Aslan Burcu Haziran 2021

Aslan Burcu Haziran 2021

Merhabalar sevgili aslan ve yükselen aslan okuyucularım !

Haziran ayında gökyüzünde neler oluyor, sizler nasıl etkiler alabilirsiniz bu görünümlerden, anlatacağım bu yazımda.

Yıl içindeki önemli aylardan biri. Her şeyden önce bir Güneş tutulması var. İkizler burcunda gerçekleşecek.

Bu yıl ilkini Şubat ayından deneyimlediğimiz, toplamda 3 kez kesinleşecek olan Satürn Uranüs karesinin ikincisi bu ayın içinde.

Ayın önemli gündemlerden bir diğeri ise ikizler burcunda yaşanacak olan Merkür retrosu.

Bu kuvvetli etkiler, ‘korkmamız gerektiği’ değil, ‘tedbirli olmamız gerektiği’ anlamına geliyor.

Astroloji bize olasılıkları gösterir. Yağmurun yağabileceğini söyler, bizim de bu sayede şemsiye alma fırsatımız olur.

Bu ay nelere dikkat etmeniz faydanıza olur, özellikle hangi noktalarda ağır ilerlemeniz, etraflıca düşünmeniz işinize yarar, bununla birlikte ayın güzel etkilerini, olası fırsatları, şansları nasıl daha iyi değerlendirebilirsiniz, şimdi hepsine bakacağız.

Güneş transitleri ile başlayalım.


Güneş, 20 Haziran’a kadar ikizler burcunda. 11.evinizde.

11.ev topluluklar, kalabalıklar, gruplar içinde olmakla ilgili bir ev. Ekip olmak, grup olmak, takım olmak, bir şeyleri birlikte yapmak, aynı amaç için bir araya gelmek gibi konuları var.

Bu etkiyle birlikte takım çalışmalarına katılabilirsiniz.

İşinizde ekip olarak alacağınız eğitimler olabilir. İçinde olacağınız etkinlikler, organizasyonlar olabilir.

Sosyal hayatınız açısından güzel bir transit. Sohbeti, iletişimi bol, renkli, eğlenceli bir süreç 🙂

Güneş 20 Haziran’da ikizler transitini tamamlıyor ve yengeç burcuna geçiyor.

12.evinize geliyor.

Bu kez daha içe dönük, daha çok kendinizle olacağınız, belki günlük işlerin azalacağı, belki iletişimlerin, şehrin içindeki gidiş gelişlerinizin azalacağı bir zaman. Temposu göreceli olarak daha aşağıda olan bir zaman.

İhmal ettiğiniz, doktora gitmeyi ertelediğiniz sağlık sorunlarınız varsa, bu ay onlarla ilgili gerekenleri yapmak isteyebilirsiniz. Muayene olmak, tahlil yaptırmak gibi konularınız olabilir.

Aile bireyleriniz de olabilir bunları yapacak olan kişiler. Çünkü yengeç, aileyi simgeler. Ev ve ailedir yengecin temel temaları.

Ruhsal anlamda şifalanmaya ihtiyaç duyuyorsanız bir terapi gündeme gelebilir. Yaşamınızda bir terapi etkisi yaratacak yeni şeylere başlayabilirsiniz. Ruhunuza iyi gelecek şeylere adım atabilirsiniz.

Bunlar özellikle ev içinde yapacağınız şeyler olabilir. Çünkü yengeç burcu transiti getiriyor size bunları ve yengeç ev demektir., yukarıda söylediğim gibi.


Merkür 30 Mayıs-22 Haziran arasında retroda olacak sevgili okuyucularım.

11.evinizde gerçekleşecek olan bir Merkür retrosu.

Merkür iletişimin gezegeni, ikizler iletişimin burcu. Zaten Merkür’ün kendi evi burası. Merkür ikizler burcunun yönetici gezegenidir.

11.ev arkadaşlarınızı, dostlarınızı, iş hayatınızda ekip arkadaşlarınızı, sporda ya da başka bir alanda takım arkadaşlarınızı simgeler. Onlarla olan iletişimlerinizde küçük şeylere takılmadan, alınganlık etmeden, yerine göre birbirinize karşı tolerans göstererek, bağınızı koruyarak, tatlı dille, güzel dialoglarla geçirin bu dönemi. Bazen bir şey söylemek isterken, başka bir şey söyler gibi olabiliyoruz. Doğru kelimeleri seçemiyoruz. Bu noktada işimizi kolaylaştıracak olan şey anlayıştır.

Bunun dışında bir uyarım daha var : Üye olduğunuz, üyelik ücreti ödediğiniz dijital platformlar, iletişim araçları, teknoloji ve internetle ilgili konularda zaman zaman aksaklıklar olabilir. Hatalı işlemler olabilir. Oralara da dikkat. Takibinde olun ödemelerinizin. İşlemlerinizi kontrol ederek dikkatlice yapın.

Retro 22 Haziran’da sonlanıyor ama birkaç gün daha gölge etkisi olacak. Bu da aklınızda olsun.

Bu arada önemli bir şey daha ekleyeceğim buraya :

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 2 Haziran’a kadar ikizler burcunda. 11.evinizde.

9 Mayıs’tan bu yana burada. Sosyal hayatınızda, insan ilişkilerinizde, arkadaşlıklar içinde ne kadar sevildiğinizi gördüğünüz güzel şeyler yaşamış olabilirsiniz. Birlikte sohbetli, kahkahalı, keyifli zamanlar geçirmiş olabilirsiniz.

Şimdi Venüs burç değiştiriyor. Ayın başında, 2 Haziran günü yengeç burcuna geçiyor.

Sizin 12.evinize gelmiş oluyor.

Kendi içinizde, hayatla olan ilişkinizde, duygu dünyanızda dönüşümler sağlayacak, bir şeyleri iyileştirecek, ruhsal yanınızı besleyecek, güzel şeyler çıkacaktır bu süreçte karşınıza.

Evinizle, ailenizle, yaşadığınız yerle, aile köklerinizle ilgili konularda sorun yaşadığınız noktalarda, kabule geçmekte zorlandığınız noktalarda, geçmişi geçmişte bırakmanızı, alacağınız dersi almış olarak, öğrenmeniz gereken şeyi öğrenmiş olarak önünüze bakmanızı kolaylaştıracak şeyler olacaktır bunlar.

Bu Venüs geçişi, ruhsal anlamda bir rahatlama dönemi sizin için.

27 Haziran’da Venüs aslan burcuna geçiyor, 1.evinize geliyor ! Çok güzel bir yere, çok güzel bir gezegen gelmiş oluyor 🙂

Dış görünüşünüz, kişisel bakımınız, kendinize olan özeniniz konusunda yeni bir enerji bu. Bir süredir bir şeyler içinizden gelmiyorsa, şimdi kendinize daha iyi bakma zamanı !

Aynı zamanda çok daha sosyal bir zaman. İletişimler, eğlenceler, keyifler getiriyor Venüs. Bir tatil de getirebilir 🙂 Geziler getirebilir. Eğlenceli bir dönem. Sanatsal etkinliklerin de içinde olabilirsiniz.

Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 11 Haziran’a kadar yengeç burcunda, 12.evinizde.

Evinizle ve ailenizle ilgili konularda, bazı durumlardan yeni haberdar olabilirsiniz bu Mars geçişinde. Sizi biraz kızdırabilecek şeyler olabilir bunlar. Şimdiye dek bilmediğiniz için de öfkelenebilirsiniz.

Ev içinde hesapta olmayan bir şeyler olabilir. Örneğin tesisatta bir sorun gibi. Bir şeylerin bozulması, kırılması gibi. Mars ateşi simgeler. Bu anlamda da dikkat edin. Devrilmeyecek şekilde mum yakın örneğin. Ocağı açık unutmayın. Ama büyük şeyler düşünüp kendinizi korkutmaya da gerek yok. Yazımın en başta söylediğim gibi, astroloji tedbir almamızı sağlar. Yaradan bize bu ilmi hediye etmiş. Negatif olasılıkları önden bilerek önlem alma şansımız var. Bu şansı kullanalım tabii 🙂

Mars’ın yengeç transitinin genel ve burçlar bazında detaylı etkileri için yazımı tıklayabilirsiniz :

Mars Yengeç Burcunda 23 Nisan-11 Haziran 2021

Mars 11 Haziran’da aslan burcuna geçiyor. 1.evinize geliyor.

Mars ile hayatınızda bir canlanma, bir yenilenme, bir hareketlenme hali başlıyor. Geldiği yer, 1.ev çünkü. Yani evlerin ilki. 12 evlik döngünün ardından yeni bir döngü.

Başlamayı, harekete geçmeyi anlatan evdir 1.ev. Zodyakta koç burcunun evidir. Yöneticisi Mars’tır. Yani Mars 1.evin sahibidir zaten. Başlamayı anlatan gezegendir.

Dolayısıyla Mars’ın aslan transiti sizin için yeni başlangıçların zamanı olacaktır. Bu başlangıçlar özellikle şimdiye dek beklemeyi tercih ettiğiniz ya da beklemenizi gerektirmiş olan konularda olacaktır. Şu ana kadar özgüven, motivasyon, cesaret, yetkinlik, koşulların uygunluğu, vb sebeplerle hazır hissetmediğiniz ama aslında yapmak istediğiniz, görünür kılmak, parlatmak istediğiniz şeyler varsa, işte Mars 1.evinizde iken ihtiyaç duyduğunuz iştahı, coşkuyu, girişim cesaretini verecektir size.

Sporla ilgili planlarınız varsa, Mars’ın enerjisini bu anlamda da mutlaka kullanın.


Satürn Uranüs karesi

Bu yıl içinde 3 kez gerçekleşecek olan Satürn Uranüs karesinin ikincisi bu ay, 15 Haziran’da kesinleşiyor. Yılın ana karakterini belirleyen, önemli bir açı bu.

İlkini Şubat ayında yaşamıştık. Üçüncüsü Aralık ayında yaşanacak (24 Aralık’ta).

Satürn kovada, 7.evinizde. Uranüs boğada, 10.evinizde.

İşinizde bir değişim döneminden geçiyor olabilirsiniz bu yıl. İş birliği halinde olduğunuz kişi ve firmalarla bağlantılarınızı yeniden değerlendiriyor ve eleme yapıyor olabilirsiniz. Bazı iş birlikleri sonlanması gerektiği için sonlanabilir. Bazı müşteri bağlantılarınızı sonlandırmak isteyebilirsiniz.

İlişkiler içinde özellikle size yol gösterici konumda olan, hocanız, eğitmeniniz olan, danışmanlık veren kişilerle olan bağınızda değişimler yaşayabilirsiniz. İnsan ilişkileriniz içinde değişen şeyler olabilir.

Yerine daha iyilerinin gelmesi için bazı figürlerin hayatınızdan çıkması gerekebilir. Yaşadığınız deneyimleri okuma gayretinde olarak, dışarıdan bir gözle bakın hayatınıza. Değişime direnmek bir işe yaramıyor. Hep olması gereken oluyor hayatın içinde.


Haziran 2021 Ay Döngüleri :

10 Haziran : İkizler Burcunda Güneş Tutulması : Ay 19° İkizler, Güneş 19° İkizler

Güneş tutulmaları büyük gök olaylarıdır, biliyorsunuz. Astrolojik açıdan da bu böyle.

Yaşamımızda yeni başlayacak şeylere işaret ederler Güneş tutulmaları.

Hangi evimizde gerçekleşiyorsa, o evin konuları üzerinden yeni şeyler olur hayatımızda.

Fakat bunu sadece olacağı gün için düşünmeyin. 10 Haziran’la sınırlı bir etki değil bu.

Bir Güneş tutulmasının etkisi, bir sonraki Güneş tutulmasına kadar, yani ortalama olarak 6 aylık dönemde aktiftir. Hatta öncesinden de etkiler başlar. Olaylar ne yöne evrilmesi gerekiyorsa, işaretlerini vermeye başlar tutulma öncesinden.

Tutulma 11.evinizde gerçekleşiyor. Bu güzel. Çünkü 11.ev karmik bir ev değil. Konuları zorlu olan bir ev değil. Aksine harika temaları var.

Yeni bir sosyal çevreye girebilirsiniz bu dönemde. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Bir ekibin parçası olabilirsiniz. Bir proje içinde, bir takım içinde yer alabilirsiniz.

Online eğitimler alabilir, online seminerlere katılabilirsiniz. Dijital alanda yeni şeyler yapmaya başlayabilirsiniz. Online üyelikler satın alabilirsiniz. Dijital platformlara üye olabilirsiniz, kendinize yeni keyif alanları yarabilirsiniz.

Hayatınızın kalabalıklaşacağını söylüyor tutulma.

24 Haziran : Oğlak Burcunda Dolunay : Ay 3° Oğlak, Güneş 3° Yengeç

6.evinizde gerçekleşecek bir dolunay.

Çalışma hayatınız varsa, günlük rutininizde değişen şeyler olabilir. Bir görev, düzenli olarak yaptığınız bir şey tamamlanabilir. Artık gündelik yaşamınızda o konu olmayabilir.

İş ortamında sonlandırılan şeyler olabilir. Bir düzenleme gelebilir. Yeni akışlar oluşturulabilir. Yeni kuralları olabilir yönetimin. Belki yaşanan bir tatsız deneyim sebebi ile yapılabilir bu düzenlemeler.

Yönetim üzerinden olasılıklar ürettim. Çünkü oğlak burcu otoriteyi, yöneticileri, patronları simgeler. Devlet bağlantılı konular, yönetmelikler de yine bu kapsamda. İşinizde yasal bir düzenleme gündeme gelebilir bu dolunaya yakın günlerde.


Burç yorumlarında sadece yüzeysel biçimde genel etkileri konuşmak mümkün oluyor sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

……………………………………………………………………………………………………………………………………..

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Sağlıklı, mutlu, neşeli, bereketli bir ay diliyorum. Güzel şeyler olsun. Yeni şeyler olsun 🙂 !

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!