Eylül 2023 Gezegen Açıları

Eylül 2023 Gezegen Açıları

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Ayın gezegen açılarını listeledim sizler için. Tarihleriyle, olasılıklarıyla görebilirsiniz.

Önemli bir bilgi vereyim. Açılar tam gününden ziyade yaklaşırken de etkilidir, hatta yaklaşırken daha kuvvetlidir. İyi zamanları değerlendirmek, riskli zamanlarda dikkatli olmak açısından, öncesindeki günleri, arifesindeki 2-3 günlük zamanları da düşünün açılar için.

Başlamadan ;

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

İletişim adresimi de vereyim : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak
4 Eylül : Merkür Jüpiter üçgeni : Güneş 15° Başakta, Merkür 15° Başakta

İyi fikirler, başarılı çalışmalar, kazanç sağlayacak başarılı üretimler, ürünleri/hizmetleri yenileme yönünde çalışmalar. Bunları istiyor bu üçgen bizden. Yapabileceklerimizi yapalım. Yaparsak emeklerin karşılık bulabileceği, şanslı, destekleyici bir zamandayız.

Müşteriler için memnuniyet ve fayda sağlayacak, bizim için maddi/manevi iş tatmini sağlayacak, kazanç getirecek yeni şeyler yapabileceğimiz bir hafta.


6 Eylül : Güneş Merkür kavuşumu : Güneş 13° Başakta, Merkür 13° Başakta

Retro bir Merkür ile kavuşuyor Güneş. Önemli kararlar. Fark edişlerle gelecek yeni kararlar. ‘Şimdi anladım mantığını’ diyeceğimiz şeyler. İdrak etmek. Manaya varmak. Anlamak. Anlayamadığımız şeylerin matematiğini çözmek. Sistemleri tanımak. Bu doğrultuda akılcı seçimler. Yenilikler. Böyle bir kavuşum. Böyle ihtimaller taşıyor.


8 Eylül : Güneş Jüpiter üçgeni : Güneş 15° Başakta, Jüpiter 15° Boğada

Mantıklı olanı, akılcı olanı görebilmek. Yaşanmış şeylerin mantığını idrak edebilmek. Neyin neden olduğunun denklemini görebilmek.

Sorunların, eksiklerin, eksiklik yaratan şeylerin kök nedenlerini görebilmek. Bu tespitlerle, bu fark edişlerle çözüme gidebilmek. Çözüm getirecek olan değişimleri yapabilmek. Jüpiteryen zamanların  hediyeleri olur. Boğa başak ekseni için böyle olasılıklarımız var.

Yaşamımızı düzenliyoruz. Bunun başladığı yerdeyiz. Büyük bir değişim var, yeni bir düzen ile yeni şeyler olacak hayatımızda. Satürnyen balık dolunayı ile tamamlanan sayfaların ardından yeni sayfalar açılacak.


16 Eylül : Güneş Uranüs üçgeni : Güneş 22° Başakta, Uranüs 22° Boğada

Başak yeniayına eşlik edecek bu üçgen. Bilinmezin bilinir hale gelmesi, belirsizlikleri aşmak, fark etmek, düzeltmek, yenilenmek. Uzun süre aynı şekilde devam etmiş durumları değiştirmek. Yeniye geçmek. Yeni şeyler başlatmak. Uranüs böyle bir enerji.

Güneş ise akıl, mantık, idrak, irade, seçim, karar, atılım anlamına geliyor. Hayatımızı güzelleştirecek, daha fazlasına açılmamızı sağlayacak girişimlerimiz olabilir bu üçgen ile.


19 Eylül : Güneş Neptün karşıtlığı : Güneş 26° Başakta, Neptün 26° Balıkta

Böyle Neptünyen zamanlarda yanılgılarımızı görüyoruz, yanıldığımız yerleri fark ediyoruz. Bir şeyi iyi olmadığı halde iyi olarak gördüysek, o şeyin aslında hiç de öyle olmadığını görebiliyoruz örneğin.

İnsan ilişkilerimiz içinde fazla güvendiğimiz, fazla köklendiğimiz, karşılığı olmadığı halde kendi içinde bağ kurduğumuzu hissettiğimiz yerlerde aslında durumun böyle olmadığını görebiliyoruz.

Verdiğimiz değerin karşılığının gelmediği durumlar olabiliyor.

Köklerimizin, sahici bağlarımızın olmadığı yerlerde durmayalım. Gerçeklikleri duygusal ihtiyaçlarımızla çarpıtmamak, olana objektif biçimde bakmak gerekiyor. Olanı olduğu haliyle görelim.


21 Eylül : Güneş Pluto üçgeni : Güneş 27° Başakta, Pluto 27° Oğlak

İş hedeflerini, kazanmayı, büyümeyi destekleyen bir açı. İşimizde daha çok insanla çalışabilir, yeni bağlantılar kurabiliriz. Ama tabii çalışmakla, emekle, üretimle ortaya çıkacaktır iyi olasılıklar.


24 Eylül : Mars Kiron karşıtlığı : Mars 18° Terazide, Kiron 18° Koçta

Bu karşıtlık dikkat istiyor. Kontrol ve irade istiyor. Duygularımızı yönetmemizi istiyor. Kötüye kötülükle karşılık vermememizi istiyor.

Kırıcı sözler, erdemli birine yakışmayacak davranışlar var olasılıklar içinde.

İncitmek, acıtmak gibi bir sembol var . Ne kendi adımıza bunu kabul edelim, ne de başkasına yapalım.


25 Eylül : Merkür Jüpiter üçgeni : Merkür 14° Başakta, Jüpiter 14° Boğada

Retrosunun ardından bir kez daha üçgen açı yapıyor Merkür, Jüpiter ile.

İş anlaşmaları, ticari faaliyetler, imzalı işler, müşteri bağlantıları, üretimler, sunumlar, tanıtımlar, reklam çalışmaları..Başakta bir Merkür böyle konularla ilgili. Jüpiter bu konularda şanslarımızın olduğunu söylüyor. Değerlendirelim Jüpiteryen zamanları.


29 Eylül : Venüs Uranüs karesi : Venüs 22° Aslanda, Uranüs 22° Boğada

Burada para kaybetme riski var.

Riskli yatırımlardan uzak kalmak faydamıza olur.

Yeterince araştırma yapmadığımız konularda büyük alışverişler yapmamak faydamıza olur.


30 Eylül : Merkür Uranüs üçgeni : Merkür 22° Başakta, Uranüs 22° Boğada

Çok güzel bir üçgen. Maddi konularda şanslarımız var. Başak burcu iş demek. Boğada bir Uranüs. Boğa burcu para demek.

Yeni şeyler üretirsek, ürettiklerimizi iyi tanıtırsak, iyi anlatırsak ürün ve hizmetlerimizi, içeriklerimizi, kazanç getirecek güzel iş bağlantıları doğabilir. Bir büyüme fırsatı bu. Daha çok kazanma fırsat.


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Bir başka yazıda görüşmek üzere.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!