3-9 Temmuz 2023 Astroloji Gündemi

3-9 Temmuz 2023 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Bayramın, bayram tatilinin ardından günlük rutinlere, normal düzenimize dönüyoruz bu hafta. Umarım güzel bir bayram olmuştur. Tatil yaptıysanız eğlenceli, keyifli bir tatil olmuştur.

Ben kendi adıma dinlenmiş, enerjimi toparlamış hissediyorum.

Artık işe güce, rutinlere dönme zamanı.

♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣  ♣  ♣   ♣  ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣  ♣  ♣   ♣

Bu hafta nasıl bir hafta ? Oğlak dolunayı ile başlıyor.

Hemen haftanın ilk gününde, 3 Temmuz’da bir oğlak  dolunayı gerçekleşecek.

Oğlak burcu düzen, iş, görev, sorumluluk, sistem demektir. Çalışmak, üretmek, düzeni korumak demektir. Disiplindir, devamlılıktır oğlak. Görev ve sorumluluk alanlarımızla, işimizle ilgili bir burç.

Tatil dönüşünde böyle bir dolunay tesadüf değil elbette. Bize işe dönüş vaktini hatırlatıyor. ‘Gezdin, eğlendin, dinlendin. Artık sorumluluklarının başına, işine, gücüne dön.’ diyor.

Bunun dışında şöyle bir şey var : Bütünüyle eski düzene dönmek değil. Yeni düzenlemeler var. Sistemleşmek, sistem kurmak, düzen oluşturmak bu dolunayın ana konuları arasında.

Nasıl detayları var, burçlar üzerinden kimlere neler getirebilir, görmek için dolunay yazıma bakabilirsiniz ↓

Linki buraya bırakıyorum ↓

3 Temmuz Oğlak Burcunda Dolunay

♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣  ♣  ♣   ♣  ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣  ♣  ♣   ♣

Yeni başlayacak olan bir transit yok.

Güneş yengeç burcunda ilerliyor. Bakın, yazısı burada ↓ Transitin ana konularını ve burçlar üzerinden kimler için ne anlamlara geldiğini görebilirsiniz buradan ↓ Linki tıklayınız ↓

Güneş Yengeç Burcunda 21 Haziran-23 Temmuz 2023

Merkür yengeç burcunda yine bu hafta da. 11 Temmuz’a kadar yengeçte olacak. Venüs aslan burcunda ilerliyor. Bu ay burada bir retrosu olacak.

Mars 10 Temmuz’a kadar aslan burcunda. Onun yazısını da ekleyeyim ↓

Mars Aslan Burcunda 20 Mayıs-10 Temmuz 2023

Dediğim gibi, yeni başlayacak bir transit yok.

Gezegen açıları ne durumda ? Bu hafta gezegenler arasında nasıl temaslar var ?

Merkür’ün açıları öne çıkıyor. Aşağıda açılar başlığında detaylandıracağım.

♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣  ♣  ♣   ♣  ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣  ♣  ♣   ♣

Bu arada ↓

Yazımın son bölümünde, en aşağı kısımda güncele dair transitlerin linkleri var. Bir elementler yazı dizim var ayrıca. Aşağıdan onlara da bakabilirsiniz.

Instagram içeriklerimi de görmek isterseniz ;

Instagram hesabım ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


3-9 Temmuz haftasının gezegen açıları :

6 Temmuz : Merkür Kiron karesi : Merkür 19° Yengeçte, Kiron 19° Koçta

İletişimlerde kırgınlıklara açık bir zaman. Sözlerimizi güzelce seçelim. Kendimizi doğru ifade edelim. Üzmeyelim kimseyi.

7 Temmuz : Merkür Uranüs altmışlığı : Merkür 21° Yengeçte, Uranüs 21° Boğada

Uranüs değişim sembolüdür. Uyumlu açılarında güzel değişimler olur. Bir şeyleri yenileriz, güncelleriz. Burada daha çok evimizle ilgili değişimler var. Merkür yengeçten alıyor bu açıyı. Yengeç burcu yaşam alanımızı, evimizi temsil eder. Ev içinde düzenlemeler, dekorasyon değişiklikleri, boya, bakım konuları olabilir.

Bunlar dışında ailenin kadın figürleri yine yengeç burcu ile ilgili. Annemiz, büyük annelerimiz için yapacağımız şeyler olabilir. Günlük yaşam kalitelerini artıracak, kendileri için faydalı olacak şeylere başlamalarını sağlayabiliriz. Yönlendirebiliriz onları. Yardımcı olabiliriz.

9 Temmuz : Merkür Neptün üçgeni : Merkür 27° Yengeçte, Neptün 27° Balıkta

Bir bırakış var burada. Bir ferahlık. Duyguların temizlenmesi. Bir serbest bırakma hali. Ruhsal anlamda iyileşmeler. Bedensel sağlık konularında iyi gelişmeler. Şifa. Huzur. Uyum. Kabul. Bunlar var.


Her bir günü detaylarıyla inceleyelim şimdi.

3 Temmuz Pazartesi

Sabah erken vakitte bir Ay Satürn uyumu var (altmışlık). Güne başlarken güzel bir açı görüyoruz. Günlük işlerde kolaylıktır, akışkanlıktır böyle açılar.

Günün ilk yarısında çok güzel bir Ay Jüpiter üçgeni var ayrıca. Dolunay olasılıklarını güzelleştiren bir görünüm. Dolunay günündeyiz.

Akşam üstü saatlerde Ay Merkür karşıtlığı geliyor. Dolunayın ardından Ay’ın ilk açısı bu. Yine dolunay resminin içinde. Yeni planlarımız var. Daha mantıklı, daha makul, daha gerçekçi bir tarafa taşıyoruz kendimizi.


4 Temmuz Salı

Ay bugün 20:29’a kadar oğlak burcunda.

Sabah erken vakitlerde Ay Uranüs üçgeni geliyor önce. Güne iyi bir başlangıç var.

Gün başlarken hesabımızda para girişleri görebiliriz. Uranüs, parayı temsi eden boğa burcundan yapıyor açısını.

Öğle ve gündüz saatlerinde yine güzel bir irtibatı var Ay’ın. Ay Neptün altmışlığı var.

Ay işlerimizi, sorumluluklarımızı temsil eden oğlakta. Neptün’ün uyumlu açıları ise rahatlamak, ferahlamak gibi bir hali anlatıyor. Önemli bir çalışmayı, bir raporu bitirip teslim edebiliriz. Bir görevi tamamlayabiliriz. Üzerimizden bir şeyin yükü kalkmış gibi bir ‘Ohhh’ var burada 🙂

Akşam üstü vakitlerde Ay Pluto ile kavuşuyor. Ateş elementimiz yükseliyor. Enerjimizi toparlıyoruz. Parasal konularda şanslar var ayrıca. Bankacılık işlemlerimiz de olabilir.

Ay 19:45-20:29 arasında boşlukta. Oğlaktaki açıları bitmiş durumda. 20:29’da kova transitine başlıyor.

Akşam ve gece saatlerinde Ay ve kuzey Ay düğümü zıtlaşıyor. Bir kare açı görüyoruz. Kafa karışıklıkları olabilir. ‘Öyle mı yapsaydım, böyle mi etseydim ? Doğru olanı mı seçtim ? gibi gelgitli duygular, düşünceler var.

Bir şeyi enine boyuna etraflıca ve yeterince düşündüysek, bir karara  vardıysak, konulara çok boyutlu bakabildiysek, doğru düşündüğümüzden eminsek, iç sesimiz de kararında netleştiyse artık geri dönüş yapmayalım derim. Tekrar tekrar aynı yerlere dönmeyelim. Zihnimiz oynar bu oyunları. Yapısı böyle. Çalışma şekli böyle. Oralara çok kapılmayalım.


3-9 Temmuz 2023 Astroloji Gündemi


5 Temmuz Çarşamba

Ay kova burcunda olacak gün boyunca. İletişimler artıyor. Kalabalıklar içindeyiz. Diğer zamanlara kıyasla daha yüksek bir sirkülasyon var.

Öğle saatlerinde Ay Uranüs karesini görüyoruz. Günün ilk yarısında yapacağımız işlerde koşullara çok güvenmeyelim. Emin olmayalım bir şeylerden. ‘Bu böyle tamamdır. Buradan sorun çıkmaz’ tavrında olmayalım. Çünkü çıkabilir. Konular beklenenden farklı akabilir. Şartlar değişken biraz. Yaptığımız işlerde olasılıklara çok boyutlu bakalım.

Ay’ın kova transiti oluğu için arkadaşlarımızla bir araya gelebileceğimiz, sosyalleşebileceğimiz bir gün.


6 Temmuz Perşembe

Ay bugün 20:32’ye kadar kova transitine devam ediyor.

Sabah saatlerinde Ay Venüs karşıtlığını görüyoruz önce. Sosyal ilişkiler, iletişimler içinde bir şeylere gücenebiliriz. Bir arkadaşımızdan yana keyfimiz kaçabilir biraz. Destek göreceğimizi düşündüğümüz bir konuda destek gelmeyebilir.

Esasen hiç kimseden beklentimiz olmamalı ama insanız, oluyor işte. Belki karşı taraf düşünemediği için yapmıyor bir şeyleri. Çok içselleştirip duygu üretmeyelim. İşimize, gücümüze bakalım. Biz yapalım ne gerekiyorsa.

Gündüz saatlerinde Ay ve Mars zıtlaşıyor bu kez. Bir şeye sinirlenmek mümkün. Gergin bir durum olabilir. Acele etmemizi gerektiren, hızlıca tamamlamamız gereken bir iş de olabilir.

Bir stres ve panik hali var gibi. Ama bunlar işimize yaramaz. Tam tersi yavaşlatır bizi. Telaşa kapılmadan yapılacak işlere odaklanalım. Münakaşalardan da uzak kalmak, adabımızı korumak, işlere, ana konulara odaklanmak daha güzel olur.

16:41-20:32 arasında Ay boşlukta. Kovada iken artık bir açı almayacak. 20:32’de balık burcuna geçiyor.


3-9 Temmuz 2023 Astroloji Gündemi


7 Temmuz Cuma

Ay balık burcunda bugün. Güzel temasları olacak. Güzel açıları var. Önce bir kavuşum geliyor.

Sabah saatlerinde Ay ve Satürn kavuşuyor. Bir konuda fazla duygusal davrandığımızı fark edip çok daha mantıklı, akılcı bir tarafa taşıyabilir kendimizi.

Balık maksimumda bir su elementini anlatıyor. Suyu çok fazla, toprak elementi eksik. Burada su elementinden (balık halinden) toprağa geçiş (Satürnyen hale) ve Satürn ile bir kendine gelme hali var. Topraklanıyoruz.

Duyguları küçültüyoruz. Çünkü anlamsız olduklarını fark ediyoruz. Duygulara kapılıp gitmek hiç kimseye hiçbir açıdan fayda getirmez. Konulara aklın gözüyle bakalım.

Balık belirsizlik demektir ayrıca. Satürn ise netleşmek. Bir konumuz da netleşebilir bu sabah.

Günün ilk yarısında Ay Jüpiter üçgeni var. Mis gibi, parıl parıl bir şans üçgeni. Güzel bir sabahtayız. Yapmak istediğimiz her şey için değerlendirebiliriz. Kullanalım.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde bir Ay Güneş üçgeni var bu kez. Ay Güneş uyumu önemlidir. Ay duygular, Güneş düşüncelerdir. Dengeleniriz, aklın yolunu buluruz böyle vakitlerde. Hedeflerimiz yönünde iyi fikirler buluruz. Kendimizi daha güçlü hissederiz, bir toparlanma olur. İlişkiler içinde keyifli şeyler olur. İletişimler güzel akar. Akşamın böyle bir atmosferi var.


8 Temmuz Cumartesi

Ay bugün 22:19’a kadar balık burcunda.

Sabah saatlerinde bir Ay Uranüs altmışlığı var. Sorunlu, stresli bir durumdan özgürleşme, pozitif bir değişim, bir rahatlama, ayrıca rutinlerin dışında yeni bir şey, yeni bir keşif ihtimali var burada.

Öğle saatlerinde Ay Merkür üçgeni aktif. Beklediğimiz haberler gelebilir. Bildirimler gelebilir. Görüşmeler için iyi bir vakit.

Gündüz saatlerinde Ay, Neptün ile kavuşuyor. Bir konu tatlıya bağlanabilir. Bir uzlaşma sağlanabilir.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay Pluto uyumunu görüyoruz. İyi bir altmışlık açı var. Parasal konularda şanslar var. Bunun dışında herhangi biri, bizim için bir şeyi çözebilir. Bizim yerimize o yapabilir. Destek alabiliriz.


9 Temmuz Pazar

Ay koç burcunda ilerliyor. Dikkat çeken bir açısı yok.

Koçun yüksek enerjisi var günün içinde 🙂

Yeni şeyler yapmak istiyoruz. Hareket etmek istiyoruz. Beklemeleri, ertelemeleri sonlandırıyoruz. Güzel başlangıçlar yapabileceğimiz bir zaman.


İçinde olduğumuz güncel transitler ↓

Güneş Yengeç Burcunda 21 Haziran-23 Temmuz 2023

Mars Aslan Burcunda 20 Mayıs-10 Temmuz 2023

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var ↓ O da burada ↓

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Güzel bir hafta olsun, sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!