Boğa Burcu Nisan 2023 – Değişim & Hazırlık & Yenilik

Boğa Burcu Nisan 2023 – Değişim & Hazırlık & Yenilik

Merhabalar hepinize sevgili okuyucularım,

Nisan ayını anlatmaya geldim.

Yılın ilk Güneş tutulması Nisan ayında gerçekleşecek. Ayrıca bir Merkür retrosu başlıyor.

Güneş’in koç ve boğa zamanındayız. Ağırlıklı olarak 11. ve 12.evleriniz çalışacak bu ay.

Her bir gündem başlığına, her bir transite, dolunaya, tutulmaya bakalım.

Öncesinde ayın gündemini bırakayım buraya ↓ Bir takvim olarak her ay hazırlıyorum.

Nisan 2023 Astroloji Gündemi

Şu husus önemli : Yükselen boğalar yararlanabilir bu öngörülerden. Çünkü öngörülerimizi evler üzerinden yapıyoruz ve ev hesabı yükselenden başlıyor.

Yükseleniniz boğa ise bu ay için şöyle ihtimalleriniz var ↓  ↓  ↓  ↓

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓

Güneş 20 Nisan’a kadar koç burcunda. 12.evinizde.

Bu 1 aylık 12.ev döneminde önemli başlangıçlardan uzak durmanızı önereceğim.

12.ev atılımlara, evlilik yönünde adımlara, işinizde önemli imzalara, alım satım konularına, büyük başlangıçlara uygun değildir. Çünkü evlerin sonuncusudur. Tamamlanmayı anlatan bir evdir.

O yüzden bu süreci tam tersi yönde kullanmanızı önereceğim. Bir şeyler başlatmak için değil, eldeki işleri tamamlamak için, bitirmek için değerlendirebilirsiniz örneğin.

Sonlandırmak, bitirmek, neticelendirmek, tamamlamak istediğiniz işler için kullanabilirsiniz. Geride bırakmak istediğiniz konular için değerlendirin.

Yeniliklere hazırlanın, yeni girişimler için planlamalarınızı ve hazırlıklarınızı yapın.

20 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Güneş. 1.evinizde bir Güneş transiti başlıyor.

1.evinize gelen bir Güneş, güzel bir canlanmayı, yenilikleri temsil ediyor sizin için.

Boğa mevcudu sürdürmeye eğilimlidir. Yeniliklerden geri durur biraz. Konfor alanında kalmayı seçer. Yeniyi arzular ama o yeniye geçmek noktasında hem korkusu, hem üşengeçlikleri olur. Adım atmaktan geri tutar kendini. İşte bu transit, tam bu enerjiyi kıracak bir transit. Güneş sizi konfor alanınızın dışına çağırıyor.

1.ev işinizle, gücünüzle, yaşam alanınızla, düzeninizle, ilişkilerinizle, sosyal hayatınızla, sporunuzla, ilgi alanlarınızla, hobilerinizle, her şeyinizle ilgili. Çünkü yaşam yolunuzu simgeliyor.

Hayatınızı gözden geçirin. Neler resimden artık çıkmalı ? Neler daha iyi olabilir ? Nasıl şeyler ekleyebilirsiniz hayatınıza ? Yaşamınızın bugünkü haline ne eklerseniz daha güzel, daha renkli, daha keyifli olur hayatınız ? Düşünün, planlayın ve kullanın bu girişim enerjisini.

Güzel bir yola çıkış noktasındasınız. Yılın boğa zamanındasınız. Bu şanslı etkiyi her vakitte almıyorsunuz. Bu vaktin iyi olasılıklarını çalıştırın derim.


Merkür 3 Nisan’a kadar koç burcunda. 12.evinizde. Bu transitin son 3 günü artık.

İmzalı işlerden, kontratlardan, sözleşmeli konulardan, önemli girişimlerden bu döngüde uzak durmanızı öneririm. 12.ev süreci, başlangıçlara uygun değildir.

Psikolojik konular var ayrıca bu evde. Spiritüel konular var. Merkür bu alanlarda bilgiler, kitaplar, güzel kanallar, sayfalar, uzmanlar kazandırabilir size. Bu dönemde farkındalığınızı büyütecek, kişisel gelişiminizi destekleyecek, kendinizle ilişkinizi kuvvetlendirecek, ruhunuza iyi gelecek spiritüel alanlar, kaynaklar ve uzmanlar keşfedebilirsiniz.

3 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Merkür. 1.evinize geliyor.

21 Nisan’a kadar boğa burcunda, ileri hareketinde olacak. 21 Nisan’da retrosu başlayacak.

İleri yönlü harekette ;

Merkür ile yeni fikirler, planlar var. Programlanması gereken şeyler var. Bildirimi, duyurusu yapılacak şeyler var. Toplantılar, görüşmeler, haberleşmeler artıyor. Mailler, mesajlar, organize edilecek işler var.

Ardından 21 Nisan itibariyle retro geliyor. Ama tam olarak 21 Nisan tarihini düşünmeyin. Birkaç gün öncesinden başlıyor etkiler. Olasılıklar görünür olmaya başlıyor.

Değişen fikirleriniz olacaktır Merkür retrosu ile. Daha önce göremediklerinizi görmek, fark etmediklerinizi fark etmek, vaktiyle yapamadığınız analizleri yapmak, daha akılcı, daha gerçekçi olmak, kaçındığınız realitelerle yüzleşmek, bir şeylerin iç yüzünü görmek, aslını görmek, kök nedenlerini bulmak..Böyle bir zaman sizin.

İnsan ilişkileriniz içinde iletişim problemleri de olası. Bazı dialogları bitirmek, azaltmak isteyebilirsiniz. Gittiğiniz bir sosyal ortamı, bir kursu bırakabilirsiniz. Eğitim demektir Merkür. Aynı zamanda iletişim ve sosyalleşmeyi temsil ediyor. O yüzden böyle bir olasılık ürettim.

Bir yandan da geçmişte olmamış, olamamış, beklemede kalmış konular için hızlanma zamanı. Beklenen yerlerden haberler, sonuçlar gelebilir. Şimdiye dek bir şekilde olmamış şeyler olabilir.

Bir sınavı geçebilirsiniz örneğin. Daha önce aşamadığınız bir sınavı aşabilirsiniz. Özellikle Merkür araçlarla, taşıtlarla ilgili olduğundan, ehliyet sınavını geçmek geliyor aklıma mesela bir örnek olarak.

Vaktiyle ulaşamadığınız kişilerle irtibata geçebilirsiniz. Bir süredir görmediğiniz kişileri yeniden görebilirsiniz. Eskiyi önünüze getirebilecek bir retro zamanı.

Bir de uyarım olsun. İmza atmak, anlaşma yapmak, sözleşmeler, taahhütler, kontratlar Merküryen şeylerdir. Bu retro döneminde mümkün olduğunca imza atmamanızı, önemli taahhütler vermememizi önereceğim. Çünkü fikirler sabit ve kalıcı olmayabiliyor Merkür retrolarında. Sonradan değişebiliyor.

Resmi evrak konularında dikkatli olmanızı, önünüze bir sözleşme geliyorsa ve konuyu erteleme şansınız yoksa da koşullarını iyi okumanızı önereceğim.

Merkür retrosunun ev sahibi olacaksınız. İyi yönetmeye çalışın Merkür’ü.


Venüs 11 Nisan’a kadar boğa burcunda. 1.evinizde.

Hayattan daha çok almak için kendinizi güzelliklere açacağınız, daha doyumlu, daha konforlu bir yaşam için bir şeyleri değiştirmek isteyeceğiniz bir zaman.

Güzelliğinize, bakımınıza, dış görünüşünüze daha fazla özeneceğiniz, giyim alışverişleri yapabileceğiniz, kendinizi ve enerjinizi yenilemek isteyeceğiniz bir dönem.

Sanatsal konularla meşgul olabilirsiniz ayrıca. Bu değişimler size çok iyi gelebilir.

11 Nisan’da Venüs’ün ikizler transiti başlıyor. 2.evinize geliyor Venüs.

Bu ev paranın evi. Gelirimiz, harcamalarımız, bütçemiz, maddi anlamda yaşam standardımız, birikimlerimiz bu evle ilgili.

Venüs ise iyicil bir gezegen. Şansları, güzellikleri, dünyevi keyifleri, konforu temsil ediyor.

Venüs ile parasal alanda güzel bir canlılık olabilir o yüzden. Para gelişleri olabilir.

Yapacağınız bazı yeni şeyler, daha iyi bir yaşam standardına yükselmeniz için etkili bir başlangıç noktası olabilir sizin için.

Güzel alışverişleriniz olabilir. Kendinize daha iyi bakmak, keyifleri önceliklendirmek, hazları, keyifleri yaşamak isteyeceğiniz bir zaman.

Daha iyisini, daha fazlasını isteyip bu doğrultuda hareketlenebileceğiniz bir zaman.


Mars ay boyunca yengeç transitinde olacak. 25 Mart’ta gelmişti buraya. Nisan boyunca yengeçte. 3.evinizde.

Bu ev iletişimi simgeler. İnsan ilişkileriniz içinde haberleşmeler, dialoglarınız artacaktır. Yazışmalarınız, görüşmeleriniz, yakın çevre bağlantılarınız hareketlenecektir Mars ile.

Aynı zamanda kardeşleri, akrabaları ve komşuları anlatır 3.ev. Buralarda da yeni gündemler olası. Kardeşleriniz, yakın çevrenizden birileri önemli başlangıçlar yapabilirler.

İletişime geçmek istediğiniz kişiler varsa ulaşabilirsiniz. İşle ilgili bir konu olabilir, ilgi alanlarınızla ilgili bir konu olabilir, almak istediğiniz bir eğitim olabilir, bu süreçte adım atabilir, kendiniz için yeni şeyler yapabilirsiniz.

Satış, pazarlama, sosyal medya, e-ticaret vb bir alanda işiniz varsa, bunlara yoğunlaşacağınız, yeni iş fikirleri ve yeni uygulamalar ile işinizi büyütmeye çalışacağınız bir süreç olması mümkün.


Nisan 2023 Ay Döngüleri :

6 Nisan : Terazi Burcunda Dolunay  Ay 16° Terazi, Güneş 16° Koç

6.evinizde yaşayacağınız bir dolunay.

Dolunay, Güneş ve Ay’ın karşıtlığıdır. Bu kez Güneş tarafında Jüpiter ve Kiron da var. Ay hepsi ile karşıt açı yapıyor.

Terazi burcu eşi/partneri temsil eder. 6.evin temaları arasında ise sağlık var sevgili okuyucularım + Kiron’u görüyoruz resmin içinde. Kiron hastalıklar ve şifa ile ilgili.

Eşinin/partnerinizin bir sağlık gündemi varsa konu için gerekli olan şeyleri yapabilirsiniz. Bir iyileşme sağlanabilir. Bu sağlık konusu ile meşgul olabilirsiniz. Konu ufak tefek, önemi küçük bir şey olabilir, kendinizi olumsuz kodlamayın. Bir doktor muayenesi, bir ilaç uygulaması, vb bir konu olabilir dolunaya yakın günlerde.

İş ve hizmet 6.ev temalarındandır aynı zamanda. Eşinizin/partneriniz iş ortamıyla ilgili gündemleri olabilir.

Terazi teması adaleti, hakkaniyeti temsil eder. Jüpiter de öyle. Bu bir dolunay ve içinde karşıtlıklar da var. Duyguların yoğun yaşandığı, gergin, huzursuz zamanlar olabiliyor dolunaylar.

Eşiniz bir haksızlık yaşayabilir işinde. Hakkaniyetsiz bir görevlendirme, bir hakkının alınması, diğer çalışanlarla adil ve eşit olmayan bir durum oluşabilir. İşini bırakabilir. Devam etse bile, yeni bir iş arayışına girebilir.

Sizin için de geçerli bu olasılıklar. O yüzden işinizde hakkınızı iyi korumanızı, bir haksızlık varsa bunu konuşmanızı, ama tabii kendinizi haksız duruma düşürmeyecek bir üslupla, düşüncenizi adap ile ifade etmenizi öneririm.

20 Nisan : Koç Burcunda Yeniay + Güneş Tutulması : Ay 29° Koç, Güneş 29° Koç

12.evinizde gerçekleşiyor yılın ilk tutulması. Tutulma etkisini çok önemli bir yerden alıyorsunuz.

Geçmişi geride bırakmaya, geçmişten özgürleşmeye ihtiyacınız varsa, artık iyileşmenin başlangıç noktasındasınız diyebiliriz.

Mutlu, huzurlu ve hafif hissetmenin, iyi bir ruh halinin, yaşananlardaki hayrı görmenin, kendinizi iyi etmeni başlangıcı. Fiziksel konularda da bir şifa, bir iyileşme etkisi alıyorsunuz. Bedensel anlamda sağlık sorunları olanlar için de güzel bir tutulma.

Pluto’nun tutulmaya kare açısı var. Eskiyi yıkıp yerine yenisini kurmanızı istiyor Pluto.

Size iyi gelmeyen insanlardan uzaklaşın. İyi hissettirmeyen ortamlardan uzaklaşın. Yaşamınızı temizleyin. Fayda getirmeyen davranış modellerinizi değiştirin. Aklı duyguların önüne alacağınız yönde davranın. Daha iyisi mümkünse, yeni bir yaşam tasarlayın kendinize.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Sağlıklı, huzurlu, güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!