Merkür Oğlak Burcunda 14 Ocak-5 Şubat 2024

Merkür Oğlak Burcunda 14 Ocak-5 Şubat 2024

Merkür Oğlak Burcunda 14 Ocak-5 Şubat 2024

Merkür 14 Ocak Pazar günü 05:50’de yeni transitine başladı sevgili okuyucularım. Oğlak burcuna yerleşti.

Burada bir retrosu olmuştu Aralık ayında. Retrosunda yay burcuna kadar gerilemişti. Retro yayda tamamlandı. O noktada ileri seyrine başladı Merkür ve şimdi bir kez daha oğlak burcuna varıyor.

Bu kez ileri seyrinde, normal düzeninde bir Merkür geçecek buradan.

Bize oğlak burcunun konularında iletişimler, bilgiler, haberleşmeler getirecek. Oğlak konularında araştıracağımız, öğreneceğimiz, hazırlanacağımız şeyler olacak.

Duyuracağımız, tanıtacağımız, haberini vereceğimiz şeyler olacak.

Günlük akışlarla, gündelik işlerle ilgilidir Merkür. Günlerimizin bir parçası olan oğlak konularını düzenleyeceğiz.

Merkür iş, akış demektir. Oğlak ise sistem. Sistemlerimizi güncelleyeceğiz. İşimizde kullandığımız programları, sistemleri, iş akışımızın bir parçası olan araçları yenileyeceğiz.

Oğlağın konularında görüşmeler, yazışmalar, telefonlar, postalar, mesajlar artacak.

Bir kez daha düşüneceğiz, üzerinden geçeceğiz oğlak burcu konularının.

Öyleyse tanıyalım oğlak burcu temalarını.

İş. Kariyer. İş düzeni. İşimizde kurduğumuz, kullandığımız sistem.

öneticiler. Yönetim. Yönetimin kararları, uygulamaları.

Ünvan. Sıfat. Mevki. Yetkiler. Sorumluluk alanları.

Aile büyükleri.

Resmi işler. Yasal işlemler. Devlet. Devletin kuralları. Devletin birimleri.

Böyle konuları var oğlağın.

Gölgesinde de otorite konusu var. Güç arzusu var. Yönetme ve tahakküm kurma arzusu var. Bir de bunları anlatıyor oğlak. Gölge tarafında üstün olmak, üstün gelmek, yetki ve konum sahibi olmak, ünvanlara sahip olmak ve yukarıda hissetmek gibi istekleri var.

Merkür’ün bu transitinde neler yapabiliriz ? Ne yapalım ? Ne yapmayalım ?

İşimizi, günlük akışlarımızı düzenlemek için çok iyi bir zaman. Günlerimize, günlük verimliliğimize, ortaya çıkan işlere, ürettiklerimize objektif gözle bakalım. İş analizlerimizi yapalım.

Tam bir iş geliştirme zamanı. Sistemler kurmak, sistemleri yenilemek bu transitin anlattığı temel şey.

İşimizde yeni bir rota belirleyebiliriz. Bir organizasyon yapabiliriz. Yöneticilerin bu yönde toplantıları, görüşmeleri, yeni kararları olabilir. Yeni uygulamalar planlanabilir. Bunların hazırlıkları yapılabilir.

Hayatın bir yerlerinde yetki sahibi, konum sahibi kişilerle iletişimlerimiz olabilir. Fikirlerimizi, görüşlerimizi paylaşmak isteyebiliriz. Örneğin hizmet aldığımız bir konu içinde, ne nasıl olursa daha iyi olur, amacına daha çok hizmet eder, yönetim kadrolarından kişilere bildirmek isteyebiliriz. Görüşlerimizi, önerilerimizi paylaşabiliriz.

Resmi işlemlerimiz olabilir. Devlet birimlerinde işlerimiz olabilir, e-devlet üzerinden yapacağımız şeyler olabilir.

İşimizde ya da başka bir alanda yapmamız gereken resmi şeyler varsa, bunları araştırabiliriz, öğrenebiliriz, yapmaya hazırlanabiliriz.

Bir şeyler yasal zemine oturacaktır bu oğlak transiti ile.

Şimdi transitin gölge tarafını konuşalım. Ne yapalım, geçişi nasıl kullanalım dedik. Bu kısma baktık. Şimdi işin ‘Ne yapmayalım ?’ kısmına bakalım.

Konum olarak üstte olmak, üstün olmak ister oğlak. Fakat birbirimizden ünvanlarımızla, konumumuzla üstün olamayız. Üstünlük sadece ruhtadır. Ruhsal mertebededir. İnsani kalitededir.

Bu transitin tuzak tarafı, güç arzusu. Bu gölge taraf Merküryen konularda açığa çıkabilir. Merkür iletişim gezegeni.

İletişimlerde üstünlük taslamak gibi davranışlar. Kibir. Buyurgan bir dil. Konumla, ünvanla değerli hissetmeye çalışmak. Böyle şeyler olabilir. Bu tür şeyler kastediyorum.

Değerli olan öz varlığımız. Ünvanlarla değerli olamayız. Kendimize değer vermeyi bilelim. O zaman herkese layıkınca değer veririz zaten.

Kendimizi başkalarından üstün görmeyelim. Emir diliyle konuşmayalım. Kibirle davranmayalım.

Başarı ihtiyacı vardır oğlağın tabiatında.

Öz değerimiz toprağımızdır. Toprağımız sağlam olursa, böyle bir ihtiyaç da olmaz.

Kendimizde bu konularda eksikleri fark edebileceğimiz bir zaman. Konular vesile durumlar ile önümüze gelebilir. Fark kertiğimiz şeylerin üzerinde çalışalım.

Hedeflerine fazla odaklanır oğlak. Çalışmanın, çabanın ölçüsünü biraz kaçırabilen bir burç 🙂

Yapmak istediklerimiz için elbette ortaya bir emek koyacağız. Hedeflerimiz yönünde eylemlerimiz olacak. Ama bazen durmasını, durup soluklanmasını da bilelim. İhtiyaç vaktinde dinlenelim.

Hedefe odaklandığında kendini geri plana atar oğlak. Bedensel, ruhsal, duygusal ihtiyaçlarımızı ihmal etmeyelim.

Şimdi transitin burçlara neler getirebileceğini konuşacağız.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçenekleri var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz.

Yükselen Koçlar : 

Merkür 10.evinize geliyor.

Odağınız işiniz, iş ve iş dışında sorumluluklarınız olacaktır bu günlerde. Yapılması gerekenleri disiplinle ele alacağınız, bol çalışmalı, ayrıca iletişim trafiği yüksek bir süreç.

İşinizde toplantılar, görüşmeler artabilir. Kişisel yaşamınızda haberleşmeleriniz artabilir.

İş kurma aşamasında olanlar için çok verimli bir dönem olduğunu da söyleyeyim. Fikirlerle dolacaktır zihniniz.

Güzergahınızı belirlemek için, içeriklerinizi, ürünlerinizi, hizmetlerinizi kararlaştırmak için, hedef kitle belirlemek için, yapmanız gereken resmi işlemleri öğrenmek için araştırma yapabileceğiniz bir zaman.

Neyin nasıl olmasını istiyorsunuz, ne nasıl olursa iyi olur, işin yasal tarafında nelerin yapılması gerekiyor, buralarda yoğunlaşıyorsunuz. İş odaklı bir zaman.


 Merkür Oğlak Burcunda 14 Ocak-5 Şubat 2024


Yükselen Boğalar :

Merkür 9.evinize geliyor oğlak transiti ile.

Yeni bir eğitim kararı alabilirsiniz, bu yönde bir niyet doğabilir içinizde. Eğitim programı ve eğitmen araştırması yapabilirsiniz. Uzman kişilerle irtibata geçebilirsiniz.

Sizin ya da ailenizden birinin, bir yakınınızın yolculukları olabilir.

Bir geziniz olabilir. Kendinize güzel bir yer keşfedebilirsiniz.

Yabancı kültürler ile ilgili ufkunuzu genişletecek çokça yeni bilgiler edinebileceğiniz, daha fazla okumak, araştırma yapmak isteyeceğiniz, entelektüelite anlamında derinlikli bir süreç. Bunlar 9.ev konusudur 🙂

Akademisyen olanlar, akademik hayatı olanlar için bol iletişimli, haberleşmeli bir dönem. Çalışmalar hızlanıyor, projeler ilerliyor.


 Merkür Oğlak Burcunda 14 Ocak-5 Şubat 2024


Yükselen İkizler :

Merkür 8.evinizde olacak bu transitte.

Alacaklarınız elinize geçebilir bu dönemde. Beklediğiniz bir maaş bağlanabilir. Bir süredir tahsil edemediğiniz ödemeleri alabilirsiniz.

Vergi, sgk ödemesi gibi konular, borçların yapılandırılması ile ilgili kanunlar, düzenlemeler, yapmanız gereken işlemler gündeme gelebilir ayrıca bir 8.ev geçişi olduğu için.


 Merkür Oğlak Burcunda 14 Ocak-5 Şubat 2024


Yükselen Yengeçler :

Merkür 7.evinize geliyor.

Eşi, partneri simgeliyor bu ev. Eşinizin yaşamıyla ilgili konular, özellikle onun iş, kariyer konuları ve de devlet bağlantılı işleri, resmi konuları gündeminizde olabilir.

7.ev ortaklıkları anlatır. Oğlak ise işimizi. Çalışma hayatınızda yeni anlaşmalar ve iş birlikleri yapabilirsiniz.  İletişimler hareketleniyor.

Yıllık anlaşmaların yenilenebileceği bir zaman ayrıca. Taahhüt verdiğiniz, kontrat yaptığınız, yıllık ödeme yaptığınız her tür konuyu düşünebilirsiniz.


 Merkür Oğlak Burcunda 14 Ocak-5 Şubat 2024


Yükselen Aslanlar :

Merkür 6.evinize geliyor.

6.ev çalışma hayatımızı, oğlak ise kariyerimizi, sorumluluklarımızı, otoritenin taleplerini simgeliyor. Yoğun bir dönem olabilir bu sizin için. Raporlamanız gereken konular, yapacağınız sunumlar, üzerinden geçmeniz, düzenlemeniz, teslim etmeniz gereken işler olabilir. İş temponuz artabilir.

Yöneticilerle önemli toplantılar olabilir. Yeni kararlar duyurulabilir. Yeni projeler gündeme gelebilir.

Günlük yaşamınıza çekidüzen vermek, kendinize düzenli, disiplinli yeni bir günlük akış oluşturmak isteyebilirsiniz oğlağın enerjisiyle. Oğlak disiplin demektir. Sistem demektir. İstikrar ve düzen demektir. Yaşamınızda bazı şeyler daha sistemli hale gelmeye başlıyor.


 Merkür Oğlak Burcunda 14 Ocak-5 Şubat 2024


Yükselen Başaklar :

Merkür 5.evinizde olacak oğlakta iken.

Kendinize yeni bir hobi seçebilir, yeni bir keyif alanı açabilirsiniz. El işleri ile meşgul olabilirsiniz.

Sanatın herhangi bir dalında iseniz, işiniz sanat ise yaratıcı, farklı, orijinal şeyler çıkabilir ortaya. Verimli bir döngü.

Hobilerini işe dönüştürme aşamasında olanlar için konunun hızlanabileceği bir zaman. Oğlak burcu işimizi, 5.ev ise hobileri simgeliyor. Merkür ile araştırma, bilgi toplama gibi işlerinizi yapabilirsiniz. Yolunuzu, güzergahınızı planlayabilirsiniz.


 Merkür Oğlak Burcunda 14 Ocak-5 Şubat 2024


Yükselen Teraziler :

Merkür 4.evinize geliyor.

Aile bireylerinizin resmi işleri, devlet dairelerinde işlemleri, emeklilik, maaş bağlanması gibi konuları olabilir Merkür burada iken.

Boşanma hazırlığında olanlar konunun işlemleri ile ilgilenebilirler.

Evinizle ilgili yapmanız gereken bir şeyler de gündeme gelebilir.


 Merkür Oğlak Burcunda 14 Ocak-5 Şubat 2024


Yükselen Akrepler : 

Merkür 3.evinize geliyor.

Bu transit yazışmalarınızın, görüşmelerinizin, yakın çevrenizle dialoglarınızın artacağını söylüyor.

Kardeşlere ve kuzenlere dair konular da olası. Özellikle iş ve kariyer konusunda, resmi işlemlerde, devlet bağlantılı konularda/kamu alanında.

3.ev geçişi olması sebebiyle, satış, pazarlama alanında işleri olanlar için, iyi bir transit olduğunu da belirteyim. Değerlendirin, üretin. Nereler değişebilir, çeşitlenebilir, neler daha iyi olabilir, işinizi gözden geçirin.


 Merkür Oğlak Burcunda 14 Ocak-5 Şubat 2024


Yükselen Yaylar :

Merkür 2.evinize yerleşiyor.

2.ev paradır, kazanmaktır, biriktirmektir. Harcamalarımızla da ilgili ayrıca.

İşinizde kazançlarınızı büyütecek yeni fırsatlar doğabilir. Gelirinizi artıracak iş fikirleri de bulabilirsiniz.

Bir emeklilik, bir sigorta, ileriye dönük bir maddi güvence konusu başlayabilir. Resmi işlemleriniz olabilir bu doğrultuda.

Ayrıca alım satım konularında gündemleri olanlar buralarda yeni gelişmeler yaşayabilirler.

Para, iş, resmi işlemler transitin ana konuları arasında sizin için.


 Merkür Oğlak Burcunda 14 Ocak-5 Şubat 2024


Yükselen Oğlaklar : 

Merkür 1.evinize geliyor.

Resmi bildirimler gelebilir bu süreçte. Elinize resmi evraklar geçebilir. Yasal süreçleriniz varsa, hızlanabilir. Beklediğiniz neticeler gelebilir.

İşinizde duyuracağınız, tanıtacağınız şeyler olabilir. Görüşmeleriniz, toplantılarınız artabilir. Haberleşmeleriniz artabilir.

Günlük akışınızı da hareketlendirecektir Merkür. Yapılacak işler, gidilecek yerler, iletişimler, dialoglar artıyor.


 Merkür Oğlak Burcunda 14 Ocak-5 Şubat 2024


Yükselen Kovalar : 

Merkür, oğlakta iken 12.evinizde olacak.

Merküryen konularda harekete geçmemeniz, beklemeniz gereken bir dönem. Nedir Merküryen konular ? İmza gerektiren konular, imzalı işler, kontratlar, sözleşmeler.

Ayrıca temkinli olmanız, kendinizi korumanız adına uyarılarımı da paylaşayım. Hiçbir şeyi etraflıca incelemeden imzalamayın, anlaşma yapmayın, kolayca kabul etmeyin Merkür burada iken. Arkanızdan çevrilebilecek işlere, dedikodulara, kandırılma, dolandırılma gibi etkilere açıksınız. Bu anlamda daha büyük bir dikkat gerektiriyor bu dönem.

Diğer yandan bir ruhsal şifa, bir dinginlik hali, bir farkındalık anlamına geliyor bu transit sizin için. Bu yanıyla da hayli güzel.


 Merkür Oğlak Burcunda 14 Ocak-5 Şubat 2024


Yükselen Balıklar :

Merkür 11.evinizde olacak 5 Şubat’a kadar.

Sosyal çevrede hareketlilik artıyor. Yeni yeni bağlantılar doğabilir.

Kayıt yapacağınız kurslar, eğitimler olabilir. 11.evin temalarından biridir eğitim ve grup çalışmaları.

İşinizde de yeni, güzel bağlantılar olası.

Çalışma hayatınızda biraz yoğunluk artabilir. Ekip olarak hızınız, temponuz yükselebilir. İş bölümünüzde değişimler olabilir ayrıca.


Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!