4-10 Eylül 2023 Astroloji Gündemi

4-10 Eylül 2023 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Özel bir hafta. Yılın en güzel zamanlarından biri. Jüpiteryen günlere giriyoruz sevgili okuyucularım. Bu haftanın başrolünde Jüpiter var.

Satürn ile kavuşumda bir balık dolunayı oldu. Satürnyen bir balık dolunayı yaşadık. Hem websitemde, hem Instagram hesabımda çok detaylı anlattım bu dolunayı sizlere.

‘Hizmetini tamamlamış alanlar hayatımızdan çıkıyor. Öğretisini, dersini aldığımız konular tamamlanıyor. Hikayelerin içinde öğrendiklerimizle çıkıyoruz. Öz değerimizle, öz saygımızla, toprağımızı oluşturarak çıkıyoruz. Bundan sonrası farklı olacak’ diye anlattım.

Dolunayın ardından Ay, Jüpiter ile uyumlu açı yaptı o gün. Bu da önemli bir semboldü.

‘Aydınlık tarafa gidiyoruz. Kendimizi seçiyoruz. Kendimizi, değerimizi eksilten şeylerden uzaklaşıyoruz. Artık layık olduklarımızla buluşacağız!’ diyen bir semboldü bu.

İşte bu hafta bu değişimler başlıyor artık. Jüpiter güçlü şekilde çalışacak. Güneş ve Merkür kavuşacak ve bu kavuşum Jüpiter’den üçgen açılar alacak.

Kocaman bir toprak üçgeni oluşuyor. Üstelik bu üçgenin içindeki Merkür retro bir Merkür. Bu bir sorun değil, aksine bir avantaj.

Güneş ve Jüpiter ile yenileyeceğimiz şeyler var ve bu yenilikler Merkür retrosunun getirdiği farkındalıklarla olacak !

İşimiz ve yaşam düzenimizle ilgili bir alanda, başakta bir Merkür bu.

Hedeflediğimiz şeyler bugüne kadar neden olmadı ? Özellikle üretim alanlarımızda, işimizde ne nasıl olmalıydı ?

Ürünlerimiz, hizmetlerimiz, çalışmalarımız, üretim şeklimiz, çalışma düzenimiz nasıl olursa hem karşı taraf için fayda yaratır, hem biz daha çok kazanırız, emeklerimizin karşılığını daha güzel şekilde alırız ?

Verimlilik, fayda, kar, kazanç, emek ve hasat. Ana eksen bu. Tam buralarda yeni şeyler, dönüşümler, ilerleyecek, değişip gelişecek şeyler var.

Yapacağımız değişiklikler sadece iş hayatımızı değil, birçok yaşam bileşenimizi düzene koyacaktır. Değişimlere gidenler bunu görecek Yaradan’ın nasibiyle.

Ne yapıyoruz ? Temiz, aydınlık, fayda getirecek bir düzen oluşturuyoruz kendimize. Böyle bir noktadayız.

Haftanın başka gelişmeleri de var. Venüs retrosu haftanın başında, 4 Eylül günü sonlanıyor. 23 Temmuz’dan bu yana yaşadığımız bir süreçti.

Artık bitiyor. Sürecin muhasebesini, değerlendirmesini yapmak isterseniz Eylül ayı yorumlarıma bakabilirsiniz.

Kimler neleri öğrenmiş olarak çıkıyor retrodan, bir özet yaptım Venüs bölümünde.

Eylül ayı yorumlarım aşağıda ↓

Koç Burcu Eylül 2023,  Boğa Burcu Eylül 2023,

İkizler Burcu Eylül 2023,  Yengeç Burcu Eylül 2023,

Aslan Burcu Eylül 2023,  Başak Burcu Eylül 2023,

Terazi Burcu Eylül 2023,  Akrep Burcu Eylül 2023,

Yay Burcu Eylül 2023,  Oğlak Burcu Eylül 2023,

Kova Burcu Eylül 2023,  Balık Burcu Eylül 2023

                 

Bir başka gelişme daha var. Aynı gün, 4 Eylül günü Jüpiter retrosuna başlıyor. Bu yılın son gününe, 31 Aralık 2023’e kadar sürecek bir retro. Eylül ayı burç yorumlarım içinde bu retronun da sizin için nasıl anlamlara geldiğini, nasıl olasılıklar taşıdığını görebilirsiniz.

♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣

Mars’ın yeni transiti başladı 27 Ağustos günü. Terazi burcuna geçti Mars. 12 Ekim tarihine kadar terazide olacak. Bu transit yeni bağlantılar kuracağımız, yeni alanlara gireceğimiz, yeni ortamlara dahil olacağımız önemli bir transit. Kimler için nasıl fırsatlar, nasıl ihtimaller var, bu linki tıklayarak görebilirsiniz ↓

Mars Terazi Burcunda 27 Ağustos-12 Ekim 2023

Ayrıca ↓

Yazımın son bölümünde, en son bölümde güncele dair büyük transitlerin  (Jüpiter, Satürn) linkleri var. Bir elementler yazı dizim var ayrıca. Aşağıdan onlara da bakabilirsiniz.

Instagram içeriklerimi de görmek isterseniz ;

Instagram hesabım ↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


4-10 Eylül haftası gezegen açıları :

4 Eylül : Merkür Jüpiter üçgeni : Güneş 15° Başakta, Merkür 15° Başakta

İyi fikirler, başarılı çalışmalar, kazanç sağlayacak başarılı üretimler, ürünleri/hizmetleri yenileme yönünde çalışmalar. Bunları istiyor bu üçgen bizden. Yapabileceklerimizi yapalım. Yaparsak emeklerin karşılık bulabileceği, şanslı, destekleyici bir zamandayız.

Müşteriler için memnuniyet ve fayda sağlayacak, bizim için maddi/manevi iş tatmini sağlayacak, kazanç getirecek yeni şeyler yapabileceğimiz bir hafta.

6 Eylül : Güneş Merkür kavuşumu : Güneş 13° Başakta, Merkür 13° Başakta

Retro bir Merkür ile kavuşuyor Güneş. Önemli kararlar. Fark edişlerle gelecek yeni kararlar. ‘Şimdi anladım mantığını’ diyeceğimiz şeyler. İdrak etmek. Manaya varmak. Anlamak. Anlayamadığımız şeylerin matematiğini çözmek. Sistemleri tanımak. Bu doğrultuda akılcı seçimler. Yenilikler. Böyle bir kavuşum. Böyle ihtimaller taşıyor.

8 Eylül : Güneş Jüpiter üçgeni : Güneş 15° Başakta, Jüpiter 15° Boğada

Mantıklı olanı, akılcı olanı görebilmek. Yaşanmış şeylerin mantığını idrak edebilmek. Neyin neden olduğunun denklemini görebilmek.

Sorunların, eksiklerin, eksiklik yaratan şeylerin kök nedenlerini görebilmek. Bu tespitlerle, bu fark edişlerle çözüme gidebilmek. Çözüm getirecek olan değişimleri yapabilmek. Jüpiteryen zamanların  hediyeleri olur. Boğa başak ekseni için böyle olasılıklarımız var.

Yaşamımızı düzenliyoruz. Bunun başladığı yerdeyiz. Büyük bir değişim var, yeni bir düzen ile yeni şeyler olacak hayatımızda. Satürnyen balık dolunayı ile tamamlanan sayfaların ardından yeni sayfalar açılacak.


Her bir günü detaylarıyla inceleyelim şimdi.

4 Eylül Pazartesi

Ay bugün boğa burcunda sevgili okuyucularım.

Parasal konularda şanslı bir gün. Önemli görüşmeler, mülakatlar, sunumlar, toplantılar için iyi bir gün. Ticari anlaşmalar, iş bağlantıları için iyi bir gün.

Öğle vaktinde Ay Güneş üçgeni geliyor. Güzel bir başlangıcımız olabilir.

Gündüz saatlerinde Ay, Venüs ile kare açıda. Müsriflik sayılacak gereksiz alışverişler olabilir aslanda bir Venüs’ün kare açısıyla. Bunu yapmamaya çalışalım.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde çok güzel açılar var. Bir Ay Merkür üçgeni, bir Ay Jüpiter üçgeni var.

Fark edişler, çözülmeler, bir şeyin mantığını anlamak, nasıl yoluna koyacağını bulmak, iyi bir bilgi, güzel bir irtibat, fayda bulacağımız bir keşif..Güzel şeyler var burada.


5 Eylül Salı

Ay bugün 23:06’ya kadar, neredeyse günün tamamında boğa burcunda ve yine iyi irtibatlar içinde olacak.

Sabah saatlerinde Ay Uranüs kavuşumu ile bir değişim var. Pozitif yönde bir değişim. Bir şeyi olduğu halden daha iyi bir hale dönüştürmek anlamında söylüyorum. Doğrusunu bulmak, daha iyi, daha doğru biçimde yapmaya başlamak, nasıl yapılması gerektiğini fark etmek. Sorunlu bir durumu aşmak mümkün.

Gündüz saatlerinde kolaylıklar var Ay Neptün uyumu ile. Stresli bir konunun çözülmesi, birinin yardımcı olması, iyi bir fırsat, güzel bir çözüm, iyi hissedeceğimiz bir şey olasılıklar arasında.

Gündüz saatlerinden başlayarak özellikle akşam üstü vaktinde Ay Pluto üçgeni etkin. Parasal konular, işimizle ilgili konular, projelerimiz, üretimlerimiz, kazançlarımız açısından şanslı bir zaman. İyi fırsatlar doğabilir, biz de güzelce değerlendirebiliriz bunları.

Çekingenlik, ürkeklik, yaşadığımız bir durumu aşabiliriz ayrıca. Korkumuzun mantıklı ve anlamlı olmadığını, o şey içinde korkacak bir şey olmadığını, o şeyi yapabilmek için gereken her şeye sahip olduğumuzu görebiliriz.

19:45-23:06 arsında Ay boşlukta. Boğa yolunun geri kalan kısmını açısız ilerliyor. 23:06’da ikizler burcuna geçiyor.


4-10 Eylül 2023 Astroloji Gündemi


6 Eylül Çarşamba

Ay ikizler transitinde.

Sabah saatlerinde Ay Mars üçgeni aktif. Girişimleri destekleyen bir vakit. İletişimler, toplantılar, anlaşmalar, ticari konular açısından şanslı bir zaman.

Güneş’in ve Merkür’ün kavuştuğu gündeyiz. Bildirimler var. Yeni haberler var. Öğreneceğimiz güzel şeyler var. Hem haber almak, hem de bir konuda teknik bilgi edinmek anlamında söylüyorum ‘öğrenmek’ derken.

Bir bilgi akışı, bilgi paylaşımları var burada.

Gündüz düzenimizi toparlayacak, günlerimizi düzenleyecek, verimimizi, üretimlerimizi artırmamızı sağlayacak iyi başlangıçlar da olası. Yeni bir düzen oluşturuyoruz kendimize.

Akşam saatlerinde Ay Venüs altmışlığı ile araştırmasını yaptığımız bir üründe güzel seçenekler ile karşılaşabiliriz. Bir alışverişimiz olabilir.

Gece saatlerinde Ay, Güneş Merkür kavuşumu ile kare (uyumsuz) açılarda. Dialoglar için önermem bu vakti.


7 Eylül Perşembe

Ay bugünün de tamamında ikizler burcunda. Günün büyük kısmında iyi açılarda.

Sabah saatlerinde Ay Kiron altmışlığını görüyoruz. Bir dönüşüm, bir şeyi iyileştirme yönünde yapılacak mantıklı bir değişiklik, bir konuda çözüm ve şifa getirecek önemli bir bilgi. Bir şeyden arınmak. Bir şeyden özgürleşmek. Bir şeyin mantığını anlamak. Bir durumun düzelmesi. Güzel bir iletişim.

Yeni bir irtibat. Yeni bir bilgi kaynağı keşfetmek. İyi bir kitap. Güzel bir kanal. Hepsi mümkün 🙂

Akşam saatlerinde Ay, kuzey Ay düğümü ile uyumlu (altmışlık) açıda. Bir konu içinde güzel bir ilerleyiş var. Bir şey yolunu, dengesini, hizasını buluyor, şeklini alıyor gibi.

Gece saatlerinde Ay Neptün karesi etkin. Geçmişin kötü anılarını anıp boş yere üzmeyelim kendimizi. Olan her bir şeye ihtiyacımız vardı. O yüzden oldu, o yüzden yaşandı o deneyimler. Ne öğrendiğimize bakmak gerekiyor. Konu bu.

Hikayelerin içinden alacağımızı alalım, bugünümüze bakalım.


4-10 Eylül 2023 Astroloji Gündemi


8 Eylül Cuma

01:21-07:59 arasında boşlukta olan Ay, 07:59’da yengeç burcuna geçiyor.

Evimizle ilgili konularımız olur Ay buradan geçerken. Evimiz için planladıklarımızı yaparız.

Güzel bir eşya alışverişi olabilir. Bir tadilat, tamirat konusu olabilir. Bir şeyin bakımı, bir dekorasyon değişikliği, büyük bir temizlik olabilir.

Öğle saatlerinde Ay Satürn üçgeni var. Yapmak istediklerimiz için kullanalım. İyi bir vakit.

Uzmanlık, işine hakimiyet, beceri, olgunluk demektir Satürn. İşini iyi yapan, hem teknik anlamda başarılı, hem iyi niyetli güzel insanlarla bir araya gelebiliriz.

Güneş Jüpiter üçgeninin de kesinleştiği gündeyiz. Değişimler var hayatımızda. Yeni şeyler oluyor.

Akşam saatlerinde Ay Mars karesini görüyoruz. Koşturmalar içinde sakarlıklar doğabilir. Ev içinde incitebiliriz, yaralayabiliriz kendimizi. Yapacaklarımızı acelesiz, telaşsız yapalım.


9 Eylül Cumartesi

Ay yengeç burcunda ilerlemeye devam ediyor.

Sabahın erken saatlerinde Ay Merkür altmışlığı ile başlıyoruz güne. Güne erkenden başlamak, biraz bir şeyler okumak, sakin bir müzik, yapılacak bir şeyleri aradan çıkarmak..Böyle şeyler canlandı gözümde 🙂 Güzel bir sabah.

Öğle vaktinde Ay Jüpiter altmışlığı var. Jüpiter şansı temsil ediyor. Fırsatlı vakitler oluyor bu Jüpiteryen zamanlar. Güzel fırsatlar çıkabilir karşımıza. Biz de layıkınca karşılık verelim. Yapmak istediğimiz her tür şey için kullanabileceğimiz, akışkan, iyi bir vakit.

Gündüz saatlerinde Ay Güneş altmışlığı ile bu tatlı akış devam ediyor 🙂 Güzel bir gün Cumartesi.

Akşam saatleri için uyarım var sadece. Bir Ay Kiron karesi var. Kiron’un uyumsuz açıları incinmekle ilgili. Hem fiziksel, hem ruhsal, her anlamda söylüyorum. Ay yengeçte. Evi ve aileyi anlatan yerde alıyor bu açıyı. Kiron karesi ile aile içinde tartışmalar olabilir. Ev kazaları, sakarlıklar olabilir. Bunların olmaması adına dikkatli olalım.


4-10 Eylül 2023 Astroloji Gündemi


10 Eylül Pazar

Ay 19:36’ya kadar yengeç burcunda.

Sabahın erken saatlerinde Ay Venüs altmışlığı ile güne güzel bir başlangıç yapıyoruz. Yeni ve farklı bir şeyler yapmak istiyoruz bugün.

Öğle saatlerinde Ay Neptün üçgeni geliyor. Aile büyüklerimize yardımcı olacağımız konular olabilir. Bize ihtiyaç duydukları noktalarda devreye girebilir, işlerini görebiliriz. Yardımcı olabiliriz onlara.

Gündüz saatlerinde Ay Pluto karşıtlığı ile bir agresyon olası. Bir şeye öfkelenebiliriz. Ama tabii o öfkeyle ne yaptığımız önemli. Öfkeyi kontrol etmeyi, onun esiri, emir eli olmamayı öğrenmek, yaşam içinde çok şeyi dönüştürüyor. Bilgeliğin, ehliliğin yolu bundan geçiyor.

15:47-19:36 arasında boşlukta. Yengeç transitinin geri kalan kısmını açısız ilerliyor. 19:36’da aslan burcuna geçiyor.


İçinde olduğumuz güncel transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var ↓ O da burada ↓

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sağlıklı, huzurlu, bereketli bir hafta diliyorum.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!