Akrep Burcu Mart 2024

Akrep Burcu Mart 2024

Akrep Burcu Mart 2024

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Mart ayını anlatmayı diğer vakitlerden daha çok seviyorum 🙂 Doğanın uyanış zamanı. Yeni bir döngünün başlangıcı. Koç transitlerinin başlayacağı vakit Mart.

Yeniden doğmak gibi bir canlanma, bir hareket noktası. İnşallah hepimize güzel şeyler getirsin.

Bir Ay tutulması var, yılın ilk tutulması gerçekleşecek Mart içinde. Neler olabilir ? Tutulmaya da, yeniaya da, transitlere de bakacağız.

Başlamadan şu önemli noktayı söyleyeyim her zamanki gibi : Bu öngörüler ; yükseleni akrep olanlar için tutarlı olur. Çünkü ; Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor.


GÜNEŞ

Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda. 5.evinizde.

Hobiler, sanatsal faaliyetler, eğlenceli aktiviteler getirebilir size bu 5.ev geçişi.

Yeni bir hobiye başlayabilirsiniz. Bunun için yapacağınız alışverişler olabilir.

Gösterilere, oyunlara, konserlere gidebilirsiniz. Sanatsal etkinliklere katılabilirsiniz.

Kutlamalar olabilir. Yakınlarınızla, sevdiklerinizle kutlayacağınız şeyler olabilir. Kutlamalar da 5.evin konusu.

Bunlar dışında çocuklarınızla, yeğenlerinizle, yaşamınızdaki çocuklarla ilgili konular öne çıkabilir.

Bu evin temaları üzerinden başka nasıl ihtimaller var ?

5.ev aşk demek, flört demek. Tutku demek, çekim demek. Balık burcu ise duygusal ihtiyaçlarımızı simgeliyor. Kime, vaktiyle kimlere hangi duygusal ihtiyaçlarla, hangi boşluklarla çekildiğinizi fark edebileceğiniz bir zaman. O boşlukları kendi içimizde doldurmamız gerekiyor. Kendi içimizde bütünlüğe varmamız gerekiyor. Başkasıyla tamamlanmaya çalışınca, mutluluklar yaşansa da bedeli de oluyor.

20 Mart günü 06:07’de koç burcuna geçiyor Güneş. 6.evinize geliyor.

Güneş burada iken çalışma hayatınızla, işinizle ilgili konular önde olacaktır. Günlük düzen, rutinler, görevler, görev paylaşımları, işleyişte neyin nasıl yapıldığı, sizin sorumluluk alanlarınız..Buralarda düzenlemeler olur, değişimler olur.

Yeni bir düzen oluşturulacaksa örneğin ; bir şeyler rayına oturana kadar biraz yoğun geçebilir sizin için bu zamanlar. İş ortamınızda yeni uygulamalar olabilir. Yeni görevleriniz olabilir. İşleyişte değişecek şeyler olabilir.

Evinizde ya da işinizde çalışanlarınız varsa ya da astlarınız varsa, onlarla ilgili yeni gündemleriniz olabilir. Yeni insanlar katılabilir ekibinize. Eviniz için yardım alacağınız yeni kişiler olabilir.


Akrep Burcu Mart 2024


MERKÜR

Merkür 10 Mart’a kadar balık transitinde. 5.evinizde.

Çocuk sahibi olanlar için hareketli bir dönem. Onlarla ilgili birçok konuya şekil verebilirsiniz bu süreçte. Satın almayı planladığınız şeyleri alabilirsiniz. Onlar için hazırladığınız başlangıçlar olabilir. Kurs kayıtları, eğitimler, etkinlikler gündeme gelebilir.

Sanatın evidir burası. Balık burcu ise ilham demektir. Sanatsal konularda üretimler, yaratıcı fikirler, yaratım gücü yüksek işler, derinliği olan projeler çıkabilir bu dönemde.

Kişisel hayatınızda, günlük yaşamınızda zihninizi daha iyi tutmak, huzurunuzu beslemek, yenilenmek, odağınızı yeni şeylere çevirmek isteyebilirsiniz ayrıca. Hobiler edinebilirsiniz. Yeni başlayacağınız bir şeyler olabilir ve bunlar ruhunuza çok iyi gelebilir.

Merkür 10 Mart’ta, 07:03’te koç burcuna geçiyor. 6.evinize geliyor.

İşinizde hareketli, verimli bir dönem.

6.ev iş hayatımızı simgeliyor. Koç ise hareketi, yeniliği, başlangıçları, hızlanmayı, girişimleri, yeni adımları, sıfırdan başlayacak şeyleri.

İş hayatınızda yeni fikirleriniz olabilir. Yeni yeni projeler üretebilirsiniz. Hizmet kalitenizi yükseltmek için, işleyişi daha sistematik hale getirmek için, ürünleri/hizmetleri yenilemek ve çeşitlemek için yapacağınız şeyler olabilir.

Hizmet etmek, hizmet almak demektir 6.ev. Ayrıca günlük yaşamımızla, rutinlerimizle ilgilidir.

Dolayısıyla hizmet alacağınız alanlar da olabilir. Koç sporun burcudur. Bir spor salonuna kayıt yapabilirsiniz örneğin.

Düzenli olarak gitmeye başlayacağınız yeni bir ortam eklenebilir günlük yaşamınıza.

Sağlık da bir 6.ev temasıdır. Koç ise kendine iyi bakmak, kendin için iyi seçimler yapmak demektir. Neler yapabilirsiniz ? Bedensel sağlığınızı güçlendirecek, bedeninizi arındıracak, yenileyecek şeyler yapabilirsiniz. Detoks, spor, sağlıklı beslenme, yeni faydalı rutinler, faydalı alışkanlıklar..Böyle şeyler var bu koç paketinde 🙂


Akrep Burcu Mart 2024


VENÜS

Venüs 12 Mart’a kadar kova burcundaki transitine devam ediyor. 4.evinizde.

Evinizde güzel değişimler yapabileceğiniz bir zamandasınız. Yaşam alanınızın enerjisini değiştirmek, eşyalarınızı yenilemek, odalarınızı yeniden düzenlemek isteyebilirsiniz.

Aile içi konular açısından da güzel bir transit. Bir sevgi enerjisi. Sorunlar aşılabilir. Uyumunuzu, birbirinize olan sevginizi, bağlarınızın gücünü besleyecek şeyler yapabilirsiniz karşılıklı olarak.

Venüs 12 Mart günü 00:51’de balık burcuna geçiyor gün başlarken. 5.evinize geliyor.

5.ev için sanatsal yaratım diyebilirim. Böyle anlatırsam doğru olur mu ? Olur 🙂

Venüs de sanatın gezegeni. Balık ise zaten ilham demek, hayal gücü demek.

Kendinize yeni derinlikli alanlar açmak, sanatla bağ kurmak için harika bir zaman.

İşiniz sanat ise şahane çalışmalarınız olabilir ya da belki bir hobi. İşiniz sanat olmak zorunda değil. Bir derinlik, bir yaratıcılık var burada.

Ortaya güzel şeyler çıkabilir. Sanatsal tarafı, yaratıcı tarafı çalıştırmak çok iyi gelebilir size. Bir ruhsal temizlik aracı, vesilesi olabilir sizin için.

Hamilelik, çocuk, bebek sahibi olmak demektir bu ev aynı zamanda. Bu yönde niyeti olanlar için destekleyici bir zaman. Ama tabii ki nasipleri Yaradan bilir.

Bir dinginleşme. Ruhsal anlamda dengeye gelme. Yaratım. Duygusal anlamda beslenme. Bu yönde çalışır. Güzel bir Venüs geçişi.


Akrep Burcu Mart 2024


MARS

Mars 23 Mart’a kadar kova burcunda. 4.evinizde.

Enerjiniz daha çok evinize, ailenize, yuvanızla ve yaşam alanınızla ilgili konulara akacaktır bu döngüde.

Mars enerjimizi nerede kullanacağımızı gösterir. Efor alanımızdır Mars’ın geçtiği yer.

Mars 4.evinizde iken neler olabilir ? Bu evin temsil ettiği temalarda yeni başlangıçlarınız olabilir.

Evinizle ilgili planladığınız şeyler için harekete geçebilirsiniz. Taşınmak isteyenler bu değişimi gerçekleştirebilirler.

Evinizde tadilat, tamir gerektiren konular olabilir. İlgilenmeniz gereken şeyler olabilir.

Mars aynı zamanda bir anlaşmazlık enerjisidir. Ev içinde zaman zaman tartışmalar da yaşayabilirsiniz bu süreçte. Bu etkiyi bilerek birbirinize karşı anlayışlı, sakin, yapıcı ve yumuşak bir iletişim dilinde olmanızı öneririm.

Bazen çok da önemli olmayan şeylere odaklanabiliyoruz. Büyütebiliyoruz konuları.

Bunları yapmamaya gayret ederek, bir sorun varsa çözüm ve uzlaşma için neler yapabileceğinize fokuslanın bu dönemde. Bu Marsiyen enerjiyi böyle yönetirsiniz.

Mars 23 Mart günü 01:48’de balık transitine başlıyor. 5.evinize geliyor.

Çocuklar, bebekler, evin küçükleri, yeğenleriniz var bu evde 🙂 Çocuklar var.

Eğlence, yaratıcılık, hobiler, spor, sanatsal aktiviteler var.

Çocuklarınız için planlayacağınız, başlatacağınız şeyler olabilir. Bir kursa, sanatsal bir etkinliğe, bir spor eğitimine başlayabilirler.

Duygusal zekayla ilgilidir balık. Ruhsal anlamda, duygusal anlamda beslenecekleri şeylere başlayabilirler.

Siz de kendinize yeni bir alan açabilirsiniz. Sizi şarj edecek, deşarj edecek, enerjinizi değiştirecek bir şeylere başlayabilirsiniz.

Balıkta dinginlik vardır. 5.evde ise keyifler. SPA’ya gitmek, masaj yaptırmak, bakımlar yaptırmak istiyorsanız bunu bu transitte yapabilirsiniz 🙂 Bundan sonra düzenli olarak gideceğiniz yerler olabilir. ‘Ne güzel bir şeymiş bu’ diyebilirsiniz 🙂


Akrep Burcu Mart 2024


Mart 2024 Ay Döngüleri :

10 Mart : Balık Burcunda Yeniay : Ay 20° Balık, Güneş 20° Balık

5.evinizde doğacak. İyi bir yeniay. Uranüs’ten uyumlu açısı var. Güzel ihtimaller var.

Sanatsal çalışmalar, yaratıcılıkla ilgili işler için güzel bir etki alıyorsunuz. Ortaya iyi şeyler çıkabilir.

Çocuklarınızla ilgili konularda zorlandığınız şeyler olduysa yakın zamanda, gündeminizde bir şeyler varsa, yeniay ile güzel gelişmeler olabilir. Bir ferahlık yaşayabilirsiniz. Konular istediğiniz yönde ilerleyebilir.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için de destekleyici bir yeniay. Eğer bir tedaviye, bir tıbbi desteğe ihtiyaç varsa, yeniay ile sürecinizi başlatabilirsiniz. Balık burcu şifalanmakla, tedavilerle ilgili bir burçtur çünkü.

5.evde tatiller var. Balık ise dinlenmek demek. Mola demek. Güzel bir kış tatili de planlayabilirsiniz kendiniz için. Uzaklaşma, izole olma, kendinizi dinleme ihtiyacınız varsa, biraz böyle şeyler de yapabileceğiniz bir zaman.


Akrep Burcu Mart 2024


25 Mart : Terazi Burcunda Dolunay + Ay Tutulması : Ay 5° Terazi, Güneş 5° Koç

12.evinizde bir Ay tutulması.

Ay tutulması nedir ? Özünde bir dolunaydır. Ama büyük bir dolunaydır. Dolunaydan daha büyük bir etkiyi anlatır.

12.evinizde kuvvetli bir dolunay etkisi olacak yani. Bu evin konularında çalışacak tutulma sizin için.

12.evin toprak elementi eksikliği var. Toprak az. Suyun fazlası var burada. Köklenme konusu var.

Bu ev etki alınca hayatın içinde topraksız hissettiğimiz yerler, köklenemediğimiz haller geliyor önümüze.

Tutulma ise terazi burcunda. Terazi demek, ilişkiler demek.

Hayatımızın hangi alanlarında nasıl hissediyoruz ? Nerelerde yalnız hissediyoruz ? Kimlerden yana yalnız hissediyoruz ? Ama ona rağmen yanlarındayız, orada duruyoruz mesela. O da ayrı bir konu 🙂 Tavır da koymuyoruz. Verilen azıcık şeylerle yetiniyoruz.

Kendi içimizde nerelerde güçsüz hissediyoruz ?

Duygusal ihtiyaçlarımız nerelerde aşağı çekiyor bizi ?

Duygusal olarak ihtiyaç duyduğumuz için kimlerin yanında tutuyoruz kendimizi ? Gitmemiz gerekirken gitmiyoruz.

O ilişkilere, o kişilere ihtiyaç duyuyoruz. İlişkileri sürdürüyoruz ama işte kendimizi eksiltiyoruz o ilişkilerin içinde.

Buraları düzeltmek için ;

İhtiyaç boşluklarını doyurmak, duygusal ihtiyaçlarımızı kendi varlığımızla karşılamak, ihtiyaçlardan özgürleşmek, dirayetimizi artırmak, güçlenmek, kendimizden emin hissetmek, hayata kök salmak, başkalarına duyduğumuz hallerden özgürleşmek.

Toprağımızı, öz değerimizi zedeleyen kişilerden uzaklaşabilmek. Kendimizi seçebilmek. Tam olarak bunları istiyor 12.evinizde, terazi burcunda gerçekleşecek bu Ay tutulması.

Kendinizi seçin !

Elbette insanlarımız da olsun hayatımızda. Ama bizi eksiltmeyen, varlığımıza, sınırlarımıza saygılı insanlar olsun.

İçinde eksilmediğimiz, beslenip çoğaldığımız ilişkilerimiz olsun.


Akrep Burcu Mart 2024


Mart ayı genel olarak böyle görünüyor sizler için.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Akrep Burcu Mart 2024


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Akrep Burcu Mart 2024


Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Keyifli, huzurlu, mutlu, bereketli bir ay diliyorum. Esenlikler.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!