Başak Burcu Nisan 2023

Başak Burcu Nisan 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

2023’ün ilk Güneş tutulması bu ay gerçekleşecek. Bir Merkür retrou var ayıca.

Güneş’in koç ve boğa zamanındayız. Mars yengeçte, su elementini çalıştırıyor.

Ayın dolunayı terazi burcunda gerçekleşecek.

Her bir gündem başlığına detaylıca bakalım. Öncesinde ayın gündemini buraya bırakıyorum ↓ Buradan bir takvim olarak genel çerçevesini görebilirsiniz Nisan ayının ↓

Nisan 2023 Astroloji Gündemi

Başlamadan evvel şu kısmı netleştirelim isterim : Yükseleni başak olanlar yararlanabilir bu öngörülerden. Çünkü öngörülerimizi evler üzerinden yapıyoruz ve ev hesabı yükseleden başlıyor.

Yükseleniniz başak ise bu ay için şöyle ihtimalleriniz var ↓  ↓  ↓  ↓

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓

Güneş 20 Nisan’a kadar koç burcunda. 8.evinizde.

Bu evin ana teması paradır, parasal konulardır. Ama özellikle ödemelerle, borçlarla ilgili bir alandır 8.ev.

Bir yatırım ya da büyük bir alışverişiniz için, ihtiyacınız için kredi çekme planınız varsa, bunu gerçekleştirebilirsiniz. Kredi alabilirsiniz.

Kredi kartı başvurularınız olabilir.

Şu ana dek kullanmadığınız bankacılık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Olasılıklarınızı yenilik ve başlangıç enerjisi üzerinden yazıyorum. Çünkü bu bir koç transiti. Koç, zodyağın ilk burcudur. Başlamayı, başlatmayı, yenilikleri, yeni olana adım atmayı simgeler.

Maddi varlıklarınızı büyütmek, harcamalarınızın ötesine geçebilmek, biriktirebilmek için yapacağınız yeni şeyler olabilir.

Bir sigorta başlangıcı olabilir kimileriniz için.

Başkalarından gelecek bir maddi kaynak başlayabilir. Miras, mal paylaşımı, nafaka, tazminat gibi konularda süreçleri olanlar, istediklerini elde edebilirler. Bu kaynaklar elinize geçebilir.

20 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Güneş. 9.evinizde bir Güneş transiti başlıyor.

9.ev derinlikli bir ev. Hayat görüşümüz, değerlerimiz, prensiplerimiz, erdemlerimiz, hakkaniyet kavramımız, dünya görüşümüzü oluşturan şeyler, bakış açılarımız, ufkumuz, vizyonumuz bu evle ilgili.

Güneş buradan geçerken bu kavramlarda bir farkındalık, bir değişim yaratacak, vizyonunuzu büyütecek bir şeylerin başlangıcı olabilir.

Eğitim teması, yüksek öğrenim, akademik konular, ilmi alanlarda eğitimler bu evle ilgilidir. Güneş ile bu konularda da başlangıçlarınız olabilir. Öğrenci iseniz bol ödevli, bol sınavlı, yoğun bir dönem olabilir bu sizin için. Tez yazmakta olanlar, akademik çalışmalarını yapmakta olanlar için güzel bir ilerleme dönemi.

Bunlar dışında gezileriniz, seyahatleriniz olabilir. Uzaklarla iletişimler olabilir. Geliş gidişler, yer değişiklikleri, misafirlikler olabilir. Yeni bir yere yerleşme hazırlığında olanlar için bu değişimin Güneş boğada iken gerçekleşebileceğini söyleyebiliriz.


Merkür 3 Nisan’a kadar koç burcunda. 8.evinizde.

Alacaklarınızı tahsil edebilirsiniz. Beklemede kalmış ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Bir sigorta, bir emeklilik planı gündeme gelebilir. Bir şeylerin fikrini getirebilir size Merkür. Adım atmanız şart değil. Belki araştırmalarınızı yaparsınız. Belki planlarınız olur, kararlarınız olur.

3 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Merkür. 9.evinize geliyor.

Bir başka şehirde ya da ülkede yaşayan bir aile bireyiniz, bir yakınınız varsa onunla bir para konunuz olabilir. Çünkü 9.ev uzakları, boğa burcu ise parayı temsil eder. O size bir para gönderebilir, sizin ona ileteceğiniz bir para olabilir. Bir işlem yapabilirsiniz aranızda.

9.evin temaları arasında eğitimler de var. Bir eğitim harcamanız olabilir. Bir bütçe ayırabilirsiniz almak istediğiniz bir eğitim için.

Merkür 21 Nisan’a kadar boğa burcunda, ileri hareketinde olacak. 21 Nisan’da ise retrosu başlayacak. Burada retro yapacak Merkür.

Merkür retrolarında, beklemede olan konular çözülebiliyor. Beklediğimiz yanıtlar gelebiliyor. Yurt dışı bağlantılı konularda başvurduğunuz, beklediğiniz şeyler varsa, örneğin bir okul, bir vize başvurunuz varsa, bu konularda yanıt alabileceğiniz bir retro dönemine giriyorsunuz.

Okul hayatınız varsa, okul arkadaşlarınızla ve hocalarınızla iletişimlerinize dikkat etmenizi önereceğim. Bazı yanlış anlaşılmalar doğabilir. Bunların sizi zor duruma düşürmemesi adına, daha özenli olunuz.

Bir seyahatiniz olacaksa bu dönemde, aldığınız bilete, yaptığınız işleme, valizlerinize, yolculuk içindeki süreçlerinize daha fazla dikkat edin ayrıca. Bir şeyler karışmasın. Yanlışlıklar olmasın.


Venüs 11 Nisan’a kadar boğa burcunda. 9.evinizde.

Dünya kültürlerine, gezi programlarına, başka ülkelerin kültürel bileşenlerine olan ilginiz artabilir. Yeni şeyler öğrenmekten keyif alabilirsiniz. Güzel keşifleriniz olabilir.

Yolculuklar, uzaklardaki akrabalarla/dostlarla iletişimler, ayrıca eğitim konuları, hocalarla irtibatlar bu evin konuları arasında. Buralarda güzel gelişmeler olabilir.

11 Nisan’da Venüs’ün ikizler transiti başlıyor. 10.evinize geliyor Venüs.

İş hayatınız açısından iyi bir transit. Keyifle yapacağınız güzel işleriniz olabilir. İş arkadaşlarınızla birbirinize destek vereceğiniz durumlar, yardımlaşmalar olabilir. Otorite figürlerinden, yöneticilerden güzel şeyler gelebilir. İşinizde kendinizi daha rahat, daha huzurlu, daha köklenmiş hissetmenizi sağlayacak şeyler olabilir.

Kendi işinizi yapmakta iseniz işinizi büyütecek yeni fikirler bulabilirsiniz. İkizler burcu iletişim demektir. İletişimler, müşteri bağlantıları artabilir.

Resmi evrak konularınız, kayıt ve başvuru işleriniz varsa buralarda da kolaylıklarınız, şanslarınız var.


Mars ay boyunca yengeç transitinde olacak. 25 Mart’ta gelmişti buraya. Nisan boyunca yengeçte. 11.evinizde.

Bu ev, arkadaşlarınızı ve dostlarınızı simgeliyor. Sosyal çevrenizi temsil ediyor.

Mars ile sosyal anlamda hareketli bir dönem yaşayabilirsiniz. Yeni ortamlarda sosyalleşebilirsiniz.

İşinizde bağlantılarınız büyüyebilir. Sosyal medya ve internet üzerinden yaptığınız şeyler varsa, daha büyük kalabalıklara hitap edebilirsiniz. Dijital platformları da simgeler 11.ev.

Takım faaliyetleri, ekip olarak yapılacak şeyler gündeme gelebilir.

Bununla birlikte arkadaşlarınızla olan iletişimlerinizde bir agresyon olasılığıdır buradan geçen bir Mars. Bu anlamda dikkat diyeyim.

İşin agresyon kısmını iyi yönetirseniz, işiniz, mesleki hedefleriniz, idealleriniz, yapmak istedikleriniz için iyi bir dönem.


Nisan 2023 Ay Döngüleri :

6 Nisan : Terazi Burcunda Dolunay  Ay 16° Terazi, Güneş 16° Koç

2.evinizde yaşayacağınız bir dolunay.

Dolunay, Güneş ve Ay’ın karşıtlığıdır. Bu kez Güneş tarafında Jüpiter ve Kiron da var. Ay hepsi ile karşıt açı yapıyor.

2.ev parasal konuları simgeler. Terazi burcu ise evliliği, eşi, partneri.

Bir para konusunda anlaşmazlık doğabilir aranızda. Ortak karar almakta zorlanabilirsiniz. Bir bütçeniz vardır örneğin ya da bir birikiminiz vardır. Bu parayı nasıl değerlendireceğiniz konusunda sorun yaşayabilirsiniz.

Ortak paralarınız üzerinden konular olabilir.

Bu arada evlilik ve eş değil sadece. İş ortaklığı, iş ortakları da terazi burcu temasıdır. İş ortağınız varsa, onunla bir gerginlik olabilir. Eşit, adil ve hakkaniyetli olmadığını düşündüğünüz bir durumu konuşmak isteyebilirsiniz.

Önemli bir harcama olabilir, bir masraf doğabilir.

Kiron hastalık ve şifa kavramlarını sembolize ediyor. Bir sağlık konusu için harcama yapabilirsiniz. Sağlık harcamalarınız olabilir.

20 Nisan : Koç Burcunda Yeniay + Güneş Tutulması : Ay 29° Koç, Güneş 29° Koç

8.ev konularında bir değişimi, bir açılımı, bir yeniliği anlatıyor tutulma.

Pluto’nun tutulmaya kare açısını görüyoruz. Eski düzenler yıkılıyor, yerlerine yenileri kuruluyor Pluto ile. Epey zamandır devam etmiş sorunlu konular netleşebilir. Sonuçlanabilir.

Parasal konular, başkalarından gelen maddi kaynaklar, alım satım konuları, maddi güvence yaratabilecek şeyler, mülkler, birikimler, sigorta, prim konuları. Tazminat, vergi, nafaka gibi yasal temeli olan paralar. Yasal ödemeler. Devlet bağlantılı parasal konular. Miras, mal paylaşımları, ortaklı kazançların paylaşımları. Bu evin böyle temaları var.

Devlet bağlantılı bir parasal konunuz, paranızı almaya çalıştığınız, hakkınızı aradığınız bir konu, yasal bir süreç varsa konu istediğiniz yönde ilerleyebilir. Bir tazminatı, bir parayı elde edebilirsiniz.

Hukuki bir süreçten kazançla çıkabilirsiniz. Bir vergi borcunuz için çözüm bulabilirsiniz.

Bir proje için gereken maddi kaynağı bulabilirsiniz. Başkalarından gelecek destekler olabilir.

Krediler de bu evin konusudur. Bir kredi çekebilirsiniz. Bir alım satım gündemi olabilir.

Bir miras süreci sonlanabilir, bir mal paylaşımı konusu istediğiniz gibi sonuçlanabilir.

Bir sigorta başlayabilir. Bir emeklilik planı oluşturabilirsiniz.

Parasal konularda bir değişim var. Yeni maddi kaynaklar olası.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Sağlıklı, huzurlu, güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!