gelişmeye detaylıca bakalım.

Bu içeriği kimler okusun ? Yükseleni ikizler olanlar okusun.

Öngörülerin tutarlı olabilmesi için, öngörülerden yarar böyle yapmanız gerekiyor. Çünkü evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor.

Hadi önce aylık takvim gelsin ↓ Burada ↓

Ağustos 2023 Astroloji Gündemi


GÜNEŞ

Güneş 23 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 3.evinizde.

İnsan ilişkileriniz içinde paylaşımlarınız, haberleşmeleriniz, görüşmeleriniz, yazışmalarınız artıyor 3.evin hareketlenmesi ile. İşinizde, sosyal yaşamınızda hareketli bir zaman.

Kardeşler, yakın akrabalar, okul arkadaşları, komşular, günlük hayatınız içinde sık gördüğünüz kişiler, evinizin yakınında olan yerler ve düzenli olarak gittiğiniz yerler bu evin konusudur. Bu kişilerle irtibatlar artabilir. Bir araya gelişler, misafirlikler olabilir. Yakınlarınızdan güzel haberler alabilirsiniz.

Evinize yakın bir noktada, kendi muhitinizde ya da yakın bir semtte bir yere gidip gelmeye başlayabilirsiniz. Bu faydalanacağınız bir hizmet olabilir, bir kurs olabilir. Bir hobi evi, bir atölye, bir etkinlik alanı olabilir. Güneş’in aslan transiti olduğu için özellikle sanat ve spor temalarında bir şeyler olabilir örneğin. Yeni bir hobi edinmek, kendinize bir meşguliyet yaratmak, keyifli bir dinlenme alanı oluşturmak, yeni şeyler öğrenmek, yaşamınızı renklendirmek için güzel başlangıçlar yapabileceğiniz bir Güneş transiti.

23 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor Güneş. 4.evinize geliyor.

Burada güzel bir düzene giriş var. 4.ev yaşadığımız yer, evimiz. Başak burcu ise yaşam düzenimiz. Evinizde size iyi hissettirmeyen alanları yeniden düzenlemek isteyebilir, ev içindeki huzurunuzu besleyecek, enerjinizi yenileyecek şeyler yapabilirsiniz.

Bu yeni eşyalar satın almakla olabilir. Elinizde olan, bu vakte kadar kullanmadığınız eşyaları kullanmaya başlamakla olabilir.

Ama en çok da sadeleşmek anlamında olacaktır. Temizlik, düzenleme ve sadeleşme. Fazla ve gereksiz olan, dağınıklık ve kalabalık yaratan, işlevsel olmayan, pratik olmayan bir şeyleri değiştiriyorsunuz gibi.

Çöp olduğu halde, bir hizmeti olmadığı halde evinizde duran şeylerden de arınıyorsunuz. Yaşam alanınızdan çıkarıyorsunuz onları.

4.ev geçişimizi simgeleyen ev. Geçmişten özgürleşmeye başlıyorsunuz.

Var olan her şeyin bir enerjisi var. O yüzden bir enerji temizliği olacaktır bu aynı zamanda.

Faydasız enerjilerden özgürleştikçe yaşamımızda yeni yeni güzel şeyler olur. Kendinize yeni bir sayfa açıyorsunuz.


İkizler Burcu Ağustos 2023


MERKÜR

Merkür Temmuz sonundan itibaren başak burcunda. Ağustos’un tamamında burada. Burası sizin 4.eviniz.

Girişte söylediğim gibi, bir retrosu olacak bu ay Merkür’ün. Bu retro 23 Ağustos’ta başlayacak.

İlk olarak retro öncesindeki kısma bakalım.

4.ev geçişi olduğu için ev düzeninize, ailenize, ailenizin iyiliğine, sağlığına odaklanacağınız bir dönem olabilir bu.

4.ev evimizi, başak burcu sağlığımızı temsil ediyor.

Düzene koymak, düzenlemek, temizlemek demektir ayrıca başak.

Evinizde büyük temizlikleriniz olabilir. Uzun zamandır tuttuğunuz, atmadığınız, evinizi kalabalıklaştıran, esasen bir işlevi olmayan, bir değeri olmayan, yaşam alanımızı daraltan pek çok şeyi evinizden çıkarabilirsiniz.

Kendinize güzel, sade, ferah bir ev düzeni yaratabilirsiniz.

Aile bireyleriniz daha iyi olsun, kendilerine daha iyi baksınlar, daha doğru beslensinler diye yapacağınız şeyler olabilir. Onlara önereceğiniz şeyler olabilir. Kendileri de bu yönde bir şeyler yapmaya başlayabilirler.

Yaşama çekidüzen verme, düzen oluşturma zamanı bu. Sağlığınıza daha çok özenmeye başlıyorsunuz.

23 Ağustos’ta retrosu başlıyor Merkür. Bu yıl içindeki üçüncü Merkür retrosu. Tamamı başak burcunda gerçekleşecek. 15 Eylül’e kadar sürecek.

4.evinizde bu kez bir retro etkisi olacak. Başak temalarında bir geriye dönüp bakma vakti bu. Bunu sağlayacak deneyimleriniz olacaktır.

Yukarıda saydığım konularda, aile, ev, ev düzeni, konut, emlak konularında, aile içi iletişimlerde, aile büyükleri ile ilgili konularda, yaşam düzeniniz içinde nerelerde nasıl sorunlar çıkıyor ? Sistem nerelerden hata veriyor ? Bunlar hep aynı noktalar mı ? Hayat bizimle konuşur. Kesintisiz olarak konuşur. Yaşananlar, olaylar, durumlar size ne söylemeye çalışıyor olabilir ? Görmezden geldiğiniz, gördüğünüz halde kaçındığınız ve çözüm yönünde bir şey yapmadığınız konular var mı ?

Bunlar artık bir pik noktasına varabilir. Her zamankinden daha pürüzlü hale gelebilir. Sizi çözüm yoluna götürmek için yapabilir bunu hayat. ‘Artık bu konuyla ilgilen. Düzeltmen gereken yerleri düzelt’ diyebilir.


İkizler Burcu Ağustos 2023


VENÜS

Venüs ay boyunca aslan burcunda ve retroda olacak. Bu ayın tamamında bir Venüs retrosu var. Siz bu retrodan 3.ev üzerinden etki alıyorsunuz. Bu evin konuları üzerinden neler olabilir ?

Bu süreçte sosyal bağlarınız içinde kendinizi doğru ifade etmeye daha fazla özen göstermenizi önereceğim. Yazışırken, konuşurken, maillerinizde, mesajlarınızda, sosyal medya paylaşımlarınızda daha dikkatli olun. Kime ne söylediğinize dikkat edin. Niyetiniz kötü olmasa bile, başka başka anlamlara gelebilir söylediğiniz şeyler. Yanlış anlaşılmalar olabilir.

Kardeşlerle, yakın akraba ve komşularla ufak tefek dargınlıklar da yaşanabilir. Bazı şeylere gücenebilirsiniz ya da vaktiyle gücendiğiniz şeyleri oturup konuşabilirsiniz. Yüzleşmeler olabilir. Onlarla ilgili bilmediğiniz durumları da öğrenebilirsiniz.

Sosyal medyada aktif olduğunuz bir faaliyetiniz varsa, buralarda bir yenilenme zamanı olacaktır bu retro sizin için. Mevcut hali gözden geçirip değişikliklere gitme zamanı.

Aslan burcu reklam yapmak, tanıtmak, göstermek demektir. Şimdiye dek duyurmadığınız çalışmalarınızı tanıtabilirsiniz. Bunu yapıyorsanız bile önemli noktaları daha etkili olacak biçimde tanıtmaya başlayabilirsiniz. Reklamlarınızı  artırıyorsunuz.

3.ev konuları üzerinden böyle ihtimaller geliyor akla.


İkizler Burcu Ağustos 2023


MARS

Mars 27 Ağustos’a kadar başak burcunda. 4.evinizde.

Aile bireyleriyle, evle ilgili konularda bir hareketlilik var. Bu alan evi ve aileyi simgeler.

Yerleşim ve yer değişikliği konuları, ev alım satım, kiralama konuları, kontrat konuları, ev içinde dekorasyon değişiklikleri, tadilatlar, evle ilgili yapılması gereken işler hız kazanıyor.

Bu temalarda yeni gelişmelere açık olduğunuz bir süreç. Tabii kimi zaman tartışmalar ve gergin durumlar da yaşanabilir. Mars’ın yüksek enerjisini doğru kullanmanızı öneririm o yüzden.

Aile içi iletişimlerde birbirinize karşı daha anlayışlı olmanız bu dönemde iyi olur, güzel olur.

Mars 27 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor. 5.evinize geliyor.

Bir spor salonu ihtimali kuvvetli 🙂 Direkt olarak bunu söyleyeyim. Böyle bir başlangıcınız olabilir. Bir spor salonuna kayıt yapabilirsiniz.

Sporla ilgili bir ev burası. Mars da sporun gezegeni. Terazi burcunun kayıt, kontrat, anlaşma gibi temaları var. Ayrıca bir şeyi bireysel olarak değil, başkaları ile, başkalarının kaynakları/olanakları ile yapmayı simgeliyor. Evinizde spor yapıyorsanız, bir salondan/salon ekipmanlarından yararlanmak isteyebilirsiniz. Bir hoca ile çalışmanız da mümkün.

Sanat alanında bir planınız varsa bu başlayabilir. Örneğin enstrüman öğrenmek istiyorsanız, özel ders almaya başlayabilirsiniz. Bir zanaat, bir sanat kursuna başlayabilirsiniz.

İşinizde de hareketli bir dönem olacağa benziyor. Çok insan var bu transitin içinde. En azından diğer zamanlara kıyasla daha çok insan var 🙂 Bağlantılar artıyor.


İkizler Burcu Ağustos 2023


Ağustos 2023 Ay Döngüleri :

1 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay :  Ay 9° Kova, Güneş 9° Aslan

9.ev evinizde bir dolunay.

Dolunaya Jüpiter’den gelen bir kare açı var. Uyumsuz bir açı bu.

9.ev erdemlerimizi temsil ediyor. Bu evin sahibi Jüpiter. Hem 9.ev, hem Jüpiter etkisi var. Jüpiter’in uyumsuz açısı olduğu için erdemsiz, haksız, hakkaniyetsiz şeyler var olasılıklar arasında.

Kova burcu arkadaşlarımızı, ahbaplarımızı simgeliyor. Arkadaş çevreniz içinde bir haksızlık olabilir. Birinin size yanlış bir davranışı, haksız bir ifadesi, hakkaniyetsiz bir tutumu olabilir.

Bir arkadaşlığı bitirebilirsiniz. Bitirmek değilse bile artık algınızda aynı yerde durmayabilir o kişi.

Jüpiter yabancı ülkeler demek aynı zamanda. Yurt dışı planlarınızda bazı şeyler düşündüğünüz, beklediğiniz gibi akmayabilir.

Başka şeyler de ekleyeceğim. Dolunay sepetinin içinde başka temalar da var.

Kova burcu sosyal medya ile, dijital platformlarla ilgili. Jüpiter ise uyumsuz açılarında gereksiz, abartılı, ölçüden taşan davranışlar getirebiliyor. O yüzden paylaşımlarınızda seçici, özenli, dikkatli olmanızı, hassasiyetlere temas eden şeyler paylaşmamanızı, ölçüden, çizgiden uzaklaşmamanızı önereceğim.

16 Ağustos : Aslan Burcunda Yeniay : Ay 23° Aslan, Güneş 23° Aslan

3.evinizde doğacak. Uranüsyen bir yeniay. Uranüs’ten kare (uyumsuz) açısı var.

Yakın çevre içinde sürprizli haberler mümkün. Uranüs’ün uyumsuz açısı sebebiyle biraz tatsız şeyler olabilir bunlar. Akrabalarınız içinde anlaşmazlıklar olabilir.

3.ev kardeşleri simgeliyor. Aslan burcu ise biraz çocuksu olmak demek. Kimi zaman yeterince olgun davranamamak, keyifleri sorumlulukların önüne almak demek. Kardeşlerinizin böyle seçimleri, davranışları olabilir. Bunlar kızdırabilir sizi.

Yakınınızda gittiğiniz bir ortamda kişilerin çok da erdemli, ahlaklı olmadığını fark edebilirsiniz. Bir flörtöz tavır, iyi niyeti ve saygısı eksik bir davranış üzerine bir daha gitmemeye karar verebilirsiniz.

Bunlar dışında ;

Bir başlangıç için kullanmak istiyorsanız bu yeniayı, hiçbir konuda etraflıca düşünmeden hareket etmeyin derim. Uranüs’ün dürtüselliği var çünkü burada. Hızlı ve yanlış bir karar aldırabilir. Oraya kapılmayın.

31 Ağustos : Balık Burcunda Dolunay : Ay 7° Balık, Güneş 7° Başak

10.evinizde bir dolunay.

10.ev otorite kurmakla, yönetme ve güç arzusuyla ilgili bir ev. Balık burcu ise bunun tam tersi, otorite karşısında edilgen kalan tarafı anlatıyor.

Birine karşı sınırlarınızı aşıp, onun sınırlarını aşıp bir kararına, bir seçimine müdahale ettiyseniz, yönetmek diyebileceğimiz şekilde bireyselliğini, benlik alanını zedeleyecek bir şey yaptıysanız, seçeneklerini siz belirlediyseniz, özgür iradesini daralttıysanız bunun karmik bedeli yaşanabilir.

Biri size bunları yapabilir.

Tam tersi şöyle bir olasılık da var : Bir ilişki içinde bir süredir birinden yana bunları yaşıyorsanız, artık tavrınızı koyacağınızı, bu kişiye gereken şekilde kendinizi ifade edeceğinizi düşünebiliriz.

İlişkileriniz içinde karşınızdaki kişiyle eşit olmadığınız yerleri, eşitliği bozan kişileri daha objektif biçimde görebileceğiniz bir zaman.

Bunlara müsaade etmeyin.

İşinizde yöneticileriniz yine bu evin konusu. Balık burcu ise sağlık sorunları ile ilgili. Patronunuzun, yöneticilerden birinin böyle bir gündemi de olabilir.


Çok yeni bir gelişme var. Bu ayın yazısına da ekleyeyim.

Ay düğümleri aks değiştirdi. 17 Temmuz’dan bu yana kuzey Ay düğümü koç burcunda, güney Ay düğümü terazi burcunda. 18 ay boyunca bu aks üzerinde olacaklar.

Ay düğümleri tutulma hattını temsil ediyor. Tutulmalar bu burçlarda olacak. Bu yeni dönem için ana konularınızı da görebilirsiniz aşağıda :

♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣

Artık kuzey Ay düğümü koç burcunda/11.evinizde, güney Ay düğümü terazi burcunda, 5.evinizde olacak.

Bu yeni dönem için nasıl olasılıklarınız var ?

Sosyal hayatınız, arkadaşlarınız, iş hayatınızda iletişim ağınız, bağlantılarınız, sosyal çevreler var bu evde. 11.evin konusu sosyal yaşam, arkadaşlıklar ve dostluklar.

Kuzey Ay düğümü buradan geçerken yeni ortamlara girebilir, farklı sosyal çevrelerde yer alabilirsiniz. Yeni bağlantılar kurabilir, yeni ortamlar deneyimleyebilirsiniz. Daha sosyal olacağınız bir dönem geliyor.

İşiniz vesilesi ile bağlantı kuracağınız yeni insanlar olabilir. Kalabalıklara hitap ettiğiniz bir işiniz varsa (örneğin sosyal medya) büyüyebileceğiniz bir dönem.

Katılacağınız eğitimler, kurslar olabilir, o ortamlardan yeni bağlantılar doğabilir.

Yeni bir iş alanı, yeni bir meşguliyet, yeni bir hobi farklı çevreler getirebilir size.

Arkadaşlar geliyor. Kimler kalıcı olur, kimler olmaz, kimler tabiatınıza, karakterinize uyar, kimler uymaz, işin o kısmını da zaman gösterir tabii. Ama yeni arkadaşlar geliyor.

İşinizde ekip içinde uyumlanmanız gereken durumlar olabilir ayrıca. İş arkadaşlarınızla uyum sağlamak noktasında belki zorlanabilirsiniz biraz. Takım gibi hissetmekte, birlik olduğunuzu hissetmekte zorlanabilirsiniz. Size benzemeyen, sizin gibi olmayan insanlarla bir arada olmak yorabilir belki. Böyle deneyimleriniz olabilir.

Her deneyim bir şeyler söylüyor, öğretiyor bize. Gelişime ihtiyaç duyduğumuz noktalarda deneyimler geliyor. Ne öğrendiğinize bakın. Takımlar, gruplar, ekipler içinde uyumlu olmak önemli tabii. Sosyal becerilerinizi geliştirme zamanı.

↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ Ay düğümleri için yazım burada  ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Güzel bir Ağustos diliyorum hepimiz adına. Sevgiler.

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!