Akrep Burcu Haziran 2021

Akrep Burcu Haziran 2021

Merhabalar sevgili akrep ve yükselen akrep okuyucularım !

Haziran ayından alabileceğiniz genel etkileri, olasılıklarınızı anlatacağım bu yazımda.

Haziran birden fazla önemli astrolojik gündemin bir arada olduğu bir ay.

♣ 10 Haziran’da, ikizler burcunda gerçekleşecek olan bir Güneş tutulması var.

15 Haziran’da kesinleşecek olan Satürn Uranüs karesi var.

Ayın 22’sine dek sürecek olan bir Merkür retrosu var.

Bakalım tüm bunlar ve ayın diğer görünümleri, nasıl olasılıklara işaret ediyor sizler için.


Güneş, 20 Haziran’a kadar ikizler burcunda. 8.evinizde.

Hali hazırda gündem konularınız, zorlandığınız konular ne ise, oralarda güzel gelişmeler olabilir. Çünkü bu ev kaotik konuların evidir. Burada olumlu bir transit olduğunda, bir düze çıkma etkisi getirebiliyor.

Ayrıca parasal konularda, mülklerle, yatırımlarla ilgili konularda, özellikle ortak mülklerle ve paralarla ilgili konularda yeni gelişmeleriniz olabilir.

Güneş 20 Haziran’da ikizler transitini tamamlıyor ve yengeç burcuna geçiyor.

9.evinize geliyor.

Yüksek öğrenim konusunda gündemleriniz varsa, bir başvuru hazırlığında iseniz, yüksek lisans için, doktora için girmeniz gereken sınavlar, mülakatlar varsa, bu dönemde gerçekleşebilir. Konular hızlanabilir.

Seyahatler, başka şehirlere yolculuklar gündeme gelebilir. Ailenizin yanına gidebilirsiniz. Memleketinize gidebilirsiniz. Yurt dışı seyahatleri de olabilir bunlar.

Yabancı dil eğitimleri, yabancı dil sınavları yine bu evle bağlantılı olarak gerçekleşebilecek şeyler. Hayatınızda bunlar varsa, bu yönde planlarınız varsa, bu konular da aktive olabilir Güneş ile.


Merkür 30 Mayıs-22 Haziran arasında retroda olacak !

8.evinizde gerçekleşecek olan bir Merkür retrosu.

Bu ev parasal konularla ve ağırlıklı olarak ödemelerle, borçlarla ilgili bir ev.

Geçmişten gelen borçlar bu süreçte karşınıza çıkabilir. Bir dostunuzdan, bir ahbabınızdan bir borç aldıysanız, bu retro sürecinde ödemenizi rica edebilir sizden. Siz bir borç verdiyseniz vaktiyle, şimdi retroda size geri verilebilir.

Maddi anlamda geçmişten gelen konuların çözülebileceği bir döngü.

Retrolar bir temizlik sürecidir. O yüzden varsa kredi kartı borcunuzu da bitirebilirsiniz.

Yeni başlamamış olan, öncesi olan, geçmişten gelen parasal konular için olumlu bir etki bu retro süreci ama yeni planlarınız varsa, bunlar için retro sonrasını bekleyiniz.

Örneğin kredi çekme planınız varsa, bunu retrodan sonra yapınız.

Merkür retrosunda büyük atılımlardan uzak durmamız gerekiyor. Çünkü retroda başlayan şey, sorun yaratabiliyor.

Retro 22 Haziran’da sonlanıyor ama birkaç gün daha gölge etkisi olacak. Onu da belirtmiş olayım.

Önemli bir ekleme yapıyorum buraya :

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 2 Haziran’a kadar ikizler burcunda. 8.evinizde. Bu transitin artık son günlerine gelmiş durumdayız. 9 Mayıs’tan bu yana ikizlerde ilerliyor Venüs.

Bu süreçte başkalarından gelen maddi kaynaklar, parasal konular, ödemeleriniz konusunda güzel gelişmeler yaşamış olabilirsiniz.

Şimdi Venüs burç değiştiriyor. 2 Haziran günü yengeç burcuna geçiyor.

9.evinize geliyor. Sizden uzakta olan, başka bir şehirde ya da yurt dışında yaşayan aile bireylerinizle, akrabalarınızla, sevdiklerinizle ilgili güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Yengeç doğduğumuz toprakları, ana vatanımızı, yurdumuzu, memleketimizi anlatır. 9.ev ise seyahatlerle ilgili bir alan. Memleketinize, köyünüze gidebilirsiniz örneğin. Bir yolculuğunuz olabilir.

Okul hayatınız varsa, arkadaşlarınızla, hocalarınızla güzel paylaşımlarınız olabilir. Sınavlarınız varsa, teslim etmeniz gereken çalışmalar varsa, bunlar açısından da olumlu bir etki.

Yabancı diller, yabancı kültürler, dünya mutfakları gibi konularda, hayatınızı renklendirecek yeni ilgi alanları doğabilir bu süreçte. Bilgi birikiminiz, vizyonunuz açısından sizi güncelleyecek yeni şeylere başlayabilirsiniz.

27 Haziran’da Venüs aslan burcuna geçiyor, 10.evinize geliyor.

İş hayatınız, üstlerle ilgili konularınız, devlet bağlantılı konularınız, resmi işlemleriniz, evrak teslimi, yönetmelik, başvuru, kayıt, vb konularınız için olumlu bir etki bu.

İşiniz gereği ya da iş dışında bir konuda yasal bir süreciniz varsa, bir birime yapılacak bir başvuru varsa, sonuç beklediğiniz bir durum varsa, bu konularda olumlu gelişmeler yaşayabileceğiniz bir süreçtesiniz.

İşinizde yenilikler yapabileceğiniz, keyif alacağınız işlerin, projelerin içinde yer alabileceğiniz, güzel bir dönem.

Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 11 Haziran’a kadar yengeç burcunda, 9.evinizde.

Uzaklar, mesafeler, yolculuklar demektir 9.ev. Mars burada iken seyahatleriniz olmuş olabilir. Herhangi bir sebeple yer değiştirmeniz gerekmiş olabilir.

Yüksek öğrenim hayatınız varsa, öğrenci iseniz, hayatınızın bu kısmında koşturmuş, yormuş olabilir Mars sizi. Zaman zaman anlaşmazlıklar, iletişim problemleri de olmuş olabilir.

Bu transit de sonlanmak üzere.

Mars’ın yengeç transitinin genel ve burçlar bazında detaylı etkileri için yazımı tıklayabilirsiniz :

Mars Yengeç Burcunda 23 Nisan-11 Haziran 2021

Mars 11 Haziran’da aslan burcuna geçiyor. 10.evinize geliyor. 29 Temmuz’a kadar burada olacak.

İş hayatınızda hareketli bir dönem olabilir bu. Yeni başlangıçlar yaşayabilirsiniz. Bu bir görevin size verilmesi olabilir. Yönetimin yeni bir bildirimi olabilir. İş ortamında bir süredir planlanmakta olan şeylerin başlaması olabilir. Yeni girişimler geliyor Mars ile.

İş arkadaşlarınızla, özellikle de otorite ile zaman zaman fikir ayrılıkları yaşayabilirsiniz. Bunların bir çatışmaya dönüşmemesi için, iletişimlerde dikkatli olmanız iyi olur.

İşinizde yeni atılımlar yapmak istiyorsanız ama bunun için ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi, motivasyonu ya da belki cesareti bu zamana dek bulamadıysanız kendinizde, işte bu transitte hepsini bulabilirsiniz Mars ile 🙂 Hatta düşündüğünüzden, niyet ettiğinizden daha büyük bir hareketlilik yaşayabilirsiniz. Hırslanmadan, her şeyi olduğu haliyle kabul ederek, kendinizi çok zorlamadan atın adımlarınızı. Mars’ın gölgesinde bunlar var çünkü. O yüzden söylüyorum.


Satürn Uranüs karesi

Bu yıl içinde 3 kez gerçekleşecek olan Satürn Uranüs karesinin ikincisi bu ay, 15 Haziran’da kesinleşiyor. Yılın ana karakterini belirleyen, önemli bir açı bu.

İlkini Şubat ayında yaşamıştık. Üçüncüsü Aralık ayında yaşanacak (24 Aralık’ta).

Satürn kovada, 4.evinizde. Uranüs boğada, 7.evinizde.

Aile içi konular, eviniz, yaşadığınız yerle ilgili konular üzerinden etki alıyorsunuz. Bir yer değişikliği yapmanızı gerektirecek gündemler varsa hayatınızda, örneğin yeni bir iş gibi, kariyerde bir değişim gibi ya da başka bir yerde yaşama arzunuz varsa, artık bu etkiyle gerekenleri yapacak olabilirsiniz.

Şu anda yaşadığınız yerle bağınızı sonlandırmak istiyorsanız, ayrı bir eve çıkmak istiyorsanız, bu değişimlerin vakti gelmiş olabilir.

7.ev eşi, partneri anlatır. Eşinizin hayatındaki bir gelişme de, neden olabilir böyle bir değişime.


Haziran 2021 Ay Döngüleri :

10 Haziran : İkizler Burcunda Güneş Tutulması : Ay 19° İkizler, Güneş 19° İkizler

Güneş tutulmaları hayatımızda başlayacak olan yeni şeyleri, büyük değişimleri, başlangıçları sembolize ederler. Oldukça önemliler bizim için.

8.evinizde gerçekleşiyor bu tutulma.

Parasal konular, mal paylaşımları, ortaklı bir mülkün satışı, kişilerin payına düşeni alması, nafaka, tazminat gibi paralar, aile içi maddi konular, miras konuları, alım satım konuları, vergi, kazançlarla ilgili kanunlar, yönetmelikler, sigorta, prim ödemeleri, başkalarından gelen maddi kaynaklar, burs gibi paralar, krediler, kredi kartları, bankacılık işlemleri gibi pek çok teması var bu evin.

Bu konulardan en az birinde yeni bir başlangıç yaşayabilirsiniz.

Öğrenci iseniz burs almaya başlayabilirsiniz.

Bir planınız doğrultusunda kredi çekebilirsiniz.

Aile içinde şimdiye dek paylaşılmamış olan mülkler, arsalar, araziler, tarla, hasat gelirleri, vb paylaşılabilir.

Bir borç yapılandırılabilir. Bir sigorta ödemesi başlayabilir hayatınızda.

Maddi güvencenizle ilgili konularda, ortaklaşa kazançlarda, eşinizin gelirinde, alım satım konularında değişimler gündeme gelebilir. Yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Bir Güneş tutulmasının etkisi, bir sonraki Güneş tutulmasına kadar, yani ortalama olarak 6 aylık dönemde aktiftir. Sadece olacağı gün için, 10 Haziran günü için düşünmeyin bu etkiyi.

24 Haziran : Oğlak Burcunda Dolunay : Ay 3° Oğlak, Güneş 3° Yengeç

Dolunay 3.evinizde gerçekleşiyor olacak.

Yakın çevreniz içinde netleşen bazı konular olabilir dolunay ile.

3.ev en temelde kardeşleri anlatır. Oğlak ise işi, kariyeri, otoriteyi ve yasal konuları simgeler.

Kardeşlerinizin iş durumu ile ilgili yeni gelişmeler olası. Beklemede olan konular sonuçlar olabilir. Örneğin bir mülakat süreci tamamlanabilir, cevap alınabilir.

Resmi bir süreç varsa, bu tamamlanabilir.

Yakın çevrenizle, komşularınızla, akrabalarınızla iletişimlerde daha sakin, daha kontrollü olmanız, sizi dolunayın agresyon enerjisinden korur. Buna da dikkat diyelim.


Burç yorumlarında sadece yüzeysel biçimde genel etkileri konuşmak mümkün oluyor sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

Danışmanlık konusunda sadece mail yoluyla ulaşabilirsiniz bana.

……………………………………………………………………………………………………………………………………..

……………………………………………………………………………………………………………………………………..

……………………………………………………………………………………………………………………………………..

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Güzel bir ay olsun hepimiz için ! Keyif, neşe, bol sohbet ve huzur diliyorum 🙂

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!